Свеки е против детската градина

  • 2 319
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Здравейте мами сигурно сте се сблъсквали с този броблем.
Дъщеря ми е на 2г и 11 м вече  и мисля сега април като стане на 3г да я дам на детска градина ,не защото ходя на работа а заради факта че и е нужно контакти с деца .Да се научи как да си играе с тях. Друго нещо са боледуванията които са неизбежни.Но факт е че свекито не е съгласна и това се отразява на мнението и на мъжъ ми.Живеем да отдалечено място и нямаме деца около нас и тя все е сред възрастни . Но понеже таткото е гледан до 1-ви клас в вкъщи сега и ние така.
Според мен не е редно детето да се лишава от игрите с по малките деца .Като тръгне на училище кога ще си играе .Може и да ме осъдите  за това , но така мисля аз .Какво ще ме посъветвате ?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
А...предложи на свеки да го обучава също в домашни условия, какви са тия училища-мучилища, амаха!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Въпреки че мойта е още малка,ние с мъж ми сме твърдо за детската градина.Мисля,че трябва да настояваш пред мъжа ти на твоето,а свеки не би трябвало да ти се бърка в отглеждането на детето.Не е хубаво детенце да расте изолирано Naughty

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Когато и е било времето, свеки е решавала за своето дете. Сега нещата са в твои ръце.
И моята майка викаше "Как на детска градина, ами аз какво ще правя?". Ами аз да не съм длъжна да си раждам децата, за да имат забавления бабите?

# 4
  • Мнения: 1 866
Свкърва ти не е човекът, който да решава как да се отглежда детето ти. Съгласна съм с теб за детската градина. Майка ми също има някои други виждания за отглеждането на детето, защото мен така ме гледала (това е любим аргумент, ние сме примера за успеха Grinning). Аз обаче много ясно й обясних, че не съм длъжна да имам нейното виждане по въпроса и че смятам да не вървя по нейните стъпки. Трудно го преживяват защото все едно им казваме, че те са грешали, но мисля, че всеки е свободен да решава сам какво е най-доброто за детето му.

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 15:14 от lala

# 5
  • Мнения: 262
Ти да се женена за моя мъж? И при нас положението е същото. Но само че за яслата. И той не е ходил ни на ясла, ни на градина. При това майка му е детска учителка. Нейното мнение е, че не ги гледат добре. Но аз съм за яслите и градината, защото там децата се срещат със свои връстници и се учат на доста неща, които в къщи не можеш да ги научиш.
Сега навивам всички наши познати да говорят само хубави неща за яслите и за градините.
А за болестите - те са неизбежни. Дали в градината или после в училище. А и има и детски болести, който е по-добре да ги преболедуват по-рано децата. Нека да градят имунитет!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 659
Пробвай първо "со кротце, со благо". Обясни първо на съпруга ти, и после на свекърва ти какви са ти мотивите за детска градина. Да не стане после, "детето се разболя, аз нали ти казах". Кажи им, че знаеш, че ще боледува и това е минуса, но пък плюсовете, че ще е сред деца са много повече. Измисли някакъв компромисен вариант, примерно до обяд на градина, следобед на бабина Wink, и постепенно само на ДГ.

# 7
  • Мнения: 2 978
.....Но факт е че свекито не е съгласна и това се отразява на мнението и на мъжъ ми.


А той за мама ли е женен или си има собствено семейство вече  newsm78
Ех, тия мъже значи.... Crossing Arms

Поговори си с него и му кажи всичко това, че детето си иска своето и т.н...нищо, че той го знае..ти си говори... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 414
колкото съм против яслите, толкова твърдо съм ЗА детската градина. децата имат нужда от връстниците си, да се научат да се държат сред тях, да се справят в "детски" ситуации. като тръгне на училище, свеки ли ще му обясни как да се държи с децата и да общува с тях?! не на последно място, в детската градина им се създава режим - подготвят се, че в училище ще трябва да стоят известно време и да внимават, да правят разни неща, които не винаг им се правят и т.н. те и затова направиха предучилищната задължителна...относно болестите - нашето педи каза така: "който не е ходил на градина и не е боледувал, почва да боледува в училище!"...така че оттърване няма Wink
говори с мъжа си и си отстоявай мненеието...свеки няма място във вземането на решения за вашето дете. успех ти пожелавам!

# 9
  • Мнения: 60
Здравей:)
Важното е ти как мислиш...,по точно тук проблема е в мъжа ти,а не в свекърва ти. Поне аз така мисля.  Седнете и говорете за това, без да намесвате родителите си и накрая каквото решите,това ще направите..Simple Smile Simple Smile Моя племенник тръгна направо на у-ще и резултата беше,че пропусна целия първи срок,защото мн.боледуваше...
Успех и дано разрешите въпроса без нерви;)

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ти си решаваш zа детенцето...твое си е, не на свекърва ти...аz съм много раzочарована, че при нас няма детски ясли, а грандината zапочва чак след 4 год. върzаст....но zа сметка на това иима много центрове, където можеш да zаведеш детето сии да си ииграе с другите дечица...а след такава игра малкото е толкова щастлиив и непрекъснато се усмихва....недей да лишаваш детенцето си от това удоволствие zаради въzгледиите на свекърва си или който и да е било друг.....

# 11
  • Мнения: 313
първо е добре да поговориш с мъжа ти и да му обясниш предимствата и недостатъците за градината, но решението трябва да си е ваше, а не на майка му.Всички деца боледуват.Няма гаранция, че като си е в къщи няма да боледува.Ние имахме същия проблем преди време, дори се консултирахме с психолог относно "вредното въздействие на яслата и градината" ooooh!. Успех ти желая с агитацията

# 12
  • Мнения: 1 413
Ами обясни на мъжа си, че като ви гледа свекървата детето ще станете зависими вие от нея - при нас така се получи,защото ходим на работа и ако се скараме с гледачката няма къде да стои детето...или ако не ходи ти ще го гледаш - не разбрах.
Ако си решила да го пускаш на градина засили му имунитета - има много продукти за това, педиатърът ще каже, но така боледуванията ще преминат по-безболезнено.

# 13
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Твърдо за детската градина.Детето си има родители и те решават какво е добро зa него.Свеки да си гледа работата.От както моето дете ходи на градина се промени доста в положителен аспект Simple Smile
Успех в борбата

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 605
Миналата година, когато извеждах бебата в парка се запознах с една баба, тя пък си разхождаше внучето. Момиченцето беше на годините на нашия батко, но иначе пълен темерут, диво, лигаво и необщително. Попитах, защо не е на градина, а бабата с гордост заяви, че не е разрешила и сама го гледа, докато родителите са на работа... Изводите са ясни - в градината децата не само си играят, но и добиват съществени социални умения. Според мен не бива да бъдат лишавани от това, защото натоварването, да си наваксат в ученическа възраст ще бъде голямо.

# 15
  • Мнения: 533
Аз съм също твърдо за ДГ. Имам преки наблюдения - дъщеря ми ходи от 2,5г на градина, племеницата ми не е ходила. Дъщеря ми е много общителна, обича колективните игри, общува с много деца, ако не е ходила няколко дни на градина, децата и липсват. Освен това, колкото и добре да го занимаваш детето в къщи, няма как да му огранизираш тържество за някакъв повод, така че то да може да се изяви. И въобще децата трябва да общуват най-вече с други деца, не само с възрастни.

# 16
  • Мнения: 369
Благодарско момичета знаех че ще ме подкреоите  bouquet Досега не съм имала пререкания с свекито по принцип не е лош човек и винаги съм се разбирала с нея . Затова незнаех как да реагирам  newsm78.
Твърдо за детската градина.Детето си има родители и те решават какво е добро зa него.Свеки да си гледа работата.От както моето дете ходи на градина се промени доста в положителен аспект Simple Smile
Успех в борбата
И аз съм забелязала че като се срещаме по често с деца и излизаме има промяна в поведението и детенце е по щастливо и по спокойно.Говорих с една мама тук в града и тя каза че сега пролетта са сборни групи и е по добре да зачакам до есента
Но със сигурност ще ходим на градина независимо в крайна сметка какво мисли свекито ThinkingА и съм 100% сигурна ч и за детенце ще е по добре smile3525

# 17
  • София
  • Мнения: 39 747
Свекървата, а даже и собствената ви майка са "далеч" от възпитанието на детето Ви. Аз съм на това мнение.
Моята свеки пък е "за" градината. Никога не ми е давала съвети 'за"/"против", но е питала Дияна "ходиш ли на дом?" (така казват на детската градина по Сливенско, та аз се налагаше да превеждам на Дияна какво значи "дом")

Поговори със съпруга си и решете сами, но изключете бабата от взимане на решението  Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 11 692
И аз съм за детската градина!Детето трябва да бъде сред себеподобни,а не на бабин дом!Колкото и грубо да звуча...ако свекърва ти от сега за всяко нещо се налага,не знам къде ще му излезне края.В края на краищата семейството сте ти,мъжа ти и детето и Вие,а не Тя трябва да вземете решение!!!

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз (както и двете ми сестри) сме гледани само от майка ни, без баби и градини. Може би и заради това не съм фен на ранното обучение. В същото време не мисля, че стоенето само по цял ден у дома (дори и с голяма разходка) е добре за детето.
Затова дребният ходи на градина до обяд. Сутринта отива, закусва там, имат занимания, играят, обядва и аз си го прибирам. Хем и го разхождам едно хубавичко, а в прака също има деца.  Wink
Работя у дома и мога да си позволя този вариант. Помисли и за него.   bouquet

# 20
  • ново
  • Мнения: 5 952

Говорих с една мама тук в града и тя каза че сега пролетта са сборни групи и е по добре да зачакам до есента
Но със сигурност ще ходим на градина независимо в крайна сметка какво мисли свекито ThinkingА и съм 100% сигурна ч и за детенце ще е по добре smile3525

Скорпионка, надявам се не пропуснала безброй многото теми тук, за липсата на места в ДГ. Ако твърдо си решила детенце да ходи на ДГ от есента, отиди да го запишеш още отсега. Naughty
Незнам в кой квартал живееш, но детето на братовчед ми посещаваше страхотна ДГ с басейн /става дума за района около Топлофикация/ Hug

# 21
  • Мнения: 1 489
Въпреки че мойта е още малка,ние с мъж ми сме твърдо за детската градина.Мисля,че трябва да настояваш пред мъжа ти на твоето,а свеки не би трябвало да ти се бърка в отглеждането на детето.Не е хубаво детенце да расте изолирано Naughty
и ние също.Аз даже вече съм подала молба и при навършване на 3 го. веднага тръгва.ТАм се научават на навици,игри,отговорност,песни и т.н.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 332
Постарай се да убедиш съпруга си в предимствата на детската градина. Моят мъж също не е ходил на ясла и градина, но за щастие и двамата сме за това дъщеря ни да посещава детска градина. А свекърва ти пак ще има възможност да гледа малката когато се раболее или ако примерно решите да ходи до обяд на градина, а после да я взема и разхожда и по този начин и тя ще бъде достатъчно време с детето.

# 23
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз съм ЗА детската градина!А това,че там има болести-не е задължително да боледува и твоето дете.Нашият син не го ловяха вирусите в яслите и сега в градината е пак така-всичко е много индивидуално!Особено пък щом расте само сред възрастни твоето детенце,ако тръгне на градина ще се чуства по-добре!Предложи на мъжът си пробен вариант-да видите как ще му се отрази ходенето на градина-ако не се чуства добре и постоянно боледува-го спирате,ако обаче се чуства добре,научава нови неща и ходи с желание-си остава с децата

# 24
  • Мнения: 3 034
Аз съм ЗА детската градина и ЗА родителите сами да решават кое е най-добро за детето им. Както се казва : "Който си има деца, да си ги гледа !"

Така че, щом искаш детето ти да ходи на градинка, го пращай и не се чуствай виновна за решението си, защото твоята интуиция ти подсказва кое е най-добро за него newsm10

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Затова дребният ходи на градина до обяд. Сутринта отива, закусва там, имат занимания, играят, обядва и аз си го прибирам. Хем и го разхождам едно хубавичко, а в прака също има деца.  Wink
Ей тоя вариант много ми допадна. Допускат ли го в държавните ДГ?

Иначе месенето на свекървите изобщо не ми се коментира. Толкова ядове имам с моята Close Не разбра тая жена, че децата ни си имат родители! Лошото е когато мъжът слуша майка си, а не жена си Crossing Arms

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рени, при всички случаи трябва да се плаща пълната такса. А пък кога си взимаш детето си е твоя работа.  Wink
Даже са доволни, че ще имат едно диване по-малко на главата.  Wink
Става дума за държавна детска градина.   bouquet

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е, ясно, че се плаща пълната такса. Но не знам защо си мислех, че ще ме гледат на криво, ако ги прибирам по-рано Laughing За мен също е идеално така- хем ще имат контакти с други деца (пък аз ще си почина няколко часа от тях), хем ще прекарвам достатъчно време с тях (защото иначе много обичам да сме заедно).
Това може да е компромисен вариант за всички, които не са сигурни как да постъпят.

# 28
  • Мнения: 2 978
Ами... що да те гледат на криво, даже може да ти се зарадват...така ще им оставиш следобедната закуска- за някоя лелка Mr. Green

# 29
  • Мнения: 369
Затова дребният ходи на градина до обяд. Сутринта отива, закусва там, имат занимания, играят, обядва и аз си го прибирам. Хем и го разхождам едно хубавичко, а в прака също има деца.  Wink
И на мен това ми допада а и без друго в началото няма да е по цял ден там.Поне докато свикне с децата и новата обстановка тъйкато не се е делила от мен може и да има трудности но няма начин.
С мъжъ ми се разбрахме в понеделник отиваме да я запишем пък ще видим точно кога ще тръгне.
Имах смелоста да му се опълча малко Mr. Green което не ми се случва често.
Благодаря ви още веднъж  Blush Поздрави на всички и ЧЕСТИТИ ПРАЗНИК  newsm51

# 30
  • Мнения: 396
Според мен не е редно детето да се лишава от игрите с по малките деца

Разбира се ,че е така.Никой не може да осигури условията на детската градина в къщи Simple Smile.Защо не говориш със свеки и да и кажеш,че тя си е отгледала децата и сега е твой ред Peace .И ще правиш това ,което смяташ,че е правилно за детето ти   bouquet.

# 31
  • Мнения: 2 556
Ами май и аз съм като твоето свеки  Mr. Green Никак, ама никак не съм фен на градините. Синът ми ходи от тригодишен, пуснахме го именно за да свиква с деца и т.н.. Ако има възможност да избира, предпочита да го гледа баба му, защото в градината го "командват" и когато ги сложат да спят им казват: "Главите към таблата!"  hahaha

Абсурд е да се мисли, че дете, което не е ходило на ДГ задължително ще е лигаво и необщително.

Моите най-лоши детски спомени са от градината, а най-хубавите - откогато ме е гледала баба ми. Съжалявам, че съм малцинство, но градини и ясли не обичам, това е.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами май и аз съм като твоето свеки Mr. Green Никак, ама никак не съм фен на градините. Синът ми ходи от тригодишен, пуснахме го именно за да свиква с деца и т.н.. Ако има възможност да избира, предпочита да го гледа баба му, защото в градината го "командват" и когато ги сложат да спят им казват: "Главите към таблата!" hahaha

Абсурд е да се мисли, че дете, което не е ходило на ДГ задължително ще е лигаво и необщително.

Моите най-лоши детски спомени са от градината, а най-хубавите - откогато ме е гледала баба ми. Съжалявам, че съм малцинство, но градини и ясли не обичам, това е.
Като тръгне на училище ще е още по-стресово, защото отговорностите нарастват. Там не само командват, но и изискват много. Спане няма, но пък има здраво юркане.

# 33
Моята твърдеше ще съсипеме детето ако го дадем на ясла. Обаждаше се по сто пъти на мен и на мъжа ми да ни обяснява колко лоши родители сме. Твърдеше че тя щяла да си го гледа. Е, дадохме го, а сега когато ми се разболее и се наложи да я викна да го гледа тя много често има друга работа. Е  #Cussing outпитам аз тогава как щеше да го гледа цяла седмица по цял ден - няколко години като и два поредни дни са и много.
 Опитай се с разговори да убедиш таткото че така е най добре за детето, иначе горко ти.

# 34
  • Мнения: 2 556
РЕНИ, училището неслучайно е от 7 годишна възраст. Аз не мисля, че едно дете трябва да е под строй и команда от малко, само защото един ден ще бъде ученик.  Naughty

# 35
  • Мнения: 1 581
Тук например училището е от 4 навършени години. Според мене така децата имат време да свикнат с обстановката и да придобият навици, преди да дойде сериозната част. Според мене общуването с деца не може да се компенсира и от най-добрата и идейна майка или баба.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, училището неслучайно е от 7 годишна възраст. Аз не мисля, че едно дете трябва да е под строй и команда от малко, само защото един ден ще бъде ученик.  Naughty
Аз също не мисля, че детето трябва да е под строй и команда. В нашата детска градина не го правят. Просто подготвят за времето, когато детето ще тръгне на училище и този ден не е толкова далечен.

Моята твърдеше ще съсипеме детето ако го дадем на ясла. Обаждаше се по сто пъти на мен и на мъжа ми да ни обяснява колко лоши родители сме. Твърдеше че тя щяла да си го гледа. Е, дадохме го, а сега когато ми се разболее и се наложи да я викна да го гледа тя много често има друга работа. Е #Cussing outпитам аз тогава как щеше да го гледа цяла седмица по цял ден - няколко години като и два поредни дни са и много.
Същата е и моята. Уж щеше да ги гледа, а не мога да й ги оставя и за 2 часа- все си има работа. Добре, че не се хванах да бачкам, че щях да "увисна".

# 37
  • Мнения: 2 556
Аз лично мнението за детските градини няма да си променя, пък и добре, че при нас училището е от по-късно  Mr. Green А това, че детето не е нон стоп обградено с 25 себеподобни, не означава, че не общува с деца, има деца и извън детските градини, колкото и да е странно  Simple Smile

Моето дете ходи на градина, но разболее ли се по-сериозно го спирам за по 2-3 седмици да си почине и после тръгва пак. В момента вече повече от 2 месеца не ходи, откакто изкара скарлатина и не е приритал да тръгва, ще го пусна към средата на месеца пак.

Интересно ми е ако всички попитате децата си къде предпочитат да бъдат през деня - вкъщи или в градината - къде ще поискат да са? Нормално е, когато и двамата родители работят, детето да е на градина, и е много удобно, но това не означава, че винаги е перфектен вариант за него. Всяко дете е различно и ако някои се кефят да са винаги в детската, други не са така. Това си мисля аз, която от детската само кошмарни спомени имам. А не съм била никога срамежлива, имах си приятелчета там и т.н. И пак не ми харесваше, и то никак.

Признавам обаче, че моята свекърва гледа детето без никакви проблеми и аз в това отношение мога да разчитам на нея.

# 38
Аз съм твърдо децата да ходят на градина. Изобщо не позволявай да ти се месят. Моето дете тръгна на градина когато навърши една година и половина. В началото много боледуваше но това е неизбежно. Сега ходи с голяма радост и не иска да се прибира. Имам приатели на които децата им стоят в къщи и имат трудности с общуването с други деца просто защото са свикнали да са сами и да не делят играчките с никой. Изобщо не се замисляй и не слушай свекито.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Tess, извинявай, ама казваш, че си против ДГ и можеш да разчиташ на свекърва ти, а детето ти посещава ДГ. Нещо не разбирам newsm78
Моите деца в момента не ходят на ДГ поради често боледуване. Не мисля, че изоставят в развитието си... Но голямата често ми разказва случки от времето, когато ходеше. В къщи го няма това разнообразие. Гледайки другите деца научи доста неща- нищо не мотивира така, както примера на други деца.

# 40
  • Мнения: 5 103
Абе детето си е твое, я и кажи на свеки да си...........

# 41
  • Мнения: 2 556
РЕНИ, имам предвид, че ако искам, може и детето да не ходи изобщо на градина, в смисъл, че свекървата е склонна да го гледа винаги, няма проблем в това отношение.

Пускам го на градина, за да посвиква с атмосферата, когато децата са повече, да си изгражда някакви контакти и да му е по-лесно един ден, когато е ученик. Иначе самият той предпочита да си е през деня вкъщи (сега съм с бебка у дома и мога да го гледам и аз) или при баба си, градината му е краен вариант.  Mr. Green Когато ходи не простестира, но и не е подскачал от радост, че отива там примерно  Wink

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не мисля, че едно дете трябва да е под строй и команда от малко, само защото един ден ще бъде ученик.  Naughty
и
А това, че детето не е нон стоп обградено с 25 себеподобни, не означава, че не общува с деца, има деца и извън детските градини, колкото и да е странно Simple Smile
срещу
Пускам го на градина, за да посвиква с атмосферата, когато децата са повече, да си изгражда някакви контакти и да му е по-лесно един ден, когато е ученик.
Не се заяждам, но продължавам да не разбирам.

# 43
  • Мнения: 1 581
Аз мисля, че я разбрах Тесс - не е нужно от 2-3-год. да се готви все за училище - в малките възрасти може да си се гледа вкъщи и да си играе по площадките с деца, но към 4-5 според мене е много желателно да общува със себеподобни - а повечето 4-5-годишни са в детските градини  Mr. Green

И разбирам също, че собствените отрицателни емоции в детската градина са много решаващи - но аз лично съм нямала - освен че трябваше да ставам рано и да спя на обяд, винаги ми е било голям кеф  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 2 556
РЕНИ, може и колкото и да обяснявам, да не ме разбереш - хората са различни  Simple Smile Скрита е схванала смисъла. Моето дете ходи на градина, но не е редовно там, в смисъл има опция известно време да не ходи, когато не иска. Отсега знае, че това е досега и от есента, като почне предучилищна, няма да е вече така. Затова сега му давам свобода да си има избор - защото скоро няма да има  Wink

Просто искам да кажа, че ако някое дете се гледа изцяло вкъщи до предучилищна възраст, това няма да го направи задължително необщително, разглезено и т.н. (защото подобни примери бяха дадени в началото на темата, че ако не ходиш на градина - какъв ужас). Аз за себе си мисля, че по-добре бих си живяла без да посещавам ДГ, ама кой ли ме е питал  Mr. Green

# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Когато и е било времето, свеки е решавала за своето дете. Сега нещата са в твои ръце.
И моята майка викаше "Как на детска градина, ами аз какво ще правя?". Ами аз да не съм длъжна да си раждам децата, за да имат забавления бабите?
Това е и моето мнение, най- важно е ти какво мислиш , а не свеки Crossing Arms

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, може и колкото и да обяснявам, да не ме разбереш - хората са различни Simple Smile
След последен прочит- "никак не си фен на детските градини", но "ти искаш твоето дете да ходи да детска градина". ОК, лошо няма Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 556
РЕНИ, аз и на ваксините не съм фен, но децата ми се ваксинират редовно.  Twisted Evil

На градината гледам като на нещо, от което е добре да има детето представа, но и да не я види, няма много да загуби.

Можеш да продължиш да недоумяваш  Grinning

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На градината гледам като на нещо, от което е добре да има детето представа, но и да не я види, няма много да загуби.
Така е малко по-добре.

Можеш да продължиш да недоумяваш Grinning
По принцип рядко ми се случва... Толкова противоречиви постинги не бях чела от доста време.
Спирам да пиша- не ми се нравят дребнави заяждания, пък и достатъчно разводнихме темата. Сори за което.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 605
Просто искам да кажа, че ако някое дете се гледа изцяло вкъщи до предучилищна възраст, това няма да го направи задължително необщително, разглезено и т.н. (защото подобни примери бяха дадени в началото на темата, че ако не ходиш на градина - какъв ужас).

Аз бях тази, която писа за лигавото детенце, посещаващо само "бабина градинка". Съгласна съм, че въз основа на един пример не бива да се правят обобщения и се извинявам. 
От друга страна, макар че се постарах да открия "дълбокия" смисъл на твоите постинги, също ги намирам за противоречиви. Освен това не мисля, че можеш да дадеш положителен пример за дете, което не посещава градина, защото при вас случаят явно не е такъв.

# 50
  • Мнения: 2 556
Ще преживея факта, че постингите ми трудно се разбират, а за това, че имат "дълбок" смисъл  съм поласкана  bowuu

Никога не бих дала за пример сина си (в случай че беше отгледан само от баба да речем, без да е стъпил в ДГ). Нормално е всяка майка да е пристрастна по отношение на детето си и аз бих могла да кажа, че е перфектен и много примерен, а той да си е лигав, разглезен и т.н.  Joy

Аз нямам против хората да са убедени колко е ценна детската градина (тя наистина си има и плюсове), просто моето мнение си остава друго.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз смятам, че е глупаво да се затварят децата вкъщи и трябва възможно от най-ранна възраст да им се създават социални контакти. В тази връзка, съм твърдо за яслите и детските градини.

# 52
  • Мнения: 27 524
Свеки да си гледа работата!!!   smile3513  Детето на кого е??? 

# 53
  • Мнения: 1 202
Свеки да си гледа работата!!! smile3513 Детето на кого е???
Така е!Детето трябва да се развива,запознава с нови неща и деца,да си изгради навици ! #Crazy

# 54
  • Мнения: 179
Аз съм учител и съм работила както в училище,така и в детска градина.Въпреки всичко смятам,че до 5 години за детето е по-добре да не бъде в целодневна детска градина(ако е възможно за родителите, разбира се).Също така съм против и "бабиното гледане".Според мен идеалният вариант е майката да гледа и обучава детето си,като му осигурява достатъчно контакти с други деца.Не сте ли чували израза "Липсват му първите седем години"Къде ли са отишли?Майката ,а не детската градина или бабата, трябва да положи правилната основа на възпитанието и обучението .Мисля си ,че на 2,3,4 години е рано за "конвейрно" обучение.Естествено градината е добър вариант(по-добър от бабата),ако родителите работят.Аз лично съм за "домашното " обучение в ранна възраст.Разбира се,всеки има право на мнение.И всеки родител преценява кое е най-доброто за детето му.

# 55
  • Мнения: 40
РЕНИ, аз и на ваксините не съм фен, но децата ми се ваксинират редовно.  Twisted Evil
Ваксините са задължителни, докато детската граднина не е.

# 56
  • Мнения: 142
Свекито да си гледа нейната работа и да не се меси във вашите. Stop Детето трябва да свиква с другите деца има си нужда от контакти с неговата възраст. Сега е момента. Naughty На моята зълва така и се месеше свекито, тя го гледаше и сега детето е пълно егоистче. Толкова е дръпнато, че не се трае. smile3514

# 57
  • Мнения: 1 283
Здравейте мами сигурно сте се сблъсквали с този броблем.
Дъщеря ми е на 2г и 11 м вече  и мисля сега април като стане на 3г да я дам на детска градина ,не защото ходя на работа а заради факта че и е нужно контакти с деца .Да се научи как да си играе с тях. Друго нещо са боледуванията които са неизбежни.Но факт е че свекито не е съгласна и това се отразява на мнението и на мъжъ ми.Живеем да отдалечено място и нямаме деца около нас и тя все е сред възрастни . Но понеже таткото е гледан до 1-ви клас в вкъщи сега и ние така.
Според мен не е редно детето да се лишава от игрите с по малките деца .Като тръгне на училище кога ще си играе .Може и да ме осъдите  за това , но така мисля аз .Какво ще ме посъветвате ?
Малеее,това все едно аз съм го писала-едно към едно! #Crazy
Моя мъж също не е ходил на градина и свеки така процедираше и със сина ни! #Cussing out Казваше,че децата се разболявали много там,бля,бля..тропна с крак и каза-НЕ! Naughty Аз тогава ходех на работа и не можех да реагирам както си искам. Confused
Аз обаче съм на обратното мнение-детето трябва да се учи на ред и дисциплина и трябва да има контакти с връстниците си! Heart Eyes
Сега обаче сме доста делеч едни от други и си гледаме децата по правилния за нас начин! Peace
Малката тръгна на годинка и два месеца на ясла и да 4укна на дърво е здравичка! Praynig
Свеки още не знае,4е тя ходи на ясла и се надява да си я гледам до първи клас! hahaha
 Желая  ти късмет ,много здраве и съм сигурна че ще вземеш правилното за теб решение!!  bouquet

# 58
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и мойта е против , но няма кой да я пита Wink Laughing
аз мисля и по-рано даже, преди да навърши 2. много си го оби4ам и ще ми липсва, има и кой да го гледа ( аз съм си в къщи), но за мен е по-добре за самия него да тръгне на градина. общуване с деца, нау4аване на езици, малко или много научаване на самостоятелност.

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Скорпионче, и ние живеехме изолирано в един краен квартал на София. Къщи с големи дворове и нито едно дете на възраст близо до моето  Rolling Eyes Много лош късмет, иначе беше прекрано за игра по поляните.
На около 3 год взех решение да го запиша на градина, заради контактите с други деца. Майка ми беше много против, тя го гледаше тогава, аз работех. Записах го на полудневна, плащах пълна такса. Обаче проблемът беше, че се скапа да боледува, а майка ми само ми натякваше за тези болести, трябва да си с много стабилна психика, за да издържиш на подобна атака  Confused След това го прехвърлих на частна градина, промяна в ситуацията нямаше. След навършени 4 се изнесохме в чужбина, а тук от тази възраст задължително ходят на училище. Много боледува първата година, в сравнение с местните деца, обаче нямаше кой да му трепери толкова много тук, а и ежедневната психологическата атака липсваше  Mr. Green Адаптира се и на втората година болестите значително намаляха. Няма да ти споменавам колко много му харесваше да ходи на градина и училище и да си има приятелчета Wink
Бъди готова за борба със свеки и мъж, не само за да го запишеш, а и за след това!

# 60
  • Мнения: 195
Аз съм учител и съм работила както в училище,така и в детска градина.Въпреки всичко смятам,че до 5 години за детето е по-добре да не бъде в целодневна детска градина(ако е възможно за родителите, разбира се).Също така съм против и "бабиното гледане".Според мен идеалният вариант е майката да гледа и обучава детето си,като му осигурява достатъчно контакти с други деца.Не сте ли чували израза "Липсват му първите седем години"Къде ли са отишли?Майката ,а не детската градина или бабата, трябва да положи правилната основа на възпитанието и обучението .Мисля си ,че на 2,3,4 години е рано за "конвейрно" обучение.Естествено градината е добър вариант(по-добър от бабата),ако родителите работят.Аз лично съм за "домашното " обучение в ранна възраст.Разбира се,всеки има право на мнение.И всеки родител преценява кое е най-доброто за детето му.

Абсолютно съм съгласна...Много ми е криво от мисълта, че ще го командват непознати и на обед някоя мазна леля може да се закани да му сипе яденето в гърба...Или че на същите тези ще разчитам да му създават навици, да го учат на дисциплина и т.н.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз имах подобен проблем с роднините на мъжа ми. Но те твърдо държаха да се вземе в предвид тяхното мнение и стигахме до скандали редовно. Добре, че мъжът ми е на моя страна и устояхме. След като веднъж ме хванаха в много лошо настроение и с монотонен, но нетърпящ тон им обясних, че аз съм майката на това дете и аз така съм решила, че е добре за него и точка, те спряха да опяват. Сега почти не ми говорят, но това е друга тема Mr. Green
А детето много обича да ходи вече, адски се забавлява там и после ни разказва ентусиазирано. Виждам разликата, когато го заведа на рожден ден в някой детски клуб - преди стоеше залепен до нас, а сега играе с децата без да се притеснява.. Отстоявай си мнението, това е моят съвет.

# 62
  • Мнения: 195
...Много ми е криво от мисълта, че ще го командват непознати и на обед някоя мазна леля може да се закани да му сипе яденето в гърба...Или че на същите тези ще разчитам да му създават навици, да го учат на дисциплина и т.н.



Абсолютно точно . Това е реалността. За съжаление Sad
 Работила съм в детска градина, беше доста отдавна и бях сигурна, че нещата са се променили. Когато дъщеря ми тръгна в 1 група  на 2г.6м. в една "елитна", "връзкарска" столична градина, бях потресена от факта,че маниера, речника на персонала и порядките са си същите. 

За една година, през която ходеше до обяд (защото ги слагат да спят в 12.30 и ги будят в 15 , не ги извеждат навън през времето от октомври до май), я научиха да си бърше устата и ръцете с покривката , когато и падне вилицата  да я  вдигне  от земята , да я обърше в покривката и да продължи да се храни с нея,  да слага обратни ударения (паднАх, казАх), да пИка, да излиза от тоалетната със свалени гащи (там по принцип си ходят до тоалетна колективно).
Плашеха ги с всевъзможни неща (торбалан, баба Меца, мишките в мазето, сестрата с голямата инжекция) , в резулат на което дъщеря ми започна да се напишква нощем (тя е много впечатлителна). Начина по който им се подвиква, също беше крайно неприемлив за мен.

А когато я записах, тя умееше да рисува с водни бои, да апликира и рисува симетрично (например очи, прозорците на къща) , научаваше стихчета и песнички  бързо. Оказа се, че една година по-големите от нея и ходили на ясла деца не умееха тези неща.  Лелята и едната учителка постоянно ме питаха кога е родена и така и  не ми повярваха, че няма 3 год. и не е ходила досега на градина.

Не всички деца ходещи на градина са общителни, въпрос по-скоро на темперамент. Както и не всички неходещи са темерути, лигави и какви още бяха наречени.......Да се обобщава така е доста примитивно.

По въпроса за боледуванията, дъщеря ми, ходеща от 2,6 г. по градини е много болнава . В класа и няма по-често отсъстващо дете от нея. Има деца неходили дори не предучилищна, които боледуват в рамките на нормалното.
Пак опираме до индивидуалности, и нека не обобщаваме възоснова само на собствения си опит.

.Според мен идеалният вариант е майката да гледа и обучава детето си,като му осигурява достатъчно контакти с други деца.Не сте ли чували израза "Липсват му първите седем години"Къде ли са отишли?Майката ,а не детската градина или бабата, трябва да положи правилната основа на възпитанието и обучението .Мисля си ,че на 2,3,4 години е рано за "конвейрно" обучение.Естествено градината е добър вариант(по-добър от бабата),ако родителите работят.Аз лично съм за "домашното " обучение в ранна възраст.Разбира се,всеки има право на мнение.И всеки родител преценява кое е най-доброто за детето му.
     

 smile3501

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз мисля, че майката е най- добрия вариант за детето, но в днешно време има много малко такива майки, които могат да си го позволят. Аз работя откакто Виктор навърши 3 месеца и затова реших да го дам на ясла, а не защото смятам, че това е най- стахотният вариант за отглеждане на дете. Но въпроса тук е за личния избор на майката и за непозволяване на намеса от страна на роднините в този избор Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 2 958
И моя свекър твърди, че детето трябва да се гледа до 4г. в дома си, за да знаело къде му е къщата  #Cussing out Най-лошото е, че мъжът ми взе да прихваща от неговите глупости. Аз обаче на своя глава след 2 месеца я пускам на ясла. Тя много се радва на деца и в нас и е много скучно. Така че ще се преборя с тези пълни глупости. Сестра ми тръгна на ясла на 1.1г. Не е ревала и един ден и се развиви много добре там. Въпреки, че мможеше баба ми да я гледа майка ми реши да я даде на ясла и не сбърка. Едно детенце го дадоха на ясла на 10м. и сега е почти на 2 годинки и танцува и пее и сихчета рецитира. Според мен децата като се гледат дълго вкъщи стават темерути. Да не се обиждат маите, дето са решили така да си гледат децата. Имам прмер с едно дете на 3 г., което по 2 часа след среща с чужд човек се крие зад майак си и не може да се отпусне. Сега мислят да го дават на градина, но аз не знам как ще се оправят. Една колежка, която е "мека Мария" и все и е жал за детето си даде момиченцето на 2 г. и каза, че е супер доволна. Сред себеподобни децата се развиват и се учат на социално поведение.

# 65
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
И моя свекър твърди, че детето трябва да се гледа до 4г. в дома си, за да знаело къде му е къщата  #Cussing out
Сигурно и тук е имало доста хора разсъждаващи така, защото сега от 3 години държавата предлага безплатно гледане на деца, определени часове в седмицата, а пък англичаните си правят добре сметките и не биха изпуснали такава далавера  Laughing
училище задължително вече от 5 навършени години се започва, там няма мърдане.

Общи условия

Активация на акаунт