Момче с две имена- да или не?

  • 4 472
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 743
Имах познат Калоян и му викахме Калфа .Не знам от къде и защо   33uu

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Абсолютно не ми харесва; звучи ми отвратително - пример Йоан-Дако на Юлиана Дончева синът се казва така
Въъъъ Sick Sick Sick много гадно звучи, но това е моето мнение

# 47
  • Мнения: 3 537
Абсолютно не ми харесва; звучи ми отвратително - пример Йоан-Дако на Юлиана Дончева синът се казва така
Въъъъ Sick Sick Sick много гадно звучи, но това е моето мнение
Ауу,ужасно звучи.....на Сашка Васева на сина й също беше подобно Sick

# 48
  • Мнения: 10 758

Но аз не харесвам двойни имена-бие ми на латиносериал.
И на мен също.  bouquet

# 49
  • Мнения: 911
Не съм съгласна, че двойните имена не са хубави   (все пак моя бебо си има две:) ). Но Лиска е права, зависи дали има тире - ако има, е едно име, ако няма, второто е някак...допълнително. Ние викаме на бебо само Малик, а татко му, който е германец и също си има второ име(както почти всички хора тук), си пожела за второ име Бенджамин ("малкият син"). Няма много файда от второто име, защото така или иначе не се ползва, но пък звучи хубаво, и без това е трудно да се спреш на само едно име...
ако ти харесва двойно име - давай, момченцето винаги може да каже по-късно, че предпочита само едното.

# 50
  • Мнения: 3 447
Иван-Александър звучи добре като комбинация, Константин-Кирил също, но ми се струва излишно превзето за нашите условия newsm78

# 51
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
на мен лично имена от две части ми харесват но за момичета,за момче някак не ми се вързва

# 52
  • Мнения: 668
на мен за момиче също страшно много ми харесва

# 53
  • Мнения: 252
Здравейте Simple Smile
Първо искам да  кажа, че  мъжът  ми се  казва Йоан, приятелите  му викат  Йо, а аз  съм му измислила Йочи, Йочко, Йожи и тн  Wink
името му много ми харесва  Wink

А иначе съм ЗА двойните  имена, но без  тире помежду им, мъжът  ми е  французин и при тях няма бащини имена, та за  бебчето, което чакаме  през  септември ще  мислим двойни имена, за да  може поне  второто да  мине в България като "бащино" Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 947
   Смятам, че проблем би имало детето, само ако живее в България и то чаак като вземе да става татко.  Joy  Аз имам 1 приятелка германка, чийто баща има 7-8 собствени имена, наричат го само с първото, но за нея не е проблем, тъй като тук нямат бащини имена. Тъй че, стига да звучи уместно, а не като в някоя сапунка (вече го споменаха) - защо не. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 462
Честно казано Калоян пред Ани ми харесва повече...а Йоан е също много хубаво име...ако на теб и на таткото ти харесва да са две имена...добре...но трябва да са благозвучни в противен случай и кофти...но ако на таткото н му се нрави идеята...защо да го дразниш с нещо толкова незначително като името? Малкият ми син се казва Александър...аз си мислех за нещо като Страхил, Сокол...нали баща ми е Симеон...но да не е съвсем като него...та баща му каза Александър и малчо се казва Александър...какво пък...отива му именцето му Simple Smile властен е точно като Александър велики Wink

# 56
  • Мнения: 3 478
Аз пък много си падам по двойните имена. Дали е "западно" влияние както го наричате - незнам, може и да е, но аз съм се спряла на двойно за моето дете. Верно че е момиченце, ама и мъжко да беше по всяка вероятност пак щеше да е двойно. Не мисля че е гейско, детето като отрасне само ще си реши с кое име да се представя. Не е нужно да се казват и двете имена. Пък и след 20 години, нещата ще са много по-различни от сега и едва ли ще звучи толкова "западно" в БГ да си с две имена, ще бъде нещо съвсем нормално, та толкова много хора сега кръщават децата си така и там.

# 57
  • Мнения: 2 242
НЕ харесвам двойни имена, направо са ми  Sick.
Калоян е страхотно име. Имала съм съученик и му казвахме Калата

# 58
  • Spain
  • Мнения: 3 750
харесвам двоините имена .. ама това може да си е от Испанията Simple Smile тук всеки втори е " геи" - така да каже6 на мъжа си  Wink .. примерни имена - Франциско Хосе , Давид де Мария , Хосе Мария , 
Иван Страцимир  Simple Smile , Иван Асен .. има го двоиното име и в б-ката история . ако измисли6 блогозву4ие на Йоан   ще е красиво име (на мен ми идва само Йоан Константин )

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Англичаните масово са с две лични имена, незавизимо дали мъже или жени. Обаче нямат бащино, а само фамилно. Може би затова си слагат по две лични Wink
Моят син сам се прекръсти и си махна -ов на бащиното име. Така звучи все едно има 2 лични  Laughing
В България не е популярно, а пък си имаме и бащино име.

Общи условия

Активация на акаунт