Куклен театър – докога?

  • 11 857
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Темата ми е предизвикана от тазседмична "задължителна" подкана дъщеря ми да ходят с класа на куклен театър.Иска ми детето 3 лв. за театър.Попитах къде ще ходят-отговори в кукления...
Ами съжалявам,но не мисля,че е нормално 10-11 год. деца да ходят на куклен театър.Склонна съм да дам тези пари,плюс отгоре,но да се заведат децата на истинска постановка.Не с кукли и подобни измишльотини.Разбирам стремежа на учителите да ударят едно рамо на кукловодите в беден театър като нашия,ама защо с моите пари а?

Споделете как е при вас?За колко годишно дете е нормално да ходи на куклен театър?
Благодаря за включилите се в тазгодишната сверка на часовниците!

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 08:52 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 1 488
До 7-8 годишни ми се вижда ОК.
Питай детето дали иска да ходи.
Ако иска я пусни, какво толкова?
А ти отделно си я заведи на "театър за големи".

# 2
  • Мнения: 6 365
Това си е интересно изкуство, не знам защо трябва да спира да ходи. Предполагам след 13-14 може да го сметне за детско и да се откаже. Но има пиеси, в които има и по нещичко за по-големите.

Не я лишавай от такава магия. Защото то си е магия и не може да се сравни с 3Д кино.

# 3
  • Мнения: 24 467
В училище?
Ами да ти кажа моите и двамата приключиха с кукления театър в градината. След това не им беше интересен. Водим ги от І клас с нас на театър за възрастни, ако преценим, че е подходящ за тях. Кукленият им стана откровено досаден още в І клас. Сега, ако им е интересно и след това- О.К. Но не ми се вярва.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
E, поне се разминаваш с три лева, толкова беше при нас в детската градина. Сега в училище скочи на пет, но няма задължителен характер. И аз нямам нищо против "култулно-масовите мероприятия, стига да са адекватни на възраста, интересите или потребностите на децата. Лошо няма в кукления театър, все пак има куклен театър и за възрастни, зависи наистина доколко са обмислени постановките като подходящи или се цели някаква масовост само. Ако става въпрос и при по-големи ученици  същеструва риск  да се заведат и на недотам подходяща театрална постановка...

# 5
  • Мнения: 270
 Shocked Shocked Shocked Shockedнаправо ме убиии,на моята дъщеря която е на 10 год.класът и ходи само на екскурзии еднодневни като последната беше в Плевен и общо взето ,където и да отидат ги запознават с историята на България и куп други интересни неща Peace,това с кукления театър ,просто си е чиста глупост,разбирам на истински да отидат и да научат нещо или да изгледат нещо забавно си е супер ,амааааа това направо си ми прилича на чиста комисиона от посещаемост ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 099
Мен ме дразни "задължителността"на мероприятието.Ако нямам 3-4-5 лв. какво?Детето ми е втора категория човек?Скот който не вдява от изкуство? Брррр,все за пари става дума!

# 7
  • Мнения: 1 726
Ямболският куклен театър правят много интересни постановки, с изключително забавни интерпретации на познати и непознати сюжети, декори, музика, всичко е на ниво. Аз самата ходя винаги когато мога заедно с щерката. Но от училище както на Куклен театър водят децата и на други подходящи постановки за тях, така че зависи от представлението.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
На коя постановка са завели/ще водят децата?

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 13:40 от Geraldine

# 9
  • Мнения: 2 099
Хаха,зависи бе.Зависи им от колко родителя ще вземат парички да се подпомогнат.Като всичко напоследък."Парица-Царица".
Ще се радвам да прочета за изключения тук!

# 10
  • Мнения: 334
 Какво сте се затръшкали за 3 лева, смешно е. И какво лошо има в кукления театър? По-добре на 10 на куклен театър, отколкото на 13 с 3 промила в спешното, каквито случаи има.

# 11
  • Мнения: 2 099
Даже няма още обявена постановка.Днес детето каза-дай 3лв. за театър.
Къде ще ходите?-питах аз.
-Не занам,каза детето,госпожата иска 3 лв.за театър.
-Пак куклен ли?-питам аз.
-Да.-каза детето.
Дадах 3 лв.безропотно,за да не е пак мойто дете извън колектива.Остана ми горчилка.Ама може да е,щот примерно съм недоклатена ССФ.Викам дай да питам ,къде съм аз?

# 12
  • Мнения: 2 099
Отилия,ако ти ми платиш 3 те лв. хич няма дума да обеля.Ама щом взимат от моите пари искам да знам,за какво се ползват.Ей тъй,да преценя дали си заслужава.

# 13
  • Мнения: 334
Отилия,ако ти ми платиш 3 те лв. хич няма дума да обеля.Ама щом взимат от моите пари искам да знам,за какво се ползват.Ей тъй,да преценя дали си заслужава.

 И 10 ще ти дам, щом си закъсала толкова, че да не можеш да пратиш детето ти с 3 лева в джоба на училище. Това е смешно и дребнаво, за 3 лева да правите теми в бг-мама. В училище винаги е имало и ще има винаги извънучилищни задължителни мероприятия, и такива, които не са задължителни, но децата ги искат. И това винаги е струвало пари, които естествено, че родителите трябва да дадат. Екскурзии, театър, концерти, книги, писалки, тетрадки и какво ли още не. Струва пари. Като ги нямате мислете преди да раждате. 3 лева са това, цигарите и кафетата ви за деня струват повече.

# 14
  • Мнения: 2 099
Ще се ходи на постановката-"Неродена мома"-това за деца на които вече им е ясно,че неродени моми няма.Ами май аз съм глупака в групата дал парите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт