помощ !!!! трябва да анулирам резервация

  • 6 148
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте ! Направих резервация в booking! Сега обаче трябва да я анулирам ,защото със съпруга ми нещо не се разбрахме . Резервацията е направена за 14 февруари и там текста е следния Разноски по анулиране    

    EUR 241.96

Тази резервация не може да бъде анулирана без наказателна такса.
Помагайте ! Какво мога да направя поне да се размина с някаква по минимална глоба , а не с цялата сума за престоя.

# 1
  • Мнения: 4 740
Здравейте ! Направих резервация в booking! Сега обаче трябва да я анулирам ,защото със съпруга ми нещо не се разбрахме . Резервацията е направена за 14 февруари и там текста е следния Разноски по анулиране    

    EUR 241.96

Тази резервация не може да бъде анулирана без наказателна такса.
Помагайте ! Какво мога да направя поне да се размина с някаква по минимална глоба , а не с цялата сума за престоя.
Щом пише, че това са разноските по анулиране трябва да се платят. Внимателно трябваше да прочетете условията когато сте правили резервацията.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 761
палтила ли си я? Понеже има някои хотели където не се плаща предварително, аз така бях направила 3 резервации, и пишеше че трябва да плата, обадих се в Booking и ми ги анулираха безплатно. Обади се и се разбери с тях, Ако ти нямат номера на кредитната карта няма как да те накарат да платиш

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Единственото, което бих казала е, следващия път да се прави резервация с възможност за безплатна анулация. В букинг има такива, само са с една идея по-скъпи. Ама ако не отидеш, е безценно. Другият вариант е да се разберете със съпруачга и да отидете. 500лв. Не са малко, дано размисли. Успех

# 4
  • Мнения: 11 072
За друг път да ти е обица на ухото - когато правиш резервация, четеш внимателно условията - дали е с предварително удържане на сумата, до коя дата какви неустойки и т.н.
Обикновено най-ниската цена е без право на промяна или анулация.

А сега правиш следното - проверяваш си кредитната карта дали парите са дръпнати/блокирани предварително. Ако не са, се обаждаш на хотела и се разбирате с тях.

# 5
  • Мнения: 6
Ами не са дръпнали парите ! Пишеше че плащането се случва при пристигане в хотела!

# 6
  • Мнения: 9 652
Обади се в хотела и разговаряй с управителя.
Аз никога, никога не съм таксувала хората, които са анулирали дори в последния момент.  Peace
Мисля, че на теб също няма да ти вземат парите. Все пак има повече от 2 месеца до 14ти февруари и ще си продадат стаите. Wink

# 7
  • Мнения: 6
Благодаря! Явно ще звъня в хотела .Дано да ми се размине!

# 8
  • Мнения: 6
То всъщност става въпрос за чужбина - Рим

# 9
  • София
  • Мнения: 11 761
щом се плаща при пристигане в хотела, обади се на booking, имат и български номер, писах ти по-горе те ще ти я анулират

# 10
  • Мнения: 9 652
То всъщност става въпрос за чужбина - Рим

Още по-добре. За 14ти февруари всичко ще им е пълно и без теб.  Laughing Звънкай или пиши и-мейл до хотела и се свържи с Букинг. 99% съм убедена, че няма да имаш проблеми.

България:
00800 119 4467

# 11
  • Мнения: 8 237
Нищо не можеш да направиш.
Гориш с цялата сума която е упомената.
Лятото имахме резервация за Гърция която аз отказах навреме. На следващото влизане в резервациите натиснах неволно резервирай отново. Разбира се я отказах на секундата.
Тоест тази резервация е била активна за около 30 секунди. И за това време ми дръпнаха цялата сума.
Оплаках се в букинг, говорих с хотела, жалвах се къде ли не. Но файда никаква.

# 12
  • Мнения: 11 072
Абе, възможен е различен развой на събитията. Нека да опита, със сигурност няма да загуби повече.

Тъй като тук вече не са в сила отношенията по договора, а човешкият фактор, има примери и в двете посоки.
Случаят на Hope for two е бил с моментална транзакция, такива съм имала 2 примерно от сто. При авторката не са изтеглени парите от картата.
 

# 13
  • Мнения: 6
Благодаря! Писах на букинг . Сега ще чакам и ще се надявам! Simple Smile #Crazy

# 14
  • Мнения: 3 292
Трябва да се чете винаги всичко, има всякакви варианти, предварително плащане на цялата сума, плащане на 1 вечер при неявяване, плащане на всичко, безплатно анулиране преди 1-2-3-5-7 дни и др все пак точно от тези фактори хората си правят различните цени. Още помня една тема тук, където бяха резервирани 20 различни хотела и накрая се случи нещо подобно...питай ги, но ако не стане единственият вариант е следния:
Eдинствено може да си закриеш кредитната карта преди февруари и така ще избегнеш плащането. Разбира се, трябва да си смениш и акаунта в букинг за по-сигурно

Общи условия

Активация на акаунт