Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 ноем. 2014, 21:59 ч.

Немски език 4

• 66 869
  • 502
  •   1
Отговори
# 495
Момичета, а пробвали ли сте на дойче веле курсовете з аначинаещи. много са забавни и хубави за начален речник. За граматика вече си трябва истински учебник за граматика. препоръчвам Директ.
Дойче веле има и за по-напреднали разни "бавни новини". В ютюб има пък много хубави видеа на една германка, които следя:
learn german with Genny.

Според мен, най-важното в началото е базов речник, а после да се почва с граматиката, като паралелно се разширява речника.  После вече на ниво А2 Б1 си има книжки като крими и прочее.

# 496
Дойче веле имат страхотни курсове.

Иначе ви споделям моята папка с неща, които ползвам и ще ползвам за в бъдеще
https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZMKDB7ZCECtdSSQDHYUUHgwFejDbLdwB6KV

Теглила съм ги от тук, огрооооооооомен архив, само ви трябва регистрация.
https://cloud.mail.ru/public/67dd33a214fa/%D0%BD%D0%B0%20%D0%B1% … aign=publish-file

# 497
Ох, аз си уча с дуолингото, обаче слаба работа Confused дъщеря ми е приета с първи ез. Немски и ще е подготвен, направо ще го застъпвам с нея наравно, на есен с песен.

И аз не съм доволна от дуолинго за немски. За холандски ми беше перфектно. Пробвай с Babbel. Там структурата напомня много повече на стандартното обучение за език. Ако си с андроид, мога да ти дам линк за платената и пълна версия.
С андроид съм, линквай, ще черпя Hug

# 498

С андроид съм, линквай, ще черпя Hug

`Начиии само хефевайс и топъл леберкез приемам само Grinning
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZNVeB7Z4GUyAYPWMGV5qgVY0m4RlBdoWCF7

# 499
  • Бургас
Здравейте! Записвам се в темата, която смятам да поразгледам по-нататък. Днес започнах курс по немски и съм леко разочарована. Надявам се очаровам с времето, но и доста се съмнявам в това. За последно учих немски преди 15 години. Доста неща съм позабравила, но пък и някои си стоят. Имах прекрасни спомени от последния си курс, попаднах на страхотен педагог, който ми обясни неща, които в училище никога не разбрах. Естествено всичко зимина някъде в миналото реших да стартирам от А1.1, за да запълня някои дупки и да си припомня граматиката. На пръв поглед видях, че споделяте много интересни неща, които ще са ми от полза, а и ако курса ми продължава така, явно ще трябва предимно сама да се оправям. Аз виждам зор с по 100 думи на урок, а тези които за първи път се сблъскват с езика - не знам, просто ми е жал за тях Sad А иначе ми е толкова любим. Надявам се при вас да мога да му се насладя подобаващо. И да не е само празни приказки и представяне, мога ли да ви помоля да споделите адаптирана литература на немски език, ако има някъде из Интернет пространството. Ако не - в книжарницата ще тичам. Най ми допада да уча четейки подобни книги.

# 500
kojo, аз наскоро теглих едно приложение с идеята да упражнявам/подобрявам чрез четене езика. Честно казано, обаче, така и не ми е останало време да го разгледам подробно. Beelinguapp се казва и самото приложение си има и аудио и паралелно превежда отдолу и на английски(или като съм го инсталирала, да съм си избирала аз езиците, забравила съм вече). Ако искаш, хвърли му едно око 😉

# 501
  • Бургас
Днес попаднах на едно приложение за телефон за изучаване на немски. Има само ниво А1. Става и за телефон и за компютър и е безплатно. Назначиха ми и учителка, която да ми помага, ако срещам затруднения Simple Smile Тепърва ще го разцъквам. В края на месеца приключва и курсът на който се записах - пълно разочарование... Е, припомних се все пак някои неща, но със сигурност повече няма да дам пари за подобен курс. Ето линк към самоучителя по немски: https://a1.vhs-lernportal.de/wws/9.php#/wws/home.php?sid=9680424 … 60916690Se9afb1d6

# 502
Момичета, намерих няколко приложения за изучаване на немски език, които съм свалила на таблета преди време:
1. A1 Grammatik Deutsch: Der, Die oder Das; Mein, Dein; Possessivpronomen; Konjugation schwache Verben; Sein - Haben; Trennbare Verben; Plural; Akkusativ; Personalpronomen im Akkusativ; Starke Verben; Grammatik; Artikel und Pronomen im Nom Akk und Dativ; Trennbare und nicht trennbare Verben; Die Modalverben; Präteritum; Fragesätze; Verb die Konjugation; Imperativ.
2. A1 Mündliche Prüfung
3. A2 Grammatik Deutsch: Verben mit Akkusativ; Am Handy: Wo bist du?; Gestern (Perfekt); Nicht - Kein; Perfekt haben oder sein; Personalpronomen im Akkusativ; Personalpronomen im Dativ; Personalpronomen im Akkusativ und Dativ; Reflexive Verben mit Akkusativ; Possessivpronomen im Dativ; Adjektivedungen; Fragewörter; Hauptsatz und Nebensatz; Imparativ; Konjunktiv II; Passiv; Präpositionen; Reflexivpronomen; Relativsätze; Verben und Adjektive mit Präpositionen
4. A2 Mündliche Prüfung
5. B1 Grammatik Deutsch: Verben mit Dativ; Verben mit Dativ oder Akkusativ; Verben mit Dativ und Akkusativ; Präpositionen mit Dativ und Akkusativ; Lokale Präpositionen - Wohin; Wechselpräpositionen Wo Dativ Wohin Akkusativ; Verben mit Präpositionen; Verben mit Präpositionen Fragen; Reflexive Verben 1; Reflexive Verben 2; Übung Nebensatze; Konjunktiv Wünsche; Konjunktiv Modalverben; Futur; Genitiv; Indirekte Sätze und Fragen; Infinitiv mit zu; Plusquamperfekt; Temporale Nebensätze; Verben und Ausdrucke mit Präpositionen; Wortbildung; Zusammenfassung - Grammatik B1; Zusammenfassung - Verformen
6. B1 Mündliche Prüfung
7. B2 Grammatik Deutsch: Wortfeld stellen; Relativsätze; Präpositionen mit Genitiv; Wortfeld nehmen; Wortfeld hören; Verben mit festen Präpositionen; Relativsatze; Satzstruktur; Steigerung Superlativ Komparativ; Subjektive Bedeutung von Modalverben; Trennbare Nichttrennbare Verben; Verben mit Präpositionen; Verben Modalverben
8. C1 Mündliche Prüfung
9. Dativ und Akkusativ Deutsch
10. Deutsch Lernen
11. A1 Deutschkurs Scheriben
12. Grammatik A1-A2-B1-B2
13. Grammatik
14. Verben
15. Verben Trainer
16. Vokabeltrainer - Cornelsen

Всичко това го намерих в Google Apps. Аз обаче съм в Германия и не знам дали в България ще бъдат открити, но не е зле да се пробва човек.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт