Адаптираните млека срещу майчината кърма

  • 18 731
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 814
На мен пък статията не ми хареса!
Не може да се издига в култ кърменето. Да полезно е, да важно е, да незаменимо е, НО има и такива жени, които не могат, не искат да кърмят. Те по-малко възвишени ли са от онези, които хранят децата си с кърма?!

П.П. Само да вметна- кърмила съм голямата си дъщеря една година, сега малката е също на кърма само че, изцедена.

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 11:13 от Франческа Салиери

# 61
  • Мнения: 381
Аз пък изобщо не разбирам защо НЕкърмещите се чувстват обидени. Ако се бях отказала да кърмя/заради болките, разранените зърна и т.н./ и четях тази статия щеше да ми стане мъчно, че не кърмя, да съжалявам, да се мотивирам следващото дете да получи тази храна...но не и да се обидя!!! От какво? Всмисъл...нещо невярно казано ли има? Това с обиждането ми се струва адски глупаво и детинско, честно! Naughty

# 62
  • Мнения: 4 242
Прочетох отново статията след 3г, все така вдъхновяваща и изчерпателна е.
Не става дума за култ, говори се за кърменето като нещо нормално каквото е, като за нещо красиво и приятно. Така и трябва, много години трябва да се работи, да се говори и убеждава за това, за да повярват майките, да си върнат вярата в телата, в природата.
Въпреки всичко има голяма промяна вече, за разлика от преди 5 години когато кърмещите бяха все едно циркови артисти, гледаха ни с голям интерес. А колко обиждани и неразбрани бяхме...
Сега има все повече майки хранещи децата си със собственото си мляко, което ме прави много щастлива!   bouquet

# 63
  • Мнения: 340
Кой изрови тази стара тема?

Препрочетох си писанията по-горе в темата и ... хем съм съгласна със себе си, хем не  Laughing.  Продължава да ме дразни религиозния елемент (защото съм все така атеистка).  Продължавам да смятам, че статията пречи на целта някой ден 100% от жените да кърмят.  Но след 4 години кърмене (3 години с големият ми син и сега почти годинка с малкия) и аз вече виждам красота и поезия в кърменето, а не само начин на хранене.

# 64
  • Мнения: 1 404
Хубава статия. Наистина темата е старичка, но ме вълнува. Аз съм с тежки вродени анемии и въпреки, че успях да кърмя сина си първите две седмици, показателите ми се влошиха и докторите ме посъветваха постепенно да спра с кърменето. Това, че няма да кърмя детето си, прави ли ме лоша майка???

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 13:22 от аннтония

# 65
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Сама знаеш отговора, аннтония Simple Smile Не.

Общи условия

Активация на акаунт