Халит Ергенч "Великолепният век"(Muhteşem Yüzyıl) и новите проекти на екипа-88

  • 45 078
  • 726
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 736










Продукция: Tims Production-Timur Savcı
Режисьор: Nihat Durak
Сценарист: Meral Okay

Yılmaz Şahin

Жанр: Исторически/Драма

Любовна история, която предопределя съдбата на една цяла империя. Направен по действителен случай, "Великолепният век" ще повдигне завесата на изпълнения с тайни и интриги живот в султанския харем по времето на най-величествения период на Османската империя. Дошла като робиня от най-крайните земи на империята, Роксолана успява да спечели сърцето на султана. Благодарение на блестящия си ум, необикновената сила на волята и привлекателната си външност от безправна робиня тя става жена на султан Сюлейман Великолепни — най-могъщият султан в Османската империя.


 


   
                       














   


Добре дошли
в новата 88 тема  на "Великолепният век"


Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 00:11 от Lilims

# 1
  • Мнения: 9 736
Ще прехвърля в новата тема интервюто на Мерием за ELLE

превод от руски: trendafilka


Ел : След като се върна от Турция в Берлин ,какъв начин на живот започна да водиш ?
 
М: Известно време се грижех за себе си,защото бях бременна.Стоях си в къщи,карах колело,срещах се с приятели ,нищо необичайно…

Е:Какво имаш предвид казвайки ,че си се грижила за себе си ? Задаваше ли си въпроси относно живота?

М:По принцип не съм си задавала много въпроси.Изведнъж ми се струпаха много неща ,едно след друго…
Седях си в къщи и си мислех "Боже колко много неща ми се случиха ".
Аз се смирих с всичко,а след това се стараех да не мисля за тях.
Събуждах се всяка сутрин и се питах ,"Какво хубаво  ще ти се случи днес ? " мислейки ,че всичко ще бъде прекрасно аз поверих живота си в ръцете на Бога.
Казвах си , "Изпращайки ми изпитания Господ ще ми даде сили да ги преодолея "
Разхождах се,срещах се сприятели,но по време на бременноста си се осамотявах.Опитвах се да се развивам във всички направления.

Е:Преди да заминеш за Турция живота ти сигурно е бил такъв …

М: Да ,разбира се.

Е: Един път свикнала да живееш по този начин ,не ти е било трудно да си сама нали?


М: Да именно.Аз рядко се събирам с компании,въпреки че имам много приятели…

Е: Значи в Берлин ти се върна към предишният си начин на живот ?

М: Да точно тъй ,преместих се в по-голям дом ,но във същият квартал в който живеех преди.

Е:Как живееше до пристигането си в Истанбул? С какво се занимаваше преди ВВ ?

М:Работих в телевизията и театъра.Снимах се във филми ,помагах на приятелите си.

Е: Това означава ли,че в Германия ти си имала актьорска дейност ?

М:Разбира се ,водих нормален живот.Участвувах в театрални постановки ,снимах се във филми.

Е:Когато пристигна в Турция и изведнъж стана популярна ,трудно ли ти беше ?

М:Не ,не ми беше трудно.

Е:Как се чувствуваше ?

М: От начало ,когато започнахме да снимаме сериала,аз се разхождах спокойно из улиците и никой не ми обръщаше внимание ,след това все повече хора научаваха за мен и разбира се разбрах ,че свободата ми е ограничена.Аз не се интересувам от това колко съм известна ,затова не ми беше трудно.

Е:Какво означава за теб да си известна?За някой  хора това е много важно и те правят всичко възможно ,за да бъдат забелязани.

М:Първо трябва да се разбере ,защо това е тъй важно за тях.Например веднъж си седях в кафене в района на Бебек,при мен дойде млад човек и каза ,че иска да стане артист.Попита ме какво е необходимо да направи ,за да стане известен ,като мен.Аз го попитах "Ти какво искаш да станеш ,артист или знаменитост?"Той ми отговори,че иска да стане знаменитост.Отговорих му ,че не мога да му помогна,тъй като аз исках да стана именно актриса,а не знаменитост.

Е: Смятам ,че този човек е от тази категория хора ,които не могат да разберат ,че актьорското майсторство е професия, като всички останали.

М: Разбира се ,че това е професия ,именно заради това за мен не е важно да съм знаменитост.Почти година живея в Берлин,никой не се интересува от мен ,ако случайно срещна турци напр.таксиметров шофьор ,то те ме познават и искат да се снимат с мен ,или искат автограф и това е всичко.

Е:Това огорчава ли те?

М: Не ,аз съм много щастлива.Да си знаменитост ,това е истински живот.Азсъм щастлива ,че се занимавам с моята професия,че на  хората им харесва това което правя,те ме обичат като човек.Навярно те чувствуват енергията ,която е вътре в мен.Чувствуват сърцето ми.Какво да кажа ,играх силен персонаж.Разбира се това е много приятно.Аз положих много усилия ,работих много.Ако работата ти харесва ,разбира се и ти си радостен.Това ме прави щастлива.

Е: Може ли да кажеш за себе си ,че си човек живеещ с вчерашният си ден?

М:Да точно!

Е:Ако това е тъй,ти не би захвърлила всичко и не би се върнала тук ?

М: Когато направих това ,когато взех това решение,аз загубих много.

Е: Ти почувства ,че трябва да си заминеш ,тъй ли ?

М: Да именно тъй!

Е: Каква е разликата между Истанбул и Берлин?

М: Истанбул е по-многолюден,но единствената съществена разлика е тази ,че в Истанбул има море ,а тук няма.

Е:Тук има река…

М:Да ,но в Истанбул има Босфор.Градът е построен на 7 хълма.Берлин е построен върху равнина,това е важно за мен тъй като често карам колело.В Истанбул няма пътища за велосипедисти… и още в Истанбул има голямо разнообразие от храна.

Е: Навярно в Истанбул има повече сюрпризи ,Берлин е по-хармоничен…

М: Не ,не е тъй Берлин също е хаотичен,затова го обичам.В Берлин може да се изгубиш.

Е: Доколкото разбрах ти се храниш здравословно.

М: Да,но не винаги ,аз имам слабост към сладките неща,не съм от тези които пазят диета.Храня се със сладки неща ,но и спортувам.Практически не приемам лекарства ,само когато е необходимо.

Е: Това означава ,че не боледуваш?

М : Ако боледувам ,приемам хомеопатични средства.

Е: Добре ,а може ли да разкажеш нещо за Анна ,тя е твоя стара приятелка и е хомеопат.В последно време тя е винаги до теб.

М: Тя е най -добрата ми приятелка с нея се запознахме в Хамбург и вече 14 години дружим.

Е : Сигурно тя те поддържа относно хомеопатията?

М:Разбира се тя е професионалист в тази област,освен това тя е лекар.Хомеопатичното лечение в Германия е нещо нормално ,но не знам как е в Турция? Аз вече 15 години се интересувам от това,а тъй като Анна е моя близка приятелка тя ми помага с това.Ние на 100% се обичаме и на 100% се доверяваме една на друга.Например ,аз не обичам да клюкарствам,ако някой иска да си поклюкарства с мен ,ще му бъде много скучно.Ана е като мен тя е освободена,пълна с любов ,затова и дружбата ни е добра.


Продължението ще сложа в спойлер, защото е много дълго Grinning

Скрит текст:
Е:Има ли някой в Турция ,когото би могла да наречеш близък приятел ?

М:В течение на тези 3 години аз съвсем нямах време за това.Аз не съм се запознавала с други хора ,освен с тези с които работих на снимачната площадка на "ВВ".Разбира се по време на някой тържества се запознавах с този-онзи ,но не сме ставали близки приятели.

Е: Какво мислиш този път, като се върнеш ,всичко по-различно ли ще бъде ? Ти планираш да се върнеш в Турция януари месец ?

М:Като начало ,този път си мечтая  да живея в къща.Повече не искам да живея в хотел.

Е:Това е сериозно решение.

М:За тези 3 години ,аз много добре се разбирах с работещите в хотела ,ние станахме като семейство и това беше прекрасно.Живота в хотела има и своите хубави страни.

Е: Но това не е дом…

М: Да.Освен това ,сега имам детенце и не желая да живея с него в хотел.Искам да имаме нормален дом.Аз сама се занимавам с домакинската работа.Сама пера,почиствам,готвя -това ме успокоява.

Е:В Истанбул в същият дух ли ще продължиш?

М:Да аз искам сама да почиствам и готвя в дома си.Искам да се занимавам с детето си.Искам да посрещам приятелите си в нормална,домашна обстановка.Искам приятелите ми от Германия да ми идват на гости.

Е:Възможно е в Турция да се появят приятели.

М:Разбира се.Последният път аз цялата се посветих на работата си , затова нямах достатъчно свободно време.Сега живота ми е по-уравновесен.Аз дойдох на себе си.Какво се случи за последните 3 години,къде направих грешка,защо избрах този път,защо всичко стана тъй ? Аз анализирах всичко и всичко размислих.На всички тези въпроси намерих отговори.Сега в живота ми е Лара,много неща се промениха.Когато се появи дете,настъпват големи промени.Аз родих Лара ,но Лара прероди мен.

Е: Значи ,заедно с Лара се появи една нова Мерием?

М:Не ,аз останах същата.

Е: Ами как така Лара те прероди?

М:Всеки човек има свое излъчване ,моето не се е променило.Моя светозор не се е променил.Аз уважавам хората.Никого не осъждам.Аз дарявам с любов онези които обичам.Ще дойде ден ,когато аз ще напусна този свят ,но до  този момент, аз искам да направя щастливи всички около мен. Искам да плувам по течението.Искам да чувствам всеки миг и да го изживея.Без страх.Моят мироглед никога не се е променял и сега е същият.Казвам ,че Лара ме е възродила…всичко което преживях и как попаднах тук.Какъв беше моя живот в продължение на 3 години? Какво хубаво ми се случи?Какви трудности имах? Защо сега съм такава?Аз се смирих с всичко това.След всичко преживяно ,в момента в който Лара се роди ,в духовен план аз се съединих с Мерием.Понякога ние губим себе си…

Е:Понякога оставяме себе си на второ място.Забравяме за себе си.Лара даде ли ти такава възможност ?

М: Лара е моят най-голям подарък.Понякога живота ни поднася трудности,в такива моменти разбираш кой си и колко си силен.Аз знам ,че ние тук сме само гости.Аз се стремя да изживея изживея живота си-истински и честно !Няма да лъжа ,аз винаги съм честна.Аз родих Лара и тя възроди мен,не е лесно да се говори за това.Аз не се промених ,не станах друга Мерием,аз съм си същата,просто сега имам дете,но Мерием не се е променила.

Е:С какво се занимавате с Лара цял ден ? Ти каза че нямаш гледачка на детето …

М:Ние нямаме нужда от гледачка на детето .Четири седмици след раждането ,24 часа само аз и Лара.Аз исках да остананем сами.

Е: Това е много трудно.

М: Всъщтност не е никак трудно,наистина не е трудно…

Е:Ти не се ли паникьоса ? Как да къпеш,как да кърмиш ,как да гледаш детето ?

М:Не всичко беше естествено.Това е дете ,то се ражда от твоята утроба,какво иска то ?То иска да спи,иска любов,иска да се чувствува в безопасност.Иска мляко,да го подмиеш…и нищо повече.Когато бях бременна ,аз не прочетох нито една книга,не ходих на курсове.

Е: Това за всички е нтересно...

М:Курсовете и книгите са интересни ,но аз реших постепенно сама да се науча.После се роди Лара и 24 часа непрекъснато бяхме заедно.

Е:Майка ти идваше ли да ти помага?

М:Моите родители работят,те живеят на 300 километра от мен.Те идваха на всеки 4 седмици.

Е:Е добре ,а майка ти похвали ли те за това че без ничия помощ се справяш ?

М:Не ,защото това е нормално за нея.Тя също сама се е грижеела за нас,татко работеше.Майка скоро след раждането също трябваше да работи, за нас това е нормално.Четири седмици след раждането аз не спях ,затова това беше най-трудният период за мен.След това свикнах и с всеки месец става по-лесно.Сега почнаха да растат зъбки,тя почва да става по-подвижна ,но въпреки всичко аз съм спокойна.

Е: Сега ти имаш ли помощница или сама се справяш?

М:Основно аз се грижа за детето,но в определени дни някой идва да помага.Например в момента ние се готвим да отидем на почивка и аз ще взема някой със себе си,тъй като по време на пътешестване е по-трудно и не е като в къщи.Ако до мен има човек който да ми помага ще ми бъде п-лесно.

Е: Как минават дните ти?

М:Сутрин когато се събудя ,понякога Лара все още спи и аз закусвам с овесената си закуска ,най-много обичам овесената каша.На Лара давам мляко ,след което тя си играе с многочислените си играчки,всичко слага в устата,гризе тъй като и излизат зъбки.Включвам радиото,танцуваме,след това излизаме навън ,разхождаме се .Аз се срещам с приятели ,а когато има кой да се грижи за нея мога и по-дълго време да съм навън-например в гората или да спортувам.

Е: Ти водиш активен живот в Берлин.

М:Аз нямам лека кола,поради това карам велосипед,ако трябва да замина някъде за по-дълго време или имам неотложна работа аз взимам такси.Иначе винаги се придвижвам с велосипед.Ако е студено с няколко човека взимаме автомобил под наем .

Е: Разхождаш ли се ,бягаш ли?

М:Понякога се занимавам с джогинг ,понякога плувам или правя кардио.

Е: На теб ти домъчня за това нали ? В Истанбул нямаше толкова време за спорт нали?

М:Разбира се ,аз съм активен човек,който обича да се занимава със спорт.

Е:Планираш ли да спортуваш в Турция?

М:Сега трябва да правя това.Аз имам много планове.

Е:В Турция ще караш ли велосипед?

М:Планувам и  това.На побрежието към азиатската част или в Белградската гора, мога да карам колело.

Е: Ако отидеш в Белградската гора ,смяташ ли ,че ще те оставят на спокойствие да караш колело?

М: Предполагам че да ,защо не ?

Е: Ще искат да се снимат с теб

М: Разбира се ,аз няма да мога навсякъде да се занимавам с това,но ще пробвам.

Е: Сигурно в Истанбул ще ти е необходима помощтница ,тъй като ще работиш …

М: Да


Е: Планираш ли бъдещето на Лара ? Къде би искала тя да расте : в Германия или Турция?

М:В този свят аз нищо не планирам,планирайки нещата, не можеш да живееш нормално в един момент нещата могат да се променят .За мен живота е един дълъг ден.Една дълга седмица.Ето аз внезапно получих предложение от Турция,пристигнах тук ,забременях…В живота всичко се случва.Разбира се аз мога да изградя някаква система за себе си ,за това да се чувствувам безопасно.Всеки иска да контролира себе си , но по-сериозните неща ние неможем да контролираме.Вечер навиваш будилника ,за да те събуди сутрин ,но не знаеш дали ще се събудиш.Това решава Господ.Или по-незначителните неща  можеш да контролираш ,но в никакъв случай по-сериозните.Или по-точно оствяш всичко на самотек.За мен най-важното е да съм редом до Лара,а в същото време аз искам да и дам свобода,тя се появи от моето тяло ,аз съм нейна майка ,но Лара не ми принадлежи.

Е:В края на краищата това е независима личност.

М: Независима личност със свой характер.Аз винаги ще я поддържам,винаги ще я обичам,винаги ще я защитавам,но разбира се тя е свободна душа.Сега тя е малка ,затова аз много добре се грижа за нея.Аз ще я защитавам,но ще дойде време когато тя сама ще се пази и разбира се аз ще стоя зад гърба и и ще я наблюдавам и ако нещо се случи ще я подкрепя.Желанието за подкрепа никога няма да изчезне ,но живота ще покаже ,какво ще стане по-нататък.

Е: Какъв нов проект те очаква?

М:Имам много предложения…

Е:Защо на всички предложения обърна внимание?

М:На всички обърнах внимание ,тъй като ги уважавам.Ако някой желае да ме види в негов проект ,то разбира се това ме прави щастлива и аз уважавам това.Аз приех предложение от МБС-Груп /международна компания/,техният централен офис се намира в Дубай.Те са и в Турция и на международният пазар.

Е: Сериала в който ще участвуваш ще бъде ли преведен в Турция?

М: Той ще бъде преведен в Турция ,освен това ще го продадат и в други страни.Това е едно вълнуващо решение за мен ,тъй като е прекрасно предложение за мен като актриса.Ще напишат прекрасен сценарий.

Е:И в Берлин ти не стоя със скръстени ръце ,не е ли тъй ? Ти създаде козметична марка.

М:Да.Аз започнах да се гримирам когато бях на 14 години. ,започвайки на тази възраст аз имах мечта ,да създам нещо свое.

Е:Зхачи това е твоя детска мечта?

М:Да това е моя детска мечта.От 14 годишна аз изпробвах всичко .Най-важното от гримирането за мен са очите,понеже в очите може да видиш душата.В очите можеш да видиш енергията,дали човек е щастлив или не,топъл или хладен,открит или затворен човек.

Е: Затова ти започна с туш за мигли ?

М: Туша за мигли е много важен.Основно аз се интересувам от козметика и много обичам гримовете.Още преди няколко години ,никой не знаеше за тази ми мечта.Аз споделям бизнеса си с брат ми.Той е успешен бизнесмен.Той много ми помага.Основната ми цела е да създам  най-подходящия туш за всички.Например ,аз използвам 2 туша ,първо нанасям единият ,а после другият.

Е: Защо ?

М: Тъй като единият туш разделя ресниците ,а другият им придава обемност.

Е: Майтапиш ли се ?

М:Това е истина ,аз купувам два вида туш.

Е:Добре ,а твоят продукт вече готов ли е?

М:Да почти ,ние работим вече половин година , направихме  много тестове , поправихме много неща,сега продукта е идеален ,но ще видим кога ще бъде готов.

Е: Кога ще се появи този туш?

М:Планирам през 2015 г.

Е: "Мерием" ли ще се нарича?

М: Да

Е: След това ще подготвиш ли и други продукти ,червила ,сенки …

М: Ние ще подготвим набор от продукти с които да зарадваме жените.

Е: Значи ти ще създадеш не само туш ,а цяла козметична фирма.Добре направи ,че се появи на първа страница на списанието Ел ?

М:Аз много харесвам Ел и няколко години исках да попадна на корицата на списнието.Мислих -гадаех дали ще стане това.

Е: Наистина ли ?

М:Когато живеех в Турция много исках да поработя с вас.Ето ,че стана и аз съм много щастлива.Преди много години ,когато все ще бях девойка  ми се случи следното: с приятелката ми плувахме в басейна,не си спомням на колко години бяхме,възможно 15-16 ние разглеждахме списание Ел и на майтап аз казах ,че един ден и аз ще бъда на корицата на това списание.На тези уми приятелката ми се засме и каза " Ти си много наивна ,как може да попаднеш на корицата на Ел ? "По това време аз бях леко пълничка ,имах пъпки и косите ми бяха рзпилени,мога да кажа ,че не бях привлекателна.Всички момчета ме приемаха като приятел ,но не ме виждаха като жена.После слава на Бога всичко се промени.И веднага щом излезе журнала от печат ,аз го изпратих на приятелката си,защото е възможно тя да не знае  ,че аз съм знаменита.


Е: Как са нещата с бащата на Лара?

М:Преди няколко месеца ние за първи път се срещнахме и обсъдихме как и защо това се случи.Сега с Джан ние сме приятели.Ние много обичаме Лара и като родители ще направим всичко възможно тя да бъде щастлива.Той-бащата на Лара ,а аз-нейната майка.Ние сме щастливи ,че имаме Лара.

Е: Като цивилизовани хора .Добре ,а в почивните дни  той ще я взима ли?

М:Това още тепърва ще обсъдим.Лара е още много малка.Разбира се ,като баща Джан много обича Лара,той може да я посещава когато поиска.Моята врата е винаги отворена за него.Ние сме приятели ,често си пишем и се чуваме.

Е:Прекрасно.Има ли в живота на Мерием нова любов?

М:В момента аз не търся нова любов,но един ден е възможно да се влюбя.Аз се нуждая от човек с когото да споделя живота си.Само Господ знае кога ще срещна този човек,но аз не бих била против ако това се случи съвсем скоро.Аз съм готова за това.

Е: ти готова ли си да се върнеш към работата си?

М: Когато се върнах в Берлин ,аз се зарекох ,че повече никога няма да се снимам
 ,ето такива мисли ми минаваха през главата.

Е:Значи ти напълно се отказа от това?

М:Да напълно.Аз мислех ,че повече не искам да се снимам и да бъда актриса,толкова бях уморена.Постепенно желанието ми се върна.

Е:Навярно ти не искаш да работиш при старите условия?

М:За условията на работа преговаря моя брат ,за мен не проблем да работя много.Аз мога да работя.Симптома на изгаряне не се появява само от много работа.Когато се натрупа прекалено много изведнъж ти избухваш.За един ден ти изгаряш,но това остана в моето минало.

Е:Значи ти започваш всичко с нова страница?

М: Да ,аз не живея с миналото .

Е:Ти на никой не си обидена и на никого не се сърдиш ?

М:Не ,аз на никого не съм обидена.Моето сърце отново тупти за акттьорско майсторсво.И бавно-бавно бие за любов.Аз чувствувам ,че съм готова за да почна от начало.Аз съм изпълнена с енергия и скоро ще пристигна.


Край

# 2
  • Мнения: 14 571
Прехвърлям в новата тема тази "Слънчева ласка" на Венета Донева!!! Да бъде слънчева и щастлива тема 88! Grinning Grinning Grinning

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/ … 5873d4dd9ec974859

# 3
# 4
  • Мнения: 9 736

Добро утро Laughing



Скрит текст:

# 5
  • Мнения: 13 420

Добро утро Laughing



Скрит текст:
lilims, благодаря ти за новата тема! Hug
Заглавният колаж е прекрасен!  bouquet Дано да ни върви на още по-прекрасни снимки и колажи! Peace

# 6
  • Мнения: 13 420
Заради политическите събития в Турция, филмовият фестивал "Златният портокал" като че ли няма да се проведе в пълния му вид... Sad Поне това разбрах с помощта на Гугъл. Whistling
Ако някой може да разбере повече, моля да ни осведоми. Praynig


http://www.aksam.com.tr/magazin/altin-portakalda-flas-aciklama/haber-344447

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодаря за превода на интервюто с Мерием  Hug

# 8
  • Мнения: 3 485
Lilims    bouquet  bouquet  bouquet

Благодаря за новата тема ! За всички вас по една червена роза от нашият любимец ... Hug

# 9
  • Мнения: 683
Лили, благодаря за новата тема   bouquet След малко ще събера цялото интервю на Мерием и ще го прибавя във файла на 1 страница с останалите интервюта.


# 10
  • Мнения: 683
Ето и трейлър за новия филм на Бурак.

# 11
  • Мнения: 683
Интервюто вече е във файла на 1 страница заедно с още много други интересни интервюта на артистите от ВВ.

Слагам и малко снимки от рождения ден на Пелин, където гости са били и другите актьори от ВВ.





# 12
# 13
  • Мнения: 683
Пелин доста буйно празнува своя 30 годишен юбилей





# 14
  • Мнения: 683
Забавления на снимачната площадка с Бурак

Общи условия

Активация на акаунт