Домашни маски за коса и кожа

  • 22 405
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Нека споделим кой каква маска за коса и кожа си прави у дома  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 82
За коса - бяла хума, 1 с.л. зехтин, 1 жълтък, 1 с.л. оцет.
Понякога слагам по две от всичко, защото не стига за косата ми. Седя така 2 часа.
Доволна съм от нея.
За кожа не ползвам вече домашни маски, но съм си правила преди пак с бяла хума и кисело мляко.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
тази маска дали би подействала при обилен косопад Cry

# 3
  • Мнения: 82
Ами не съм сигурна, но едва ли. Аз си я правя, защото косата ми е суха... Едно време и аз имах такъв проблем тогава фризьорка ми даде ампули  - професионални бяха и нямам спомен как се казваха, но ми помогнаха.
От кога имаш такъв проблем и какво си пробвала?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
от 2 год.все по това време го получавам,цели кичури падат,отделно и след това като се реша,цели топки се събират...пръскам се с хининова вода,използвам готова маска с чесън,купих си и корени от коприва

# 5
  • Мнения: 82
Аз също имам един период в годината, когато косата ми пада доста. Мисля, че е нормално.
Доколкото разбирам тези периоди си ти отминават без да правиш кой знае какво за косата си, нали?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
е,как да не правя...мажа ,пръскам,обливам се с разни отвари

не съм ходила на лекар,но предполагам,че и Хашимотото е причина...откриха ми го преди 3год. и тогава започна

добре,че косата ми е по-гъста,но в тези периоди оредява доста и ме плаши дали ще престане...трае около 2мес. Sad

# 7
  • Мнения: 82
Е, щом имаш хашимото, колкото и да помагат маските, те едва ли са достатъчни.
Вероятно  храната, хранителни добавки биха ти помогнали, за съжаление не знам какво е подходящо в случая. Желая ти успех  Heart Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 741
Маски за коса много си правя -
1/ ЗЕХТИН
2/Тривитаминол,зехтин,оцет,яйце
3/ Зехтин,оцет,стимулант на Икаров ,хининова вода
4/Зехтин,хума,оцет,ракия,бад.масло
5/Тривитаминол,рициново масло,оцет,маска за коса или балсам и зехтин
Маски за лице
1/ Хума с розова вода и бад.масло
2/ оризова маска на прах/ така я купувам/
3/ Крем за бръснене Каро /нанася се на мокро лице и се стои 15 мин. после се измива с хладка вода и не се препоръчва при суха кожа/

# 9
  • София
  • Мнения: 974
Хума, сок от половин домат и няколко капки лимонов сок- за свиване на разширени пори.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 884
За коса най-често правя тази: затоплен зехтин, жълтък и лимонов сок или оцет.

За лице: розова вода+хума (или хума с кисело мляко) и най-любимата ми е мед с канела.

# 11
  • Мнения: 2 156
и най-любимата ми е мед с канела.
Става ли с канела на прах? Пречи ли ако медът е захаросан, апропо, трябва ли да го втечнявам?
Какво е действието на маската - подранващо, или почистващо, или стягащо порите? Предварително благодаря за отговора и идеята

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Аз ползвам винаги канела на прах, а захаросването на меда не мисля, че е проблем. Смесват се в равни пропорции - една лъжичка мед с една лъжичка канела. Маската действа избистрящо на тена, повлиява добре на тъмни петна и неравности - ако има такива.
Аз стоя с нея 20, ваксимум 30 минути. Ако кожата е раздразнена или наранена обаче, се чувства едно парене от канелата. След измиване лицето е мекичко и чисто.

# 13
  • Мнения: 70
маска за коса с тривитаминол:
2с.л. тривитаминол
1жилтък
1ч.л. мед
1с.л кисело мляко
1с.л. ракия(домашна за предпочитане може и друг алкохол без бира и вино)
1/2 лъжички бяла глина зависи колко гъсто искате да се получи сместа
косата расте доста по бързо от обичайното и се позгъстява правех тази маска в продължение на 3-4 месеца веднъж седмично и съм много доволна.Просто вече ме мързи и не ми се занимава с такива неща.

# 14
  • Мнения: 341
Маже се обилно косата с домашна майонеза и се завива с найлон. Маската стои на косата не по-малко от 2 часа и после се измива с шампоан.
 
1с.л. каша от банан + 1с.л. гъсто кисело мляко + 0.5с.л. мед + няколко капки лимонов сок - разбърква се до еднородна смес и се нанася в/у почистено лице за 20'. Изплаква се с топла вода и след подсушаване се нанася овлажняващ крем.

Общи условия

Активация на акаунт