Прокуратурата образува дело, ще изяснява имало ли е блудство с момичето аутист

  • 55 518
  • 1 309
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 306
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=98359712166643 … d=100000484820140
http://fro-spam156-/news_77764/MON-nishti-signal-za-bludstvo-nad-dete-s-autizam/
http://news.ibox.bg/news/id_994402063
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4356815

Скрит текст:
Радосвета Симеонова
6 октомври в 23:25 ·

Здравейте приятели, БЯСНА СЪМ!!!
На 19-ти септември взех Ана-Мария от училище- IV-то помощно училище Проф.Димитър Кацаров във София и с ужас установих, че спортния сутиен на дъщеря ми липсва.Тя е аутист и сама това няма как да го съблече. Потърсих класната, но нея я нямаше, потърсих отговор и от директорката на училището, но такъв не получих.Вместо това г-жа Бочева започна да ми обяснява как детето ми си събувало чорапите, но след като аз реагирах с въпрос че става дума за бельото, а не за чорапите, и повторих питането- как, защо и кой е свалил бельото на детето... госпожата се изнесе и изчезна....От чистачките разбрах че сутиена е в класната стая върху гардеробчетата. Само ще вметна, че Ана-Мария е единственото момиче в класа. Свързах се с класната и тя ми каза,че няма никаква представа къде е бельото на детето и че целият след обяд дъщеря ми е била пред очите и. След като настоях за обяснение, тя ми заяви,че ще попита учителя от първата смяна и ми затвори.
На 23 септември съпругът ми отиде в училището за да получи отговор и някакво логично обяснение за сваленото бельо на детето ни.....нямаше такъв....Междувременно дъщеря ни не иска да излиза от вкъщи, влиза с писъци в банята, започна да проявява странности, които никога преди не е показвала. Не сме я пускали на училище от тогава...Страшното дойде на 27-ми септември....при влизане в банята Ана-Мария започна да крещи да не давам на чичкото да я пипа, че ще слуша. Бях в шок, бавно започнах да говоря и да питам къде я е пипал. Тя не ме слушаше и в един момент ми посочи гърдите си, започна да се тресе и да плаче.....УЖАС. На следващата вечер след дълги уговорки, пак влезнахме в банята с Ана-Мария. Този път тя ме помоли да я пазя и да не давам на " учителя" да я пипа, и посочи долу....Започна да крещи, че няма да го ядосва и ще си обуе гащите.....чичкото и казал че ще я боли.....после и казал да си обуе гащите....
Нямам думи за да опиша как се чувствам.На 29 септември отидох до училището да пусна жалба.Директорката се държа безобразно, заяви ми, че никой няма да повярва на дете аутист, че няма как да докажа каквото и да е, че дъщеря ми най-вероятно се е съблякла в тоалетната.....Попитах кой е бил с детето ми, това училище рекламира защитената среда в която са децата, обясняваха, че дори в тоалетната ходят с помощен персонал, който ги придружава до вратата и ги изчаква за да ги върне в клас.Аз за първи път оставих и поверих детето си и позволих на някакъв изверг да злоупотреби с детето ми....Пуснахме жалба в VI РПУ София, до МОН,до ДАЗПД,до Районната Прокуратура.... и нищо.
Днес разбрах,че още при подаване на сигнала в РПУ-то е трябвало да ми дадат насочваща бележка за изготвяне на съдебно -медицинска експертиза и екип, който ще направи това.Цяла седмица институцийте мълчат, днес разбрах, че системата отново отхвърля децата и хората с увреждания. Държавата отново абдикира от тези, които не могат да се защитят, и отново съдейства на онези които използват това за да се гаврят с тях....
Приятели, майки, родители, организации ПОМОГНЕТЕ, започваме война с тези, на които не им пука за деца като моето.... ако има още родители, които се съмняват .... покажете се, трябва да защитим децата, които не разбират какво се случва.
Застанете до мен, имам нужда от Вашата подкрепа, ПОМОГНЕТЕ и на другите деца, които се използват за задоволяване на нечии болни мозъци...


Изненадана съм, че не виждам тема по въпроса...
Не можах да го подмина!
Майка съм.
Отвратена съм.
Никой няма право да посяга по никакъв начин на дете - свое, чуждо, болно, здраво, палаво, проблемно, агресивно...
НИКОЙ!
По никакъв начин!
Въпреки, че нямам никаква вяра в "институциите" в милата ни Родина - искрено се надявам да се стигне до истината и виновният/виновните да си ппонесат всички последствия от деянията/бездействието!

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 17:09 от Di ®

# 1
  • Мнения: 8 567
Проверяват, след като де опитаха да прикрият случилото се.
Абсолютно неадекватни.

# 2
  • Мнения: 1 421
Въпреки, че още не съм майка съм потресена! Цяла сутрин търсих темата, но така и не намерих.
Сутринта гледах родителите по ТВ - майката се тресе от нерви и гняв, а те се опитват да прикрият случая и да изкарат едва ли не детето виновно, че се съблича #Cussing out

# 3
  • Мнения: 21 440
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=98359712166643 … d=100000484820140
http://fro-spam156-/news_77764/MON-nishti-signal-za-bludstvo-nad-dete-s-autizam/
http://news.ibox.bg/news/id_994402063


Скрит текст:
Радосвета Симеонова
6 октомври в 23:25 ·

Здравейте приятели, БЯСНА СЪМ!!!
На 19-ти септември взех Ана-Мария от училище- IV-то помощно училище Проф.Димитър Кацаров във София и с ужас установих, че спортния сутиен на дъщеря ми липсва.Тя е аутист и сама това няма как да го съблече. Потърсих класната, но нея я нямаше, потърсих отговор и от директорката на училището, но такъв не получих.Вместо това г-жа Бочева започна да ми обяснява как детето ми си събувало чорапите, но след като аз реагирах с въпрос че става дума за бельото, а не за чорапите, и повторих питането- как, защо и кой е свалил бельото на детето... госпожата се изнесе и изчезна....От чистачките разбрах че сутиена е в класната стая върху гардеробчетата. Само ще вметна, че Ана-Мария е единственото момиче в класа. Свързах се с класната и тя ми каза,че няма никаква представа къде е бельото на детето и че целият след обяд дъщеря ми е била пред очите и. След като настоях за обяснение, тя ми заяви,че ще попита учителя от първата смяна и ми затвори.
На 23 септември съпругът ми отиде в училището за да получи отговор и някакво логично обяснение за сваленото бельо на детето ни.....нямаше такъв....Междувременно дъщеря ни не иска да излиза от вкъщи, влиза с писъци в банята, започна да проявява странности, които никога преди не е показвала. Не сме я пускали на училище от тогава...Страшното дойде на 27-ми септември....при влизане в банята Ана-Мария започна да крещи да не давам на чичкото да я пипа, че ще слуша. Бях в шок, бавно започнах да говоря и да питам къде я е пипал. Тя не ме слушаше и в един момент ми посочи гърдите си, започна да се тресе и да плаче.....УЖАС. На следващата вечер след дълги уговорки, пак влезнахме в банята с Ана-Мария. Този път тя ме помоли да я пазя и да не давам на " учителя" да я пипа, и посочи долу....Започна да крещи, че няма да го ядосва и ще си обуе гащите.....чичкото и казал че ще я боли.....после и казал да си обуе гащите....
Нямам думи за да опиша как се чувствам.На 29 септември отидох до училището да пусна жалба.Директорката се държа безобразно, заяви ми, че никой няма да повярва на дете аутист, че няма как да докажа каквото и да е, че дъщеря ми най-вероятно се е съблякла в тоалетната.....Попитах кой е бил с детето ми, това училище рекламира защитената среда в която са децата, обясняваха, че дори в тоалетната ходят с помощен персонал, който ги придружава до вратата и ги изчаква за да ги върне в клас.Аз за първи път оставих и поверих детето си и позволих на някакъв изверг да злоупотреби с детето ми....Пуснахме жалба в VI РПУ София, до МОН,до ДАЗПД,до Районната Прокуратура.... и нищо.
Днес разбрах,че още при подаване на сигнала в РПУ-то е трябвало да ми дадат насочваща бележка за изготвяне на съдебно -медицинска експертиза и екип, който ще направи това.Цяла седмица институцийте мълчат, днес разбрах, че системата отново отхвърля децата и хората с увреждания. Държавата отново абдикира от тези, които не могат да се защитят, и отново съдейства на онези които използват това за да се гаврят с тях....
Приятели, майки, родители, организации ПОМОГНЕТЕ, започваме война с тези, на които не им пука за деца като моето.... ако има още родители, които се съмняват .... покажете се, трябва да защитим децата, които не разбират какво се случва.
Застанете до мен, имам нужда от Вашата подкрепа, ПОМОГНЕТЕ и на другите деца, които се използват за задоволяване на нечии болни мозъци...


Изненадана съм, че не виждам тема по въпроса...
Не можах да го подмина!
Майка съм.
Отвратена съм.
Никой няма право да посяга по никакъв начин на дете - свое, чуждо, болно, здраво, палаво, проблемно, агресивно...
НИКОЙ!
По никакъв начин!
Въпреки, че нямам никаква вяра в "институциите" в милата ни Родина - искрено се надявам да се стигне до истината и виновният/виновните да си ппонесат всички последствия от деянията/бездействието!



 А какво да има в темата, като няма никаква яснота има ли такова нещо, няма ли?
 Естествено, тук няма нито един човек, който да смята, че педофилите не са най-гадните долни гнусни въшки, които пъплят по тая земя. Но... и набедяването е много страшно и съсипва съдби.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 557
Доста сериозно обвинение. Не мисля, че е добра идея да се прибързва с изводите и със соченето с пръст.

...
 Естествено, тук няма нито един човек, който да смята, че подофилите не са най-гадните долни гнусни въшки, които пъплят по тая земя. Но... и набедяването е много страшно и съсипва съдби.

Точно.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
За мен истината е истината на детето. Ако е набедяване, ще излезе. Ако обаче наистина е имало блудство, ще го покрият!
Неадекватни и малоумни изказвания от страна на зам.министър на МОН!

# 6
  • Мнения: 21 440
  Директорката е проявила абсолютен непрофесионализъм и сега хак и е за всичко, което ще и се стовари на главата.

  Колкото за самата случка - има и други обяснения освен блудство на учителя - всъщност такова ми се струва трудно осъществимо като време, местоположение и т. н....

Не мисля, че е добра идея да се прибързва с изводите и със соченето с пръст.

И да загубим възможна яка тема?

 Е как, просто няма начин.

# 7
  • Мнения: 2 237
Дано разберем истината.. Коментирах и на едно друго място днес, че, ако директорката беше обърнала внимание на родителите, нямаше те да бъдат толкова отчаяни, че да стигнат до телевизията.  А и полицията не си е свършила работата; защо не са ги пратили при подаване на сигнала в съдебна медицина?!

А това: "Просветното министерство уверява, че децата са под непрекъснато наблюдение и единственото време, в което остават сами е, когато посещават сервизните помещения. Тогава възпитателят ги изчаква отвън." много лесно може да се провери на заснетия материал. Защо не го предоставиха веднага на родителите, като са толкова сигурни?

И нашата журналистика въобще да коментираме ли.. Вместо факти и задълбочено проучване продължава да ни стряска на елементарно емоционално ниво. Прочетох и някои доста груби коментари в други платформи. Семейството тепърва ще усети тежестта на народната любов.

# 8
  • Мнения: 6 365
Аз пък се чудя защо родителите не са се опитали сами да съберат доказателства, да потърсят лекар, докато е било време.

# 9
  • Мнения: 2 022
Не искам да омаловажавам случая, защото именно от такива деца е най-лесно да се възползват педофилите. 
Обаче ми се струва странно, че майката е чакала от полицията да й дадат бележка да си заведе детето на медицински преглед. Добре, бе, не е ли най-логично още при първото съмнение да се иде именно на лекар - докато следите са още пресни? Ако е имало посегателство, което не е оставило трайни белези, как ще го докажете след 3-4-5 дни? Камерите не могат да покрият абсолютно всички места в сградата и около нея. Може да няма записи на действията на момичето през целия ден.

Ако има следи или други доказателства за посегателство срещу детето, няма какво да се коментира. Полицията трябва да открие виновника и той да получи изключително тежко наказание. И в конкретния случай наказанието трябва да бъде още по-сурово, защото ощетените от природата деца са много по-уязвими.

Но може да има и друго обяснение.
Ако е вярно, че момичето е имало навик да се съблича, възможно е някой преподавател ("чичко") да му е казал, че трябва да се обуе, за да не му се случи нещо лошо. Казано й е, че ще я боли, защото по друг начин не може да й се обясни какво може да й се случи, ако ходи гола. Доколкото разбрах, тя е викала и обещавала да си обуе гащите, защото иначе ще я боли. Внушено й е, че събличането е нещо лошо и тя реагира с ужас и викове, когато майка й я кара да се съблече при влизането в банята – логично е….
Децата аутисти не лъжат, обаче лесно се поддават на внушение. За съжаление не можем да знаем какво става в главата на това момиче, но мисля, че ако я срещнат с персонала на училището в присъствието на психолог (психиатър) и полицай, реакцията й вероятно ще може да осветли случая……..

Дано случаят се изясни докрай и дано няма сериозни последствия за детето. Или за някой невинен член на персонала.

# 10
  • Мнения: 21 440
Аз пък се чудя защо родителите не са се опитали сами да съберат доказателства, да потърсят лекар, докато е било време.

 Точно.

  

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 16:43 от Iris04

# 11
  • Мнения: 1 306
А какво да има в темата, като няма никаква яснота има ли такова нещо, няма ли?
 Естествено, тук няма нито един човек, който да смята, че педофилите не са най-гадните долни гнусни въшки, които пъплят по тая земя. Но... и набедяването е много страшно и съсипва съдби.


Откъде да "дойде" яснотата?!?

Радосвета Симеонова: "...Днес разбрах,че още при подаване на сигнала в РПУ-то е трябвало да ми дадат насочваща бележка за изготвяне на съдебно -медицинска експертиза и екип, който ще направи това.Цяла седмица институцийте мълчат..."


Гледах сутрешния блок на Нова, след това  - продължението на темата в "На кафе".
Всички представители на разните институции, които излязоха с изявления, звучаха ...няма да конкретизирам как.  Отделно директорката се оказва удобно "болна"/в болнични. Журналистическият екип, меко казано, не беше допуснат до училището...всичко това оставя чувството, че нещо се крие, премълчава. И става още по-недобре.
 
Дано не е истина, въпреки, че не виждам кой и колко болен мозък може да "употреби" детето си по толкова гнусен начин Sick

# 12
  • Мнения: 4 892
Аз пък се чудя защо родителите не са се опитали сами да съберат доказателства, да потърсят лекар, докато е било време.

 Точно.

Детето е аутист и днес специалист обясни за отложената реакция.
Така, че и тия, дето се чудите защо е темата, не бързайте да й давате "яснота".

Единственият ясен факт е, че училищното ръководство се крие, шикалкави и не съдейства. Което е лошо за тях. Не виждам защо подхождат така. Това хвърля още повече подозрения за нечистотии.

Всичко друго не са доказани факти.  Затова не мога да си позволя да обвинявам никого.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
...не виждам кой и колко болен мозък може да "употреби" детето си по толкова гнусен начин Sick


Това дори ми е по- трудно да си го представя, отколкото самото блудство... Sick

# 14
  • Мнения: 6 365
Аз пък се чудя защо родителите не са се опитали сами да съберат доказателства, да потърсят лекар, докато е било време.

 Точно.

  На дете, което се съблича - не го казвам като нещо лошо, и моето мина през такъв градински период, в което ни стряскаше със сваляне на бельо я заплашвахме точно, че ще я заболи дупето като я напляскаме ей сега...

Понеже набеждаването е опасно нещо, без емоции и пискане всеки възрастен трябва да си даде сметка, че ако няма неоспорими доказателства, все едно не се е случило.

А това, че българските институции били еди-какви си...то наскоро и британските се изложиха много сериозно точно в тази област.

Общи условия

Активация на акаунт