Училища след 4-ти клас, гр. Пловдив

  • 3 883
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
Момичета,моля да споделите, от кои училища сте доволни след завършване на 4-ти клас в
гр. Пловдив?
Дъщеря ми в момента учи в "Душо Хаджидеков",но след 4-ти клас,смятам да я отписвам от това училище,така че всяко мнение ще ми е от полза  Peace
Благодаря предварително на отзовалите се  Hug

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 08:56 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 4 500
Пробвай в разделите "Родители по градове" или в "Образование".

# 2
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Извинявай за любопитството. Каква/и е/са причината/-ите да ѝ търсиш друго училище? "Душо Хаджидеков" не се нуждае от реклама, защото е една от елитните прогимназии в Пловдив. Мога да ти препоръчам "Райна Княгиня", "Алеко Константинов" и т.н., но пък ти може и да не търсиш елитна прогимназия.

# 3
  • Мнения: 1 053
Пробвай в разделите "Родители по градове" или в "Образование".

Nefertarri,търсих темата за училищата в Пловдив,но понеже не я намерих затова пуснах темата тук  Peace Мерси   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 053
Извинявай за любопитството. Каква/и е/са причината/-ите да ѝ търсиш друго училище? "Душо Хаджидеков" не се нуждае от реклама, защото е една от елитните прогимназии в Пловдив. Мога да ти препоръчам "Райна Княгиня", "Алеко Константинов" и т.н., но пък ти може и да не търсиш елитна прогимназия.

Саморая,да наистина не се нуждае от реклама това училище.Какво означава елитна прогимназия,това че децата след часовете ходят като пребити ли,че нямат време за нищо освен за писане,че всяка госпожа дължи да се докаже пред другата,че децата са супер нервни,а с това изнервят и нас родителите?Мога много да говоря за самото училище,но не искам,по препоръка на доста майки искам дъщеря ми от 5 клас да учи в друго училище,затова събирам мнения  Grinning
Благодаря ти за препоръките,дано и други майки се включат,а за Патриарх Евтимий какво Ви е мнението /говорим за след 4-ти клас/?

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 18:44 от miss_74

# 5
  • Мнения: 4 500
Ми то като в София  Mr. Green Сории за офф-а, но е така навсякъде. С всеки по-горен клас стават все по-натоварени децата. Моя е в 5-ти клас, искам да ти кажа, че 4-ти клас е песен в сравнение с него.
В 4-ти клас като беше му давах у нас допълнително я сборник, я тестове от нета, я занимания.....Сега детето няма време, няма време за 3 задачи от сборника  Confused

# 6
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Извинявай за любопитството. Каква/и е/са причината/-ите да ѝ търсиш друго училище? "Душо Хаджидеков" не се нуждае от реклама, защото е една от елитните прогимназии в Пловдив. Мога да ти препоръчам "Райна Княгиня", "Алеко Константинов" и т.н., но пък ти може и да не търсиш елитна прогимназия.

Саморая,да наистина не се нуждае от реклама това училище.Какво означава елитна прогимназия,това че децата след часовете ходят като пребити ли,че нямат време за нищо освен за писане,че всяка госпожа дължи да се докаже пред другата,че децата са супер нервни,а с това изнервят и нас родителите?Мога много да говоря за самото училище,но не искам,по препоръка на доста майки искам дъщеря ми от 5 клас да учи в друго училище,затова събирам мнения  Grinning
Благодаря ти за препоръките,дано и други майки се включат,а за Патриарх Евтимий какво Ви е мнението /говорим за след 4-ти клас/?

Първо, бих те съветвала да се успокоиш. Ако домашните ти се струват повече, говори с госпожата да ги намали или инициирай родителска среща, на която да се обсъди обемът на домашните упражнения. За момента имате само една учителка и стиковането по повечето въпроси е по-лесно.

Детето посещава ли занималня?

Скрит текст:
В среден курс, където и да го запишеш, домашните няма да са много, защото имат да учат уроци. И  "Душо Хаджидеков" не е по-различно. Ако искаш облекчен режим без да се навираш в очите на учителките, мести го сега.

От тук е и големият проблем между начален и среден курс. В начален пишат основно домашни и с това се изчерпва подготовката им за следващия час. В среден трябва да отворят учебника и да научат някое и друго правило преди да напишат две или максимум четири упражнения за домашно.

# 7
  • Мнения: 1 053
Саморая,благодаря ти за съвета  Peace
Не става въпрос само за домашните,а с това доказване кой е по по-най, най-вече се отразява на децата. И за мен не е нормално да имаш примерно БЕЛ,следващия час физическо и заради това,че не си приключил с БЕЛ да продължаваш да караш час по същия предмет.Тези деца все пак имат нужда то въздух,движение и т.н.Или пък да им се крещи,посяга,дърпат уши и т.н. -разбирам,че с деца се работи доста трудно,но все пак си има някакви норми на поведение.
Дъщеря ми ходи на занималня и там си пише всичко,госпожата по занималня е доволна.Но тези прекалени изисквания на това прословуто училище ме карат все повече да се замислям, относно преместването и след 4 клас.
А и мнението на родителите,които са оставили децата си в 5 клас там и после са ги преместили,също ме провокира от рано да се замисля за смяна на училището.Решила съм го затова всяка информация ще ми е от полза.

# 8
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
miss_74, представи си как може да се чувства едно дете, което не само до обед учи с връстниците си, но и следобед е поставено в същата ситуация. Да се изнерви е най-малкото нещо. А от там нататък какво може да направи, ако няма задръжки, го оставям на твоето въображение.

Относно крещенето: ти чунким никога не си чувала майка да крещи като изоглавена на детето си на площадката или на улицата, че ги И побийват. Не твърдя, че учителката трябва да използва тези средства, но ако детето просто така е свикнало да му се говори, когато трябва да спре да прави нещо нередно... Опитай се да фиксираш вниманието на двама малчугани върху себе си, докато те си играят на играчка-плачка, и с добра дума да ги подтикнеш да осъзнаят, че играта им крие рискове. Може да те удостоят с поглед и после да видиш само гърбове, може въобще да не ти обърнат внимание. Ако те погледнат и те изслушат - много е, заслужават сериозна похвала в бележника и съпровождане до класната стая под звуците на училищния фанфарен оркестър, щом във 2 клас признават авторитети и могат да общуват и с по-възрастни от тях.

Това е ежедневието не само в Душо, а във всички училища. Единствената разлика ще е броя деца в клас. Ако са по-малко - училището е нежелано от родителите, в него децата са записани по неволя. Ако са много - ти си знаеш Wink Доуточнявам, че коментар върху обема на домашните и изискванията на учителката, засягащи учебния процес, не мога да правя, защото нямам база за сравнение.

Повечето от проблемите на началните ученици произтичат от факта, че още са дечковци и повече им се играе. Проблемите на прогимназиалните са от друг характер. Но винаги има нещо за решаване.

# 9
  • Мнения: 1 053
Саморая,благодаря ти за изчерпателния отговор   Peace
Все пак дано се включат родители доволни от други училища в гр. Пловдив,защото от 5-ти клас твърдо е решението ни,че няма да сме в "Душо Хаджидеков"  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 54 347
Патриарх Евтимий е много добре, но в профилирана паралелка. Peace
За обикновени нямам мнение.

# 11
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Явно, че и сега не ти харесва. Защо го оставяш да се мъчи още 2 години? Нали беше 2 клас детето?

# 12
  • Мнения: 1 053
Патриарх Евтимий е много добре, но в профилирана паралелка. Peace
За обикновени нямам мнение.

DeVa®,благодаря и аз горе-долу натам съм се ориентирала,дано успеем да влезем в профилирана паралелка  Peace
Саморая,да не ми харесва,иначе нямаше да пускам тема,детето просто си харесва приятелчетата и ми каза,че ще се старае да завърши добре 4-ти клас в това училище и после иска да я местя /вероятно поради това,че и други деца ги изместиха/ и тя искала да ходи там при тях  Mr. Green
Аз определено ще стискам зъби и ще изкараме още 2 години,но както казах,след доста препоръки от други родители,детето ми няма да учи там от 5 до 7 клас.
Моля ако някой има наблюдения от други добри училища да пише,аз не искам да изпадам в подробности и да се обяснявам,просто за себе си  и за детето ми съм убедена,че няма да продължи в това училище това е.
Ако има родители доволни от учебния процес и отношение в други училища да ми пишат,може и на ЛС  Grinning

# 13
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Ще получиш доста противоречива информация. На един му харесва едно, друг - друго.

Ти искаш облекчен режим, но пък ще стискаш зъби две години, щото детето така преценило   Thinking Ами то ако прецени, че иска в 5 клас да си остане при приятелчетата  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 053
Ох Саморая доста съм разпитала как стоят нещата,относно обучението след 4-ти в клас в Душото и определено не желая детето ми да учи в такава среда.
Не съм за облекчен режим на обучение,напротив ,затова пак повтарям в Душото до 4-ти клас се дава добра основа,но от 5-ти по-добре да не си там  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт