Притеснявам се! Имам нужда от съвет :)

  • 9 881
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
Имам "малко проблемче" . Бременна съм! До тук добре... Обаче:
На 21 години съм и имам сериозна връзка от година и 3 месеца. Обичаме се и всичко е наред, но това не е планувано... И двамата сме студенти в 3ти курс, не живеем заедно и всичко е нормално, но това се случи непредвидено, говорели сме за бъдещето, имаме намерение да сме заедно да създадем семейство, но не сега, а след 3-4 години, когато сме завършили, както е редно. Не знам как да съобщя на родителитв си! Аз съм момиченцето на тати... Притеснявам се от реакцията им! Моля, дайте ми някакъв съвет ... Как да поднеса новината по възможно най- лекия начин? newsm78 Предварително ви благодаря за съветите!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Доколкото разбирам макар и непредвидено вие си го искате бебето и се насочвате да създадете семейство макар и малко предстрочно на плановете ви.
Родителите ви сигурно знаят за връзката ви, предвид, че не е от съвсем скоро, а и до 1-2 години ще завършите. Много хора имат първото си дете, докато още са в университета.
Според мен, трябва едновременно да им съобщите, че вече ще живеете заедно с таткото, че ще бъдете семейство (с или без брак, както сте го решили) и накрая, че вече очаквате бебе.
Сигурно ще са изненадани родителите ти, но това, което ти се случва не е съвършено ненормално, ти и приятеля ти не сте деца. Може да се очакват и малко мнения, че сте се държали безотговорно, но вие най-отговорно смятате да се грижите за детето си и т.н.

# 2
  • Мнения: 1 412
Няма от какво да се притесняваш, ако сте  решили да го задържиш пък и не си много малка има и много по-тежки случаи  Wink Просто първо кажи на майка ти, а тя нека съобщи на баща ти  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 51
Кажи им и не се притеснявай, може да не е планувано но съм сигурна, че се зарадват! А когато видите бебчето щастието ще е още по голямо! Какво като не сте го планували най хубавите неща така стават, не че няма да ви е трудно но щом така е писано ще се справите! Честито от мен, лека бременност и здраво бебче на финала! Не виждам по хубаво от това да дадеш живот Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Просто го съобщи като хубава новина, каквато и е Simple Smile Аз бих се зарадвала. Напоследък има толкова двойки с проблеми, които чакат детенце... Едно бебе не е пречка за нищо Simple Smile

# 5
  • Мнения: 390
Аз не разбрах дали ще запазите детето? Ако не - може изобщо да не им казваш. Ако да - все пак това е хубава новина, ще се зарадват.

# 6
  • Мнения: 6 764
За такава новина, лек начин няма. Това е огромна радост и още по-голяма отговорност. Заедно с приятеля ти трябва да им съобщите, все пак да знаят, че е до теб. Подгответе се за въпроси от рода на: как ще завършиш, къде ще живеете, как ще се издържате. Не познавам родителите ти, но могат и да попитат дали ще се ожените. Поговорете си с приятеля ти, изяснете се и тогава заедно им съобщете новината. Успех  Peace

# 7
  • Мнения: 5
Благодаря ви за бързите отговори! Simple Smile аз още и на НЕГО не съм съобщила, но той не ми е чак толкова голямо притеснение, въпреки че 3 ти ден не успявам

# 8
  • Мнения: X
Не се тревожи, ще успееш да завършиш, щом си 3 курс, значи имаш още една година само. Има много помощи за майки студентки, особено ако си редовно обучение.

Кажи на приятеля си и на родителите си, всичко ще се оправи. Честито! Hug

# 9
  • Мнения: 1 412
Не се тревожи, ще успееш да завършиш, щом си 3 курс, значи имаш още една година само. Има много помощи за майки студентки, особено ако си редовно обучение.

Кажи на приятеля си и на родителите си, всичко ще се оправи. Честито! Hug
Аз съм майка студентка и не е толкова трудно Wink

# 10
  • Мнения: 5
Не се тревожи, ще успееш да завършиш, щом си 3 курс, значи имаш още една година само. Има много помощи за майки студентки, особено ако си редовно обучение.

Кажи на приятеля си и на родителите си, всичко ще се оправи. Честито! Hug

Много благодаря за подкрепата и куража!

# 11
  • Мнения: 7 325
Аз си мисля че родителите ти няма да са много доволни от факта че ще стават баба и дядо на този етап. И много зависи какво им е отношението към приятеля ти. Иначе какво има да се притесняваш станали е - казваш им и толкова, няма смисъл да отлагаш и да се тормозиш.
Аз бях на твоята възраст и в твоето положение когато родих синът си. Като казах на наще бяха потресени. Големи кандърми бяха да го мяхна, не харесваха бащата и имаша основание. Сега имам 16 год. пубер и не съжалавам че избрах да го родя, но .... ако бях на акъла на който съм в момента щях да отложа появата му с някоя и друга годинка.
Както и да е де, честито да ви е макар и непланувано. Лека бременност и лесно раждане. Щом си момичето на тати ще ти помагат, само не загърбвай учението си, ще направиш грешка. Няма да ти е много лесно, но не е невъзможно да учиш и да гледаш бебе.

# 12
  • Мнения: 10 050
Честито на авторката!
Щом си "момиченцето на тати", не се притеснявай, давай смело. Ще се опулят в началото (няма начин), но после това бебче ще им е най-голямата радост и гордост.  Peace

# 13
  • Мнения: 5
Аз си мисля че родителите ти няма да са много доволни от факта че ще стават баба и дядо на този етап. И много зависи какво им е отношението към приятеля ти. Иначе какво има да се притесняваш станали е - казваш им и толкова, няма смисъл да отлагаш и да се тормозиш.
Аз бях на твоята възраст и в твоето положение когато родих синът си. Като казах на наще бяха потресени. Големи кандърми бяха да го мяхна, не харесваха бащата и имаша основание. Сега имам 16 год. пубер и не съжалавам че избрах да го родя, но .... ако бях на акъла на който съм в момента щях да отложа появата му с някоя и друга годинка.
Както и да е де, честито да ви е макар и непланувано. Лека бременност и лесно раждане. Щом си момичето на тати ще ти помагат, само не загърбвай учението си, ще направиш грешка. Няма да ти е много лесно, но не е невъзможно да учиш и да гледаш бебе.
Благодаря за мнението! Иначе наще много харесват бащата, дори работи в нашата фирма Simple Smile

# 14
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте!
Имам "малко проблемче" . Бременна съм! До тук добре... Обаче:
На 21 години съм и имам сериозна връзка от година и 3 месеца. Обичаме се и всичко е наред, но това не е планувано... И двамата сме студенти в 3ти курс, не живеем заедно и всичко е нормално, но това се случи непредвидено, говорели сме за бъдещето, имаме намерение да сме заедно да създадем семейство, но не сега, а след 3-4 години, когато сме завършили, както е редно. Не знам как да съобщя на родителитв си! Аз съм момиченцето на тати... Притеснявам се от реакцията им! Моля, дайте ми някакъв съвет ... Как да поднеса новината по възможно най- лекия начин? newsm78 Предварително ви благодаря за съветите!

 Hug Hug Hug

Бях в същата ситуация и на същите години преди ... 17 години Simple Smile Точно в 3-ти курс и с планове да се оженим след като завършим Simple Smile Казах на майка ми, а реакцията беше: "Ще си родиш детето, пък ако трябва ние ще си го гледаме!" ... Мама беше на 42 тогава ... Сега 17 години по-късно мога да кажа, че това, че създадохме семейство с любимия човек е най-доброто решение в живота ми ... Завършихме успешно без да прекъсваме, живеейки в Студ. град и гледайки си сами детето ... Реализирахме се ... и си натворихме още 2 слънчица ...
Дали това да родиш е най-удачно за теб - не знам ... За мен и моя живот беше най-доброто, което направих Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт