Момче с две имена- да или не?

  • 4 475
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 362
Харесвам двойните имена ,но сякаш повече подхождат на момиче като "Ана-Мария",но за момче мисля,че не подхожда   Thinking

# 31
  • Мнения: 7 430
Аз също много не харесвам, но все пак мисля, че зависи от самото съчетание на имена.
Имам познати детето им се казва Марк-Ив на дядото Иван Mr. Green
Калоян много ми харесва - и все ще измислите как да му казвате Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 39 741
Аз харесвам двойни имена.
И Калоян и Йоан ми харесват, двойно обаче никак не ми звучат добре. Вече доста хора кръщават децата си с двойни имена. Но пък обикновено се обръщат към детето само с едното име.

# 33
  • Мнения: 2 959
Аз също не бих се спряла на съставно първо име за момче. Калоян е страхотно име с много бълг. звучене. Бих му казвала Яни на галено.

# 34
  • Мнения: 2 271
Аз също не бих се спряла на съставно първо име за момче. Калоян е страхотно име с много бълг. звучене. Бих му казвала Яни на галено.
newsm10 Само ще добавя,че Кали(докато е малък)  също ми харесва!

# 35
  • Мнения: 3 760
Къли /галено за Калоян/.
Не мисля, че с две имена е "гейско", но и не ме привлича особено.

# 36
  • Мнения: 3 423
Абе в България не са обичайни двойните имена, но пък затова си имаме бащини, дето в чужбина все трябва да обясняваме какви са и защо са. Докато в чужбина умират да си наричат децата с по две-три-четири собствени имена. Че с едно име било простолюдието... И правилото е, че ако са с тире, имената се броят за едно и винаги трябва така да се изписват (изговарят), ако са обаче без тире, винаги те питат с кое от имената да бъдеш заговарян (или да ти се води кореспонденцията).

Не бих си кръстила детето Стамат Калоян Леонардо (или нещо близко по "благозвучие"), та ако ще за най-долното простолюдие да минавам. Но пък има имена, които се леят, като Жан-Клод, например, които, комбинирани с ван Дам, що пък не.

# 37
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не харесвам име съставено от две имена.

# 38
  • Мнения: 2 550
И аз съм на мнението на Лиска.

# 39
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
За момиченце мога да приема две имена, но за момченце-НЕ, защото след време ще стане родител и представи си с колко имена ще бъдат децата му..... ще стане последният да затвори вратата Laughing

# 40
  • Мнения: 415
За момиченце мога да приема две имена, но за момченце-НЕ, защото след време ще стане родител и представи си с колко имена ще бъдат децата му..... ще стане последният да затвори вратата Laughing

Точно това ме спря да запиша сина си с две имена. Как ще се казва дъщеря му? Ина Петър - Емил Еди чия си? Или Ина Петрова Емилова Еди чия си? Малко смехотворно. Joy
 А и не можах да се спра на две подхождащи си имена. А и никога няма да събира имената в графите на документите... hahaha
Решихме - Калоян. Има си и имен ден - на Ивановден. После се оказа, че има мноооого Калояновци.
Викахме му Кальо, Кало, Кала.....ама в яслата децата започнаха да му казват Коко, защото е по-лесно и той си го хареса.
Сега бебето му вика - Кайо и Кало.
Успех в избора   bouquet

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 23:01 от руса мацка

# 41
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Против

# 42
  • Мнения: 2 631
И на мен не ми харесват двойните имена - особено за момче! Naughty

Обаче на Запад изглежда наистина са модерни. Имам приятелка германка, която точно това ми обяснява. Сега чака момче и ще го кръстят Никлас - Бен, а на галено щяли да му викат Ник или Ники. Това Бен от староеврейски означавало "син".
Явно наистина гледат да компенсират липсата на бащино име, макар, че много ни се чудят на нашите бащини имена.

# 43
  • Мнения: 532
аз не разбрах,в крайна сметка ти искаш да е Калоян-Йоан ли?
честно казано звучи много тежко..не е "гейско",но ...не ми харесва
и ние мъдрим име за момче и знам 4е никак не е лесно
може би трябва да изчакаш за да видиш бебчето и то само ще си покаже
поздрави и леко раждане

# 44
За момиче по съм съгласна,но за момче звучи странно! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт