на 9 дни, не иска да спи

  • 1 012
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 748
ами тя доста си яде ръцете и ръкавите - това означава, че е гладна ли?

не е задължително да означава, че е гладна. означава, че иска да суче. може да иска да суче и за да се успокоява и да се гушне в мама, а и сученето е единственият й познат начин за справяне с дискомфорта в стомахчето. така че ако я мъчат колики какво друго да прави, освен да иска да суче.

как се храните?

между другото ако вече ви е минала жълтеницата може и да не спи по цял ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 561

как се храните?

между другото ако вече ви е минала жълтеницата може и да не спи по цял ден.


Кърмим се когато тя поиска - средно на 2 часа, но понякога и на 1 час и на 3 - зависи кога ще огладнее малката. Но дори и като е яла първата и работа е да си пъхне ръцете в устата  ooooh! Залъгалка не давам, а и тя не я иска.
За жълтеница - честно казано не зная имаме ли нямаме ли  Embarassed От болницата така и не ми казаха, а и аз не зная как да позная  Embarassed Пък и много бързо ни изписаха - стояхме там 2 дни и половина.

# 17
  • Мнения: 282
Обади се на педиатъра. А иначе може да е от колики, от глад, от желание да е при мама като не се е адаптирало детето. Моята щерка така си бодърстваше до 3 месец. Като стане в 8ч сутринта, заспиваше в 22ч. По цял ден беше голям купон. Първо беше от глад, а после от коликите. Постоянно ми беше в ръцете, но не съжалявам. Сега вече се оправи. Дано да не продължи дълго при вас. Praynig

# 18
  • Мнения: 4 392
Да не би да си яла някакви храни,които да са повлияли на вкуса на кьрмата newsm78 Според мен са колики,нашата беше сьщата,сьщо се будеше с письк,а аз бях чела,че не е хубаво,но тогава реших,че няма да се паникьосвам,още повече ,че маика ми беше до мен ,а тя има опит с бебета Wink и тя ми каза ,че това са само колики.Периодьт е труден,но и тои ще мине Wink За коликите ни помагаха капки Саб Симплекс,но и те не са панацея.Може да опиташ и с топло на корема-гладиш една пелена с ютията,сгьваш я и я слагаш на коремчето. Но проблемьт е комплексен-бебето е гладно,суче,но като го хванат коликите,пуска и така не може да се насуче.Още е много малко,може и да не суче правилно и така да вкарва много вьздух,което предизвиква и коликите.При нас поне беше така.
Сьветваи се с педиатьра,а после влез в библиотеката на кьрмаческия форум и чети за кьрменето.
Всичко ще бьде наред!Не се шашкаи!Успех!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
Ето на такава възраст моята щях да я уморя от глад, защото все си мислех, че заспива по времем на хранене, защото не е гладна или защото се е нахранила. А тя се будеше още след 40 минути и плачеше. И тя така с присвиване, болка в плача. Не забравяй, че при бебетата неразположението в стомахчето (при глад и колики) изглежда почти еднакво и те си тикат в устата каквото сварят, за ад се успокоят. Дълго мислех че са колики, които имаха градация - започваха към 3 следобед и към 10 вечерта бяха най-силни. Давах и капки. Та тя започваше да плаче след 40 минути и до следващото хранене след 3 часа бяхме на успокоявания, дондуркания и т.н., а когато започвах да я храня в часа за хранене сукваше малко и заспиваше. Късно ми дойде ъкъла в главата и започнах да храня на поискване, а не на режим. За 1 седмица всичко отмина - и колики и глад. Какво беше дефакто още не знам, но със сигурност е било глад - защото по това време в края на деня дохранвах с АМ поне 90мл итя заспиваше и отнасяше до сутринта до 8 някъде!!!

# 20
  • Мнения: 142
Консултирай се, аз смятам че е от коликите. Бяхме още в болницата когато го хванаха моя красавец. Изпи ми мозъка направо. smile3514

# 21
Подкрепям Валентина - и при нас беше глад а не колики. Ако можеш намери везна и измервай бебето след всяко кърмене. Така поне ще премахнеш безпокойството дали се е хранило достатъчно.

# 22
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
И ние бяхме така в началото все неспокойни и не можем да заспим, мислех че са колики, оказа се обаче че бебка е гладна защото на контролното теглене беше наддала доста малко, тогава започнх да я кърмя когато тя иска, порових се тук във форума за да прочета за правилното кърмене и така... сега всичко е наред . newsm44

# 23
  • Мнения: 4 392
Консултирай се, аз смятам че е от коликите. Бяхме още в болницата когато го хванаха моя красавец. Изпи ми мозъка направо. smile3514

И моята се дереше много в болницата,тогава си мислех ,че са колики,а се оказа глад Sad
Подкрепям Валентина - и при нас беше глад а не колики. Ако можеш намери везна и измервай бебето след всяко кърмене. Така поне ще премахнеш безпокойството дали се е хранило достатъчно.


Не знам защо сьм малко скептично настроена кьм това мерене с везна. newsm78

# 24
  • Мнения: 748
Кърмим се когато тя поиска - средно на 2 часа, но понякога и на 1 час и на 3 - зависи кога ще огладнее малката. Но дори и като е яла първата и работа е да си пъхне ръцете в устата

 newsm78 а като след ядене си яде ръцете не я ли кърмиш пак? щото това е "на поискване" - да се дава да суче всеки път, когато има признаци, че иска да суче, дори да са минали само 5 минути от предишното ядене. все пак сученето им е и за успокоение, а не само за хранене.
не трябва да се чака да зареве и тогава да яде. когато бебето е ревало яде неспокойно и нагълтва повече въздух, а това също усилва коликите.

а ти обади ли се на педито ти все пак?

иначе за буденето с плач - моята се буди така от газове. а преди, като имаше колики след като е ревала много също се стряскаше на сън и спеше неспокойно.

# 25
  • Мнения: 10 758
Обади се на педиатъра си, говори с него най-добре.Но според мен са колики.

# 26
  • Мнения: 3 089
в 1-я месец и на нас ни се случи такова нещо. оказа се, че таткото е докарал вирус и бебка имаше ушна инфекция. лекувахме я няколко дни и се оправи. дано не е това. все пак се обади на педи.

Общи условия

Активация на акаунт