Кой е вашият чай?

  • 85 058
  • 453
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 996
Последните няколко дни си пия липа и мащерка които сама съм си брала , но любимия ми е лайка , ванилия и мед

# 46
  • Мнения: 779
Единствените зелени чайове, които ми понасят са Ahmad tea. Поне от тези, които съм пила.
Харесвам този с ягода и киви, този с малини и един с боровинки.
От пакетчетата най-обичам коледния чай на Teekanne. Австрийски, казва се Magic moments.
Има аромат на канела, ром, плодове и разни други вкусотийки.
http://obchod.activa.cz/public/images/515/70515/05098004800.jpg

Има и други от марката, които искам да пробвам, но ги няма в търговската мрежа или поне аз не съм виждала. Общо взето много трудно се впечатлявам от пакетчетата.
Предпочитам насипен. Най-често коледен...  Blush  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 13 793
Единствените зелени чайове, които ми понасят са Ahmad tea.

голяма част от обиновените зелени чайове, пък било то и висококачествени/насипни/едролистни като почнат леко за изстиват добиват ароматна с извинение мръсни чорапи или риба. Това е асоциация която не е единична. Както и сенчата или банчата. Явно трябва да се пият горещи, както и да не се заливат с вряла вода а с такава до 40 градуса беше - по спомен. Н мен пък зеленият с жасмин като почне да изстива много ми горчи.

Хъни буш много ми напомня на ройбос. Имаше едно време даже,  когато мислех,  че е един и същи чай. Ама те чайовете ройбос са 1000 вида. Марките, които го предлагат,  също.

ройбоса и хъни буша са от семейство бобови, водят се аналози. значи подобни но не еднакви. Някъде четох че хъни буша е бил започнат да се предлага като отгвор на разрастващия се интерес към ройбоса.

Моналата година купих от ДМ една голяма кръгла златиста кутия насипен с коледен чай  - едролист черен с дбавки от канела, карамфил , портокалови корички някакви цвят и кардамон и прочие . толков ами хареса че търсих да купя отново но повече никога не намерих такъв. фирмата е Das gesunde plus  но дори с гугъл не намерих подобен вид или опаковка

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 08:35 от _re_ge

# 48
  • Мнения: 6 549
Откакто почнаха да се въртят теми горе форумът ми стана по-интересен Simple Smile


И на мен така  Wink Wink

Зелен чай  Heart Eyes Харесват ми от пакетираните:
Скрит текст:

Скрит текст:

И от насипния пия такъв, който идва малко по-силен от пакетираните.
Скрит текст:
То като цяло и други зелени не съм опитвала и не мога да споделя мнение.

Харесвам също и билкови, плодови  Peace
Пия със захар или с мед. Ако нямам много време да го чакам да изстива - със захар, ако имам - с мед (нали се чака леко да падне температурата преди да се сложи меда).

# 49
  • Мнения: 19 007
билков и зелен

много мразя ароматизирани черни чайове!

# 50
  • Мнения: 7 847
Билкови чайове не обичам - имам асоциация за болсти с тях. единствем=но от тях обожавам да ми замирише на липов, него на на децата го правех...

Любимият ми чай е черен грузински, но трудно го намирам и "ризе, ако се сети някоя позната да ми донесе от Турция съм безкрайно благодарн.

В момента купувам и много ми допада този английски чай и горещо препоръчвам с лимон, мляко и мед е...

Скрит текст:

Пропуснах и аз да отбележа, че не обичам разни измислени с плодов привкус например чай с дъх на каъпини малини, горски плодове и пр. пр.

# 51
  • Мнения: 13 793

Любимият ми чай е черен грузински, но трудно го намирам


ако си в бг може да попиташ в верига магазини Березка.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 486
Билков, сутринта ми започва с кафе у дома, и като отида на работа си правя чай. Предпочитам го с мед и лимон  Simple Smile

... и аз така, сутрин в къщи - кафе с мляко, на работа чай - 2 чаши (от най големите  Mr. Green) преди обяд с някакви плодове вместо закуска и 2 чаши след обяд.
Билковите чайове са ми любими - предпочитам пликчета, че на работа не е удобно да запарваш билки - мента, мащерка, лайка, шипка, маточина, харесвам и комбинираните - утро, алпинист, горски кът ..., напоследък си купувам и от новите - ябълка с канела, касис и цвят от бъз ...  Hug

Това което исках да кажа е, че чаят винаги се запарва т.е чашата се покрива за да не излетят ароматните масла с парата, не е хубаво да се приготвя в метални съдове а само в порцеланови или стъклени, и не оставяйте вътре лъжичката си - която в повечето случай също е метална.
Някой беше писал че се подслажда с мед чак когато изстине - да, добре е температурата му спадне под 50 градуса за да се запазят полезните съставки в меда

Чай с мед и лимон е превъзходната напитка за мен (освен сутрешното кафе с мляко разбира се   Mr. Green)

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 13:47 от mario.d.k

# 53
  • Мнения: 3 094
И аз поръчвам моите от сайт. Ако някой се интересува (не е реклама, а видях, че си споделяме снабдителите) - teateam bulgaria. Внасят чайовете от Германия, а няма да забравя какъв чай пих от там преди 2 години.  Heart Eyes

Bastet, Какво мислиш за хъни буш?
Виждам, че е в любимите ти? Като ройбос ли е на вкус или се различават?
Много искам да пробвам, но още се колебая.  Rolling Eyes

Да, пообно е. Ако не се лъжа Ройбос расте в РЮА, а хъни буш в Намибия....Подобни са разбира се, но имам чувството, че вторият бе по-мек и не толкова червен при запарване. Много ми харесваше, защото бе по-сладък, а преди време не можех да пия чай без мед..отскоро обаче и това научих:)...Всъщност доста неща изчезнаха от пазара..

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 14:06 от Bastet

# 54
  • Мнения: 18 551
Чайове обожавам всякакви и често изпробвам различни комбинации.Предпочитани от мен са билковите-мащерка,мента,от прясна маточина е чудесен,каркаде,мед,ванилия и лайка,ябълка и канела също много харесвам,невен,жълт кантарион мурсалски,джиндифилов пия отскоро,черен,зеления не го харесвам много,рядко пия плодови. Миналото лято имах удоволствието да си набера от едно село мента,растяща на воля,истинска-е няма такова нещо,толкова уникален аромат,силен чай и съвсем нищо общо с тази мента от пакетчета.Може би един от малкото чайове,които мразя е от липа.Пия често,в неограничени количества,предимно следобет и вечер с хубава книга.Захар съвсем малко на върха на лъжицата или с мед.С лимон никога,не обичам лимон в чая.
Подкрепям за английския  Ахмад,който е показан,много хубав чай.

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 14:35 от Miss_Bingley

# 55
  • Мнения: 13 793
Аз пия чая неподсладен.
Научих се като бях на 18. Направих го защото родителите ми постоянно ми повтаряха че  подсладяването убива част от вкусовите усещания. Беше ми много трудно в началото, имах чувството че пия изкисната метла ... но полека лека свикнах. дъщеря ми се научи да пия чая неподладен като стана на 15. Настина когато чаят е неподсладен усещанет е друго. За сметка на това обче не мога да се науча да пия кафето горчиво  Joy

От тези които сервират по заведенията ни харесва чай Ришар. В копринено пакетче. Пием го в Лагард сладкарниците на варненска территория
изглежда така -

 

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 15:37 от _re_ge

# 56
  • Мнения: 8 163
Заобичах чай чак след като опитах Mighty Leaf. Преди това чаят за мен беше равносилен на настинка или грип, винаги билков, пиех го насила и подсладен.

Сега нещата стоят по съвсем различен начин. Не минава ден, без да пия чай. Не го подслаждам. Винаги имам по 4 пакета вкъщи, по два - в офиса. Различни и все насипни. Ако пия чай в хартиена торбичка, усещам вкуса и аромата на хартията...

# 57
  • Мнения: 779
Аз пия чая неподсладен.
Научих се като бях на 18. Направих го защото родителите ми постоянно ми повтаряха че  подсладяването убива част от вкусовите усещания. Беше ми много трудно в началото, имах чувството че пия изкисната метла ... но полека лека свикнах. дъщеря ми се научи да пия чая неподладен като стана на 15. Настина когато чаят е неподсладен усещанет е друго. За сметка на това обче не мога да се науча да пия кафето горчиво  Joy

От тези които сервират по заведенията ни харесва чай Ришар. В копринено пакетче. Пием го в Лагард сладкарниците на варненска территория
изглежда така -

 

Заинтригува ме. Знаеш ли дали го има в търговската мрежа?

# 58
  • Мнения: 1 732

Искам един тур в колекцията ти.  Grinning
Ако има нещо по-екзотично, може да ни покажеш. Wink
O, с удовлоствие. Grinning Ами имам дървена кутия за пакетирани чайове, метални кутии за насипни, хартиени - за ежедневна употреба....
отделно за аксесоари- кани и канички, еднократни хартиени филтри, шоколадови лъжички, кандирана захар на пръчки......
По- екзотични са ми: 1.  растящите и цъвтящи чайове Обикновено предлагам такив ана партита, празници , гостита.
2. Една био билкова колекция с алкохолни аромати на мерло, амарето, киви и джиндер, череша на пирамидални чайове с хъни буш и ройбос, каркаде, портокалови кори, ябълкови парченца, славия, невен листа, слъночгледови листа, джинджифил.
3. Имам и чай с листа от маслиново дърво , с различни аромати.  
4. Много любима ми е тази марка: The London Tea Company Колекция от био чайове, с уникален омаен аромат и вкус- включени са бял чай с аромат на кайсия, зелен с манго и джинджифи, мента; лайка с лавандула; ъръл грей и др.
Купувам насипни на Ronnefeldt . Предлагат уникални мискове, дори с розови листенца.
На Yogi винаги имам този. Те предлагат също уникални миксове, но този е подобие на чай Масала -с канела, кардамон, джиджифил, карамфилче, черен пипер. Много обичам българската мащерка. Simple Smile Тук (германия) продават мащерка, но няма нищо общо с благият бг- вкус.

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 17:25 от take a smile

# 59
  • Мнения: 13 793
Аз пия чая неподсладен.
Научих се като бях на 18. Направих го защото родителите ми постоянно ми повтаряха че  подсладяването убива част от вкусовите усещания. Беше ми много трудно в началото, имах чувството че пия изкисната метла ... но полека лека свикнах. дъщеря ми се научи да пия чая неподладен като стана на 15. Настина когато чаят е неподсладен усещанет е друго. За сметка на това обче не мога да се науча да пия кафето горчиво  Joy

От тези които сервират по заведенията ни харесва чай Ришар. В копринено пакетче. Пием го в Лагард сладкарниците на варненска территория
изглежда така -

 

Заинтригува ме. Знаеш ли дали го има в търговската мрежа?

namerih eto tuk

http://kafemania.bg/chay/tea-Comptoirs-Richard


Както пише Take a smile Ронненфелд е също хубава марка. според мен сме я опитвали в джинджър кафе и мадо

Копирано от Портофолиото

Ronnefeldt е топ премиум марка чай, с която работят първокласни хотели и гурме ресторанти по целия свят. Компанията е основана във Франфурт от Йохан Тобиас Ронефелдт през далечната 1823 г. Експертите на компанията са специализирани във вноса и смесването на най-качествените чаени листа от най-значимите региони - производители на чай в света. Ronnefeldt работи с най-важните компании в хотелския бизнес, като на всяка от тях предлага индивидуална концепция и иновативни идеи за обслужването.

http://www.sofstok.com/index.php?MlW-gRSDIRWzI5KjU1KTc9SHglOjMpe … ePgRej&page=1

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 17:27 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт