МАШИНА ЗА ХЛЯБ-57-ма тема

  • 49 611
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
МАШИНА ЗА ХЛЯБ-57-ма тема








В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.







РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:





Каква машина за хляб да изберем - ТЕМА за дискусии

Как се качват снимки и картинки


всичко за хлебопекарните








ЧЕТЕТЕ БЛОГОВЕТЕ И ЛИНКОВЕТЕ КЪМ ТОЗИ ПОСТ ПРЕДИ ДА ЗАДАДЕТЕ ВЪПРОС...АКО НЕ СЕ ОРИЕНТИРАТЕ - ПИТАЙТЕ. Peace

# 1
  • Мнения: 10
Здравейте! И аз да направя първия си запис  Mr. Green
Добре, че първо си взех машина и тогава почнах да ви чета, иначе бих се поколебала. Моята машинка беше в промоция, но се надявам, че не е била забравена в складовете. И какво е това стъргане? Нещо не си го представям.
Относно маята - ползвах само един път суха мая и, може да съм си въобразила, нещо не ми се получи. Също пробвах и да троша прясната, но най ми допадна, когато леко я размия. Дали различната мая е за различните видове тесто - за хляб, багети и т.н.? Правих един път багите и беше пълна скръб. Тестото беше толкова лепкаво, че се наложи да му сложа още известно количество брашно. После с багетите можех да троша орехи.  Rolling Eyes

П.П. Може би си проличава от написаното по-горе, но аз никога не съм се занимавала с подобни неща. Не съм месила, пекла и въобще нищо свързано с тесто и сладко.

# 2
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Tony_st, благодаря за новата тема   bouquet

За да не е просто запис, да споделя, че най-после ми се случи и в лидълската пекарна хлябът да опре в капака. Сложих малко повече брашно, и прясна мая  Wink Аз нямам притеснения да я ползвам, просто по-рядко се сещам да купувам - за козунаци и питки предимно. За обикновен хляб я натрошавам върху брашното, за питки и козунаци - според рецептата.

# 3
  • Мнения: 327
И по моята Силвър Крест има стружки. Не е нормално така ли? Ина4е хи4 не се заглеждам за смазки и т.н. Пускам я и не я поглеждам три 4аса.

# 4
  • Мнения: 1 244
Стружки и аз си имам. За смазка...не съм виждала да излиза досега, но аз стоя и се взирам в нея само при първото месене, да си следя топката дали е перфектна. След това я поглеждам, когато ще вадя бъркалките (преди второто втасване) и това е.

Не знам и аз, май всичко е на късмет с всяка техника, без значение цената и марката. Примерно Аляската ми изкара повече от 2 години без абсолютно никакъв проблем, но съвсем същата Аляска изпищя при свекърва ми на първия месец - абсолютно еднакви, купени в един и същи ден.
Купихме си и еднакви перални...моята я хвърлих след 4 години, за нищо не ставаше, нейната обаче вече 15 години работи като звяр  Grinning Късмет...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 241
Благодаря за новата тема!   bouquet

И за да не е гол запис споделям, че последно време правя хляб от рецептите на Ердинч и много ми харесват. Не ми се налага да добавям нито капчица вода, нито грам брашно.

Някой имали рецепта за багети, от която да е доволен?

# 6
  • Мнения: 1 244


За да не е просто запис, да споделя, че най-после ми се случи и в лидълската пекарна хлябът да опре в капака. Сложих малко повече брашно, и прясна мая  Wink

На програмата за пухкав хляб винаги ми опираше в капака хляба. Това, когато сложа лъжичка и половина суха мая. Намалих на една лъжичка и сега не опира... Но аз и не искам да стига до капака де, остава бяло петно отгоре и не ми харесва Simple Smile

# 7
  • Мнения: X
Относно Силвър крест да попитам ,някой правил ли е максимума -1250г и попибра ли се в казанчето. На мен 1кг го изпълва и ми е чудно как ще се побере.
 Не съм имала случай на опиране до стъклото ,преливане и неопечен хляб. Само един недостатъчно бухнал ,но беше от 100% типово брашно и това е причината.

# 8
  • Мнения: 738
Цоп и аз, тая вечер ръжено хлебче ще правя сигурно, с айранче, че ми се е дояло.
(аз го правя с готова смес на Техра, признавам си без бой baby_neutral)
Честита ни нова тема и много благодаря за нея!  bouquet

# 9
  • Мнения: 327
Относно Силвър крест да попитам ,някой правил ли е максимума -1250г и попибра ли се в казанчето. На мен 1кг го изпълва и ми е чудно как ще се побере.
 Не съм имала случай на опиране до стъклото ,преливане и неопечен хляб. Само един недостатъчно бухнал ,но беше от 100% типово брашно и това е причината.


 Правила съм един път и се побира. Досега веднъж хляба ми се вдигна до капака и то първия път, когато сложих цяло куб4е жива мая.

# 10
  • Мнения: 1 244
И на мен ми е чудно как ще го побере. Аз по-голям не съм правила от стандартния с 500гр. брашно и 300мл. вода...и при това количество пак е стигал до капака, а ако е с повече, не знам накъде ще хукне този хляб  Rolling Eyes

С предната пекарна имах случай на прелял хляб, от този с айрян...излезе извън ръбовете на казанчето и придоби формата на хляб с голяма шапка, като гъба  Laughing Преместих го във фурната да се допече

# 11
  • Мнения: 1 849
Относно Силвър крест да попитам ,някой правил ли е максимума -1250г и попибра ли се в казанчето. На мен 1кг го изпълва и ми е чудно как ще се побере.
 Не съм имала случай на опиране до стъклото ,преливане и неопечен хляб. Само един недостатъчно бухнал ,но беше от 100% типово брашно и това е причината.


В неделя правих козунак с максимума - 1250 г и тъй като за пръв път правя в Силвър крест: 1) каквото и да е с бяло брашно; 2) козунак; 3) 1250 г -  имах сериозни притеснения да не изригне - е стана супер  Peace , изпълни казанчето и не опря в капака.

# 12
  • Мнения: 7 779
И на мен ми е чудно как ще го побере. Аз по-голям не съм правила от стандартния с 500гр. брашно и 300мл. вода...и при това количество пак е стигал до капака, а ако е с повече, не знам накъде ще хукне този хляб  Rolling Eyes
ако си следиш поведението на тестото и видиш ,че то е втасало по-рано от предвиденото по програма време следват няколко извода - възможно е маята да ти е повечко , да имаш повечко захар. съответно при следващото тесто може да намалиш тези неща и да се включиш във времето за втасване по програма. друг вариант е  - като си видяла втасалото тесто  да не го държиш да превтасва , а да го пускаш на директно печене.  тогава не виждам как тестата ви ще опират в капака ???  съвсем нормално е ако "изпуснете" тестото  то да ви изиграе лоша шега. за това  както често се казва - следете си тестото докато си намерите своята рецепта.

# 13
  • Мнения: 10
yulmana  и bongo_2007 ® наемете си стая  hahaha

# 14
  • Мнения: 7 779
да бе , да не съм мазохист  Laughing
едно бяло Лебче от мен

Общи условия

Активация на акаунт