Изпитани фирми за работа в чужбина

  • 25 206
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Търсих къде ли не, включително и в този форум, но никъде няма дадена информация и затова искам да ви питам, тези, които са работили в чужбина, как са си намерили въпросната работа. Искам да замина да поработя някъде в Европа, по възможност англоговоряща страна, но нямам представа към коя фирма да се насоча, а ме е страх да не попадна на някоя измамна. Тези,които са използвали услугите на такъв тип фирми,нека споделят,много ще съм им благодарна  Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз търся агенции, не търся работа, а коректна фирма, на която да може да се разчита да набере персонал с нужната квалификация.

# 2
  • Мнения: 752
Агенция по заетостта - аз така заминах и всичко в договора беше така както пише, работата е легална с трудов договор в съответната страна.

# 3
  • Мнения: 1 355
В тази група има черен и бял списък на фирмите за чужбина https://www.facebook.com/groups/1535858996664487/
можете да погледнете.

# 4
  • Мнения: 1 822
БОНВВ 2015 ЕООД в кой списък влиза?

Бонус въпрос: има една фирма с име производно на Лео и офис в Петрич (естествено най-вероятно е от София фирмата).

# 5
  • Мнения: 2
БОНВВ 2015 ЕООД в кой списък влиза?

Бонус въпрос: има една фирма с име производно на Лео и офис в Петрич (естествено най-вероятно е от София фирмата).

Здравей, би ли ми казал нещо повече за тази фирма ако имаш вече информация, ще съм благодарен.

# 6
  • Мнения: 2
За БОНВВ 2015 ЕООД говоря

# 7
  • Мнения: 1 822
Има едни в jobs.bg пускат обяви за Чехия. Там се пишат Болкан Хорн. Има издаден лиценз номер еди кой си. Проверяваш в АЗ и наистина този еди кой си номер лиценз е издаден на фирма Болкан Хорс (няма такава в ТР). Пишеш на АЗ и те отговарят "Болкан Хорс има издаден лиценз еди кой си" (без да се споменава думата "чужбина") без абсолютно никакво желание и намерение да проверят случая хаха Grinning

# 8
  • Мнения: 67
БОНВВ 2015 ЕООД в кой списък влиза?

Бонус въпрос: има една фирма с име производно на Лео и офис в Петрич (естествено най-вероятно е от София фирмата).

Здравей, би ли ми казал нещо повече за тази фирма ако имаш вече информация, ще съм благодарен.
фирма БОНВВ 2015 и фирма Vorata Foxium нещо си не помня какво са всъщност една и съща фирма поне според мен.Това мнение е на база факта,че телефона за контакт посочен в обявите на БОНВВ 2015 е същия като на Vorata-0876606172.Работих във фабрика за захарни изделия в Германия наета от фирма Vorata,стана така че ме освободиха от работа (нещо за което се радвам)...В договора подписан с посредника е записано,че ако ви освободят от едно работно място,фирмата посредник ще ви осигури работа в друга фабрика,с която посредника има сключен договор за преотстъпване на работна ръка.Друга работна не ми беше предложена.Колежките с които работих за два месеца нямат никакви документи в Германия-няма адресна регистрация,няма конто,няма договор с немския работодател....няма и преводач....

# 9
  • Мнения: 527
БОНВВ 2015 ЕООД в кой списък влиза?

Бонус въпрос: има една фирма с име производно на Лео и офис в Петрич (естествено най-вероятно е от София фирмата).

Здравей, би ли ми казал нещо повече за тази фирма ако имаш вече информация, ще съм благодарен.
фирма БОНВВ 2015 и фирма Vorata Foxium нещо си не помня какво са всъщност една и съща фирма поне според мен.Това мнение е на база факта,че телефона за контакт посочен в обявите на БОНВВ 2015 е същия като на Vorata-0876606172.Работих във фабрика за захарни изделия в Германия наета от фирма Vorata,стана така че ме освободиха от работа (нещо за което се радвам)...В договора подписан с посредника е записано,че ако ви освободят от едно работно място,фирмата посредник ще ви осигури работа в друга фабрика,с която посредника има сключен договор за преотстъпване на работна ръка.Друга работна не ми беше предложена.Колежките с които работих за два месеца нямат никакви документи в Германия-няма адресна регистрация,няма конто,няма договор с немския работодател....няма и преводач....

Всичко, което е написала съфорумката е абсолютно вярно. Фирва Бонвв 2015 и Vorrata Foxxium Personal Gmbh са едно и също. Това е фирма най-вероятно на някой турски депутат. Подставеното лице се казва Исик и се подвизава уж във Франкфурт на Майн. Фирмата лъже, че ви предоставя преводач, в горепосочената фабрика няма човек, който да говори немски език,  средата не е особено дружелюбна, има турци, цигани, всичко. И най-вече лъжи, интриги и "мазнотии".  Фирмата не плаща социални осигуровки, нищо, че удържат пари за това, всичко е извън закона. Имат една-две фабрики, в които хората работят като роби, както те ги наричат - животните! Ставаш в 5ч, отиваш на работа в 6ч та до 18ч вечерта, или в добрия случай (рядко )  до 16ч! И така всеки ден, дори в събота. Заплатата се получавал когато турчинът има пари - може  с 10 дни закъснение, може един месец. Нищо, че те возях в BMW , може би последен модел,  и се снимат с Ферарита разни, а хората понякога нява какво да ядат, понеже не са получили заплата. При него работи едно момиченце (любовницата му)  на 23 годинки, което и хабер си няма как да работи с хора, нито какво е това уважение към хората, които ти изкарват зарлатата. Фирмата е със запорирани сметки в Германия. Направете си сметка как и кога плаща заплати, който има възможност да си провери в Schufa. Колата, която е дадена за придвижване е извън закона  и катастрофиралал ама не ремонтиранам а така катастрофирала си я карат.

От тук в офиса в София ви обясняват колко е хубаво всичко, как ще получите авансл едва ли не веднага, ама като отидете там те изреднъжл внезапно престанат да двигат телефоните. Всичките. А вие там нов телефон те можете да си купите посмъртно.

Та така с фирва БОНВВ 2015, лъжи, гаври, интриги и мизерници! И, да знаете, че винаги има един, който докладва на мазрия турчин какво става и какло се говори. На него винаги му вдигат телефона, или му отговарят във фейсбук и пръв си получава заплатал независимо от другите. Ако ви трябват телефони мога да ви дам.

# 10
  • Мнения: 1
Да попитам за Бигпак БГ ЕООД не намирам никакво мнение за нея

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да споделя мнението си за фирма Бонвв-работя при тях в една фабрика в Германия и искам да споделя, че сьм очарована приятно от тези хора.Най-напред ми направи хубаво впечатление, че фирмата не сьбира предварителни такси при заминаването в чужбина /както правят др такива .с които сьм работила преди/Изключително коректни при изплащане на заплатите,отзивчиви/налагало ми се е да им звьня кьсно вечерта и винаги са се отзовавали/,изпьлняват коректно подписаните договори-изобщо много са точни.Особено сьм доволна от младото момиченце.което ми помогна в много труден в лично отношение за мене момент.Почти кьм всяка група има немско говорящ-а ако не се обрьщаш кьм някой от координаторите.Малко са тези фирми с които можеш да работиш спокойно и ползотворно.

# 12
  • Мнения: 5
Здравейте някой може ли да ми даде малко  информация за Combo Consult  като цяло коректна фирма ли са ? Ще съм ви благодарна ако ми кажете

# 13
  • Мнения: 3
Агенция по заетостта - аз така заминах и всичко в договора беше така както пише, работата е легална с трудов договор в съответната страна.

Здравейте каква беше работата която ви дадоха от агенцията по заетостта в чужбина,може ли малко инфо моля?

# 14
  • Мнения: 752
Агенция по заетостта - аз така заминах и всичко в договора беше така както пише, работата е легална с трудов договор в съответната страна.

Здравейте каква беше работата която ви дадоха от агенцията по заетостта в чужбина,може ли малко инфо моля?
Влизате в сайта на Агенция по заетостта, намирате Работа в Европа , някъде вдясно се пада и там излизат всички обяви от агенцията. Работата не "са ми я дали" , кандидатства се , ходи се на интервю,поне така беше преди години. Сега предполагам е същото.

Общи условия

Активация на акаунт