Миризма по дрехите

  • 7 190
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Проблемът е следния пера дрехите с Medix миришат страхотно когато ги извадя от пералнята след това изсъхват, обличам ги излизам на вън и започват да миришат на нещо като застояла вода и мокро куче.... прибера ли се в нас и ако поседя малко в стаята спират да миришат толкова силно, но когато изляза, отново започват да миришат... и се чудя от праха за пране ли е от пералнята ли е или от дрехите...

# 1
  • Мнения: 3 118
Зависи как ги сушиш. Ако се допират ще смърдят.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 471
От Медикса е, сериозно.
Пробвай с прах.

# 3
  • Мнения: 3
какъв прах по-точно ?

# 4
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Първо пусни една празна пералня на най-високия възможен градус с едно пакетче избелващ препарат. В ДМ продават от тях. Така ще се почистят отлагания, които се натрупват с времето и особено ако се пере основно с течни препарати и на ниски температури.
Такава миризма се появява при такъв проблем обикновено.

# 5
  • Мнения: 396
Първо пусни една празна пералня на най-високия възможен градус с едно пакетче избелващ препарат. В ДМ продават от тях. Така ще се почистят отлагания, които се натрупват с времето и особено ако се пере основно с течни препарати и на ниски температури.
Такава миризма се появява при такъв проблем обикновено.

Леле един път да съм съгласна с теб  Wink да в ДМ има пуска се празна пералня с него и после бараната мирише на чистичко.

# 6
  • Мнения: 25
Ние сме пускали пералнята на 60 градуса като вътре в барабана сме изсипвали предварително 1-2 бутилки оцет. Помага да се убият бактериите, да се премахнат миризмите и наслагванията вътре.

# 7
  • Мнения: 37
Имах същия проблем, но перях  с рекс прах. Дрехите миришеха на препотен чичак. Смених праха и вече пера на минимум 40 градуса. 30 градуса благоприятстват развитието на бактериите според мен.

# 8
  • Мнения: 21 275
Пусни пералнята с доза прах за пране за бяло на най-високите градуси , после след като свърши програмата ,почисти уплътненията вътре,филтъра и остави капака на пералнята отворен  Peace

Вместо прах за пране може и с препарат за почистване на перални  Peace

# 9
  • Мнения: 10 498
Аз пък преди време много ползвах омекотители. При изпиране дрехите миришат добре, но при смяната на сезоните като ги подредя и когато им дойде времето извадя и миришат на застояло, което с едно пране обикновено не се изветряше. Спрях да ползвам омекотител и пера само с прах и установих, че този проблем го нямам.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
На мен ми се е случвало при бавно сушене,примерно при влажно време дрехите  стоят влажни  1-2 дни на терасата. И после когато изсъхнат миришат така-на застояло и мокро куче Wink

# 11
  • Мнения: 718
и на мен скоро ми направи впечатление, че като оставя дрехите да съхнат и започват да миришат на лошо, неизпрано, не съм сменяла праха за пране, нито омекотителя, всичко си е същото, пусках даже пералнята да пере без да има дрехи в нея и пак нищо... много неприятно

# 12
  • Мнения: 495
Може ли да кажете как се казва този препарат, който продават в ДМ?

# 13
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
При перилните е. Малко пакетче за еднократна употреба, за силно избелване на бели тъкани. Има лого на ДМ, но точното име не помня, а и в момента нямам, за да погледна.
За да почистя пералнята пускам 90градуса програма с едно пакетче от този препарат - светва. Но и единствено цветни пера на ниска Т.  Бяло на 60градуса и нямам проблем с неприятни миризми и отлагания.

# 14
  • Мнения: 901
От пералнята е.
Сипваш две пакетчета сода бикарбонат в отделението за перилния препарат и пускаш празна на 90 градуса и после оглеждаш около гумата, ако има още нещо сивкаво, изчистваш.
И е добре дрехите да съхнат навън, дори когато е много студено и ще отнеме 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт