Момче с две имена- да или не?

  • 4 473
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Напоследък доста се чудя дали да не кръстим бебчо с две имена, но на нашия татко му се струва много "гейско".
Първата ни идея беше Калоян, но забелязвам, че има много Калояновци, а ми се иска името да не толкова често срещано.
Другото име е Йоан, но как ще му викаме галено?
Затова си мисля за нещо по-нетипично, ама идеи никакви.
А и таткото си държи на Калоян и не иска и да чуе за друго име.А всъщност галено как викате на Калоян? newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имаме познато момиченце Йоанна. Викат и Йо. За момче не знам дали ще звучи добре Йо, но на мен ми харесва, поне докато са бебчета.

# 2
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Мнението ми е субективно! Аз по принцип не харесвам много имената с две имена даже за момичета а камоли за момчета! Моята племеница се казва Ана-Мария и всички ние й викаме Мими! Името Калоян е много хубаво! На моя приятелка сина се казва така и галено му викат Коки! Успех при избора на име!

# 3
  • Мнения: 27 524
Против съм двете имена за момче,не ми допада.

Иначе докато е малък става Яни например.Или Кали,но Яни по ме кефи  Party

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз съм против двойните имена, така и така при обръщение се използва едното от двете. Пък и "завързаните" имена комплексират децата. Много близка моя приятелка цял живот обяснява,че не се казва Цветелина,Цветилина,а Цветилена.Много е досадно все да ти бъркат името,а не рядко и да ти се подиграват.
Калоян е хубаво име.На галено може да му се казва Кало.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност, сега обърнах внимание за идеята с две имена.
Тези две имена Калоян и Йоан ли са? Защото всъщност са едно и също име. И Иван също.

# 6
  • Мнения: 4 392
Имах един колега от университета,които се казваше Павел-Николаи.Всички го бьзикаха,че маика му не можела да реши как да го крьсти и му дала две имена Rolling Eyes Децата не бива да страдат заради имената си Naughty Може да е много хубаво име и човек като порасне да се гордее с него,но докато порасне... newsm78 Малките деца са жестоки понякога и отхвьрлят врьстниците си,които много се различават от тях #Crazy А и галено как ще му викаш - на пьрвото или на второто?

# 7
  • Мнения: 668
А не са те двете, знам значението на името Калоян и от къде произлиза. Grinning
Всъщност си мислех за нещо към Калоян или Йоан, но не ми се връзва с никое друго име и затова поисках помощ.
А Яни ми звучи много готино.
А пък и баща ми е Иван и така горе-долу на него ще е кръстено.

# 8
  • Мнения: 326
Имам две познати деца Йоана - едната е Йоки, другата Йони.
Много добре те разбирам, аз също исках името да е шантаво и неповторимо. Аз самата съм с такова бащино име - Жоресова (баща ми се казва Жорес, при все че е българин от македонската част на страната) - и това име е правило така, че да се отличавам винаги и навсякъде. Често забравяха как точно беше името ми, но всеки знаеше, че беше нещо особено и така всеки ме запомняше. Да, изговарям го винаги на срички, но не го смятам за досадно, напротив.
Дъщерята кръстих Вежина (от Венелин и Снежана - свекърът и свекървата) и това го измислих много бързо. Но със сина проблемът беше голям. Държах да е с буква С, да е българско и да е засукано. 9 месеца мислих и не можех да измисля. Рових в нета, ходих в библиотеката и нищо не ми харесваше. Още повече, че искам и значението да е подходящо. Накрая на кафе една приятелка ми каза "Защо не го кръстиш Станил" и аз разбрах, че това е името на моето момче. После дойде проблемът с галеното име. Не исках да го наричаме нито Станко, нито Станчо, нито каквото и да е производно, защото не ми звучаха добре. И така един ден изведнъж той стана "Съч, Съчко" (така стана и моят ник тук - добавих едно "р").
Така че мисли, споделяй навсякъде за проблема - името ще дойде отнякъде Simple Smile

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На Йоана наше познато дете й казват Нана, а на Калоян (брат й) казват Кайо (той си го е избрал). Но Калоян си значи Добър Йоан.
Но аз не харесвам двойни имена-бие ми на латиносериал.

# 10
  • Мнения: 5 103
Аз не харесвам с две имена.

# 11
  • Мнения: 27 524
А не са те двете, знам значението на името Калоян и от къде произлиза. Grinning
Всъщност си мислех за нещо към Калоян или Йоан, но не ми се връзва с никое друго име и затова поисках помощ.
А Яни ми звучи много готино.
А пък и баща ми е Иван и така горе-долу на него ще е кръстено.

Яни е като българското Яна,гръцко е и значеше нещо хубаво,но сега не помня какво беше  Embarassed ,не е изкилиферчено и не е често срещано.  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 507
И аз не харесвам двойни имена. А иначе и двете имена ми харесват но Йоан повече като че ли. На един мой познат Йоан му казват Йони.

# 13
  • Мнения: 1 101
Тц..не ми харесват двойните имена, особено пък за момче. Сестра ми се казва Йоана и всички и казват Ани.

Калоян е много хубаво име, а Коки е сладко галено. Яни също е хубаво Peace

# 14
  • Мнения: 2 849
Всъщност, сега обърнах внимание за идеята с две имена.
Тези две имена Калоян и Йоан ли са? Защото всъщност са едно и също име. И Иван също.
И аз така мисля  .А за идеята за две имена специално при момчетата не ми допада .

Общи условия

Активация на акаунт