Първи клас в 68 СОУ, 163 ОУ - "Дружба" 2 или 4 ОУ - "Дружба" 1 - София

  • 24 580
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 688
Здравейте,
Пред следната дилема сме - кой учител да изберем в съответното училище:
- В 68 СОУ с преподаватели: Зорница Янишевска, Алена Стоева или
- В 163 ОУ с преподаватели: Снежанка Иванова, Андреана Христова, Маряна Петкова.
Вече намерих добри отзиви за Алена Стоева от 68, но за съжаление тя води профил изобразително изкуство, което не е нашата област.
Добри отзиви чух и за Маряна Петкова от 163, но при нея местата са заети и ми казаха че няма да можем да сме при нея.
Моля някой ако има впечатления от останалите преподаватели да сподели, може и на лично съобщение.

Не търся училище ами учител, който да е достатъчно мотивиран да изведе класа до край и да остави добри впечатления в родителите и учениците. Не ми се ще да попадне на учител, който няма да има нужния опит да овладее учениците по отношение на дисциплина, или да провежда несистематизирани и необмислени уроци, или не е мотивиран и напусне след 1/2 или 1 година.

# 16
  • Мнения: 13
Здравейте,
Аз също се интересувам от 163 ОУ - добър преподавател освен Марияна Петкова.
Благодаря.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 824
Според слуховете добрите училища в квартала са 4 и 163, и двете са основни.

За 163 нямам преки впечатления. Исках да запиша детето там след 5 клас, но зам. директорката ми се стори твърде претенциозна и ми направи лошо впечатление. Освен това в прав текст ми заяви, че цигани там не записват, един вид като реклама. Не мисля, че може да научи децата на нещо добро.

4-то е прекрасно училище, но преки впечатления имам само от прогимназията. Учителите са много добри и кабинетите са оборудвани добре. Децата имат възможност, например, да правят опити по химия по двойки. Т.е. за всеки две деца има и съдове, и реактиви. Това не знам дали другаде го има. Имат истински психолог, а не педагогически съветник. Храната на малките изглежда доста добре. Нивото на учениците като цяло не е високо (да не кажа ниско), но учителите не пишат лесно шестици. Оценките са върху реални знания и не съм забелязала досега да не са обективни.

# 18
  • Мнения: 534
И аз се записвам в темата в момента избирам училище в Дружба между 163,150 и 68 .

# 19
  • Мнения: 4
Попитайте родителите на четвъртокласниците в 163 ОУ, те най- добре ще Ви информират. За мен и трите са много добри преподаватели.  При която и да решите да е детето Ви, няма да съжалявате.

# 20
  • Мнения: 238
Ata,
Защо 3 госпожи? На отворените врати представиха 4.

# 21
  • Мнения: 4
В момента има три паралелки, които завършват 4 - ти клас, затова така коментирах. Информирайте се и за четвъртата, аз не мога да кажа нищо повече.

# 22
  • Мнения: 688
Четвъртата госпожа в 163 мисля е Георгиева, но тя ще си поеме в 1-ви клас предучилищната група, която в момента е в училището и която тя води. Ние не сме в тази група и затова не попитах за нея.

# 23
  • Мнения: 103
Здравейте, и мояр първолак от септември  ще тръгва на училище .
Мисля да го запиша в 163 СОУ , имате ли отзиви за госпожите там....?
Благодаря!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 123
ние записахме първолака в 163-то .Още не знам със сигурност,но би трябвало да сме при Марияна Петкова.Подавах молба още на 14.01 и тогава позволяваха да впишем името на предпочитан преподавател.

# 25
  • София
  • Мнения: 195
Двуумя се между 4то и 68мо училище, от септември ще сме предучилищна в едно от двете. Чудя се кое да избера.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 824
Твърдо 4-то. Няма място за сравнение:
- 4-то е основно училище
- има прекрасно оборудвани кабинети, включително кухня, в която децата могат да готвят
- много добри учители, различни кръжоци в училището, хор
- нивото на обучение е високо

Скрит текст:
имам син учил в 4-то и доста познати деца в 68-мо

# 27
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз избрах 68 СОУ за детето си. След завършване на първи клас мога да кажа, че съм доволна от госпожите. Имат и много извънкласни занимания в зависимост от интересите на детето. В класа на сина ми има много ученолюбиви деца. Консултирах се с приятелки, които са начални учителки в други столични училища - дават същото количество домашни, както в 68-мо. Не ги претоварват, остават им и време за игри.

# 28
  • Мнения: 39
Здравейте,
тази година в 150-то училище "Цар Симеон Първи" – в кв. Дружба 2 - ще има ПРЕДУЧИЛИЩНА ГРУПА.
Това е по последна информация и към месец май ще се знае вече със сигурност каква
е ситуацията. В момента се събират молбите за прием.
Въпросът ми е дали има и други кандидати за предучилищната група или директно
смятате да изпратите децата си в първи клас? И какво е мнението на родителите, чийто деца учат
в момента в това училище?
Доколкото разбрах предучилищните занимания са до 12,30 ч., след това започват допълнителните
занимания, ако някои желае.
Имат шах, карате, английски и плуване. Това успях да разбера.

Също ако някой има опит в другите училища в Дружба - нека сподели.
Има липса на актуална информация за училищата в квартала ни, а пък деца има много.  newsm78
Не мога да си обясня липсата на информация.

И кое училище е по-добро - 4-то, 150-то, 68-мо, 163-то?
Предварително благодаря!  bouquet

# 29
  • Мнения: 201
Дъщеря ми в момента е 2 клас в 4то училище, наесен синът ми ще е там първолак. Ако имаш конкретни въпроси питай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт