Ефектът при вас от лазерната епилация

  • 133 224
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 12 220
Можете ли да препоръчате добър лазерен център около Младостите или поне по линията на метрото?
Доколкото погледнах поне в сайта на Версус пише, че записването е поне месец напред, навсякъде ли е така?
За крака колко е минималното време през което не трябва да е правена кола маска или да са епилирани космите?

# 166
  • Мнения: 2 846
За крака колко е минималното време през което не трябва да е правена кола маска или да са епилирани космите?

6-7 седмици; това е средно необходимото време за да се появят космите (твърди/дебели, средно дълбоки с пигмент по тялото) на повърхността на кожата.

# 167
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile От известно време обмислям сериозно решението да си направя лезерна епилация на цели крака + интим. Аз съм със светла кожа + тъмни, гъсти и твърди косми, и общо взето ме обзема някакъв ужас всеки пък като почна да се обезкосмявам. Затова реших да рискувам една голяма за мен сума, но да си спестя по няколко часа с епилатора, по няколко пъти седмично.

Спрях се на Скин Лайн във Варна, заради положителните отзиви в интернет и мои познати. Но имам едно голямо притеснение, свързано най-вече с излагането на слънце след процедурите: ако започна процедурите сега, ще мога да направя една през март, една през април и една в края на май, което пък означава долколкото съм запозната, че до края на Юни не трябва да се излагам на слънце, т.е. да ходя на плаж, а след това да използвам слънцезащитни кремове с много висок фактор.

Въпроса ми е, колко време след последната процедура, зоните не трябва да се излагат на пряка слънчева светлина, и изобщо каква трябва да е поддръжката на кожата за максимален ефект и здраве разбира се. И мислите ли, че с 2 - 3 процедури преди лятото ефекта ще се задържи достатъчно дълго, че да продължа как Октомври / Ноември? Като цяло има ли смисъл вече да ги почвам сега: началото на пролетта?

Наистина ще съм благодарна на отговор от някой с опит и наблюдения! Благодаря много предварително, сигурна съм че има и други, които се измъчват от подобни въпроси.

# 168
  • Мнения: 44
Аз също съм със светла кожа, но ходя на кола маска от 2 год вече и мисля за лазерна на интим. Искам да попитам някой, който е доволен за Пловдив. Доколкото съм запозната трябват около 6-8 процедури, след това не съм сигурна точно след колко време поддържащи само.

# 169
  • Мнения: 102
Гледах по телевизията представител от Инканто,обясняваше жената как те имали най-добрите лазери,най-добрите професионалисти и т.н.Каза,че по време на лазерните процедури нямало никакъв проблем да се излага кожата на слънце,а сега като ходя при тях на епилация,авсолютно забраняват...

# 170
  • Мнения: 2 846
лезерна епилация на цели крака + интим.

Но имам едно голямо притеснение, свързано най-вече с излагането на слънце след процедурите: ако започна процедурите сега, ще мога да направя една през март, една през април и една в края на май, което пък означава долколкото съм запозната, че до края на Юни не трябва да се излагам на слънце, т.е. да ходя на плаж, а след това да използвам слънцезащитни кремове с много висок фактор.

Въпроса ми е, колко време след последната процедура, зоните не трябва да се излагат на пряка слънчева светлина, и изобщо каква трябва да е поддръжката на кожата за максимален ефект и здраве разбира се. И мислите ли, че с 2 - 3 процедури преди лятото ефекта ще се задържи достатъчно дълго, че да продължа как Октомври / Ноември? Като цяло има ли смисъл вече да ги почвам сега: началото на пролетта?

Толкова на често, колкото си написала, не се правят процедурите за тяло; трява да изчкваш минимум 8 седмици, и по-дълго (за крака и по-дълго; космите растат по-бавно и са по-малко налични, т.е. във фаза на растеж);

В твой интерс е да нямаш тен, колкото е по-светла кожата, толкова по високи степени (джаули) може да поеме и да имаш по-добри резултати.

За излагането на слънце след лазерна процедура: изчкваш колкото се може по-дълго; мажеш се с висок слънце-защитен фактор.

Следващи лазерни процедури, тенът ти трябва да е избледнял.

П п
По прицип препоръчват за една година да се забрави за тена за да има добър резултат, а и за да е безопасно; преди/след процедура 14 дни е абсолтно противопоказно да се излагаш на слънце; за солариум забрави, много е опасно и стават много опасни изгаряния и пигментации.

Ако започнеш процедурите пролетта, и направиш пауза лятото + изчкваш да ти опада тена: ще имаш резултат изместен във времето (част космите, тези които са били във фаза на растеж при първите две процедури са изгорели; следващите поникнали косми през лятото може би няма да успеш да третираш есента, и това ще стане по-натък, когато отново пораснат; но късната есен/зимата и седващата пролет ще продължиш с процедурите и третиране на космите, които са във фаза на растеж.

Последна редакция: сб, 12 мар 2016, 22:32 от zon

# 171
  • София
  • Мнения: 12 220
За крака колко е минималното време през което не трябва да е правена кола маска или да са епилирани космите?

6-7 седмици; това е средно необходимото време за да се появят космите (твърди/дебели, средно дълбоки с пигмент по тялото) на повърхността на кожата.

Много ти благодаря за отговора.  Hug
За момента се свързах единствено с Лазер център, но те ми написаха, че не трябва да са епилирани поне 2 седмици... Разликата е близо месец и малко ми се разколеба, ако си права доверието в тях. Колебаех се и за тези с В..., забравих им името , но там прочетох, че записването е за месец напред, а ми се искаше да изтегля по възможност манипулацията възможно най-скоро.

Следващите отговори за процедурите лятото също ми бяха от голяма полза.
Ако правилно схванах в случай, че започна процедурите едва април месец, после заради лятото, плаж и тн ще мога да продължа отново чак в късната есен, така ли е?
Това обаче само ще удължи периода, а няма да доведе до някакъв проблем нали? Тоест хванатите израстнали космени фоликули от първата една две процедури, голяма част от тях ще са унищожени или ще се започва есента изцяло наново?
При мен космите са тъмни, но и кожата ми дори и зимата си има естествен тен.

# 172
  • Мнения: 2 846
Ако правилно схванах в случай, че започна процедурите едва април месец, после заради лятото, плаж и тн ще мога да продължа отново чак в късната есен, така ли е?
Това обаче само ще удължи периода, а няма да доведе до някакъв проблем нали? Тоест хванатите израстнали космени фоликули от първата една две процедури, голяма част от тях ще са унищожени или ще се започва есента изцяло наново?
При мен космите са тъмни, но и кожата ми дори и зимата си има естествен тен.
Космите, които са били налични към момента на процедурата и са изгорели, от тези фоликули няма да израстват вече косми;

За естествения тен: ако съм на твое място, бих пропуснала едно лято придобиване на допълнителен тен с цел постигане на по-добри резултати. Когато кожата е по-светла се постигат по-добри резултати, може да се работи на по-високи джаули, без това да изгори кожата.

# 173
  • София
  • Мнения: 12 220
zon мерси за информацията. А за морето няма как да го пропусна, вече сме резервирали, а и с три деца е изключено да не ходим на море. Освен това аз лично слънцезащитни кремове не ползвам и към края на лятото, от разходките навън с по-леко облекло, плаж, планина и т.на съм с доста сериозен тен, който доста бавно избледнява. Няма как краката ми да не потъмнеят значително през лятото...
Ако проблема обаче е само, че ще се наложат малко повече процедури това няма да ми е проблем.
След тези 2 седмици след процедура, абсолютно ли е задължително ползването на слънцезащитен крем?
Би ли ми препоръчала студио тук в София, където качеството е възможно най-добро?

# 174
  • Мнения: 2 846
След тези 2 седмици след процедура, абсолютно ли е задължително ползването на слънцезащитен крем?
Би ли ми препоръчала студио тук в София, където качеството е възможно най-добро?


Зависи за каква зона става въпрос: ако са мишници и не е проблем (освен ако не се печеш с вдигнати ръце); ако е лице - задължително и то много висок фактор 50+;
За ръце, крака по-нисък фактор, ако не са добре покрити, зависи как си облечена (ръцете могат да изгорят и през риза, ако са изложени дълго време на слънце без слънце-защитен крем; могат да се образуват петна, пигментации);

Борекс http://www.borex-medical.com/ имам много добри резултати.

# 175
  • София
  • Мнения: 12 220
Мерси,
става въпрос за крака мисля, че го бях споменала в първият си пост.
Благодаря за препоръките   Hug

Последна редакция: вт, 15 мар 2016, 07:54 от Aila

# 176
  • Мнения: 2 846
Мерси,
става въпрос за крака мисля, че го бях споменала в първият си пост.
Благодаря аз препоръките   Hug

Трябва да ти е защитена кожата за да не допускаш изгаряне от слънцето  Simple Smile Успех с епилациите!

# 177
  • Мнения: 289
Здравейте и от мен.  Simple Smile

Ще ви споделя моят опит с лазерната епилация. От няколко години посещавам Лазер Център. Първите 2 процедури направих в Пловдив, а останалите в Бургас, понеже тук живея в момента. Като цяло съм много доволна. Имам направени около 12 процедури на бразилски бикини, като преди последната процедура не бях ходила 6 месеца, просто защото нямах косъмчета. В началото бях много нетърпелива и очаквах, че след 5-тата процедура едва ли не вече никога няма да имам косми, но от Лазер Център ми обясняваха, че е строго индивидуално и при мен може да е на 12-тата процедура, при друг на 3-та. В момента, в който направих осмата процедура на редовна цена (без да съм ползвала промоции) ми казаха, че процедурите вече ще ми струват 60лв, което беше супер.  Heart Eyes

Това, което са ми казвали и съм се старала да спазвам е, като ми пораснат косъмчетата, да ги обръсна и да отида за следваща процедура. Да не ги бръсна няколко пъти между процедурите. Обикновено винаги периодите без косми са ми били около 2 месеца, веднъж бяха станали 3 месеца, аз реших да отида за процедура и те ме върнаха, понеже при положение, че не са ми пораснали космите, било безмислено да ме работят и да ми взимат парите.  Peace

Забравих да кажа, че в интимната зона винаги съм се бръснела, над 10 години, космите ми бяха мн твърди, гъсти и растяха буквално с часове, беше ужасно. След първата процедура пораснаха много фини, след втората вече беше по-скоро мъхче. Единствено тези на самите срамни устни са по-упорити и първите няколко процедури не паднаха въобще, но вече почти нищо не остана и от тях.

Обмислям тези дни да отида на горна устна, но понеже никога не съм я третирала, все още събирам кураж. Blush

# 178
  • София
  • Мнения: 12 220
Здравейте,
това е от мейла, които ми е изпратен от лазерното студио.
Цитат
Нужно е космите да не са скубани
поне 21дни с кола маска.Космите се маркират предварително и след това
се отстраняват до ниво на кожата преди процедурата с лазера.
Въпросът ми е свързан с последното изречение. Ясно е че не може да се ползва епилатор или кола маска, но може ли да се обръснат непосредствено преди отиване в студиото или не трябва?

# 179
  • Мнения: 2 846
Здравейте,
това е от мейла, които ми е изпратен от лазерното студио.
Цитат
Нужно е космите да не са скубани
поне 21дни с кола маска.Космите се маркират предварително и след това
се отстраняват до ниво на кожата преди процедурата с лазера.
Въпросът ми е свързан с последното изречение. Ясно е че не може да се ползва епилатор или кола маска, но може ли да се обръснат непосредствено преди отиване в студиото или не трябва?

Aila,

За кое студио става въпрос? Не на всякъде маркират и бръснат клиента на място преди процедурата (това е по-добрият вариант, и е по-прецизно и ефикасно).
Ако ще те маркират и бръснат на място, отиди с космите (на няколко дни) да се виждат.

Общи условия

Активация на акаунт