Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 ноем. 2014, 14:19 ч.

Да научим и италиански! - Тема 2

• 49 305
  • 410
  •   1
Отговори
# 405
Добър вечер на всички!
От около една седмица съм се решила да започна да уча италиански, защото колегите ми от работата ми зарибиха, а искам да си правя магистратурата в Болония. Лошото е, че не знам абсолютно нищо и ще започна буквално от азбуката. Не знам дали курсовете са удачни в този случай, но моля ви, препоръчайте ми нещо. Харесала съм тези уроци, които са на Патриарха. Не знам дали се води нещо като Италианския институт. Добри ли са?

# 406
  • София
Добър вечер на всички!
От около една седмица съм се решила да започна да уча италиански, защото колегите ми от работата ми зарибиха, а искам да си правя магистратурата в Болония. Лошото е, че не знам абсолютно нищо и ще започна буквално от азбуката. Не знам дали курсовете са удачни в този случай, но моля ви, препоръчайте ми нещо. Харесала съм тези уроци, които са на Патриарха. Не знам дали се води нещо като Италианския институт. Добри ли са?

Аз съм ходила там преди години и бях много доволна. (Разбира се, ако говорим за Италианския институт). Те имат учители за разлика от други школи, които дори и в София трудно намират човек с италиански. Учителката ни там беше много добра.

Бях ходила и в школа - 2 пъти повече пари за буквално нищо. Преподава ни едно момиче без опит, което не можеше да напише на дъската и да обясни изречението как се образува. В един момент дойде с новината, че си е взела държавния изпит.

# 407
Ако разбирате английски - много полезен канал.
Много добре са обяснени нещата по италиански.
https://www.youtube.com/watch?v=Enla3skOWYE

# 408
  • София
И аз го открих тези дни. Има и сайт:
https://www.italymadeeasy.com/category/beginner/
Имах проблем със съгласуването на миналото причастие в passato prossimo. Прочетох му статията по въпроса и всичко ми просветна

# 409
ИЧС струва ли си за италиански?
Понеже сравнявам цените там спрямо Италианския културен институт и се зачудих. В ИЧС много евтино ми се вижда, а пък може и да са надули цените в института.

# 410
ИЧС струва ли си за италиански?
Понеже сравнявам цените там спрямо Италианския културен институт и се зачудих. В ИЧС много евтино ми се вижда, а пък може и да са надули цените в института.

Интересувам се от същото. В Италианския културен институт освен, че е доста скъпо, едно ниво е разцепено на 2-3 части, всяка със своя такса?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт