Кръвно налягане

  • 11 357
  • 17
  •   1
Отговори
Вече трети ден ,мъжа ми вдига кръвно 130 на80 и има силно главоболие.Опасно ли е това?

# 1
  • Мнения: 781
Това е съвсем нормално кръвно.Главоболието е от друго.Тези дни нещо времето е калпаво, налягането ли е ниско незнам, но и аз се чувствам така и много колеги също.Не се притеснявай нормалното кръвно е 120/80

# 2
  • Мнения: 2 006
Трябва задължително да посетите доктор !Главоболието е напълно реално при високо кръвно (пиша го от личен опит- не съм доктор)

# 3
А правят ли се някакви изследвания?В момента той пие Вазопрен на собствена глава за да му свали кръвното.Иска да чака да минат празниците и тогава да ходи на лекар, тоес в понеделник но на мен не ми се иска да отлага-претеснено ми е.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това е абсолютно нормално кръвно налягане (аз се радвам, когато ми е толкова ниско). Но зависи какво му е кръвното по принцип. За главоболие има много причини. Аз например имам често главоболие, но при мен със сигурност няма връзка с хипертоничните ми кризи.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 746
Да зависи от нормалното му кръвно. Ако  е с много ниско при 130 може да го боли глава.

# 6
Ами по-принцип кръвното му е 120 на 80 а сега е 130 на80, а стига и до 135 на 80.И това силно главоболие?Ние мислим че се дължи на кръвното ,защото като си вземе хапче за кръвно му минава главоболието.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами по-принцип кръвното му е 120 на 80 а сега е 130 на80, а стига и до 135 на 80.И това силно главоболие?Ние мислим че се дължи на кръвното ,защото като си вземе хапче за кръвно му минава главоболието.
Кръвното се мени непрекъснато. Аз съм засичала промяна от 40 единици в рамките на 15 сек. (примерно горната граница от 110 да скочи на 150).

# 8
Благодаря ви момичета,сега съм по-спокоина дано всичко е наред.  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 39 746
Както е написала Рени кръвното се мени. Мен ми се замотава главата при рязко качване или сваляне на границите.

# 10
  • Мнения: 5 228
Наистина зависи. Аз съм с ниско кръвно и 130 на 80 за мен е много високо. Трябва да отиде на лекар.

# 11
  • Мнения: 2 755
130/80 не е високо кръвно налягане, ако разбира се, не се касае за човек, който по принцип поддържа по-ниски стойности. За високо кръвно става дума при стойности от 140/90 нагоре.
Все пак, добре е мъжа ти да се консултира с кардиолог, ако мисли, че причина за главоболието е кръвното. Може и то да е, но може и да не е. Самолечението не е за препоръчване.

# 12
  • Мнения: 8 505
Зависи колко му е нормалното кръвно налягане.Моето е много ниско и стигне ли горната граница 110,не зная къде се намирам.Точно в тези случаи ме боли глава.А когато падне много (въпреки че личния ми лекар се шегува,че няма накъде повече да пада),ми се замотава яко главата и залитам при всяко по-рязко движение.

# 13
  • Мнения: 3 447
Ами по-принцип кръвното му е 120 на 80 а сега е 130 на80, а стига и до 135 на 80.
За него това не е високо кръвно, щом нормалното е 120 на 80. Високото кръвно има и други симптоми - понякога гадене, често уриниране, студени тръпки, цялостно напрежение... Възможно е главоболието да се дължи на нещо друго, но по-добре да се прегледа, а да не пие лекарства на своя глава. Пробвайте с бабешките средства за сваляне - чесън, малка водка... Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 537
Аз съм с кръвно 110/70 и от 3 дни става ту 100/70 , ту 130/85 и имам главоболие , виене на свят, бучат ми ушите и ме втрисва от време на време.  ВИЕ КАК МИСЛИТЕ ,дали е от кръвното , съседката казва че можело да ме хваща грип. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт