Зачервяване под памперса

  • 8 948
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте! Преди месец и нещо дъщеря ми, която е на 1 година и 5 месеца получи обрив под памперса. Ходихме при личната лекарка която каза, че не било страшно и да не се притеснявам(било от киселинноста на урината) , изписа ни БетазонТрио(кортикостероид) мазах я 7 дена и мина. След това отново се появиха. Ходихме и на кожен, който каза, че било памперс дерматит и да я мажа с козметика на Мустела, кято не помогна. След всичките мазания с Бочко, здраве, Здраве бебе, Дефламол, бани с тетра, миене при всяко изхождане,нищо не помага освен мазане с кортикостероидни кремове или с антибиотичен (Бакробан) но не може вечно с това да я мажа. Сега спрях и кухнята- аз и готвя за да не е нещо от храната. Седи без памперс през повечето време, само вечер и когато  спи на обяд и слагам. Сега вече не изглежда с пъпки а само зачервено на дудата и малко към дупенцето другаде няма. Не знам вече какво да правя само пъпки сънувам само чета из форумите и купувам разни кремове. Някой имал ли е такъв проблем и как сте се оправили!? Ще съм много благодарна да споделите

# 1
  • Мнения: 219
Първо ми прави впечатление, че имаш момиченце Simple Smile И аз имам дъщеря. Децата имат "незрял" пикочен мехур, но мисля, че момичетата по-бързо схващат, че трябва да се опитват да стискат и мускулите им са по-укрепнали и се опитват по-отрано. (Извинявам се на мъжките мами-това е мое мнение). След годинка в повечето случай опитите са успешни. Ти сама казваш, че денем е без памперс и пъпките не са вече така ясно изразени. Моя съвет е да го махнеш и на обяд. Може да вземаш подлогани за еднократна употреба, ако все пак пусне, но си мисля, че когато се събуди ако веднага я водиш в тоалетна, няма да има проблем. Не я подценявай и много, много я хвали за всеки успех. А неуспехите ги пренебрегвай. Ако успеете да махнете на обяд,  пробвай после и за през нощта. Дъщеря ми след годинка издържаше нощем без памперс, но ако се събуди (че я кърмех) съм я вдигала първо да пишка. Пъпките са от това. Сещам се и още нещо, ако ползвате ароматизирана тоалетна хартия да не и дразни. По себе си съдя. С дъщеря м съм имала проблем когато беше на няколко месеца с такова зачервяване. Спомням си че помогна един крем, който се прави по рецепта (в някой от аптеките правят лекарства). Трябва да видя дали няма да намеря рецептата (да те ориентирам с какъв състав е). Но щом си пробвала различни кремове разковничето е да махнете памперсите Simple Smile Може като я миеш във водата да слагаш малко сода бикарбонат, става по-мека и действа против гъбички.
И понеже съм в детска градина само да споделя, че имах дете в групата, което като дойде на 3г, родителите настояваха, че на обяд спи с памперс и искаха да му слагаме. От начало не казах възмущението си, премълчах. Съответно не слагах памперса Simple Smile Детето им каза и имах известно време пререкания, но то не се мокрило и изпускало. Може и да се е случило, но в никой случай не по-често от което и да е друго дете. Има и деца, които си ги знаем и ако не го дигнем поне 2 пъти по време на сън са мокри. Но не си мисли, че на 5г спят с памперс на обяд Simple Smile Просто ги дигаме. И с едни такива родители имах пререкания, които знаеха за проблема и твърдяха, че трябва да го оставям да си се напикава, защото психолозите обяснявали не знам си как нещата, като се нарушавал съня... за мен е дрън-дрън. Ще се справите, сигурна съм  Hug

# 2
  • Мнения: 396
Моята дъщеря като беше бебе имаше все зачервено Д. много е бяла и според кожната има чувствителна кожа и така ще е докато не махнем памперса.да ама не ,ето я на 5г почти и пак от мокрите кърпи се зачервява и още се мажем с крем ooooh! аз я оправях от подсеченото дупе с вазелин , един в малка кръгла кутиика с прополис.хем без парабени , без цинк и т.н.може да пробваш ако не си.

# 3
  • Мнения: 26
Аз от бая време я слагам на кукуто напишква се и в гащите, но нормално нещо ново е. А през ноща, когато я сменям е доста напишкан памперса, но сяко нещо с търпение и поощрение ще стане.Притеанява ме това, че като я мажа с антибиотичен крем зачарвеното минава за 4 дена и след 5 дена пак се появява и всичко започва отначало.
Не мога да я мажа на всеки 6 дена с Бакробан. А и никаква обикновенна козметика не помага. Мокри кърпи не ползвам, тоалетна хартия същ, бърша я с една мека хавлийка, която постоянно пера и гладя. Гладя и всички долни дрехи, когато е без памперс и пак се зачервява.


# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А възможността за гъбички или бактерия отхвърли ли се?Правихте ли стерилна урина и микробиология?Ако не сте ,направете.Без изследвания не може да се разбере какво.И 100 крема да пробваш като не е правилния не минава

# 5
  • Мнения: 26
Тя до преди месец и нещо никога не беше се подсичала и зачервявала така, какво стана не знам. Беше пила един аб и след 10 дена след него се получи обрива. Но мазах и с крем за гъбички би трябвало ако е от него отдавна да  е отшумяло.. Не не сме правили никакви изследвания лекарката каза да свиквам, че така щяло да е докато го израсте, но не мога аз да се примеря с това и ще отида да дава да правим изследвания

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
лекарката каза да свиквам, че така щяло да е докато го израсте

Дрън-дрън,та пляс.Егати и некадърната лекарка.Всичко с израстване ли лекува,че по-лесно така.Хем не влага сиво вещество,хем си пести и направления.
Първо това дете трябва да го види дерматолог.Второ си трябват изследвания.Искай си направление,ако не дава си я води на частно и я сменяй.Декември е близо.
Ти сама може да й пуснеш стерилна урина.Да се види дали има бактерия в урината.Моята така се обриваше и от бактерия в урината.Също микробиология на вагинален секрет.Също се е обривала и зачервявала от бактерия там.При момичетата двата отвора са много близко,къса уретра и стават фалове.

# 7
  • Мнения: 26
Аз я водих на кожен лекар на частно  каза, че било памперс дерматит и да я мажа с два крема на мустела. Но още тези дни без да ходя при лекарката ще ида да си и пусна стерилна урина. Тази микробиология на вагинален  секрет къде трябва да ида да и го направят?

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 01:36 от leidi89

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тази микробиология на вагинален  секрет къде трябва да ида да и го направят?

Взима я детски АГ лекар


Пожелавам да се преборите с обрива бързо  Hug

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 14:51 от ♥Elfita♥

# 9
  • Мнения: 4 500
Аз от бая време я слагам на кукуто
Какво е това?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Гърне,куку,цокало и т.н  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 500
Баси  Crazy Не се сетих  Mr. Green
Имам си крем домашен мас и невен - с него мажа всичко по кожата  Peace

# 12
  • Мнения: 26
Да и аз имам и я мажа, но не помага за жалост. Днес пуснахме стерилна урина в четвъртък ще ида за резултатите да видим има ли бактерия няма ли. Но през това време ще мажа с мас и невен и отвара от тетра. Благодаря на всички.

# 13
  • Мнения: 21 275
С мустела с кой крем сте я мазали ?

# 14
  • Мнения: 1 276
Как успявате да вземете урина, и то стерилна на малко дете? Моят син е на 1г. и 1 м. и тези дни правихме изследвания, но взимането на урина беше много трудно. Три пъти слагах колектори за урина и те се разместваха. Като беше на 6 месеца нямах проблем, защото не се движеше толкова, но сега просто не се спира и колектора се размества и отлепва. Накрая сложих памук в памперса и го изцедих. Слава богу урината си беше в нормите.
Да питам и ние имаме проблем с обрив от около седмица. Излязоха му ситни пъпчици от вътрешната страна на дясното краче. От сгъвката навън, тоест не би трябвало да е от памперса. Тези дни беше болен и му капах по предписание от ЛЛ капки за нос Виброцил и давах сироп за кашлица Стодал. Виброцила го прилагах около 10 дена, а на опаковката пише да не се дава повече от 7 дни. Не съм го водила още на лекар и се притеснявам, не знам на дерматолог или на алерголог да го заведа. Не съм сменяла гела за пране, марката на памперсите, храним се от детска кухня от около месец.  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт