Отказва всичко освен млякото.

  • 786
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Вече направо ще откача.
Мина ни разстройството, но от вчера Блага отказва всичко друго освен млякото. Пробвах зеленчуково пюре-не ще. Пробвах плодово-пак не ще. Пробвах и каша и каша с пасиран в нея банан и пак не ще. Само мляко пие без проблем.
Кажете какво да я правя? Като и подам лъжичката и хапва два три пъти и после стика устата и край. Лъжичката, с която я храня през другото време я ползва за играчка, та проблема явно не е, че не е свикнала с нея. Дайте някакви идеи. Да я оставя пак на мляко няколко дни и после пак да пробвам или нещо друго да направя.

# 1
  • Мнения: 27 524
Първо,изобщо не се шашкай.Така или иначе имат нужда от мляко и то им носи всичко необходимо.Когато не се чувстват добре,минават само на него.Изобщо не се притеснявай,давай си й спокойно само мляко.
И да те успокоя - Криско е почти на вашата възраст (десетина дни разлика) и от 3 дни,ако щеш вярвай,иска само мляко и нищо друго.А преди това не искаше и да го види.Сега съм намерила едни готови кутийки на Данон с АМ,ориз и ванилия и изпива по 3 по 250 мл на ден и това е,друго не ще.Давай й каквото иска,те децата най-добре си знаят,ние изпълняваме поръчките  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 068
Много ти благодаря за окуражителните думи! Имах нужда да чуя нещо подобно.
Днес даже се разревах като отказа и кашата. Мъжо гледа и вика, че съм луда да рева за такива работи. Аз аз пизря като магарица и само нареждам как не мога да се справя със захранването и колко лоша майка съм. Явно и на мен не ми е ден де.
Ще и дам почивка няколко дни и после пак ще пробвам.

пп. А кашата с пасирания банан беше супер, но мъж ми я изяде преди да се усетя да си хапна от нея. Sad

# 3
  • Мнения: 27 524
Е,как може да цивриш,всичко ти е наред.Разбирам нищичко да не искаше,а то...Криско като се разсополиви и 30 часа нищо,ама нищо на хапна,ама аз не се шашкам,знам,че като не им е добре - не ядат.Като се пооправят,минават на мляко.Радвай се,че иска АМ,че като го откажат,тогава е за тръшкане вече.Сега сте си ок.Иначе кашите и моят мъж ги дояжда,аз мразя прясно мляко и му ги връчвам на него.
И да не чувам такива думи за лоша майка - за Боги си перфектна!!!  Heart Eyes

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 170
ако детето е здраво,няма нищо притеснително ,че не иска друга храна,
но наблюдавай го,защото  например моя син вчера цял ден ми отказваше храна и плачеше като му давам да яде,накрая вдигна Т и се оказа,че има ангина и сега наблягаме на мляко и течна храна

# 5
  • Мнения: 1 327
зъбкии зъбкииииииииии
и ние имахме такъв период, когато Ати беше на възраста на твойто. В момента пак сме в такъв период, даже вчера и днес има лека температура и очаквам горните зъбки да се белнат

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Споко!Както е казала Елито,сигурно са зъби.Ние вече минахме през няколко такива периода с различна продължителност.Давай само мляко когато и колкото иска!Ако детето е в добро настроение и не излглежда унило,няма температура или някакви други симптоми, които да те притесняват,всичко е ок.
И никакви мисли,че си лоша майка! Grinning

# 7
  • Мнения: 1 327
вчера прочетох отгоре отгоре какво си писала и понеже малката се размърмори ти отговорих много накратко.
и аз също се притеснявах много в началото и после си казах - ми то детето си знае най-добре! първо бяха зъбките, после една настинка, сега пак зъбки... изобщо всеки път имам чувството, че започваме отначало. Даже бях пуснала тема откога заменхте АМ с каша/пюре, но за съжаление много малко мами отговориха...
Бях успяла 2-3 дни да я храня с мляко сутрин и вечер и останалите храненета каши, но ето че пак ме "върна в първи клас"  Laughing
що храна съм изхвърлила не е истина просто... имах случаи да и правя по 3 различни яденета, защото тя хапва по 2-3 лъжички и стиска устните и няма начин да яде повече.. на всичкото отгоре на моменти не пие и млякото, а пие много чай...
Много е неприятно, защото правиш каша/мляко и после я хвърляш...
надявам се да не е така дълго време.
Имам съседка, чието дете /вече е на 40 години де  Grinning/ навремето е отказал да яде и си е искал само кисело мляко с хляб, та така е карал до 3-4 годишна възраст, а сега ако го видиш какъв мъж е!!!
така че - горе главата! ако детето е бодро, няма проблеми... 
и следи за зъбките! мойта вдигаше температура по 2-3 дни и я сваляше като се покажеше зъбчето.. пореваваше, но  и искаше много гущкане  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 663
мисля, че почти няма бебе, което да не е минало през такъв период
на мен ми се е случвало и просто оставях таня два-три дни на мляко и след това опитвах пак с твърдите храни

# 9
  • Мнения: X
Renciiiii, миличка, не се тормози Wink След периоди на неразположение е съвсем нормално да правят такива работи малчоците. Освен това, може да наближава времето за зъбче и тогава млякото е на почит.

Такива "откази" ще има и за напред - понякога ще отказва млякото, понякога всичко останало, а понякога абсолютно всякаква храна. Не се притеснявай!

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не го мъчи няколко дни и после пробвай пак

# 11
  • Мнения: 4 068
Да ви кажа днес реших да пробвам за всеки случай дали ще яде пюре. Еми яде и то с кеф. После следобед пак така за всеки случай пробвах плодово да дам и изяде около 100 гр. След това и каша пробвах и каша яде. Ама каша купих на Нестле, а досега не бях давала такава, но явно и хареса. Ще видим утре как ще е положението. Дано се задържи така де!

# 12
  • Мнения: 1 327
на мойта номера е да откаже категорично да яде пюре или каша, което преди това е яла с голям кеф!
така че ако се повтори този период да не вземеш пак да се самообвиняваш!

# 13
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ренци, не се безпокой. Нели беше 10 дни с разстройство и първите 5 прекара само на мляко.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Не е задължително да са тръгнали зъбките.
Всяко дете си има подобни периоди, които, колкото и да сме упорити и хитри, отминават с решение на бебчо  Grinning
Моята премина през подобен преди 2 седмици. Преди това пък категорично отказваше мляко под всякаква форма и вид ( колко изобретателна съм понякога, сами се сещате Mr. Green).
Така че- без нерви! А плачът би ти помогнал да излееш напрежението от себе си, а не да нахраниш принцесата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт