За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 152
  • 1 965
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 9 196
myprofile - първи аборт, но във втори триместър - трябват изследвания. А и възрастта ти ги предполага, дори и без аборт.

# 1 336
  • Мнения: 4
Да, ще направя изследвания, но не знам кога трябва. Мога ли сега да започвам или трябва да мине време от аборта?

# 1 337
  • София
  • Мнения: 7 467
Привет,
Ако не сте правили генетични изследвания плода, няма как да разбереш какъв е проблема.
Пусни изследвания за тромбофилия - ако имаш мутации оттам може да идва проблем, но все щяха да забележат проблем с кръвотока или изоставане в развитието. Не е необходимо да чакаш втора загуба, за да пуснеш изследвания.
Кременски е генетик, но е доста консервативен спрямо рисковете на тромбофилията. Аз не бих се доверила на него при проблем.
Бих препоръчала с всички необходими документи да се консултираш с АГ проследяващи рискова бременност.
Потърси информация за Сигридов - доста е странен, но е помогнал на много жени с проблемни бременности.
Бързо възстановяване и успех следващия път!

# 1 338
  • Мнения: 4
Благодаря! Непременно ще го потърся.

# 1 339
  • София
  • Мнения: 7 467
Хм, още нещо - пусни си изследвания за хламидия, микоплазма, уреаплазма и пълна микробиология.

Генетични изследвания за тромбофилия можеш да пуснеш веднага.
Витамини - също, хормони - най-добре след 2-3 месеца, да се нормализира цикъла.
Инфекции - задължително от секрет - след първия нормален цикъл.

# 1 340
  • Мнения: 16 871
Дели много добре е обобщила, подкрепям.
И при проф. Савов в МД ходих, той назначи същите генетични изследвания като Сигридов.

# 1 341
  • Мнения: 4
Благодаря ви!

# 1 342
  • Мнения: 3
Здравейте знам че не е по темата но моля за извинение та искам да попитам бременна съм в 8г.с и 6дни притеснявам се много нямам никакви симптоми  в началото на 6—та седмица повърнах само един път и това гърдите не ме болят ништо все едно не съм бременна имам.два миседа после едно раждане нормално в англия съм и първият ми преглед е чак на 5—ти декември много се притеснявам

# 1 343
  • Мнения: 9 196
Здравейте знам че не е по темата но моля за извинение та искам да попитам бременна съм в 8г.с и 6дни притеснявам се много нямам никакви симптоми  в началото на 6—та седмица повърнах само един път и това гърдите не ме болят ништо все едно не съм бременна имам.два миседа после едно раждане нормално в англия съм и първият ми преглед е чак на 5—ти декември много се притеснявам

Не винаги има симптоми. Ако приемаш лекарства - съвсем пък изчезват. Може винаги да отидеш на частно - около 150 паунда е ехографа, по-добре отиди, за твое спокойствие.

# 1 344
  • Мнения: 3
Здравейте знам че не е по темата но моля за извинение та искам да попитам бременна съм в 8г.с и 6дни притеснявам се много нямам никакви симптоми  в началото на 6—та седмица повърнах само един път и това гърдите не ме болят ништо все едно не съм бременна имам.два миседа после едно раждане нормално в англия съм и първият ми преглед е чак на 5—ти декември много се притеснявам

Не винаги има симптоми. Ако приемаш лекарства - съвсем пък изчезват. Може винаги да отидеш на частно - около 150 паунда е ехографа, по-добре отиди, за твое спокойствие.
здравей а какви лекарства имаш предвид единственитв лекарства които взимам са витамини за бременни pregnacare може ли да са от тях благодаря

# 1 345
  • Мнения: 9 196
Да, възможно е, дори от витамини. Но някои жени взимат и по-силни лекарства.

Ти си имала миседи и преди, би трябвало да си откриваш симптомите, защото при него не е без симптоми.

Отиди на един частен преглед, знаеш ли къде да отидеш, в кой град си?

# 1 346
  • Мнения: 377
Здравейте, записвам се да следя и споделям и аз премеждията си. Направих мисед в 10+ 3 седмица. Направиха ми кюретаж в майчин дом и ме изписаха недоизчистена ! Последва второ абразио след седмица.  Първата менструация ми дойде на 23 ден и мина обичайно. Сега започвам изследвания. Имам голям син след Лека и нормална бременност. Това ми беше 1 загуба,  дано да е последна!  Тази седмица съм на първи преглед след аборта. Треперя, дано всичко е наред

# 1 347
  • София
  • Мнения: 7 467
Герика, съжалявам...

Странно ми е как са ти направили второ абразио след седмица, та той организма още се чисти...

Проследете дебелината на лигавицата след 2-3 месеца, защото може да е изтънена. Бързо възстановяване.

# 1 348
  • Мнения: 15
Здравей те моля за съвет моята историята е такава забременях но в 3 тия месец получих кравоизлив но после се оказа че бебечо е добре и няма страшно лежах в болница след което ме изписаха всичко беше наред до 6 месец Cry една сутрин ставам ии цялата бях в вода оказа се че водите ми изтичат така и стана съдбата ми взе бебечето нямаше спасение за него голяма мъка да родиш бебче и да неможе. Да си го гледаш доктора ми се оказа че е пълен боклук не ми обърна внимание ми ма остави на произвола излязох от болницата съкрошенна всички излизат с бебче аа аз излизам празна от всякаде правиха изследвани на плацентата оказа се остар гноен плацентит отидох в авис медик в Плевен при доктор Цвик направи ми всички изследвания оказа се бактерия стоптококос алагае изписа ми Доксициклин и Феми флора каза ми че след 3 нормални цикала може да си правя опити за бебе че вие какво ще ме посаветвате каза ми че матка яйчници всичко ми е наред сега пак се варвя искам да знам с сигорност дали може да си имам защото не искам и да си мисля ако стане пак така Cry

# 1 349
  • Мнения: 9 196
Е, било е инфекция при тебе, няма причина да не можеш. Просто си потърси нормален лекар, който ще те следи правилно.

Общи условия

Активация на акаунт