Ефектът при вас от лазерната епилация

  • 133 264
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 153
Целогодишно си ходя, няма проблем...Горна устна трябва да правя на два месеца, ако пропусна, задължително с друг метод обезкосмявам. Лицето веднъж, или два пъти годишно според зависи...Това са по-скоро поддържащи. Ако ги спра постепенно започва да се увеличава окосмяването...

# 76
  • Мнения: 6 549
Момичета, виждам, че има много доволни, но май все ходите в студиа. Някоя от вас ползва ли уред за домашна употреба - лазерен епилатор? Може ли да даде препоръки за такъв.
Също така се интересувам и от това дали има някакви консумативи  Rolling Eyes Доколкото гледах работят само на ток, което практически ги прави с дълъг живот. Като недостатък може би ми се виждат малките им главички и съответно обработват по-малки зони и трябва повече търпение, но не мисля, че не е голям проблем.
Благодаря предварително.

# 77
  • Мнения: 1 906
Правих три процедури на лицето. Бакенбардите са едни свеетли едва се забелязват - доволна съм!
Обаче над горната устна бяха станали руси и доста оредяли. Сега изведнъж се появиха черни и дечели   Shocked Shocked Shocked
В сряда съм на процедура и ще видим.  ooooh!
 Мисля да почвам и триъгълник  Thinking

# 78
  • Мнения: 2 487
Къде ходиш на епилация?

# 79
  • Мнения: 403
Момичета да ви питам , през колко време ходите , аз през 6 седмици , но днес ми казаха ,че през 4 е много по добре  newsm78

# 80
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 168
Момичета да ви питам , през колко време ходите , аз през 6 седмици , но днес ми казаха ,че през 4 е много по добре  newsm78

аз ходих два пъти през 45 дни, сега съм за трета процеура и ще откарам два масеца, като гледам:)

# 81
  • Мнения: 1 906
Моята дерматоложка казва 3-4 седмици  Peace

# 82
  • Мнения: 2 487
Мен едно ме спира. 
Ако започна октомври с лазерната епилация на лицето,  колко време трябва да я правя за да има видим и постоянен ефект? Ами ако направя достатъчно процедури сега ,  а след това нямам възможност за поддържане какво става?  Всичко отива на вятъра ли? 

# 83
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Какъв ефект ще има е много относително, индивидуално е за всеки, както и за всяка процедура. Обикновено след първата ефекта е най-видим, т.е - най-много косъмчета преборваш. Обикновено се препоръчват 6-8 процедури, като разстоянието между всяка е желателно да е поне 4 седмици (за лицето). За постоянен - не мога да кажа, знам, че е желателно след постигане на желания ефект да правиш веднъж годишно поддържаща процедура. Поне за първата процедура се насочи към център, в който ще те прегледа и консултира дерматолог. Оптималния вариант е да отидеш на консултация неепилирана, за да може да прецени според кожата и окосмението силата на третиране. Желателно е да ти направят и пробно третиране (по гушата или под брадичката на малък участък), за да се види евентуално и алергична реакция. Подготви си крем за лице с фактор 50+. Може да се разминеш с 2-3 процедури (макар че на лицето са най-упорити), или след 5-6 процедури да няма (или да е почти нулев) ефект.

# 84
  • Мнения: 2 487
Благодаря   bouquet
Колебая се къде да отида- във Варна или Бургас. Гледам положителни отзиви за Лазер център,  но не съм убедена напълно къде все още.   ooooh!

# 85
  • Мнения: 2 153
Мен едно ме спира. 
Ако започна октомври с лазерната епилация на лицето,  колко време трябва да я правя за да има видим и постоянен ефект? Ами ако направя достатъчно процедури сега ,  а след това нямам възможност за поддържане какво става?  Всичко отива на вятъра ли? 

Аз като спра да ходя на поддържащите бавно и полека започва да се увеличава окосмяването...но като отида дори и след много време резултата е задоволителен...

# 86
  • Мнения: 1 906
Аз покрай почивката отидох месец и половина след последната процедура. Над горната устна се бяха появили няколко много тъмни и грозни  #Cussing out . Добре, че успях да отида и всичко е ОК.

Направих и първа процедура на триъгълника. Ефекта ме радва  Peace , но дерматоложката каза, че триъгълника се повлиява много по-бързо  Whistling

# 87
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Преди около 8 години си правих лазерна епилация на пълен интим и подмишници. Имам 3-4 поддържащи процедури само в началото. Към днешна дата имам около 10 % окосмение на подмишниците и 30 % на интима. Процедурите си ги правих в тогавашното Пикасо. Не бях чела отзиви тогава в нета за различните студиа и не знаех, че много хора не са доволно от него. И тогава си дадох сметка, че явно резултатът зависи от това, кой ще прави процедурата (със сигурност не само там) и сега смятам, че дългогодишният ефект при мен се дължи на една от козметичките, които работеха там. При нея ми беше първата процедура-работеше бавно и внимателно, минаваше навсякъде без да пропуска. Опадаха значително количество косми, което си е нормално, де, при първа процедура. След това при другите ми направи впечатление, че процедурите свършваха за два пъти по-кратко време и не ме болеше толкова-явно са ме минавали на по-слаба степен. newsm78 Мислех си, че така трябва, докато на 6-та и 7-ма процедура не попаднах пак на първата. Отново бавно и внимателно ме мина от-до и усетих отново по-силна болка. Стана ми странно, но пусти срам не попитах нищо. На една от последващите поддържащи се паднах на една, която явно много бързаше и мина интима ми наполовина и каза, че следващия път ще мине целия. Това беше и последната ми процедура.

..::V.I.P::..,

Скрит текст:
Това, което аз знам за уредите за домашна епилация е, че изискват консуматив лампа, когато свършат импулсите. Изключение правят само Филипс Лумеа (свършва и хвърляш) и Рио, което всъщност е лазерен, а не фотоепилатор. За Рио чета много негативни коментари. Аз съм разтроена между Me My Elos,  Remington и Филипс Лумеа, като за мен минус при Филипса е невъзможността да се сменя лампа, но пък има добри отзиви за него.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 11:42 от BlackHole

# 88
  • Мнения: 1 687
NikolForAll, много мерси за инфото. много беше полезно.

# 89
  • Мнения: 6 549
BlackHole,   bouquet
Горе долу и аз до това систематизиране на инфо стигнах. За фото има доста разнообразие от уреди, но като четох из нета, излиза, че за светла кожа и тъмен косъм не е удачно фото. Може би трябва да се консултирам някъде. А за лазер - няма разнообразие, май само това РИО, от където почти никакви отзиви. Гледам из OLX се продават 2-ра ръка, което ме навежда на мисълта, че сигурно не вършат работа.
А при лазерната епилация косъм по косъм ли се третира или на малки зони и всъщност защо боли, а при фотото - не  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт