"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" тема 2

  • 40 695
  • 1 086
  •   1
Отговори
# 30
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Минавам през темата много набързо, защото заминавам в провинцията, но за памперсите имам идея. Доколкото разбирам положението е доста зле, трябват 6000 памперса месечно примерно..., което е количество, което просто е невъзможно да набавяме самите ние дори при най-добро желание и организация. Трябва да се включат вносители/производители на памперси. Могат да даряват количества месечно или пък да продават пакети памперси, като част от средствата от продажбата им отиват за памперси за домовете. И това да го пише на пакета. Аз лично бих подкрепила такава кауза и бих сменила марката на памперсите, ако видя, че друга марка подкрепя с памперси бебешки дом. Но за такава кампания са нужни средства. Можем да пробваме с Проктър и Гембъл и Молфикс, които в момента рекламират. БГ - фирми - мисля, че е кауза пердута. Та, те нямат пари за реклама, какво остава за благотворителност? Може да помогне голяма фирма с голям рекламен и ПР бюджет от който евентуално да отделят пари за нещо подобно. Либеро, Хепи... newsm78... други в момента не се сещам. Трябва да се изготви готово предложение - примерно за една година напред - еди колко си пакета на месец ни трябват и казваме какво можем да дадем ние в замяна - а то е - МНОГО! Защото в момента Движението има популярност и за всяка една марка да се обвърже с него би било чест! Поне така мисля аз, не казвам, че маркетинг директорите ще плеснат веднага с ръце, но може и трябва да се опита! Аз мога да изготва предложението, но другата събота и неделя чак! До тогава вие кажете какво мислите?

# 31
  • Мнения: 1 770
Звучиш страшно логично и разумно. Май така трябва да се действа.  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 2 623
МардиГрас отдавна обмислям такава идея и дори мислех да пиша в централния офис на Проктър и Гембъл, защото все ми се струва, че от представителството тук няма да ни обърнат внимание. Не ми се иска да го признавам, но хората навън са по-склонни на благотворителност и мисля, че ако оттам им се нареди на тукашните представители да заделят всеки месец примерно по 100 пакета ще има резултат.

# 33
  • Мнения: 510
MardiGras ,може да се изпратят предложенията и до големите търговци-за Санита се сещам сега Wink Пиши за Великденската инициатива,дали да се свържа с приятеля редактор в известен делови седмичник,сигурно не си прочела поста от миналата седмица там ти подхвърлях идеята newsm78

Yvette ,тъй като няма да мога да дойда за акцията на 12.03(ще съм на състезание с детето, живот и здраве ), дали мога на 5.03 да ти донеса стелажите за Доганово(разглобен е с размери30х75х20)+стъклен амбалаж за рисуване+тостер(за Доганово или за семейството е по-подходящ  newsm78) . Татито ще ни превози до София Ленд с багажа,аз не шофирам...

# 34
  • Мнения: 2 196
Здравейте!Много бих искала и аз да се включа във вашите акции.Имам и конкретно питане:в домовете се нуждаят от почистващи препарати и санитарни материали,но има ли някакви определени изисквания какви да бъдат?С мъжа ми можем да се включим с тоалетна хартия,прах за пране,паста за зъби,белина и др.А също и горе долу като количество колко отиват за 1 месец за един дом?

# 35
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Julianna, имам приятел, който работи в Проктър и Гембъл, но не в БГ... ще го питам и ще решим какво да правим.
Марч, всякакви връзки с медиите са добре дошли!

Тръгвам!

# 36
  • Мнения: 1 770
March, мисля че няма да имам място за стелажите и другите неща за Доганово, защото ще трябва да взема доста багаж, а ще съм само с моята кола. Ако има някой друг, който ще идва на 5-ти и на 12-ти, може ли да помогне по въпроса?

Освен това, аз самата няма да съм на акцията на 12-ти, тогава ще съм в Роман.

# 37
  • Мнения: 510
March, мисля че няма да имам място за стелажите и другите неща за Доганово, защото ще трябва да взема доста багаж, а ще съм само с моята кола. Ако има някой друг, който ще идва на 5-ти и на 12-ти, може ли да помогне по въпроса?

Освен това, аз самата няма да съм на акцията на 12-ти, тогава ще съм в Роман.

Моля и аз,ако някой е с кола  на 05.03 София Ленд и има място за един средно голям,но тежичък 15-тина кила кашон,в който ще побера нещата за Доганово,да пише Praynig

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Момичета, включвам се, само за да споделя колко ви се възхищавам   bouquet Може би от много места сте го чували, но вие наистина правите страхотни неща.
Поводът да се включа във вашата тема е нещо, което ни се случи оня ден на мен и на една друга мама от форума.
Присъствахме на тържество по случай първи март в Дом за деца с увреждания в с. В друмево. Занесохме им много дрехи, които бяхме събрали предварително.
Досегът ми до тези дечица за половиния час, в който бяхме там, ме накара да се променя, повярвайте ми. И още повече да започна да ви се възхищавам. Благодаря ви!!!

# 39
  • Мнения: 3 248
Момичета, включвам се, само за да споделя колко ви се възхищавам   bouquet Може би от много места сте го чували, но вие наистина правите страхотни неща.
Поводът да се включа във вашата тема е нещо, което ни се случи оня ден на мен и на една друга мама от форума.
Присъствахме на тържество по случай първи март в Дом за деца с увреждания в с. В друмево. Занесохме им много дрехи, които бяхме събрали предварително.
Досегът ми до тези дечица за половиния час, в който бяхме там, ме накара да се променя, повярвайте ми. И още повече да започна да ви се възхищавам. Благодаря ви!!!


Всички знаем за какво говориш...щом си отишла веднъж, пак ще се върнеш там, повярвай ми! Peace

# 40
  • Мнения: 2 249
March Hug-не се тревожи за нещата за Доганово-Не товарете Ивет излишно с тях-нещата за базара и за Доганово ще имам ангажимента аз да ги взема или Роси като се върне-ще се уговорим допълнително-само ми напомняйте моля ви ,че ми станаха доста уговорки Praynig
на акцията на 5.12 носете неща само от списъка на Ивет-аз няма да успея да дойда тогава-а тя няма къде да ги складира у тях
с 2 думи-нещата за базара и за доганово-или на 12.03 в софияленд или се уговаряме допълнително

# 41
  • Мнения: 2 249
ЗАБРАВИХ ДА КАЖА-РОСИ КАЦНАЛА БЛАГОПОЛУЧНО ДНЕС Wink
ПИСАХ Й ДА НАПРАВИ БЪРЗ ОГЛЕД НА ДОМОВЕТЕ ТАМ Joy hahaha Joy

# 42
  • Мнения: 1 770
Момичета, някой да има в повече КНИГА за отглеждане на бебе - хранене и т.н., която да занеса на Мария в Роман?
Боя се, че аз нямам никаква вкъщи...  Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 94
Ще донеса моята книжка в неделя: "Ръководство на Д-р Спок - Най-важното за бебето: Сънят,Храненето,Хигиената,Пелените, Плачът и много друга информация". Вече от доста време не я прелиствам - нека послужи и на още някой Simple Smile
Купихме и казанчето днес, заедно с мека връзка - 40см, тъй като това била най-често използваната. Ако трябва с друга дължина - уговорихме се в магазина да я сменим. По път за София Ленд ще взема и памперси.
 

# 44
  • София
  • Мнения: 2 356
Ще донеса моята книжка в неделя: "Ръководство на Д-р Спок - Най-важното за бебето: Сънят,Храненето,Хигиената,Пелените, Плачът и много друга информация". Вече от доста време не я прелиствам - нека послужи и на още някой Simple Smile

Тогава аз мога да донеса: "Масаж и гимнастика при бебето и детето" от Питър Уокър, предполагам, че няма да се повтаря информацията вътре с тази на др Спок  Thinking ако искате  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт