Квартирата ни е под всякаква критика!

  • 12 914
  • 219
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте, днес вече чашата преля с нашата квартира. От две години живеем аз, приятелят ми и още едно момиче в един тристаен апартамент, който е под всякаква критика! Живеем под наем, но нямаме сключен договор с хазяйката, защото е позната на моя роднина и ни го отдаде да живеем в него за 300лв. на месец. ОБАЧЕ апартамента още като се нанесохме беше в ужасно състояние - в кухнята шкафчетата са счупени, мивката тече, печката, пералнята и хладилника са на по 30 години, в банята падат плочки и мивката всеки момент ще се счупи и падне, матраците в стаите са на по 20 години, продънени и скъсани, дограмата е дървена и доста стара - зимата духа много....още много други неща са ужасни, но някак си за 2 години свикнахме и гледаме да оправяме всичко, което се развали, защото все пак е малко наема, а апартамента е просторен и е на много удобно място.
Наемодателката има този апартамент от чичо си, които е починал преди 4 години и няма деца, но все още се води на негово име... общо взето тук е пълно с негови вещи и само ги местим от място на място, защото тя не проявява желание за толкова време да дойде и да си ги вземе или изхвърли, пък какво остава да си прехвърли апартамента на свое име.
Тя въобще не се интересува от ситуацията тук - идва 2 пъти в годината по работа в града (живее в друг град) и спи в нас все едно сме й първи приятели и идва на гости... до тук добре, обаче всеки пък като дойде въобще все едно не вижда в каква мизерия живеем, не се интересува от нищо. Общо взето за нея е важно да си получава 300лв на месец, пък ние да живеем в прах и мизерия. Колкото и да се чисти, изглежда винаги зле, защото явно и преди нас не е поддържано кой знае колко и е захабено.
Първата зима тук пускахме парно, като се има предвид, че няма как да стане топло, защото дограмата е кофти. Оказа се, че за една зима имаме над 700лв. парно и топла вода, което е страшно много! Уж щяхме да го плащаме, ама така станаха нещата, че все отлагахме. Дойде и втората зима като НЕ СМЕ пускали парно нито веднъж за цяла зима и карахме само на духалки. Дойде и сметката за тази зима - 500лв. ?!?!?! Как така имаме 500лв. при положение, че не сме пускали парното?! Как да е, в момента дължим към 1500 и нагоре (заради лихви), за които хазяйката не знае, защото тя не получава сметки на нейно име, а ние ги получаваме, и то на името на покойника......
Общо взето много неща преглътнахме, обаче тази вечер вече не издържах - от около месец намирам някакви буболечки в леглото и кървави петна по завивките и снощи се разрових в интернет и разбрах, че това са креватни дървеници. Изпаднах в ужас и не успях да заспя цяла нощ!!! Днес съм изключително изнервена и мисля довечера да звъннем на хазяйката и да й кажем, че ще изхвърлим матраците и ще купим ново легло и матрак за нашата стая с приятеля ми от парите за наема този месец  (в нашата стая има две единични легла, едното е дървено и му е счупен единия крак и се клати, а другото е метално, с пружини, което е много неудобно, затова ги разглобихме и спим на земята на двата матрака.......). Шанса да се съгласи да вземем легло е много малък, защото няма да си получи ценните 300лв. за месеца. Смятаме да й кажем, че има и други неща за поправяне и подмяна, но предполагам, че тогава вече ще изпадне в ужас, че ще си загуби парите.... Преди 2 месеца оправяхме едната тераса - беше пълна с боклуци и не можеше да се излезе. Тъй като терасата беше остъклена сигурно от преди 30 години, а стъклата бяха счупени и имаше възможност да паднат на главата на някого, ние ги махнахме сами. Тогава се обадихме на хазяйката да й кажем какво ще правим  и тя каза "ама само да не трябва нова дограма!" .... може да си направите заключение как ще реагира сега и за леглото........  #Cussing out #Cussing out
Та проблема ми е следния - аз  и приятеля ми искаме да се изнесем в друг апартамент само двамата, но имаме да плащаме сметки, които на този етап не можем да направим , защото наскоро дадохме много пари за други неща и се опитваме да се възтановим от старите дългове. Реално най-скоро можем да го направим следващото лято... но аз не знам дали ще ми издържат нервите до тогава.
Мислих да се изнесем и да не платим сметките, защото нали наема ни е малък, но за сметка на това здравето ни е по-важно и реално все ми е тая какво ще прави с апартамента хазяйката, но тя не може да ни съди или търси да й плащаме сметките, защото нямаме договор. Обаче нали е позната на мой роднина и не искам да си развалят отношенията заради нас, а и е изключително грозно да оставяш сметки и да избягаш.
Не знам какво да правим вече........ #Cussing out Вие как бихте постъпили в моята ситуция? Sad

# 1
  • Мнения: 2 241
Първо - вие като сте се нанесли в тази квартира сте видели как изглежда. Съмнявам се, някой да ви е карал насила да се настанявате там.
Второ- за две години не можахте ли да освежите мястото, в което живеете?
Трето - кой ще ви плаща сметките? Това, че не са на ваше име или на името от хазяйката, не ви освобождава от отговорност.
За парното - скъпо е, факт. С включени, с изключени радиатори, не се ли махнат се плаща много.

# 2
  • Мнения: 10 547
Давам чудесен тристаен апартамент под наем- обзаведен, новоремонтиран, с парно и друго, алтернативно отопление, на култово място, с договор, но цената му не е 150 Е, нали разбираш?

# 3
  • Мнения: 9 776
Живееш в тристаен за 300лв. на месец, имаш неплатени сметки за 1500лв., оплакваш се, че живееш в мизерия, нали правилно съм те разбрала? Искаш да се изнесеш. А кой смяташ, че трябва да ти плати сметките? Ако не ми харесва леглото в квартирата, ще си купя ново и после ще си го взема, като реша да напускам. С приспиването на бабата е трябвало да се разберете още навремето като сте наемали апартамента. Общо взето не мога да разбера от какво се оплакваш. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 4 206
За леглото не разбрах защо трябва да го приспадате от наема.
Купете си хубаво легло с матрак, какъвто на вас ви допада, а след като се изнесете си го вземете с вас. Освен това 300 лв няма да ви стигнат за такова.

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Невероятно е, че сте се съгласили да живеете в такъв коптор. При наемане на жилище е абсолютно задължително да имате сключен договор, предварително прегледан и евентуално коригиран.
Ама и хазяйката ви е една мърла ooooh!

# 6
  • Мнения: 9 776
Невероятно е, че сте се съгласили да живеете в такъв коптор. При наемане на жилище е абсолютно задължително да имате сключен договор, предварително прегледан и евентуално коригиран.
Ама и хазяйката ви е една мърла ooooh!

А те не са такива като не правят нищо по въпроса? Въпросът ми е риторичен.

# 7
  • Мнения: 5 892
На ваше място още с нанасянето щях да се разбера с хазяйката да почна леки ремонти( примерно 200 на нея, 100 за ремонт). В такива ужасни условия не бих живяла
Не е коректно 2 години да си мълчите и накрая да ревете колко било зле. И да оставите сметките също не е коректно- трябваше да споделите след първата и с нейно разрешение да махнете радиаторите. Ако не е съгласна да си знае, че сметката ще остане за нея.
Не смятам, че 700лв е много за отопление и топла вода  за целия сезон, но пък доста безотговорно да влачите сметките 2 години 3 работещи хора...

# 8
  • Мнения: 82
Първо - вие като сте се нанесли в тази квартира сте видели как изглежда. Съмнявам се, някой да ви е карал насила да се настанявате там.
Второ- за две години не можахте ли да освежите мястото, в което живеете?
Трето - кой ще ви плаща сметките? Това, че не са на ваше име или на името от хазяйката, не ви освобождава от отговорност.
За парното - скъпо е, факт. С включени, с изключени радиатори, не се ли махнат се плаща много.
Ами ние като се нанесохме тогава решихме, че е добре на този етап за някакво определено време, защото е на много добро място и е за малко пари, а и си търсихме квартира спешно и тъй като е позната на мой роднина, решихме, че е по-добър вариант, отколкото да търсим чужд човек и то за повече пари... да, ама не......в последствие откривахме още и още проблеми и в един момента стана така, че вече имахме тези сметки на лице и стана доста объркано...Първата зима нещата бяха по-добре, не знаех, че такива сметки ще имаме, не знаех, че ще се развалят разни неща и хазяйката няма да се интересува....

# 9
  • Мнения: 29 276
Не искам да звуча грубо, но няма хубаво и евтино!
Като сте взели квартирата, сте знаели в какво състояние е. Можело е да я освежите със собствени средства, все пак вие живеете там. Ако сте в собствено жилище, не правите ли ремонт, не си ли купувате матрак и каквото ви е нужно за живеене? Според мен текущите ремонти и разходи е редно да се поемат от наемателите, а основните /като дограма например/ - от собственика.
Като си купите матрак, вие ще си спите на него и ще си го вземете, като смените квартирата.

# 10
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Ако не се лъжа хазайката спокойно може да ви съди ,че сте се самонастанили в нейн наследствен имот.
Предвид, че няма договор и следа от дадени пари за наем +неплатените сметки  Peace

# 11
  • Мнения: 82
Ами ние вече вкарахме доста пари за някакви текущи ремонти. Да, ние сме си виновни, че не сме си платили сметките на време, но идеята беше да не ползваме парното тази зима и да започнем да изплащаме. Ние сме вкарали около 300 лв за сметките, но не очаквахме, че и тази зима ще имаме още 500лв. предвид това, че не сме ползвали парно....

# 12
  • Мнения: 82
Ако не се лъжа хазайката спокойно може да ви съди ,че сте се самонастанили в нейн наследствен имот.
Предвид, че няма договор и следа от дадени пари за наем +неплатените сметки  Peace
Е, то няма ли някакъв срок след смъррта на собственика да се прехвърли апартамента на наследника? Тя няма ли да плаща глоби за това, че толкова време не е задвижила нещата? Или се бъркам?

# 13
  • Мнения: 5 892
Да бяхте питали хора с парно какво става, ако не го пускаш- щяхте навреме да знаете. Вие сте решили да видите направо... Peace

# 14
  • Мнения: 2 241
Ако не се лъжа хазайката спокойно може да ви съди ,че сте се самонастанили в нейн наследствен имот.
Предвид, че няма договор и следа от дадени пари за наем +неплатените сметки  Peace
Е, то няма ли някакъв срок след смъррта на собственика да се прехвърли апартамента на наследника? Тя няма ли да плаща глоби за това, че толкова време не е задвижила нещата? Или се бъркам?

А вас какво ви интересува, тя дали си е прехвърлила имота?

Общи условия

Активация на акаунт