Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ноем. 2014, 15:35 ч.

** Млади майки 3-та тема **

• 68 408
  • 288
  •   1
Отговори
  • София !

Нашите бременни мами :

Термин : ??.??.????. - мама karityyy - 21г. гр. София ( втора бременност )
Термин : ??.??.????. - мама nadiamm - 23г. гр.София ( първа бременност )
Термин : ??.05.????. - мама malko_angel4e_ - 21г. гр.Копенхаген ( първа бременност )  stork-boy stork-boy stork-boy
Термин : 20.01.2014г. - мама basisluchaq 22г. гр. Димитровград ( първа бременност )  stork-boy
Термин : 17.03.2014г. - мама SweetApril 23г. гр. София ( първа бременност )  stork-girl
Термин : ??.??.????.    -  мама antoniyafire 21г. гр. София ( първа бременност )  stork-girl
Термин : 08.02.2014г. - мама Кръстева 24г. гр. Ямбол ( втора бременност ( първа неуспешна ) )  stork-boy
Термин : 08.02.2014г. - мама alexandra.kostova 23г. гр. София ( първа бременност )  stork-boy stork-boy
Термин : 22.03.2013г. - мама ралица 21 21г. гр. Пловдив ( първа бременност )  stork-boy
Нашите родили мами :

Термин : 17.04.2014г. - мама Usmivchicaaa 20г. гр.Варна ( първа бременност )  stork-boy
Термин : 22.04.2014г. - мама yulleto_stz 21г. гр. Стара Загора

Мама teddycvetkova роди нормално момченце Бадр - ( 3,080гр. и 50см. ) дата на раждане - 08.11.2013г. 24г. от гр.Бургас
Мама Anni0422 роди секицо момиченце Катрин - ( 3,950гр. и 52см. ) дата на раждане 20.09.2013г.
Мама bunny : )) роди нормално момиченце Габриела - ( 3,200гр. и 50см. ) дата на раждане 06.02.2013г. гр. София
Мама van4et0ooo роди ............. момченце Валентин - ( 4,100гр. и 54см. ) дата на раждане 11.10.2013г. гр. ............ 21г.
Мама канарска-маймунка роди .......... момченце .......... - ( ????. и ??. ) ......................................... на 21г. от гр. София но живее о-в Фуертевентура
Мама Wild Target роди ......... момченце ......... -  ( ????. и ??. ) ......................................... на 20г. от  гр. Хасково
Мама otito роди ........ момиченце ....... - ( 2,020гр. и 49. ) .................... на 23г. от гр. Бургас
Мама bbb. роди нормално момченце Цветозар - ( 3,650гр. и 52см. ) дата на раждане 30.11.2013гр. на 20г. от гр. Тетевен
Мама karityyy роди нормално момиченце Мария-Йоанна ( 2,900гр. и 49см. ) дата на раждане 12.04.2013г.  21г. от София
Мама Milena_90 роди секцио момченце Йордан ( 3,000кг. и 50см. ) дата на раждане 24.07.2013г.  23г.

Мама Беладона роди нормално момченце Йоан ( 2,950гр. и 50см. ) дата на раждане ??.??.????. 22г. от Костенец
Мама mimss_932 роди секцио момченце ( 3,400гр. и 52см. ) дата на раждане 17.12.2013г. 20г. гр. Благоевград
Мама Edelwais91 роди ....... момиченце Габриела ( ?,???гр. и ??см. )  дата на раждане 13.08.2013г. 22г. гр.Бургас

ПРИЯТНИ МИНУТИ В ТЕМАТА

Линк към старата тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=709257.0

Последна редакция: нд, 16 ное 2014, 17:30 от bunny : )

# 1
Благодаря! Hug Heart Eyes Hug

# 2
  • Cyberspace
То и тук пишем почти същите 5-6 човека, които и във ФБ групата.  Thinking Иначе списъка е огромен Mr. Green Благодаря за темата, Бъни Heart Eyes

# 3
  • София !
 Hug Hug

И аз това викам, хич не се пише . И аз не съм писала скоро, ама напоследък няма и много време .
Ама ще се поправя де  Embarassed  Laughing .

# 4
Благодаря Bunny за темата.   bouquet
Наистина е дълъг списъка ама малко се включват да пишат  Simple Smile Хубаво е че сме ние засега да поддържаме темата  Laughing

# 5
Ето ме и мен Simple Smile
Благодаря за новата тема   bouquet
Може ли да ме включите в списъка с родилите мами вече
бебе Елица, 3.300кг ,51см ,15.09.2014 г, нормално раждане .
22г , Габрово  Hug

# 6
И аз да благодаря за темата.   bouquet . Като гледам списъка май моят дивчо е батко на всички дечица. Давам данните, когато имаш време Бъни, ако може да ни впишеш. Simple Smile Роден е нормално на 2.10.2012 с мерки 3100 гр. 50 см., тогава бях на 21г. От Благоевград сме. И ако може  да ме включите в групата във фейсбук?

# 7
Запис и от мен Simple Smile
Бъни, допълнение за моя дребосък ( Виктор роден секцио на 19.03.2013 г., 50 см., 3,430 кг. , тогава бях на 20 години, не на 21 Simple Smile )

И сега можеш да ме запишеш и в чакащите отново бебе Simple Smile
Втора бременност, Термин 31 декември 2014г. - момче , вече съм на 22 г. Simple Smile

# 8
  • София !
Чакам да се дадат повече данни и направо на куп ще впиша всички и Усмивчица, ще помага  Hug .

Маймунке, аз пиша годините на който сме в момента, а не на колко години сме родили и като съм правила темата, явно вече си била на 21 и за това съм те записала така  Laughing  Hug .

# 9
Да дам и аз данни Ралица нормално раждане на бебе Емили мерки 48 см. 2 940 кг  родена  22 .03.12014 на 22 години от Пловдив .

# 10
  • София !
Аз само да кажа за групата във фесйбук, която я няма там и иска да се включи, нека ми пише ЛС направо с линк към профила си, за да я добавя  Peace .

# 11
  • Cyberspace
И аз да се разпиша с Даниел, роден на 15 януари, 2014г., секцио. На 23 съм сега  Peace
Оф, тези наще зъби... Номер 6 проби преди доста време, обаче сега гледам, че му е ужасно надуто и има кръв, не дава да пипна. Голям зор, толкова бавно ги вади...
Оф, момичета, в събота сме на рожден ден на едно момиченце второкласничка. Дайте идея за подарък, не знам какво да купя...

# 12
Чакам да се дадат повече данни и направо на куп ще впиша всички и Усмивчица, ще помага  Hug .

Маймунке, аз пиша годините на който сме в момента, а не на колко години сме родили и като съм правила темата, явно вече си била на 21 и за това съм те записала така  Laughing  Hug .

Не е ли по-редно да се записват годините на които сме ги родили ?  newsm78
В смисъл, че иначе след примерно 5-6-7 години вече няма да сме за тази тема Simple Smile)

# 13
  • София !
Ами може и така, както кажете .

Почерпете се, днес имам Рожден Ден  Hug :

# 14
Честит рожден ден bunny !
Много щастие,любов и незабравими мигове със семейството ти пожелавам!  bouquet  bouquet
Дано направят деня ти незабравим  Hug Hug

# 15
Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава и всичко най-най ти пожелавам :*

# 16
 bunny  newsm59 smile3525 Желая ти много щастие и успех в живота и аз имах миналата седмица празнуването не е както преди  Simple Smile нали .

# 17
  • София !
Благодаря ви от сърце за хубавите думи  Heart Eyes  Hug !

Хихи, да, определено не е като преди, ама пък щом най-големият ти подарък се гушка в теб и казва - мамо, какво по хубаво  Heart Eyes !

# 18
  • Cyberspace
Bunny  Heart Eyes Честит Рожден Ден на патерички, миличка! Бъди жива и здрава, много щастлива, обичана и желана! Сбъдвай мечтите си и бъди все така всеотдайна майка! Hug Hug Hug

# 19
  • София !
Bunny  Heart Eyes Честит Рожден Ден на патерички, миличка! Бъди жива и здрава, много щастлива, обичана и желана! Сбъдвай мечтите си и бъди все така всеотдайна майка! Hug Hug Hug

Благодаря ти, миличка  Hug Hug !

# 20
Може ли и мен да ме включите в темата .. На 20 години съм чакам момченце, термин на 25,02,2015г

# 21
Добре дошла  Илияна лека бременност ти желая  Hug

# 22
И аз не съм писала отдавна Simple Smile

Бъни Жива и здрава и много щастие! С малко закъснение Simple Smile

И мен ме няма в списъка. Сега съм на 21, родих на 20 - момченце, 3,600/50см, нормално раждане на 4.11.2014г.

Малкия проходи на 11м, т.е от два месеца върви и прави бели, а аз само се опитвам да вкарам ред след него Simple Smile

# 23
И аз не съм писала отдавна Simple Smile

Бъни Жива и здрава и много щастие! С малко закъснение Simple Smile

И мен ме няма в списъка. Сега съм на 21, родих на 20 - момченце, 3,600/50см, нормално раждане на 4.11.2014г.

Малкия проходи на 11м, т.е от два месеца върви и прави бели, а аз само се опитвам да вкарам ред след него Simple Smile

Няма смисъл да се опитваш, само си вдигни на високо чупливите и ценни вещи и свиквай с другото  Mr. Green

# 24
  • Cyberspace
Как стееееееееее?  Hug
Похвалете/оплачете се нещо   bouquet

# 25
Здравейте момичета  Hug Моята посерка е голямо мрънкало зъби растат спирам с кърменето и тя се буди постоянно нощем и търси гърда ужас е Cry толкова ми е трудно не  знам как да се оправя вече  smile3518 в много труден период сме дано празниците ми приповдигнат настроението колежките ще празнуваме ли 8 декември  Simple Smile

# 26
  • Cyberspace
Мпф, аз дори нова година няма да празнувам...  Tired Не съм студентка, но и да бях - все тая   Laughing Такива удоволствия като рожденния ми ден, нова година и всякакви празници се отлагат в далечното бъдеще (да не казвам никога), когато някой си прежали рахата да го погледа за една вечер.
И на Даниел му никне зъб пак, голям зор. Трета вечер не ни оставя да спим, вече съм като ударен самолет. Днес му слагам сухар в "манджата"  и паралелно с това ще си правя 3в1... Е, изсипах пакетчето кафе в на Даниел обяда, разбърках го и чак като ме лъхна на кафе, усетих какво съм направила.  Grinning

# 27
Аз да се оплача  Grinning Момичеетаааа вече съм се нацепила .. офф още немога да го осмисля. Мислех, че ще ми се размине но не .. Уж се мазах с кви ли не кремове но не и не нацепих се от едната страна .... много ми е криво сега .. MM казва че не му пука и че и така съм си хубава но на мен нещо цял ден ми е криво

# 28
  • Cyberspace
Съчувствам ти. Знам как е, аз се нацепих брутално точно за една вечер.  Crossing Arms
Ревеше ми се... Ще свикнеш и няма да ти пука, споко  Hug

# 29
Честит празник на всички колежки  cheers дано тази вечер да се по разведря . За  стрийте да не ти пука  наистина едни жени имат стрии други с други проблеми  Hug

# 30
  • Sofia
Здравейте! Може и мен да включите:) Аз съм на 27 години и очаквам третото си дете. Първото на 21, второто на 24. Сега съм много по-спокойна и се надявам на добър финал през август Grinning Надявам се и на момиченце, след 2 момчета, но на мен ми харесва да съм мъжка майка и може и този път да не ми се размине hahaha

# 31
Добре дошла, леле на 27 с 3 деца браво ти си за уважение   bouquet как се справяш нез нам аз едва се оправям с университета и малката .

# 32
  • Sofia
Добре дошла, леле на 27 с 3 деца браво ти си за уважение   bouquet как се справяш нез нам аз едва се оправям с университета и малката .
С университета беше трудно с първото ( родих го втори курс), бабите помогнаха малко. Второто бях пети курс, но се дипломирах преди да го родя. Сега съм свободна, т.е работя от година и половина:) Децата винаги са тръгвали на годинка и малко на ясла. Големият боледуваше повечко, но малкият е истиско бижу Grinning За година и половина има три отсъствия  bouquet Сега се надявам на лека бременност,за да мога да си ги гледам и есента ще имам ученик и новородено Heart Eyes

# 33
Пожелавам ти наистина лека и спокойна бременност .Аз забременях трети курс  и не можах да запиша семестъра заради две не взети заверки и сега пак съм трети курс   Embarassed мм иска догодина да опитваме за още едно за да имат малка разлика ,но аз не съм така навита за да не се проваля в гледането на малки деца или университета който е важен за мен . Наистина на 27 с две  деца и едно на път   и завършен университет аз няма да успея.

# 34
  • Cyberspace
Ех, добре дошла   bouquet
Възхищавам се като цяло на смелостта ти за трето дете, а при тези обстоятелства си си направо супер-мама  Mr. Green Пожелавам ти спокойно бременеене, после и спокойно детенце! Е, не прекалено, че да не ви е скучно  Peace
Темичката пак замря нещо  Thinking Аз подготвям рожден ден. Малкия става на годинка в четвъртък. За друго и дума не може да става, въпреки, че дребния се поуспокои, вече не плаче денонощно, както преди. Вече не се буди по 300 пъти на вечер, а само няколко, така, че даже се понаспивам. Преди няколко дни за пръв път сънувах откакто съм родила  Mr. Green Мислех, че повече няма да ми се случи, честно  Embarassed  Сега ме подгони една параноя от типа на "Леле, кога мина това време?!?!"

# 35
  • Sofia
Ех, добре дошла   bouquet
Възхищавам се като цяло на смелостта ти за трето дете, а при тези обстоятелства си си направо супер-мама  Mr. Green Пожелавам ти спокойно бременеене, после и спокойно детенце! Е, не прекалено, че да не ви е скучно  Peace
Темичката пак замря нещо  Thinking Аз подготвям рожден ден. Малкия става на годинка в четвъртък. За друго и дума не може да става, въпреки, че дребния се поуспокои, вече не плаче денонощно, както преди. Вече не се буди по 300 пъти на вечер, а само няколко, така, че даже се понаспивам. Преди няколко дни за пръв път сънувах откакто съм родила  Mr. Green Мислех, че повече няма да ми се случи, честно  Embarassed  Сега ме подгони една параноя от типа на "Леле, кога мина това време?!?!"
Аз така бях с второто - година и половина кърмене, като той до деня, в който не се отби, си се будеше по 4 пъти на нощ. Бях казала на мъжът ми, че си мечтая да заспя по тъмно и да се събудя по светло. Е, в деня, в който се отби, цяла нощ не е гъкнал Shocked Вече година и половина спи по цяла нощ без нито едно събуждане и даже успяхме да го преместим в стаята при батко му, което мислех, че ще е невъзможно, защото спеше при мен на спалнята baby_neutral
Със спокойствие и упоритост всичко става:) Децата стават истински деца когато тръгнат на ясла/градина. За втория щях да се изкуша да си го гледам още, но вътрешния ми глас ми подсказа, че е глупаво. Така и стана - плака първите 3 дни и от тогава без проблеми. Даже лелите ме бъзикат, че пъпа му при тях сме го хвърлили hahaha

# 36
Ох ,момичета и аз чакам момента когато ще се наспя малката се буди на всеки час .  Cyberspace каква торта ще имате аз много искам сама да я направя за да може и малката да яде  как си го замислила  сподели и аз след два месеца ще  подготвям  първи рожден ден и от сега го мисля .

# 37
Добре дошла janin4eto_87 Браво за куража, който имаш да гледаш 3 деца. Аз едвам успявам с 1, а с 3 направо за лудницата ще трябва да съм. С университета сме скарани и хич не ми върви там Laughing бях прекъснала, след което пак се записах и отново прекъснах. Докато бях на лекции мъжът ми го гледаше и нямаше проблеми, но той си счупи крака и така близо 2 мес беше на легло и нямаше кой да гледа малкия и аз да ходя на лекции и трябваше да прекъсна, а когато ММ се възстанови вече беше сесията и нямаше как да се явявам на изпитите.
Малкия и той постоянно се буди  през нощта. Тази нощ към 3 беше станал и си взел играчките отгоре на леглото и си играеше и по едно време се събуждам и го гледам, че си играе и не спи и от там го взех при нас. Сутринта към 7 станал и слезнал на земята и там си играеше тихо и кротко, след което го гушнах и го приспах към 8 и така до 10 си поспахме  Grinning

# 38
  • Cyberspace
Хайде първо една хубава новина - Канарска Маймунка е родила днес в 11:30!  bouquet Много се зарадвах, дано всичко е минало добре, дано и двамата да се чувстват чудесно  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Тортата я избрах и поръчах в последния момент. Исках да е с БейбиТВ, но реших, че ако не я направят точно както искам ще съм много разочарована. И поръчах една по-обикновена, на два етажа, единия зелен, другия жълт и по нея ще има нашарени балончета, както и ще стърчат такива на "шиш"... Абе, в главата ми изглежда добре, но не знам как ще я направят. Бях си избрала една, която е като опакован подарък, отгоре с пандела, но ми се стори женско с тази панделка, затова си нарисувах мой вариант. Обаче като отидох в сладкарницата нещо не се разбрахме, въпреки рисунката и викам хайде да е нещо от каталога като основна идея поне. Ще покажа снимки, ако изобщо се състои рожденния ден, че с това боледуване да не духаме свещички вкъщи тримата  ooooh!

Сега почвам да се оплаквам.
Скрит текст:
Даниел снощи вдигна 38 и малко Т, днес пак. Отиваме в спешния кабинет, че ме притеснава с този ларингит, който довчера лекувахме. Оказа се, че пак има ушна инфекция. Изписаха една аптека лекарства, взимаме ги и се прибираме. Давам на баща му да го храни, той на половината повърна всичко на огромен фонтан. Преобличане-миене-пак позиция за хранене. На третата-четвъртата хапка отново фонтан, но този път със предишното ядене. Всичките броколи и тиквички си ги върна. Мерих Т - 39 градуса. Сложихме свещичка за повръщане и му дадохме сироп за температурата, та след половин час живна, изпи си всички лекарства, слагахме му капки в ушите и преди малко заспа. Дано повръщането е било от температурата, не ми се ходи в болница пак да го стресирам, предишния път беше отвратително, не искам пак!
Хора, чувствам се като пълна шматка, която не може да си гледа детето. Егати! Старая се, чела съм, продължавам да чета, интересувам се, обгрижвам го и все нещо му има, и все нещо не е ок! Като гледам другите майки какви "терзания" имат, спрямо моите са като приспивна песничка.

# 39
  • Sofia
Cyberspace, знам, че сега звучи странно, но не се шашкай Hug
Нормално е, малък е и боледува, а и сега е доста кофти времето. Аз така бях с първото ( май винаги се касае за първо дете) - от болест в болест. Но не сме го спирали за дълги периоди от градина и всичко мина за една година  bouquet

# 40
  • Cyberspace
Аз като цяло не съм от тези, които се шашкат, но наистина е прекалено. Още едното не е свършило и се започва с нова гадория. Днес поне не е повръщал. Като повърне на фонтан и изпадам в ужас, много преживя предишния път като лежахме в болница. Дано както казваш ти, всичко да отшумява с времето, че вече едвам издържаме психически, особено той. Още като ме види, че идвам към него с нещо в ръцете и започва да плаче  Confused Трябва да подготвям рожден ден, а дори не знам дали ще се състои в крайна сметка, егати тъпото!!! Благодаря ти за успокоението, сигурно си права, все пак вече си минала от там два пъти  Heart Eyes

Миме, спокойно, ще си запишеш, когато му дойде времето, само дано всичко да е ок и да не се проточва във времето, за да не си изгубиш студентските права. Тъкмо още малко време като мине, ще можеш и на ясла да го пуснеш, а ти да си ходиш спокойно на лекции. Ти си "оправна", ще се справиш  bouquet Аз даже още нищо не уча. Не се и наемам, докато не видя, че имам време за това. Сега едва смогвам вкъщи, той не ме оставя и за секунда, все се вре в мен или евентуално ако е далеч от мен прави някоя поразия. Таткото много работи и помага само вечер след работа. Дай Боже скоро да преборим алергията, та да го запиша на ясла към 2 и тогава да се готвя за това.

# 41
Честито на  Канарска Маймунка бързо възстановяване и спокойно бебче й желая.   Cyberspace  Hug ужасни са тези неща който разказваш наистина много тормозещи теб и малкото човече ,но недей да мислиш глупости че си лоша майка просто детето е по болнаво и това е ще го израсте ти не си виновна с такива мисли излишно се напрягаш и аз имах такива периоди че не мога да си гледам детето и каквото и да правя все мрънка и плаче  просто се надявам скоро всичко да премине .

# 42
Охх милия Дани, бързо да се оправя и да тича на рождения си ден. Славе няма за какво да се притесняваш, "че не можеш да си гледаш детето", ти си се справяш много добре, но просто сега времето е такова смахнато и има много болести и явно малкият е по- податлив, но с времето всичко ще се оправи и алергията ще му мине. :*
Аз все още мога да се запиша и пак да съм 2ри курс за 3ти път  Laughing но в момента нямам това желание, а и специалността не ми харесва вече-  струва ми се скучна. Затова февруари месец като започнат да работят ще отида и да си взема дипломата, че ми стои още при тях, а живот и здраве ще му мисля какво ще правя с висшето, кога и какво ще записвам Wink
ралица 21 Ние си поръчахме тортата и вътре беше с еклеров крем и обикновени блатове, или поне така си мисля Grinning Тортата беше уникално вкусна и лека и така дадох и на малкия да си хапне с мен без да прекаляваме естествено със сладкото  Laughing

# 43
  • Cyberspace
Миме, ти ме подсети за нещо. Аз хубаво имах 300 заръки за външността тортата, но така и не обсъдихме вътрешността й  Mr. Green Тук при нас има 3-4 сладкарници на кръст, тази, от която поръчах тортата е уж най-добрата (доколкото може да се каже изобщо от малкия избор тук), но вкусовете на тортите им са много еднотипни. Леле, ама направо изключих, че тази торта и ще се яде  Shocked  Mr. Green
Днес бяхме пак на преглед, окончателно ще празнува Даниелчо, така че започвам да каня гости   Gift  

# 44
  • Sofia
Миме, ти ме подсети за нещо. Аз хубаво имах 300 заръки за външността тортата, но така и не обсъдихме вътрешността й  Mr. Green Тук при нас има 3-4 сладкарници на кръст, тази, от която поръчах тортата е уж най-добрата (доколкото може да се каже изобщо от малкия избор тук), но вкусовете на тортите им са много еднотипни. Леле, ама направо изключих, че тази торта и ще се яде  Shocked  Mr. Green
Днес бяхме пак на преглед, окончателно ще празнува Даниелчо, така че започвам да каня гости   Gift  

Радвам се, че се оправяте!:) тортите, ако питаш мен, имат еднакъв вкус...каквото и да са изброили като съставки hahaha

# 45
  • Cyberspace
Айде и рожденния ден мина. Всичко щеше да е супер, ако моя сърдитко не беше в такова "прекрасно" настроение. През цялото време го носих, не пожела да се отлепи от мен дори за секунда, само като понеча да го пусна на земята и се разревава... Докато не си тръгнаха и последните гости не пожела да го пусна да разгледа наоколо. Защо е толкова асоциален, не знам  newsm78 Дано гостите ни са си прекарали добре, въпреки, че не успях да обърна внимание на никого, защото той само мрънкаше. Щях да показвам тортата - ето я и нея:
Скрит текст:
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/101573 … f&oe=55248F99  Много добре беше направена, само не ме изкефи това захарно тесто. Поръчах я с оцветен шоколад, само балоните от захарно тесто, но са я направили така.

Как сте? Как са дечицата?   bouquet

# 46
Cyberspace Честит рожденик  нека расте здраво усмихнато и щастливо дете   bouquet тортата е повече от прекрасна . Ох аз имам да взимам мноого изпити и нямам време да уча  ooooh! как ще се оправя не знам . Малката има разтройство  и се обринала жестоко по слабините и по цяла нощ плаче сега я оставих без памперс дано спинка повече  сигурно я боли и я щипе милото ми то  smile3518 с какво да я мажа за да мине педито каза да я мия с чай с лайка и щипка сода да я успокои .

# 47
  • Sofia
Cyberspace Честит рожденик  нека расте здраво усмихнато и щастливо дете   bouquet тортата е повече от прекрасна . Ох аз имам да взимам мноого изпити и нямам време да уча  ooooh! как ще се оправя не знам . Малката има разтройство  и се обринала жестоко по слабините и по цяла нощ плаче сега я оставих без памперс дано спинка повече  сигурно я боли и я щипе милото ми то  smile3518 с какво да я мажа за да мине педито каза да я мия с чай с лайка и щипка сода да я успокои .
Судокрем с две ръце! Ще я облекчи още докато я мажеш Hug

# 48
Малеее тортата е уникална  Hug
Малкия е болен. Днес го водих на преглед и се чува че "хърка" и се наложи да му купим инхалатор за да му правим специални инхалации за да му се пречистят гърдичките, че едвам диша милото, имаме и АБ и едно друго сиропче. Докато разуча инхалатора той заспа вечерта и утре сутринта като стане започвам да му правя инхалциите и дано да се оправя по-бързо. Заспа в 20:00 и от там през 5 мин съм при него, много е неспокоен и за капак вдигна и Т 38,7  #Crazy и започнах да му давам нурофен, после и панадол и дано да я смъкнем, че не ми се повтаря онзи ужас, през който минахме преди няколко месеца.  #Cussing out #2gunfire

# 49
  • София !
Cyberspace, тортата е страхотна ! Миналата година на първия рожден ден на малката и аз не можах да седна и да обърна внимание на гостите . Аз бях поканила 10-тина приятелки с дечица и то беше страшно  Crazy , всяко реве, мрънка, иска нещо  Simple Smile . Вечерта пък имаше роднини и аз пак не седнах, кой знае колко, та напълно те разбирам .

Ние сме със страшно проблемна кожа, много ми се подсича още от раждането и сме пробвали какви ли не мазила . Сега я мажа със Судокрем, защото най-добре ѝ понася, но на моменти пак се подсича и като видя, че се зачервява, започвам да мажа със Себамед и да ти кажа много съм доволна ! Обилно мазане с него и за 2 дни вече е добре !

Мимс
, бързо оздравяване на малкия  Hug !

Иначе малката от 5-ти тръгна на ясла, от начало първите 3 дни беше добре и на 4-тия се осъзна какво става и започна да плаче като я оставяме . Плакала само като я оставим, след това се успокоявала и следобед, щом вземат първото детенце и тя започвала да плаче .
И така ходи 7 дни на ясла и на 8-мия вече беше болна  ooooh! . Сега се гледаме в къщи, лекуваме се и дано по-бързо ѝ мине, че вече ми писна от болести, изтормози се детето ! Разболя се някъде близо 2 седмици преди празниците, за една седмица се оправи, беше добре 2-3 дни и повтори ! И ето сега, минали са 2 седмици от както беше ѝ минало и както викат хората ''хайде йово, пак отново''  ooooh! . Ама то и времето е чудесно за развиване на болести просто ! Един ден е -18 не можеш да си покажеш носа на вън, на другия ден е +10 , изобщо веселба от всякъде ...

Та такива неща около нас  Rolling Eyes .

# 50
Точно със судакрем я мажа вечер изпива много вода много пишка нощно сменяне на памперси и явно самата урина я дразни много снощи два пъти я преобличах защото я оставих без памперс да подиша малко кожичката снощи забелязах когато пишка и започва да плаче и мрънка явно я щипе . mimss_sun ,  bunny  бързо оздравяване желая на децата ви наистина смахнато време , bunny дано малката да свиква по скоро и сутрешният ужас да спре и мен това ме чака от есента .

# 51
  • Cyberspace
*Побут* малко темичката  Mr. Green
Кво правите, мадами???   bouquet Как сте? Как са дечицата?

Аз пак имам препятствия покрай дребния. Сега неще да яде, отказва всичко, яде само каши. Първите дни го оставях гладен, щом не иска нещата, които му предлагам, но вече става много изнервено положението. Стои гладен, нервира се, но не яде друго, освен каша. И то какво им харесва толкова на тези каши, той яде два-три вида от безмлечните, които дори не са и вкусни, а са си направо гадни  Sick Обаче не може само на каша, ще стане кюфтенце скоро ако я караме така. Пък и толкова еднообразно да се храни не бива. Посъветвайте ме как да постъпя. Не мога да го държа гладен, а не може и само на каши да я караме.
Иначе да се похваля - проходи вече. Много се радвам, толкова го чаках да се пусне. Досега е правил самостоятелни крачки само ако не се усети, че не се държи за мен. Как ли не го прилъгвах да се пусне, обаче той се пускаше и тръгваше да пълзи. Накрая спрях да му досаждам и снощи ме изненада приятно, като се пусна и направо тръгна да си шета  Heart Eyes

# 52
  • София !
Cyberspace и моята така, точно около годинката отказваше да яде . Даже малко по рано станаха нещата при нас . Беше на 10 месеца, когато изби първия зъб и какво ѝ стана не знам, започна да отказва да се храни, а се хранеше много добре . И така започнах да ѝ давам само каквото иска + мляко . Докато започна да яде то дойде лятото и тогава от жегите може би, пак намали апетита и почти нищо съществено не ядеше освен млякото . Говорих с лекарката, тя ми каза, че имало такъв период при децата . Мислех да взимам сироп за апетит, защото на моя приятелка детето беше по същия начин и със сироп за апетит се оправи . Обаче тя започна да не иска и млякото и съответно си оставаше гладна и започна сама да търси яденето . И сега да чукнем на дърво и да не се хваля, започна да си похапва добре . Закусва, обядва, следобед хапва, вечеря и преди да заспи пие и мляко . Доволна съм и се надявам да не става пак така, защото си е кофти ..
Та не знам какъв съвет да ти дам . Ако искаш говори с лекарката ви и по питай може ли да му даваш сироп за апетит .

Иначе около нас ; уж оздравяхме вече пупу, но и тази седмица ще си я задържа в къщи . Страх ме е, че да не вземе да я повтори пак в яслата . Другата седмица има и Рожден Ден, та не ми се иска да го прекарва болна . Пък и говорят нещо, че грип идвал пак .. то вече не знам, ама от тези болести ! И това променливо време е ужас просто ... Да взима да идва пролетта  Simple Smile !
А, иначе за Рождения Ден, ще ида да питам в яслата дали може да занесем почерпка, в къщи ще събера роднини и на следващия ден, смятам да поканя 3-4 по близки приятелки с дечицата и така .

# 53
Ох, с това не ядене е ужасно и малката е в такъв период давам и в ръката коричка хляб или бисквитка да си гризе и така успявам да я залъже да хапне или нареждам разни предмети на масичката й и докато си играе с тях пак хапва . Аз съм в сесия и изкарах на първият изпит 5  Mr. Green ще видим с другите как ще са .  И аз нямам търпение да идва пролетта въпреки ,че  днес за първи път валя сняг тази зима в Пловдив и като се наспи малката ще излезем да го разгледаме  Grinning.

# 54
  • Cyberspace
Оф, ние сме отново болни. Някъв вирус пак. Къде ни намират, седим си само вкъщии?! Сега ще пием АБ, щото се правили бронхити от вируса. Не е хубаво да пие АБ, ама не ми се рискува, омръзна ми, само гадории около нас. Освен прохождането, нямам с какво друго да се похваля. Неще и неще да яде. Ако не е каша, не му го хвали  Mr. Green Сега като е и болен, просто няма как да го държа гладен. Иначе и той по принцип се храни с уговорки, има апетит и изяжда по много, но самия процес на хранене е зор. В столчето за хранене не стои, вече даже го прибрах. Но сега тотално ме отсвири, пфу, тъкмо напълних камерата с разнообразни манджи, вече слагам и по малко подправки, а той........
Бъни, страшна работа е по тези градини. Колкото и да я пазиш, докарат ли някое болно дете, ще я зарази. Защото това е обичайна практика и на родителите - карат ги болни и се правят на чукнати. После тези със здравите деца го отнасят заради тяхната безотговорност.

# 55
Честити ходещи крачета  момичета , много е кофти тези вируси и това лудо време.

# 56
Забременях на 18 ... родих на 19!
БЯСНА СЪМ НА ХОРАТА, ЧЕ СЪДЯТ БЕЗ ДА ЗНАЯТ!
Четох положителни и отрицателни мнения , повече отрицателни! Ами ако някой е готов да стане родител по рано от друг трябва ли да го съдим !

ПО ДОБРЕ РАНО ОТКОЛКОТО КЪСНО ИЛИ НИКОГА!

# 57
ssugarche Добре дошла, виждам много са те съдили за избора ти недей да си ги слагаш на сърце пускай ги по течението.  Mr. Green

# 58
Здравейттееееее, прекрасни!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Многоооооо се извинявам, че и тук и във фейсбук ви изоставих, но със малкия и университета на глава е малко трудничко  Crazy Сесията ми приключи вчера, взех си всички изпитиии иииии искам да ви почерпя виртуално, кой с каквото си обича   chef beer2 Popcorn cook

Приветствам всички новодошли, дано да ви е приятно със нас!  Heart Eyes

Бързо да оздравяват всички болни дечица и да почват да папкат, че храната прави борбата.  Blush
 Cyberspace честити краченца на Дани! Да върви в живота безпрепятствено и да оставя своите следи! Hug
Рали, успешнаа сесия!   bouquet
Бъни, стискам палци принцесата да е здрава за рожденият си ден! Hug
ssugarche няма смисъл мила, да си хабиш нервите! Моята собствена майка не се радваше в началото,че съм бременна....но след като ме видя с големия корем, а сега и синът ни... е най-щастливата баба на света. Тъй, че остави ги хората.... ако им дойде до главата, ще видиш как се променят ситуациите. Пък ако не, важно е ти и семейството ти да сте добре, другото...

# 59
Мойта мама беше същата ! Благодаря ви за подкрепата момичетаа !  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 60
 Usmivchicaaa Браво за сесията аз засега имам един взет и един не взет .Момичета аз се побърквам вкъщи и си го изкарвам често на мм вие как се разнообразявате .

# 61
  • Cyberspace
Оф, тъкмо се жалвах във ФБ по въпроса. Ами, никак не разнообразяваме, киснем си вкъщи двамата по цял ден. Познатите ни се редуват и пият кафе по къщите, ние не участваме никъде, защото Даниел става нетърпим в чужда компания. Не знам защо е такъв асоциален, всяка среща с приятел/ка, роднина и т.н. е трагедия, той не привиква в ничия компания и взех да се притеснявам от ситуацията. Ще се възползвам и тук да поискам съвет по въпроса.   bouquet
Мацки, почерпете се виртуално - рожденничка съм, ставам на 24 вече.  Не съм вече от много младите майки Mr. Green

# 62
Cyberspace Честит рожден ден желая ти успех в живота радост всеки ден и много усмивки от малкия дребосък   ura  Gift Аз се чувствам много заседнала  и ми е едно изнервено  Cry

# 63
Рали, стиснати палци за сесията!  Hug

Cyberspace  newsm59 newsm67 Да си многооо здрава, щастлива, обичана и горда млада мама!  :love

И ние никак не се разнообразяваме, чат-пат идва една приятелка на гости, но е рядко и тя е заета милата... гледаме се, изпушват ми бушоните понякога, но сме само двамата с малкия  ама само да се стоплиииииии..... Party

Я да ви питам, колко време след раждането ви се възстанови месечния цикъл, че сега ми закъснява с повече от 15 дни, миналия месец ми закъсня с около седмица, предните 3 месеца си идваше точно, а преди това докато минат лохиите ми дойде 2 пъти на равен интервал от време. Вече се притеснявам дали всичко е наред, че и коремът ми е постоянно подут и имам бодежи в яйчниците и понякога тъпа болка ниско долу.... правих си тест за всеки случай, отрицателен е ....

# 64
Usmivchicaaa мерси  Hug  Не мен мц ми дойде когато спрях да кърмя тоест 8 месеца  бях забравила какво е  Grinning Моят съвет е да намериш време и да отидеш на преглед при гинеколог може да е някаква хормонална промяна .

# 65
Здравейте момичета ,ИЗВИНЕТЕ     Blush      за дългото отсъствие,но малкия озурпира лап топа ми,не може да се случва друго освен детските песни в youtube ,сега е при майка ми (2 вечери ,вече спи там и все едно съм прердена,добре,че ми е МАМА да ме отменя )
Моя хубавец проходи чааааааааааааааааааааааааааааааааааак преди месец(предвид нашите перипети покрай ранното раждане и операцията,все глупости са изглавата ми     Crazy         )
Господинът избра:
1-клавиатура(компютърен специалист)
2-паспорт(дипломат)
3-кубче(архитект)
Научи се да пие мляко и вода сам ,благодаение на тази   чашка      http://mamblog.co.uk/2012/10/win-on-wednesday-mam-trainer-cup/(

Взимаме храна от държавна кухня(в Благоевград няма частни такива),вземаме двойна порция(взехме картата на братовчедкака на Дани),харесва манджите,яде ги(пред вид ,че не е ял обща кухня,зрънчо,шоколад,пържено,захар,(единственото "прегрешение" е солети-"великов")Изяжда всичко ,с изключение на пшеницата и мляко с ориз ,което дават от ДК.
 ssugarche  - аз забременях на 22, всички казваха ,че е лудост,аз им казах М*****та ви,сега аз имам най- прекрасното същество на свевта,най-загрижения мъж и съпруг,а тези обвиняващите,сега се радват на моето дете и споделят ,че и те биха искали...Тъй че сложи им по една тлъста майна и гледай да ти е добре ,на теб и на твоето детенце....Не е важно на колко си,важно е че ТИ ,давашживот,и ТИ ще отгледаш и възпиташ един стойностен човек!!!    Heart Eyes

# 66
  • Cyberspace
Оу, аз също не припарвам до лаптоп в присъствието на Даниел. Директно идва и ми го затваря. Телефона ми го взима и започва да татосва по него... Ако се отплесне сам нещо, тогава. Вече няна рошки, подстриган пич е, тази вечер малко довършително с машинката и утре сме на фотосесия - подариха ни я за РД. Моя Даниел пък от биберона, направо  пропи от сламка на майтап. Добре, че стана така, че да пропие вода. Допреди това да не види шишето, затова пиеше мляко два-три пъти дневно за между другото. Сега няма такива филми вече. Досега правих малка питка за прохождането, отгоре я поизгорих, докато се изпече и вътре, та вида й се загрози, но на вкус е просто душичка.
Bratz, ти наистина доста се поизгуби, как е Дани? Браво на него за клавиатурата, усеща той откъде се правят пари Grinning

# 67
 Embarassed
не мога да се добера до нищо,за моя синковец щом лап-топа е отворен ,това значи песни,а не дай си боже да види телефона се почва :talking tom;talking angela  (ама без аз да пипам иначе ВОЙНА,след това пристъпваме към клипове на негово величество Данаил,а най-тъпото е ,че дете на 1г  5м може да ги пусне само.......   Shocked    в какъв свят живеемммммммммммммммммммм   newsm78 #Crazy     аз си играех на кукли до поне 10-12 годишна   hahaha

# 68
 bratz23 честити краченца, здраво и смело да ходи юнака и всичко да постига с лекота!  Hug

Владии и той мноого  обича телефоните и компютъра.... даваме му играчки телефон, досущ като истински ама тц.... подържи го, огледа го и го зарязва Crazy ако му дадем нашите иииии то не е гризане, не е чудо  Grinning

Cyberspace ммм, ако имаш и снимкииииии  Embarassed Embarassed Mr. Green

Момичета, как с какво заниимавате децата си в това време? Направо вече не знам какво да му измилям на дребния, сам не иска много да си играе, все за мен е залепен, уча го на някакви дребни неща и магарии (да се плези), гледаме книжки, песнички и т.н ама понякога и на мен ми писва и направо се чудя какво да правим Tired

Как искам да се стопля вече, че да сме навън всеки ден.... Party

# 69
Здравейте мацки и честити крачета на проходилите и ние скоро ще сме във вашият отбор . За забавленията и аз съм изчерпена и мноого изморена няма как и на тях им е скучно вкъщи .Да ви се похваля взех още един изпит  Mr. Green

# 70
  • Cyberspace
Нашите забавления са катерене из целия апартамент. Изпада в криза щом му кажа НЕ. Ирачките вече са тотално отсвирени, не че някога си е играл особено, де. Ако се заиграе с нещо, то ще е закратко, но аз задължително трябва да стоя до него. Не за да си играем заедно, ами ей-така да му се любювам  Mr. Green Днес го водихме да го поснимат... Е, няма такова чудо... Шест човека не можем да го накараме да стои мирно за една секунда. Накрая едвам избрах снимки, почти нямаше сполучливи.  Сядаме на земята тримата, той става и тръгва да шета. Слагат го сам, той гони фотографа, апарата му иска. Всички снимки са в крачка. Малкото сполучливи са с две пластмасови чашки в ръцете... Чашки не е виждал... ХАахах... Фотографа се хвана за главата, карат ме да го поснимаме още малко, за да има сполучливи кадри, но се отказах накрая. Той няма спиране, това може да продължи до безкрай!
Усмивчице, на кое снимки, не зацепих пак  Blush Blush Mr. Green

# 71
Cyberspace на питката  Grinning да видя как се прави, че скоро ще ми се наложи да правя.  Blush
Голямо шоу е било на фотосесията, радвам се, че имате и получи ли се снимки.  Hug

Ние декември месец водихме Владко на фотосесия ама тогава не можеше да пълзи и стоеше  Mr. Green сега сме идея малко по кротки вас, ама и мен като ми писне го слагам в столчето за хранене и го връзвам с коланите  Blush Blush Blush все пак и аз съм човек имам нужди за облекчаване.  Embarassed

Рали браво, още колко имаш?  Hug

# 72
Ох имам още два ,но положението при тях не е розаво доста са трудни  Embarassed И аз преди оставях малката в стола за хранене или в бънджито ,но вече не става катери се изправя се вдига крак и тръгва на някаде  ,често както си играе и аз стоя до нея хрумваи нещо и излиза от стаята и влиза  в банята в друга стая без да се сети за мен . Снощи малката не спря да мрънка събуди се в 1 и 30 и заспа чак в 5 изтормози ни а тя нито плаче нищо просто не спи  Sad Cyberspace и малката е същата не стои мирно това дете и няма начин да я укротя .

# 73
  • Cyberspace
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/ … cbd56c019d18dcc73
Това е питката, качих я във фейса, за да мога да копна линк, че имам проблем с качването на снимки тука  Mr. Green Първото ми месене, само с печенето се изложих, трябваше да я покрия като за начало с нещо, защото позагоря, а отдолу остана тесто. Доста я местих из фурната и я покривах, докато заприлича на пита. Но беше вкусна, чак аз си я харесах. Скоро ще правя голяма, този път ще е в по-голяма тава, защото тази се опита да избяга от тавата  ooooh! Доста месене и блъскане в плота беше, ама мерак да я направя аз...  Mr. Green

# 74
  • Драгоман
  Здравейте! Бих искала и аз да се запиша в тази тема  Praynig  Бременна съм за втори път - термина ми е 26.09.2015. Първото ми раждане е секцио, имам си прекрасно момиченце на 1г и 5м. Ще се радвам да участвам в тази група!!!  Hug И да си обменяме опит Simple Smile

# 75
  • Cyberspace
Добре дошла  Hug  bouquet  bouquet И ние ще се радваме да се включиш. В последно време не сме от най-активните, дано се поразбутаме малко  baby_neutral

# 76
Добре дошла   bouquet Cyberspace страхотна е питката. За прощапулника на малкия и аз имах огромнотоо желание да я правя аз както на мен ми харесв, но не правихме прощапулник на малкия за да слушам другите, сега недей тогава трябва да е, то накрая мина месец и отгоре откакто е проходил и то адски хубаво си ходи детето и накрая с ММ решихме, че няма да му правим и така.
Иначе ще чакаме успешните снимки на Дани да ги видим   Wink
Сега и ние мислим да подстригваме малкия, но сме изправени пред дилемата каква прическа да е и дали с ножица или направо с машинката, че косата му не знае на къде ходи, а досега не сме го подстригвали никога  newsm78 Joy

# 77
  • Cyberspace
И аз с малката питка закъснях, тя се правила още при първите крачки, а той ги направи на 11месеца. Правеше по 2-3 крачки известно време, после нещо го хвана шубето. Сега вече си е за голяма питка, аз малка правя, ама както и да е. Мерак голям да меся  Mr. Green Майка ми до последно ме пита искам ли да поръча за всеки случай, ако моята не стане. Не ми вярваше, че ще се наема изобщо да меся...  Crossing Arms Голяма философия щот е тва месене, ама хайде.
Миме, за подстрижката моя съвет е ако мислиш, че няма да стои, да си го минете с машинката. Ние така направихме с Даниел. Изобщо не ми се рискува да го направя на резил в главата Joy
Снимките ни са готови, добре са, харесаха ми. Само, че чакам да ми ги пратят по имейла, защото ги имам само на хартия. Сега се ентусиазирах, ще го водим на тематични фотосесии скоро, вече ми се въртят идеи в главата.

# 78
Jen4et012 Добре дошла лека бременност ти желая. За подстригването не мога да дам съвет Еми няма много коса а така искам да правя прически а вие поостригвате момчетата така завиждам  Simple Smile Cyberspace питката е много хубава постарала си се   bouquet.

# 79
синът ми има такава коса, че мога опашки да му правя, а преди няколко дни взех една фибка и му сложих на бретона  Joy беше срахотен  Laughing Има много хубави къдрици и ми се свидят и всички около мен ми казват, че после ще му се изгубят и това ни спира още за новата прическа  Grinning

# 80
Ммм не, прощапулник не се прави на първите крачки, а когато детето започне да ходи стабилно !
Целта е да стигне до предметите без да пада, казват че ако падне преди да хване нещо - цял живот ще се спъва пред целите си... Ако се направи прощапулни още на първите крачки, значи няма шанс да стигне без да падне  Mr. Green

# 81
  • Cyberspace
Знам какво е прощапулник, как и защо се прави, говоря за МАЛКА пита! Прави се при първите крачки, раздава се на добре проходили деца, целта е уж да проходи по-бързо ли... Нещо такова беше... Прощапулника чак като спре да се препъва.
Е, това са си просто обичаи... Баба все ме хока, че трябвало по-рано да направя питк, той затова спрял да се пуска по-рано  Mr. Green Направо не знам в другите страни, където няма питки за прохождане и прощапулници, децата им трябва да седят непроходили  Mr. Green

Последна редакция: сб, 07 фев 2015, 14:26 от Cyberspace

# 82
  • Драгоман
  Лелее, то имало много тънкости с тоя прощъпулник!  Simple Smile На малката й направихме прощъпулника на кръщенето с купена питка. Не сме правили такава малка пита и не сме раздавали, сега за първи път го чувам  newsm78 Тя направи няколко крачки, после седна и продължи да лази до предметите  Mr. Green и така. 

# 83
  • Cyberspace
Доскоро и мен хич ме нямаше в тези обичаи. Даже не знаех, че на 40-тия ден на бебето се правила погача...  newsm78

# 84
  • Драгоман
  Ние правихме. Нали уж за здраве, събрахме се двете роди и накрая имаше скандали и обидени.... Хубавото беше , че посъбрахме някой лев Wink Май нищо особено не сте пропуснали!

# 85
Здравейте  Wink Отдавна не съм писала,но още съм тук и ви следя .
За питките аз много искам да спазим традициите .На 40тия ден си правихме погача(без роднини,само приятелки) и беше страшно весело,особено като обяснявах кой какво да прави.Станаха една камара смешни снимки и страхотен спомен  Heart Eyes
Cyberspace -  това е най-сладката питка,която съм виждала  Heart Eyes
Jen4et012 - Добре дошла и от мен  Hug

# 86
Jen4et012- добре дошла  Hug
Cyberspace -и аз не знаех за малка питка,направихме направо голяма(купена),изглеждаше добре ,ама до там,от вътре беше тесто   ooooh!  Аз исках да умеся ама свеки каза ,че държи тя да купи и не ми се разправяше с нея за една питка.
Миме и моя съвет е машинка,аз първия път се пробвах с ножица ама резултата беше потресаващ,горкия беше си нащърбен 1 седмица докъто го отведа на фризьор   Rolling Eyes   А иначе може да си запазите къдричките на Дейвид, много сантиментален спомен според мен  Simple Smile

# 87
  • Cyberspace
И аз си запазих няколко рошки, стоят в кутийка с пъпчето, което още не знам къде да хвърля.  Thinking

# 88
Аз си пазя тази от кръщенето Simple Smile  а пъпчето останаа в пирогов ,паднало при операцията,така и не го намериха да ни го дадат.Но пък все едно съм го хвърлила там ,за да стане лекар  Wink

# 89
  • Cyberspace
Как добре се е получило  Wink http://purvite7.bg/?p=22714 какво ми попадна тази сутрин Grinning

# 90
"Предполагам, че бебето ти просто си е нервно, затова не спира да плаче." - това го чух в периода на коликите  #Cussing out

# 91
  • Cyberspace
Три месеца го слушах (докато не открихме проблема) #Cussing out
Или "Така е, не е лесно, така се става мама". Откачах, вместо подкрепа,успокоение от приятелите, получавах само подобни комнтари.  #2gunfire
Сега ме убиват със съвети, сякаш за пръв път виждам бебе...

# 92
Наскоро срещнах роднина на мм,която ни беше идвала на гости точно тогава.Аз с цялата си любезност и казвам,че е добре дошла отново на гости у дома,когато има желание и получавам отговор -" Аааа,тя нали не реве пак толкова,че ако ще реве няма да идвам"  bash
А за "Така е, не е лесно, така се става мама" - бях го забравила това,отдавна не са ми го казвали...  Simple Smile

# 93
Определено ще си ги запазя, но сега ММ се отказва да го подстрижем, просто е на моменти и явно трябва да хвана точния момент  Laughing Иначе и на Дейвид пъпчето си е при мен, така й  не решихме къде да го хвърлим, а като бяхме на Италия забравихме да го вземем с нас Simple Smile
Половината от тези изрази са ми ги казвали и направо  #2gunfire #Crazy

# 94
Честита баба марта момичета. Някои започнахте ли лятната сесия на мен програмата ми е ужасна не знам как ще се справим с мм и сватба ни чака много ще ми дойде на главата.

# 95
Здравейте , да се запиша и аз при младите мами, на 20 год. съм , имам момченце на 7 месеца! И аз може би като всички вас преминах през упреци и въпроси като "още си млада,закъде бързаш" . Но въпреки всичко съм страшно щастлива , няма нищо по - хубаво от децата , и не мисля че като родих толко млада съм изпуснала нещоо! Лека вечер на всички! Simple Smile

# 96
Аз не съм млада вече(на 27), но забременях със сина ми на 23, навърших 24 и го родих. Минавам само да ви кажа, че упреци винаги ще има. От покрай децата се наваксва и порастваш по-бързо. Сега пак съм бременна и лекарите ме питат първа,нали? А аз ги изненадвам. И съм много горда, че бях млада майка. А мъжът ми е колкото мен. Него съвсем го гледат странно! Радвайте се на своя живот: )

# 97
Аз чакам второто си дете  baby_neutral Живот и здраве ще се роди месец преди да навърша 23.Никой никога не ме е упреквал.Може да са се опитвали да дават акъли, но безуспешно.

# 98
Аз чакам второто си дете  baby_neutral Живот и здраве ще се роди месец преди да навърша 23.Никой никога не ме е упреквал.Може да са се опитвали да дават акъли, но безуспешно.
Честито, безпроблемна бременност и леко раждане! Няма по-хубаво от това да бъдеш млада майка. И няма нищо по - ценно от децата ни. За минутка не съжелявам , че предпочетох да създам семейство, вместо да се шляя безцелно всяка вечер по барове и дискотеки,като повечето си приятелки.

# 99
Добре дошли момичета ,rainbowgirl лека бременност ти желая . Темата ни позаспа в последно време, всички се пренесоха във фейсбук . За упреците винаги ще има просто не им обръщай те внимание аз напълно ги игнорирам.

# 100
  • Cyberspace
То и във ФБ никой не пише вече Whistling
Току-виж тук се поразбутат работите. Добре дошли на новите момичета, пишете по-честичко, аз все още влизам и ще пиша  Mr. Green Mr. Green Mr. Green 
Останалите къде се изгубихте?

Подхващам разговора с опресняване - моя хубостник стана на 1г. и 5м., докато в първите месеци не можех да спра да се жалвам, че не спира да реве, то сега вече не мога да се оплача. Остана си върховен мрънкалник, но на фона на това, през което минах, това ми е като песен  Crazy  В момента вади зъб номер  16, като бонус с него преди дни имаше 39 градуса Т, сега е с възпалено ухо.
В последно време се е научил да удря и това хич не ме кефи. Дайте ми съвет как да реагирам на това. Той все още не ме разбира като му говоря (или не му дреме, не знам), та с обяснения не става. Не върви и аз да го фрасна в обръщение, а искам да го "убия в зародиш", преди да го е взел за нещо обичайно.

Хайде, разправяйте как са коремчетата/бебетата/децата   bouquet

# 101
Здравейте, присъединявам се към вас, макар и да не сте толкова активни  Simple Smile
От Бургас съм, бременна съм в 8-ми месец, терминът ми е 23 август и очакваме момиченце   Heart Eyes
Забременях на 20 години, иначе навърших вече 21 Simple Smile
Ще се радвам да дадете и линк към ФБ групата, да ви следя и там Simple Smile

# 102
  • Пазарджик
Здравейте и от мен.Simple Smile
Аз съм на 22години от Пазарджик и съм бременна в 9 месец с термин 16.07.

Вече нямам търпение моята бебка да излиза,но има и още малко време.Надявам се да приемате нови членове Simple Smile

# 103
  • Sofia
Здравейте и от мен! Много отдавна не съм писала, но време не остава:)
Бременна съм за трети път и очакваме малкото бебче август месец ( 23 август). Сега съм на 28 години и това ще ми е трето дете. Първото на 21, второто на 24 Heart Eyes На седмото небе сме, че очакваме момиченце най-накрая Flutter
Упреци при нас няма. Хората виждат,че ги искаме, че се справяме и че имаме условия да ги гледаме. Ако има нещо, в което се чувствам наистина уверена, то е да съм родител. Няма нищо по-хубаво на този свят от гледката вечер, когато двете ми момченца се радват на корема и питат кога ще дойде бебето Joy
Само да сме живи и здрави, другото зависи от нас!

# 104
Мамии и аз имам едно въпросче, сина ми е на 7,5 мес. И заспива само на ръце с друсане , много трудно, как да го отуча и да започне сам да си заспива, ръце и нерви не ми останаха с това успиване?

# 105
  • Cyberspace
Ооо, моя заспиваше до доста голям на ръце. При нас репертоара беше 40мин. приспиване за 30мин. сън  Mr. Green  Накрая на баща му му писна и реши, че това трябва да приключи най-накрая. Бяхме пробвали да го оставим в кошарата и да видим какво ще се случи, но той там буден не можеше да стои, ревеше се, дереше се... Този път като го остави в кошарата само мрънкотеше, не се дереше така, но проблема е, че той не знаеше какво да прави като му се спи. Не знаеше, че трябва да легне и да затвори очите. Просто мрънкаше, докато не започна да го разнасям на ръце. Та, помрънка около 40мин. и като започна да се одрямва го сложихме да легне. Втория ден 10мин., третия си легна сам и заспа за секунди. Явно му беше дошло времето да се научи. Преди като го оставяхме в кошарата директно започваше да се дере от рев и опитите приключваха. На някой може да не им се стори добра оферта да го оставя да мрънка, ама и аз така - кръст, ръце и нерви не ми бяха останали. До след годинката продължи нашата сага, беше 12-13кила  Mr. Green

# 106
Колко хубаво,че се е раздвижила темата.Много беше замряла.
Аз май съм пропуснала да кажа,че скоро ще си имам още едно момиченце  preggo
Много съм щастлива.От октомври вкъщи става женско царство  newsm18

# 107
малък зъл киборг , честито   bouquet С малка разлика ще са двечките а

За приспиването, моя до 4 месечен заспиваше на ръце, но го научих на спалнята легнал и аз до него и така заспиваше.Вече е на 1,8 м и си заспива в кошарата с малко погалване  Wink Така и не стигнахме до там да заспива сам самичък, но и така съм доволна.

# 108
rainbowgirl година и един месец ще им е разликата .Голяма веселба се очертава   Grinning
 За приспиването ,ние минахме няколко периода,като последните бяха - люшкане в люлката и пренасяне на вече заспало дете; гушкане докато започне да се унася и в полусънно състояни оставяне в кошарата и сега вече сме на директно слагане самичка да си заспива.( Не се минава без рев,защото и се играе и като усети на къде отиваме се сърди,ама като я сложа и изляза на 4-5 минута е заспала  Flutter)

# 109
rainbowgirl година и един месец ще им е разликата .Голяма веселба се очертава   Grinning
 За приспиването ,ние минахме няколко периода,като последните бяха - люшкане в люлката и пренасяне на вече заспало дете; гушкане докато започне да се унася и в полусънно състояни оставяне в кошарата и сега вече сме на директно слагане самичка да си заспива.( Не се минава без рев,защото и се играе и като усети на къде отиваме се сърди,ама като я сложа и изляза на 4-5 минута е заспала  Flutter)
Как се справяш с малката и коремчето? Винаги съм се възхищавала на майки с породени , на мен ми се иска , но не ми стиска и мисля да поизчакаме живот и здраве баткото да порасне.

# 110
  • Cyberspace
И аз много се кефя на такива майки и главата не ми побира как се справят. И като кажат - ми то където едно, там и две, все тая... Аз се виждам в някой психодиспансер, ако имам още едно, че и ако е с този темперамент като на Даниел, направоо...  #Crazy 
Намислила съм да са с голяма разлика децата. Имам време да почакам за второ. Е, това са си само планове, все пак стават и изненади  baby_neutral

# 111
За сега сме добре.Татко и много ми помага .Като цяло малката е много привързана към него  и когато той си е вкъщи хич не ме и потърсва  Grinning С домашните задължения се справям както дойде,не се измъчвам,че не е всеки ден сготвено ,или че не е идеално чисто  Simple Smile
До преди две-три седмици ми беше по-трудно,но Елица приходи и не е нужно вече да я следвам на всяка стъпка приведена,от което съм много доволна.
Иначе ние планирахме разлика от около 2-3 години,ама плана малко се промени  Laughing

# 112
Няма нищо по - хубаво от децата! Пък и две момиченца със толко малка разлика ще са близки цял живот , сигурна съм! Simple Smile

# 113
Така е , ще са най-добри приятелки  Sunglasses  Моите ще са с разлика 2год ,2м. Ще ги избутаме наведнъж и айде

# 114
Момичета много се радвам за бременните момичета нека има повече деца напоследък забелязвам ,как за второ не се мисли а за трето дори не се говори , аз не си представям да забременея в близките 3-4 години искам да запиша магистратура и ми се работи  та сега си мисля на какви предпазни мерки да взема не ми се пият пак противозачатъчни и се чудя за спирала . За преспиването на ръце и ние бяхме в такъв период доста трудно се излиза от него ,после бяхме с пиене от шишето на много вода ,сега лягам с нея галя я по главата пея песничка и заспива .Да ви се похваля записах шофьорски курсове и гледам да уча за листовки ,но почти не ми остава време .

# 115
Момичета много се радвам за бременните момичета нека има повече деца напоследък забелязвам ,как за второ не се мисли а за трето дори не се говори , аз не си представям да забременея в близките 3-4 години искам да запиша магистратура и ми се работи  та сега си мисля на какви предпазни мерки да взема не ми се пият пак противозачатъчни и се чудя за спирала . За преспиването на ръце и ние бяхме в такъв период доста трудно се излиза от него ,после бяхме с пиене от шишето на много вода ,сега лягам с нея галя я по главата пея песничка и заспива .Да ви се похваля записах шофьорски курсове и гледам да уча за листовки ,но почти не ми остава време .
В началото и аз мислех за спирала, но след като четох мнения в интернет нещо се разколебах, в момента пия противозачатъчни , но по друга причина , доки ми каза, че ако искам да се пазя да ги продължа по-дълго , но нещо не ми се иска, май ще оставя каквото сабя покажее , божа рабта. Откакто забременях знаех че ще е момченце ,сега си мечтая и за едно момиче Simple Smile

# 116
Здравейте момичета, да се запиша и аз. На 23 съм,за първи път видях мечтаните 2 чертички вчера (това е първият ни месец опити), втората е маалко по-бледа от контролната, но важното е, че я има. Пожелавам на всички късмет,стискам палци и скорошни 2 черти за чакащите.

# 117
  • Cyberspace
Здравейте момичета, да се запиша и аз. На 23 съм,за първи път видях мечтаните 2 чертички вчера (това е първият ни месец опити), втората е маалко по-бледа от контролната, но важното е, че я има. Пожелавам на всички късмет,стискам палци и скорошни 2 черти за чакащите.

Страхотно! Честити две чертички! Пожелавам ти безпроблемно бременеене!  Hug

Как сте в тези жеги, момичета? Тука направо не се трае  #Crazy #Crazy #Crazy

# 118
  • Пазарджик
Ох ,днес направо не издържах.ММ не ми дава да пускам климатика,защото съм доста болнава ,а сега 8 дни преди термин изобщо  не е времето да съм болна.И така докато  не видя ,че за 15 минути се преоблякох 3 пъти ,че не се издържа.Пусна  ми климатичето и вече не ме тормози:-)Simple SmileSimple Smile.И съм решила докато не започна да раждам не мърдам от нас дори и до магазина Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 119
  • Cyberspace
Ужас е! Задушно, направо сякаш въздуха е разреден. Не е за излизане. Щяхме да изпукаме днес, а го дават да става все по-зле. На всичко отгоре се разправям с малоумни съседи точно под нас, които правят ремонт от ранни зори до късна вечер и не оставят детето да се наспи. Вече след няколко дни молби виках полиция на едни други, сега се разправям с тези. Абе, толкова ли е трудно? Починете си от 14-16 часа и запазете малко тишина... Най-младата съм във входа, а се оплаквам като дърта бабушкера, но няма как да го изкарам да спи навън в тая жега. Утре мисля да сляза с някоя точилка и да се разправям с малоумници. Същите тези, на които преди две години им пречихме по всяко време ако тропнем.

Леле, а направо не ми се мисли как е с голям корем в тая жега  Shocked

# 120
  • Пазарджик
Не питай.Пък и аз съм от мамите които са +20кг до момента и е някакъв ад.В допълнение със сърбеж ако се изпотя дори и съвем малко,а аз от най-малкото нещо се заливам.Оф дано да излиза вече ,че направо незнам.Дано да олекне поне малко като родя....

# 121
  • Cyberspace
О, ще ти олекне, споко  Hug А ти как ще раждаш?  Party

# 122
  • Пазарджик
Ми засега нормално,но беба ми е с овита пъпна връв и лекарите ще са в пълна готовност за секцио.Но до 15 има още доста ,та не се знае.

# 123
  • Cyberspace
Важното е накрая всичко да е наред  bouquet  А и ти звучиш спокойна, така че и това ще ти помогне допълнително.

# 124
  • Пазарджик
Наистина най -важното е накрая двете с беба да сме живи и здрави.За спокойна опитвам се горе -доло да се държа,но понякога  и моите нерви не издържат.Порева си малко и ми  мине.Страховете ми са много и за всичко предстояща,но и това ще мине.
Ти как си родила?ако може малко почвече инфо за раждането. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 125
  • Cyberspace
Аз раждах секцио по НЕжелание, та нямам добри чувства към самото раждане. Но наистина мина бързо. Трудничко е само първия ден, когато лежиш, на втория като ти помогнат да се изправиш и вече виждаш света по по-хубав начин  Mr. Green 

# 126
силвето димитрова ,дано родиш бързо и безпроблемно и да си все така спокойна до края.
Иначе да се оплача и аз ,че с корем в жегата е АД! А в допълнение ЕЛица-халата не просто ходи ,а иска и да тича.Направо ми спира тока.Искам,да се скрия на сянка и никой да не ме търси поне седмица  Cry

# 127
Момичета не ви завиждам , мин.лято хем не ми беше мн.голям корема едвам се влачех.
Аз раждах нормално , не е нещо кой знае какво, особено ако използваш упойка. Отиваш с нагласата , че вече е време и трябва да родиш , и след малко ще си гушкаш бебчето и това те крепи и ти дава сила през цялото време. Пожелавам ти едно леко и бързо раждане и едно хубаво бебе на финала.

# 128
Sunyygirl ,като спомена упойка,да се възползвам да питам ,тези които са използвали.
Аз раждах естествено бе упойка миналия път,но този път ще съм с епидурална упойка най-вероятно.Беше ми интересно,само болката от контракциите ли обезболява,или после ,ако се наложи да се правят шевове например,пак не се усеща?  Embarassed

# 129
Sunyygirl ,като спомена упойка,да се възползвам да питам ,тези които са използвали.
Аз раждах естествено бе упойка миналия път,но този път ще съм с епидурална упойка най-вероятно.Беше ми интересно,само болката от контракциите ли обезболява,или после ,ако се наложи да се правят шевове например,пак не се усеща?  Embarassed
Ако се наложи после ще ти вкарат още , за да не те боли и при шиенето.

# 130
Благодаря Съни  Hug
Не че ме притеснява много това.Миналия път имах 2-3 козметични само,ама ми е любопитно просто какво се усеща и какво не с упойката.Така или иначе ,скоро ще разбера от личен опит  Grinning

# 131
Тежко е при топло време  ,но малко бебе се гледа сравнително лесно през лято едно боди и по цял ден на вън нека ви крепи тази мисъл , с малката излизаме още в 8 и 30 по площадки до 10 -10 30 и 1 час пред блока голяма сянка имаме и оправяме обяда и се преспиваме и след обяд към 5 излизаме пак  тези дни така ме мързи и стоим само около блока изваждам играчки и после като разхлади малко с кучето на разходка и се прибираме .нека да е топло ,но да сме на вън иначе в дъжд се чудя какво да правим в къщи .  Изваждам едно басейнче на терасата и малката много се радва плицика половин час вътре . За Раждането, аз раждах нормално без упойки болят контракциите след 5 см разкритие самото раждане не боли ,не знам напъвах се правилно или масажите на перинеума помогнаха а и малката беше 2,940 кг и нямах шевове . Да ви се оплача ,като сме на вън постоянно се опитват да тъпчат детето с какво ли не шоколад сладолед вафли ужас е едва я опазвам ,то е от добро сърце ,но аз не искам детето ми да яде тези неща от толкова малка възраст . И още нещо да помрънкам много съм зле с университета заради една не взета заверка ще трябва да мина пак цялата година хич не ми се занимава а вече  трябва да съм завършила 4 курс.