Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 32 **

  • 82 674
  • 949
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 034
И мен ми беше най-стресово излизането. Баткото беше с тротинетка със седалка, вързана с въже и аз го държа да не се отдалечава. После махнахме въжето и просто ако се отдалечи, аз бягам след него с количката. Много по-лесно е да се бяга с количка, отколкото със слинг/ерго раница. Сега вече големият е на 3г и 6м и все по-рядко бягам и повече викам. Малката гледам да я изкарвам в количката, за да не ставам разногледа. Пускам ги на заградена площадка и там играят. Най-удобно ми е да сме с колата. Спирам пред площадката, нося на всеки някаква играчка и ни е мир и спокойствие. Очаквам да става още по-лесно.

# 931
  • Мнения: 219
Като чета как батковците и каките ви ходят до вас или за ръчичка и благородно ви завиждам.Моят е като отвързан!Ако тръгна с него и количката никакъв шанс да стои до мен или пък хванат за ръка.Търчи напред като бик към червен плащ.От време на време се спъне някъде,падне,стане,изтупа се и пак хуква.Как да бутам количка и да гоня големия.Мислила съм и с ергономичната раница-бебето в нея,ама пак като гоня баткото и малкия ще си изподруса главата.Онзи ден сложих големия в триколката.Ей,като изпадна в една истерия,че не иска в нея....Върнах триколката и го оставих пеша да ходи.Ама таткото ни беше с нас.Ами ако съм сама с бебето и него?Не ми се мисли!

Период е,ще мине. При нас също го имаше,но катп сме си само тримата е много дисциплиниран. Появи ли се 4ти човек става ад, все едно маймуна съм изкарала на разходка.
Сега баткото е в период на бой. С едно приятелче,с което много се обичат и играят само като се видят ии се ступват. После се изпращат с целувки. Та вярвам и това е период и ще мине. Добри деца са,но всеки с характера си.

# 932
  • Мнения: 2 328
Моя големия си знае,че ако сме навън и започне да се държи магарешки ще му направя една забележка.Ако поведениието продължи да е лошо директно го прибирам без обяснения.Влачила съм го през половината град,докато той се тръшка и реве.Не мога да търпя детски лиготии.Лошото е,че като е с друго дете ми е жал да го прибера вътре.И без това рядко вижда други деца(извън градината,къдете не е от най-редовните).

# 933
  • София
  • Мнения: 91
Здравейте,
любопитно ми е тези, които имат породени момиче и момче дали съжителстват добре в една стая.
Имаме възможност да ги отделим, но не знам дали няма да направим грешка.
Или да ги оставим да спят заедно и другата стая да я напавим стая само за игри....

# 934
  • Мнения: 1
Здравейте Мами Simple Smile Аз имам син, който е роден на 02.11.2016 и сега съм бременна с момиче, което предстои да се роди на 12.09.2017 по термин, като сметнем, че малкия е роден 23 дни преди термин не ми се мисли с второто. та мисълта ми е, че ще имат 10 месеца разлика и така като гледам май моите ще са с най-малка разлика до момента ако не греша. Кажете ако знаете някакво приспособление за закачане към количката или незнам и аз какво ще правим с разходките и с излизанията по принцип, ходене по доктори, насам натам........ Помагайте с мнения, моля Simple Smile

# 935
  • София
  • Мнения: 5 939
Вие сте си нааправо за количка за близнаци/породени.

# 936
  • Мнения: 2 328
Вие сте си нааправо за количка за близнаци/породени.
Абсолютно.Едно Сити Селект с евентуално на по-късен етап борд за по-голямото дете ще ти се впише идеално.Но на 10 месеца все още си е за возене в седалка.Между другото твоите деца ще са т.нар. irish twins ,което е много хубаво и на мен ми е мечта да имам деца с такава разлика.

# 937
  • София
  • Мнения: 5 939
А мног е хубаво, да бе. На мен и на брат ми разликата ни е 1 година и 2 седмици, майка ми е пълна развалина след нас. Аз също имам доста поражения на тялото, не случайно хората са казали, че 2 години поне трябва да има между 2 бременности. Да не говорим за психическите поражения.  Mr. Green

# 938
  • Мнения: 2 328
Ако не го искаш - да,със сигурност ще си развалина.

# 939
  • София
  • Мнения: 5 939
Абе то аз го исках, но няма как да не ти се отрази на организма.  Tired

# 940
  • Мнения: 481
Стига де, не е толкова страшно. Чак развалина! Може би зависи от възрастта на жената.

# 941
  • Мнения: 103
Моите са с 14 месеца разлика, малкия е на 10 месеца и мога да кажа за успокоение на всички притесняващи се майки на породени, всичко си ми е наред. Свалих си излишните килограми, редовно си боядисвам косата, имам време за грим , маникюр и спорт. Всичко е въпрос на желание,воля и упорство. Най-важното е да се подхожда с разбиране и любов към децата . Разбира се, имахме много тежки дни, но те останаха в миналото.
А жена, която не се грижи за себе си и без деца да е, пак на нищо няма да прилича  .

# 942
  • Мнения: 219
Ох на всяка жена по различен начин се отразява всичко. Аз съм почти във форма от преди раждане 1,само 3 кг ме делят,но не е болка за умиране. 

# 943
  • София
  • Мнения: 5 939
Нямам предвид килограмите за сваляне или нещо подобно. И аз ги свалих 1 година след раждането на малкия и си поддържам външния вид (все пак от 2 години съсм се върнала на работа). Имам предвид изчерпване на калция от тялото или подобни неща. Някои от тях, обаче се отразяват/проявяват след години. Питайте, които искате доктор и ще ви каже. Ние бързахме да са породени, защото искахме и трето 5-6 години след първото, а ММ не е първа младост......Но, аз се отказах от плана, нито физически, нито психически имам сили за повече деца.

# 944
  • Мнения: 2 328
Препоръчайте някакъв слънцезащитен продукт-изчистен състав, да не лъщи и да се разнася лесно и да става за възрастни и деца. Ако съществува такова животно и го има в iherb ще е чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт