Бебешка закуска ?

  • 5 655
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте , имам си една дъщеричка на 1 годинка и 1 месец , до сега й правих попарка за закуска (пасирана разбира се ) но от 2,3 дена нещо доста ми се мръщи и отказва да я яде , ако я излъжа да мушна лъжичката в устата , почва да се прави ,че повръща , неще и кус кус , попара с мляко , бисквитена каша , всичко това не го иска , Моля ви предложете ми какво да пробвам да й направя за закуска ?????? Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 4 892
Просто може да не ги иска така като каши вече.
Ако може да дъвче - предложи и домашна баница, сандвич с месо, с кашкавал, с яйце, домашен кекс, банани. Към тях може да добавиш напитка отделно, ако смяташ, че има нужда - чай, вода, айран.

 Grinning

# 2
  • Мнения: 285
От мен имаш предложения за качамак/царевичен грис/
и овесени ядки със сирене.

# 3
  • Мнения: 21
Овесени ядки не обича , не сме пробвали с натурален корнфлейкс ( не знам дали може за възрастта й ) И като става дума за основно ядене всичко трябва да е перфекктно пасирано защото иначе се прави че повръща ( няма търпение да се наяде) гълта като гъска , но ако е между храненията да си хрупка тогава си дъвче и няма проблем , но гладна ли е ...... става страшно Grinning

# 4
  • Мнения: 2 052
Овесени ядки с кисело мляко (може и намачкан банан да сложиш, ако не са и вкусни така), овесени ядки с масло и сирене, елда с масло и сирене, макарони с масло и сирене, юфка, баница, филийка с нещо, домашен кекс + кисело мляко... Последните не са особено здравословни, но можеш да ги даваш за разнообразие. Дъщеря ми яде предимно овесени ядки и елда, но за разнообразие предлагам и другите изброени неща.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 966
При нас и до ден днешен предпочитаната закуска е каша, но аз я правя с много "екстри"  Simple Smile, слагам вътре бисквитки, различни плодове. Най-предпочитана е с бисквитки и банани, след тях се нарежда с круши или с праскови. Хляб с шунка и маслини също яде още от 10 месечна, въпреки че тогава на всичко друго се мръщеше ако не е пасирано. От не особено здравословните обича кекс, пържени филийки или мекици.

# 6
  • Мнения: 4 749
Аз предпочитам сутрин закуските, които моето дете яде бързо - това са попара, кус-кус, грис и мляко с ориз. Основно давам първите две, ако много се мръщи - давам грис или мляко с ориз. Задължително давам кисело мляко. През седмицата сутрин бързаме за ясла и работа и нямам време да го чакам да дъвче филии, баници и прочие. Иначе събота и неделя яде каквото има: баница, кроасани, кекс, палачинки (това рядко, че не ми се прави вече). Овесени ядки не му давам заради стомаха, а и според мен няма да се справи с дъвченето. Ако нещо изисква много дъвкане, моето дете се отказва на третата лъжица.

# 7
  • Мнения: 21
А нещо само плодче за закуска примерно ?

# 8
  • Мнения: 3 112
Овесените ядки как точно ги приготвяте?  newsm78
Киснат ли се предварително,варят ли се или само да постоят в киселото мляко е достатъчно.
Искам да ги предлагам и аз за закуска, но не съм наясно с приготвянето им.
Има ли значение и като вид какви да взема за детето?

# 9
  • Мнения: 2 052
Аз взимам фини на Слънчо, тъй като те най-бързо омекват. Накисвам ги предварително в киселото мляко, след 20-30 мин. са готови. Ако не са фини можеш от предната вечер да ги сложиш в млякото.
Kireto123, аз предлагам банани за закуска, защото са по-хранителни от другите плодове.

# 10
  • Мнения: 1 276
Моят син е на 1г. и 2м. и никога не съм му пасирала попарата. От 4 месеца насам му я приготвям със сухари и до 10 мин. след заливането с топла вода вече са достатъчно омекнали.
Детето има ли зъби, вероятно като гледа възрастните иска и то да дъвче. Моят син има 13 зъба и до преди 2 месеца аз му приготвях храната, пасирах пюретата, но в един момент той отказа да ги яде. Като навърши годинка започнах да вземам храна от детска кухня и той много я харесва.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Синът ми е на 11 месеца. За закуска яде овесени ядки- само кипвам и оставям , омекват достатъчно. Пасирах ги до онзи ден, после видях , че ги яде и без. Елда- още пасирам, не съм сигурна как точно ще приеме люспичките. Кус-кус на плазмон и грис  давам. Каши също. Попара- много, много рядко, ако не съм имала време за друго, но никога не съм пасирала, както и не съм давала сухари, правя я с хляб, непрепечен. Всички тези неща давам само със сирене.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Солени закуски:
- елда с масло и сирене (накисва се от предната вечер)
- просо с масло и сирене (накисва се от предната вечер)
- ядки от лимец с масло и сирене
- пълнозърнести макарони с масло и сирене
- кус-кус от 100% твърда пшеница с масло и сирене
- булгур с масло и сирене
- пуканки от амарант с кисело мляко
- овесени ядки с масло и сирене

Сладки закуски:
- овесени ядки с кокосово масло и ябълка

Тези съм давала аз до сега, мисля, че всички са подходящи за дете на 1 година и 2 месеца. Всичко от гореизброеното (без пуканките от амарант) го варя.

# 13
  • Мнения: 4 708
Овесените ядки как точно ги приготвяте?  newsm78
Киснат ли се предварително,варят ли се или само да постоят в киселото мляко е достатъчно.
Искам да ги предлагам и аз за закуска, но не съм наясно с приготвянето им.
Има ли значение и като вид какви да взема за детето?
Т.к. току що направих овесени ядки, на моята госпожица за закуска, уточнявам, че и тя не е фен на дъвченето, сутринта сложих в джезвето /това ми е най-удобно/ 4с.л. фини овесени ядки, измих ги, добавих вода и ги сложих на котлона, след като си изпих кафето бяха повряли за около 5мин примерно ги свалих от котлона сложих малко масло и сирене и я чакат да стане да си ги изяде  Mr. Green
Иначе съм давала и банан, авокадо, 2-3 бебешки бисквити и КМ 3-4 лъжици ги слагам в блендера пасирам и готово, яде го с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт