"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" тема 2

  • 40 701
  • 1 086
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 94
В книжката на д-р Спок няма нищо за масажи и предполагам, че твоята книжка би свършила чудесна работа!

# 46
В Дома за отглеждане и възпитанитание на деца лишени от родителски грижи в с. Доганово вече се прави основен ремонт, сменя се дограмата, изграждат се нови помещения!
През пролетната ваканция, тоест 28-30.03. - 10.04.2006г. около 30 деца ще трябва да бъдат преместени от дома, във връзка с ремонта.
Търсим място, където те да живеят в този период...може би някаква хижа! Става дума само за нощувката (30 деца + 3 преподавателя), без транспорта и храната!


Пиша с молба за идеи...единственото, което ни хрумна е да бъде в някоя хижа, както писах по-горе! Но къде, как...

От туристическата спалня ми отказаха...едвам свързвали двата края...сега въртя упорито на Мин. на отбраната, но не вдигат!
Зари и Васко също търсят!
Дано довечера зарадвам г-н Дунчев! Praynig
Здравейте!

Мисля че не се познаваме,но ви пиша в отговор на запитването (видях, че Роси я няма). Аз съм Анна и можете да вземете инфо за мен от сита на движението или от Роси.

за Дъганово: Бях там преди година и говорихме за няколко проекта с Дунчев. Поради затрyднената комuнiкация между децата и френски спонсори, загyбих две семейства които искаха да спонсорират деца от БГ. Запасих няколко и затова ви пиша. Бих могла да спонсорирам престоя на децата по време на ремонта. Пишете ми само за какъв бюджет става дyма, когато се намери нещо. Мисля, че ще е по лесно за вас, когато знаете, че можете да разчитате на tozi бюджет. Няма да пиша често, защото съм страшно заета,но чета всички съобщения на емейла ми,който е : annabucherfr@hotmail.com.

Мерcи Wink

Анна

# 47
  • Мнения: 3 248
В Дома за отглеждане и възпитанитание на деца лишени от родителски грижи в с. Доганово вече се прави основен ремонт, сменя се дограмата, изграждат се нови помещения!
През пролетната ваканция, тоест 28-30.03. - 10.04.2006г. около 30 деца ще трябва да бъдат преместени от дома, във връзка с ремонта.
Търсим място, където те да живеят в този период...може би някаква хижа! Става дума само за нощувката (30 деца + 3 преподавателя), без транспорта и храната!


Пиша с молба за идеи...единственото, което ни хрумна е да бъде в някоя хижа, както писах по-горе! Но къде, как...

От туристическата спалня ми отказаха...едвам свързвали двата края...сега въртя упорито на Мин. на отбраната, но не вдигат!
Зари и Васко също търсят!
Дано довечера зарадвам г-н Дунчев! Praynig
Здравейте!

Мисля че не се познаваме,но ви пиша в отговор на запитването (видях, че Роси я няма). Аз съм Анна и можете да вземете инфо за мен от сита на движението или от Роси.

за Дъганово: Бях там преди година и говорихме за няколко проекта с Дунчев. Поради затрyднената комuнiкация между децата и френски спонсори, загyбих две семейства които искаха да спонсорират деца от БГ. Запасих няколко и затова ви пиша. Бих могла да спонсорирам престоя на децата по време на ремонта. Пишете ми само за какъв бюджет става дyма, когато се намери нещо. Мисля, че ще е по лесно за вас, когато знаете, че можете да разчитате на tozi бюджет. Няма да пиша често, защото съм страшно заета,но чета всички съобщения на емейла ми,който е : annabucherfr@hotmail.com.

Мерcи Wink

Анна




Да, не се познаваме, но аз знам коя си...координатор западна Европа! Peace
Тези дни ще ти пиша с най-пълна информация. Радвам се, че ще можем да разчитаме на теб. Тези дни ще ти пиша, ако евентуално не намерим нищо без пари - ще се възползваме от твоето предложение! Hug

Последна редакция: сб, 04 мар 2006, 00:37 от Luminosa

# 48
  • Мнения: 1 770
Odry, Denat -  Hug Благодаря ви много!

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 22:35 от Yvette

# 49
  • Мнения: 3 248
Ивет, момичетата и момчетата, дето ще ги водим на зъболекар на каква възраст са? Защото ставало дума за детска стоматология, но ще пробвам да уредя нещо и за тях! Praynig

# 50
  • София
  • Мнения: 2 623
По молба на Роси помествам историята на семейство Стоянови, които осиновиха внучето си след смъртта на дъщеря им.

Семейство пенсионери от кюстендилското с. Багренци се грижат за осиновения от тях внук Йордан. 10-месечното бебе е дете на 34-годишната им дъщеря, починала дни след раждането му. Данчо е роден на 13-ти Май, а майката починала на 26-ти Май - 13 дни след като се родило детенцето. Възрастните хора са пенсионери с малки пенсии, а наред с това изплащат кредит на починалата им дъщеря в размер на 123.00 лв месечно. От 20 години нямат пералня след като преживели наводнение и тя изгоряла.

Това е накратко историята на семейството. Писах писмо до тях за да ги уверя, че не са сами и каквото зависи от нас ще направим за да може да ги облекчим по някакъв начин. Получих и отговор, че са много щастливи, че някой мисли за тях в този труден момент. Имат нужда от дрешки както за детето така и за тях, играчки и консумативи.  Освен това домът им винаги е отворен за гости така че няма проблем ако някой иска сам да занесе помощ на семейството. Все още нямат пералня и ще се радват ако им помогнем.
Обмислям писма до по-големите вериги магазини за дарение, но съм песимист честно казано. Другия вариант е да съберем парички и да им купим пералня Simple Smile Специални благодарности пращат на Биби за дрешките  Hug

Моля, който иска да дари дрешки, обувки, играчки както и дрехи за двама възрастни човека моля да се свърже с мен на лични. Единственото, което ми е в тежест е, че нямам книжка и не мога да минавам да събирам нещата, но това ще го съгласуваме с мацките, които са мобилни  Hug
Другия вариант е да им прати помощ с колет. Адреса е:

с. Багренци
общ. Кюстендил
Йордан Асенов Стоянов


Помествам и две снимки като се извинявам за качеството, но съм ги преснимала от в-к "24 часа" както и информацията по-горе е от същия вестник, който надявам се не би имал нищо против щом е за добро  Hug

http://www.bgphoto.net/photos/7228/o632770300325156250.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/7228/o632770300411250000.JPG

Благодаря ви  Hug  bouquet

Последна редакция: сб, 04 мар 2006, 01:18 от jullianna

# 51
  • Мнения: 3 248
По молба на Роси помествам историята на семейство Стоянови, които осиновиха внучето си след смъртта на дъщеря им.

Семейство пенсионери от кюстендилското с. Багренци се грижат за осиновения от тях внук Йордан. 10-месечното бебе е дете на 34-годишната им дъщеря, починала дни след раждането му. Данчо е роден на 13-ти Май, а майката починала на 26-ти Май - 13 дни след като се родило детенцето. Възрастните хора са пенсионери с малки пенсии, а наред с това изплащат кредит на починалата им дъщеря в размер на 123.00 лв месечно. От 20 години нямат пералня след като преживели наводнение и тя изгоряла.

Това е накратко историята на семейството. Писах писмо до тях за да ги уверя, че не са сами и каквото зависи от нас ще направим за да може да ги облекчим по някакъв начин. Получих и отговор, че са много щастливи, че някой мисли за тях в този труден момент. Имат нужда от дрешки както за детето така и за тях, играчки и консумативи. Все още нямат пералня и ще се радват ако им помогнем.
Обмислям писма до по-големите вериги магазини за дарение, но съм песимист честно казано. Другия вариант е да съберем парички и да им купим пералня Simple Smile

Моля, който иска да дари дрешки, обувки, играчки както и дрехи за двама възрастни човека моля да се свърже с мен на лични. Единственото, което ми е в тежест е, че нямам книжка и не мога да минавам да събирам нещата, но това ще го съгласуваме с мацките, които са мобилни  Hug
Другия вариант е да им прати помощ с колет. Адреса е:

с. Багренци
общ. Кюстендил
Йордан Асенов Стоянов


Помествам и две снимки като се извинявам за качеството, но съм ги преснимала от в-к "24 часа" както и информацията по-горе е от същия вестник, който надявам се не би имал нищо против щом е за добро  Hug

http://www.bgphoto.net/photos/7228/o632770300325156250.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/7228/o632770300411250000.JPG

Благодаря ви  Hug  bouquet

Джул, аз съм насъбрала доста бебешко, освен там да го пратя! newsm78 Така или иначе си стои тук. Няма ли в адреса нещо улица...?

Ще трябва да отбера дрешките, защото май само за момиченца са ми донесени! Thinking

# 52
  • София
  • Мнения: 2 623
Това е адреса и всичко пристига. Биби беше пратила дрешки и са ги получили. Бебока е на 10 месеца имай го предвид Simple Smile  Hug

# 53
  • Мнения: 3 248
Това е адреса и всичко пристига. Биби беше пратила дрешки и са ги получили. Бебока е на 10 месеца имай го предвид Simple Smile  Hug

Опа, имам за 0-3 месеца, трябва да се разровя да видя дали няма да изкочи нещо подходящо! Praynig
Играчки и дрехи за дядото и бабата ще пратя при всички положения!

Ох, дано да са живи и здрави тия хора! Praynig Praynig Praynig

# 54
  • София
  • Мнения: 2 623
Това е адреса и всичко пристига. Биби беше пратила дрешки и са ги получили. Бебока е на 10 месеца имай го предвид Simple Smile  Hug

Опа, имам за 0-3 месеца, трябва да се разровя да видя дали няма да изкочи нещо подходящо! Praynig
Играчки и дрехи за дядото и бабата ще пратя при всички положения!

Ох, дано да са живи и здрави тия хора! Praynig Praynig Praynig

Аз също имам дрешки както за детенце така и за дядото и бабата, но мислим като се затопли малко да си направим една екскурзия до тях. Друго си е на място да разберем за проблемите им пък и Бобо и Данчо да поиграят  Hug
Весе благодаря ти   bouquet

# 55
  • Мнения: 3 248
Това е адреса и всичко пристига. Биби беше пратила дрешки и са ги получили. Бебока е на 10 месеца имай го предвид Simple Smile  Hug

Опа, имам за 0-3 месеца, трябва да се разровя да видя дали няма да изкочи нещо подходящо! Praynig
Играчки и дрехи за дядото и бабата ще пратя при всички положения!

Ох, дано да са живи и здрави тия хора! Praynig Praynig Praynig

Аз също имам дрешки както за детенце така и за дядото и бабата, но мислим като се затопли малко да си направим една екскурзия до тях. Друго си е на място да разберем за проблемите им пък и Бобо и Данчо да поиграят  Hug
Весе благодаря ти   bouquet

Джул, няма за какво.  Peace Сега ми стана много мъчно, направо се сдухах...непрекъснато се срещаме с мъката, болката и страданието на много хора - било то деца или възрастни; Но тази история е наистина много тъжна-може би защото не винаги разбираме причините, поради които едно дете попада в дом за сираци. Моля се само, Бог да даде здраве и сили на бабата и дядото на малкия Йордан! Praynig Praynig Praynig

Моля те викай ме като тръгнете към тях, пък ако имам възможност ще дойна на всяка цена! Peace

# 56
  • Мнения: 1 770
Момичета, аз имам пътуване на юг, както знаете (Слатино,Кочериново) - което все още ми предстои  Whistling . Видях на картата, че Багренци е точно между Кюстендил и Дупница. И аз мога да направя малко отклонение и да мина оттам по път.
Хайде след Роман да направим една акция за тези баба и дядо... Джул, може ли да направим конкретен списък с техните нужди? Да ги питаме от какво имат нужда, освен това, което си споменала? Може би ще имат нужда и от храни? Бебчо с какво го хранят - предполагам са минали на кисело мляко и манджи вече? Нещо друго?

# 57
  • Мнения: 1 770
Ивет, момичетата и момчетата, дето ще ги водим на зъболекар на каква възраст са? Защото ставало дума за детска стоматология, но ще пробвам да уредя нещо и за тях! Praynig

Ми не са деца  newsm78, само Деси е под 20, но определено не е за детска стоматология  Crazy

# 58
  • Мнения: 1 770
Здравейте!Много бих искала и аз да се включа във вашите акции.Имам и конкретно питане:в домовете се нуждаят от почистващи препарати и санитарни материали,но има ли някакви определени изисквания какви да бъдат?С мъжа ми можем да се включим с тоалетна хартия,прах за пране,паста за зъби,белина и др.А също и горе долу като количество колко отиват за 1 месец за един дом?

Виждам, че май на Bianka не сме отговорили подробно. Някой има ли идея по въпроса относно домовете, които посещаваме? Ако някой вече й е отговорил - сори.  Crazy

# 59
  • Мнения: 2 196
Ами никой не ми е отговорил и аз си помислих че нещо не съм попитала както трябва EmbarassedНо винаги когато има нужда от някое от тези неща,както и дрешки,и играчки,винаги съм насреща.При мен проблема е ,че нямам книжка,но в неделя следобяд и през седмицата след 8 ч мъжа ми може да ми е шофьор.Препаратите са доста тежки ,а чувалите с хартия и салфетки са доста обемисти и аз си мисля ,че е по- добре да карат направо на мястото,където има нужда от тях.Моля ви,как е най- добре да го направим.Аз дори и в момента имам в къщи няколко кашона паста за зъби,препарати за прозорци,омекотител,циф.

Общи условия

Активация на акаунт