Нередовна менструация

  • 1 966
  • 8
  •   1
Отговори
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Здравейте ,имате ли този проблем ? Почти всеки месец ми закъснява и без намесата на хапчета боже да нямам цикъл доста време.Храната ли помага на възстановяването на менструацията според вас ?Защото не ям доста храни и се чудя дали това е проблема .

# 1
  • Мнения: 599
Koнсултирай се с гинеколог. Не е много нормално, да те пропуска. Изследвала ли си хормони? Имах на времето подобен проблем. Оказа се киста. Излекувахме я. А след раждането този проблем на цяло изчезна. Храната не мисля че има влияние, аз също не ям много храни. По-скоро стреса би оказал влияние.  Thinking

# 2
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Koнсултирай се с гинеколог. Не е много нормално, да те пропуска. Изследвала ли си хормони? Имах на времето подобен проблем. Оказа се киста. Излекувахме я. А след раждането този проблем на цяло изчезна. Храната не мисля че има влияние, аз също не ям много храни. По-скоро стреса би оказал влияние.  Thinking
Какви са тези хормонални изследвания.Когато отида на гинеколог ме преглеждат на ехограф и ми изписват хапчета.Аз го имам този проблем от много години.Не е от скоро

# 3
  • Мнения: 599
Правят се хормонални изследвания. Кръвни са. Менструацията зависи от хормоналните нива. Понижени или завишени стойности на които, често са симптомите на друг проблем. Изследванията се правят по време на менструация - за нива на LH, FSH, естрадиол. След приключване на цикъла се изследва прогестерон и пролактин. Всъщност, пролактина може да се изследва по всяко време. Това е по-общо, гинеколога ти ще назначи какви точно изследвания да си направиш, с оглед на състоянието ти. В случай, че този гинеколког "само изписва хапчета", иди при друг. Редно е да се направят и изследвания, за да се открие къде е проблема и да се назначи адекватно лечение.

# 4
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Правят се хормонални изследвания. Кръвни са. Менструацията зависи от хормоналните нива. Понижени или завишени стойности на които, често са симптомите на друг проблем. Изследванията се правят по време на менструация - за нива на LH, FSH, естрадиол. След приключване на цикъла се изследва прогестерон и пролактин. Всъщност, пролактина може да се изследва по всяко време. Това е по-общо, гинеколога ти ще назначи какви точно изследвания да си направиш, с оглед на състоянието ти. В случай, че този гинеколког "само изписва хапчета", иди при друг. Редно е да се направят и изследвания, за да се открие къде е проблема и да се назначи адекватно лечение.

Много благодаря за информацията Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27
Здравей, аз имам същия проблем от много години насам. От самото начало цикълът ми е нередовен в интервала от 30-70 дни. През тинейджърските години го регулирахме с хапчета, но ефекта беше временен, нямаше обяснение защо се получава така и в един момент спрях да се притеснявам и да пия хапчета за регулиране. Имам поликистозни яйчници, като при мен го има и наследствения фактор. Стана проблем, когато започнах опитите за забременяване. Не можех да забременея през последните 5 години, въпреки всички изследвания и провеждано лечение. Мнението на повечето лекари е, че след бременност и раждане, цикъла следва да се нормализира. Аз родих през август и съм в очакване дали всичко ще се нормализира.

# 6
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Благодаря.Ще отида да си направя едни хормонални изследвания

# 7
  • Мнения: 27
Здравей,
задължително направи изследвания, защото проблема води до редица заболявания в бъдеще, ако не се лекува. Относно спазването на диета, нередовността може да бъде причинена от бързо сваляне или качване на килограми, стрес, както и тежки физически натоварвания. За определени храни не мисля, че влияят съществено, но може да повлияе положително нормализиране на теглото при наличие на поднормено или наднормено тегло. Това което направих аз за да си помогна в борбата със стерилитета  като целях и нормализиране на цикъла е коренна промяна в начина на хранене.
Изключих изцяло газирани и подсладени напитки, белия хляб, захар и пакетирани сладки и солени продукти, също и бял ориз. Новото ми меню включваше предимно боб и леща, овесени ядки, риба, по-малко месо, коприва, спанак, много сезонни плодове и зеленчуци и пълнозълнест хляб, мед и черен шоколад. Започнах да ям и слънчогледови и тиквени сурови семки, ядки, просо, ленено семе, амарант, кафяв ориз, включих добавки като мака, спирулина, хлорела, пектин, ленено олио. Не казвам, че бях на диета, напротив, дневния ми режим включваше задължително 5 хранения, с две междинни – плодове, ядки, смутита, които четях или си импровизирах. Започнах да спортувам леки и ненатоварващи, релаксиращи спортове – планински разходки, всяка седмица задължително излизахме някъде на въздух, започнах фертилити йога има и упражнения за жени със СПКЯ (в интернет има клипчета) и да тичам поне 2 пъти седмичнo, повече движение и разходки. Не мога да твърдя, че диетата и спортът са ми помогнали, но като цяло не са ми и навредили, започнах да се чувствам по-добре, изпълнена с енергия и по-позитивно настроена.
Мака е една от Супер храните, за които се счита, че регулира хормонални нарушения при жените, нормализира менструацията и облекчава болките при цикъл, както и симптомите на менопаузата. Маката помага и при мъжете.
Полезно по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4814

# 8
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 140
Мерси.Проблемът ми е явно че не консумирам бобови култури риба и прочие .

Общи условия

Активация на акаунт