Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 окт. 2004, 11:46 ч.

Нещо интересно за зависимостта тегло/фертилност (на англ)

• 1 636
  • 17
  •   1
Отговори
# 1
  • София
Много е интересна статията. Дано всички да могат да си я преведат.

# 2
  • София
Аз съм от немскоговорящите и английският ми е доста зле.  Cry Може ли някой, ако има малко време да направи кратичко резюме, защото предполагам  темата ме касае Embarassed

# 3
Честно казано статията не дава много конкретна информация. Примерно какво разбират под наднормено тегло - до колкото знам, за американците наднорменото е мнооого над нашето наднормено. Освен това в заключението се казва, че жените с наднормено тегло обикновено имали нередовни цикли с малко овулации - ами много от "внормените" могат да се похвалят със същото.

В края на краищата, от статията излиза, ако си пълничък, но не чак като техните, не би следвало да имаш проблеми заради килограмите - нали така?

# 4
  • Sofia
Наистина интересна статия, блaгодаря Wa wa, от теб съм научила повече от всичките ми приятелки, доктори, взети заедно  Grinning

П.П. Само искам да споделя, че леля ми винаги е била около 100те килограма и все пак има 4 чудесни деца  Grinning

# 5
Ами това не винаги явно оказва влияние, което е радостно, но на мен лично килограмите в повече се оказаха голям проблем.
-----
Желаещи да си разделим статията за превод, нямам време за цялата

# 6
Аз мога да се включа

# 7
добре Гризабелла, то не е спешно толкова, затова предлагам така:
аз го започнах и мисля да стигна до
Why this may be happening is unclear., от там нататък ти?

# 8
Става, разбрахме се:)

# 9
  • София
Ей, много ви благодаря момичета !!!
Но не се мъчете да я превеждате цялата /може би не представлява интерес за повечето от нас/, само ако има нещо по-конкретно и ново.
Ако има нещо от немски, обещавам да се реванширам.

# 10
В статията ползват един общоприет стандарт, нарича се Body Mass Index. Може да се изчисли примерно ТУК.

# 11
по принцип,стандарта(ако може така да се каже) за идеални пропорции и за добро драве,което изклю4ва стила"манекени",е:
от висо4ината вадиш(минус )110 и полу4аваш здравословно тегло,може и минус 115,това зависи от костната система и дали си мноооого висок или мноооого нисък.
аз съм 160 см и тежа 50 кг,тоест много добро тегло,макар 4е докато бях в БГ тежах 45 кг,нали стандарта е такъв и бях все болна. Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
не съм свикнала да тежа толкова,и ми тежи,но е факт 4е съм много по¬здрава. Grinning  Grinning  Grinning

# 12
Бирените коремчета могат да удрят мъжете не само около корема, но и

под него.
При мъже, които тежат твърде много е възможно да има влошаване на

качествата на спермата, доказва изследване сред 1600 млади мъже в

Дания. Но да си твърде слаб също се оказва проблем.

И жените не могат да се измъкнат. Въпреки, че за тях отдвана се

знае, че при наднормено тегло имат проблеми със забременяването по

естествен анчин, но според ново проучване и при оплождане в

изкуствени условия шансовете за благополучен край са по-малки.

"При някои жени с наднормено тегло забелязахме намаляване на

процента на имплантация и успешна бременност" каза доктор David

Ryley. Той представи проучването тази седмица на среща на

Американското общество за репродуктивна медицина.

изследването на спермата беше направено от лекари в различни

болници и университети в Дания и публикувано в октомврийския брой

на списанието "Fertility and Sterility".

Изследването включва 1 558 мъцже, със средна възраст 19 години,

които доброволно са дали семенна проба при задължителен преглед,

който има за цел да установи тяхната способност да служат в армията

за два града- Анстердам и Аалборг.

Броят на сперматозоидите, тяхната концентрация, обема и други

изследвания на качествата на спермата като подвижност бяха

изследвани заедно с хормони и размера на тестисите. Освен това беше

изчеслено индекса на идеалното тегло.

Резултати при мъже със здравословен индекс~20 - 25 бяха срванени с тези на мъже над или под този индекс.

Броя на сперматозоидите и тяхната концентрация са били 38. 1 и 36.4 процента по-ниски при мъжете с поднормено тегло, и съоптветно 21.6 и 23.9 процента пти тези с наднормено тегло.
Причините за това са неизяснени.

"Ниският индекс на телесна маса може да е резултат от "здравословен начин на живот", но може и да се дължи на много хронични болести", пише авторът.

Биологичното обяснение или механизъм може също да бъде различно за мъже с наднормено и поднормено тегло, отбелязват те.

"Може да е промяна в хормоналните нива", казва д-р Антъни Дж. Томас - младши, уролог от клиниката в Кливланд, който е и президент на Обществото за мъжка репродуктивност и урология, и не е участвал в изследването.

Мъжете произвеждат и имат нужда от определено количество от женския хормон естроген. Мастните клетки произвеждат естроген, така че твърде много или твърде малко от тях може да представлява проблем.

"Има баланс, а балансът е и средата, в която се развива спермата", казва Антъни.

"Друго проучване показва, че пушенето и честата употреба на алкохол също пречат на произвеждането на сперма" казва той. "Новото проучване е напомняне, че докторите винаги трябва да проверяват мъжа за знаци на непродуктивност, когато двойката има проблем със зачеването. Защото проблемът е също толкова вероятно да се дължи на мъжа, колкото да се дължи на жената."

"Не е необичайно мъж да дойде тук след като жена му е минала през хиляди тестове, и след това да се открие, че има проблеми със спермата", казва Томас."Вероятно е едно от първите неща, които трябва да изследва докторът."

Другото изследване на жените включва 5 847 опита за оплождане ин витро, в което ембрионите се оплождат в лабораторни условия в клиниката по фертилност на Бет Израел в Бостън.

Наднормените жени - тези, чийто индекс на телесната маса е 35 и нагоре - имали малко повече от 1/5 шанс да забременеят чрез ин витро; резултатите били по-лоши от 1/4 при жените със здравословно тегло. Ембрионите също имали по-малък шанс да се имплантират в утробата на пълни жени.

"Наднормените жени имат нередовни цикли и по-нисък процент на овулации, което прави за тях по-трудно естественото забременяване", казва Райли. "Когато се подложат на лечение за продуктивност, те често имат нужда от по-високи дози от лекарствата и за по-дълго време, докато се предизвика овулация."

Неговото проучване не разкрива, че много тънките жени имат повече проблеми със зачеването, както беше показало предишно проучване.

# 13
Цитат на: Meli
В статията ползват един общоприет стандарт, нарича се Body Mass Index. Може да се изчисли примерно ТУК.

ОФФ.....
Мели ти се появи най-накрая.
Вече се бяхме затъжили за теб.Онзи ден идвах в работата ти,но ти имаше упражнение и не можахме да се видим.

Иначе Ва статията е страхотна.Обаче аз смятам,че почти всичко извън нормата създава проблеми за зачеване.Ето например аз съм 173 см. висока,а тежа 48 кг. в момента.Това е ужасно малко.Не ми липсва ову,но явно организма ми не може да се справи с износването на една бременност.Явно трябва да напълнея,но.....нещо не ми се получава.
А иначе и от естетическа гледна точка е гадно щото приличам на някой от Освиенцим или Бухенвалд.

# 14
Аз си мисля че и при мен проблема е в наднорменото тегло. Всичките ми хормонални иследвания са в норма, а цикъла ми е дълъг и повечето пъти няма ову. Опитвам се да отслабна за сега обаче без успех. Забелязала съм по себе си че винаги когато правя диета и успея да смъкна някое и груго килце цикъла ми се скъсява. Говорих по този въпрос с гинеколога си ама той не го намира за особен проблем. Казава че не съм чак толкова дебела че да оказвало влияние.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт