Въпрос за домашен принтер за снимки.

  • 10 396
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте. Не съм много сигурна за правилното местоположение на темата ми, но реших да питам тук. Имам над 2000 снимки за принтиране върху хартиен носител  тъй като тепърва навлизам в дебрите на интересния фотосвят, не съм наясно с всичко. Въпроса ми е дали някой е наясно как стоят цените и качествата на домашно принтираните снимки? Във всяко фото дават цена, която е по-висока от цената на принтер, но не ми е ясно какви са одробностите за консумативите на домашните принтери. Споделете опит. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 133
Скъпо е отпечатването вкъщи. Аз съм с мастилено-струен Canon и ги гълта касетките като змей. За лазерните не знам, но съм чувала, че и там не е евтино, освен че и самият принтер е доста скъп. Освен това в добро фотостудио качеството е по-високо. 

# 2
  • Мнения: 4 500
На мастилените принтери мастилниците свършват много бързо, те са по принцип за малък брой копия и то при 5% покритие на печата. А снимката не е 5%.....Няма да усетиш кога ще свършат мастилниците....
Лазерните - идва по-евтино, поне една касетка е за около 1000 копия, но пак при 5% покритие на печата. Тоест всичко зависи от модела на принтера. Ти какъв принтер искаш да вземеш? Кажи модела и ще ти кажа брой копия и цена на съвместим и/или оригинален консуматив  Hug

# 3
  • Мнения: 1 071
Има принтери, които са предимно за снимки. Но трябва да си отговориш на въпроса дали само за снимките ще го купуваш.

В цената на снимките освен тонера, трябва да се смята и хартията, която също не е евтина.
Имаш няколко варианта:
1. Отиваш и се пазариш в някое фото да ти отпечатат количеството с отстъпка
2. Отиваш в някоя от големите вериги и търсиш оптималния вариант за теб - цена/качество за търсеното количество. Повечето консултанти трябва да могат да ти кажат какъв ще е разхода. После смяташ и сравняваш.
3. Има няколко фирми-вносители на фотографска техника. При тях съм мяркала фото-принтери за домашна употреба. Пак - питаш, сравняваш и така Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5
Всъщност, не съм се спряла на принтер. Мисля за лазерен, но не знам кой модел точно. Намират се към 100-150 лв не лоши, като на по-скъпите, мисля че им е малко по-евтин консуматива. Листата ги имам предвид, все пак търся най-добрия вариант и ги изчислявам нещата. Във фотостудиата качеството не винаги е ок, пък и минималната цена, която спазарих за 2000 броя, не е по-различна от цената на 20 броя. Не мърдат цените им. Ако една  касета, при 10% прави 500 снимки и хартията се намери по-ниска цена от тази по сайтовете  (100 бр-30 лв), мисля, че нещата застават на кантар.

# 5
  • Мнения: 1 071
Цветен лазерен принтер за 150 лв.??? Странно евтин ми се струва. Да не е мастиленоструен?

# 6
  • Мнения: 4 500
Цветен лазерен принтер за 150 лв.??? Странно евтин ми се струва. Да не е мастиленоструен?
Вероятно е втора употреба.

# 7
  • Мнения: 5
http://m.emag.bg/monohromen-lazeren-printer-brother-hl-1110-a4-h … yj1/pd/DGS6XBBBM/
Този примерно. Не са втора употреба. А Брадър са добра марка.

# 8
  • Мнения: 4 500
Това не е цветен принтер.

# 9
  • Мнения: 17
Единствената марка , която разработи фото-принтерите - като технология е HP ...Photosmart  както мастиленоструйните, така и лазерните са скъпи. При мастилено-струйните зареждането идва около 100 -130 лв при цена на принтера 400 - 500 лв. При лазерните цените са малко по високи. Цени на лазерните фотосмарт започват горе долу от 700 лв - зареждането им е около 300 лв.  Фотохартия на HP 150 листа 10х15 са около 20 - 25 лв. Можете да намерите комплекти : мастила + хартия.
Брадър е евтин за поддръжка , но нямат принтер специално за снимки. Както казах единствената компания е HP. канон през 2006-та се опитаха да направят но нищо не стана.

Ето Канон - малък и има работен плот само за А4. Ак оискате д апринтерате дригу снимки , ще трябва да намествате, да позоционирате.

http://www.emag.bg/foto-printer-canon-selphy-cp910-cheren-bez-ka … VP_AP_CMD-145c6uv

Ето HP - Плот за А4 и фотохартия. Акожелаете да изкарате снимки просто изваждате единия панел и се отваря една ниша и си слагате фотохартията. Сама се позоционира. Задавате фортмата и се печата.

http://www.amazon.com/HP-Photosmart-8250-Printer-Q3470A/dp/B000A6X9CU

Канон - ново поколение
Хюлед- Пакърд - старо поколение

# 10
  • Мнения: 4 500
В нашият сервиз идват предимно Канони  Mr. Green за ремонт

# 11
  • Мнения: 5
Единствената марка , която разработи фото-принтерите - като технология е HP ...Photosmart  както мастиленоструйните, така и лазерните са скъпи. При мастилено-струйните зареждането идва около 100 -130 лв при цена на принтера 400 - 500 лв. При лазерните цените са малко по високи. Цени на лазерните фотосмарт започват горе долу от 700 лв - зареждането им е около 300 лв.  Фотохартия на HP 150 листа 10х15 са около 20 - 25 лв. Можете да намерите комплекти : мастила + хартия.
Брадър е евтин за поддръжка , но нямат принтер специално за снимки. Както казах единствената компания е HP. канон през 2006-та се опитаха да направят но нищо не стана.

Ето Канон - малък и има работен плот само за А4. Ак оискате д апринтерате дригу снимки , ще трябва да намествате, да позоционирате.

http://www.emag.bg/foto-printer-canon-selphy-cp910-cheren-bez-ka … VP_AP_CMD-145c6uv

Ето HP - Плот за А4 и фотохартия. Акожелаете да изкарате снимки просто изваждате единия панел и се отваря една ниша и си слагате фотохартията. Сама се позоционира. Задавате фортмата и се печата.

http://www.amazon.com/HP-Photosmart-8250-Printer-Q3470A/dp/B000A6X9CU

Канон - ново поколение
Хюлед- Пакърд - старо поколение



Благодаря за изчерпателният отговор. Отказах се, след няколко проучвания, не си струва. Установих, че ми излиза по-евтино във фотото. Качеството им е 6, пък и цената е много добра. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт