Шапка, шал и ръкавички пазят ЮЛСКИТЕ колички. - Тема 4

  • 35 503
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 556


Ако майката се върне първата година на работа,не получава обезщетение от НОИ.Като дойде ред за втората година,получава 170 лв.Сигурно го знаеш,но да го напиша
Да прехвърлиш втората година също е вариант


Тази вечер бяхме по женски.Сега се прибирам.И тримцата ми спят.Голямата с несресана коса и прическата от градина,а малката има неизядено 100 мл мляко в шишето от вечерята.Но сега кусури на гледача няма да намираме  Laughing Щом е успял да ги натръшка и да спят,значи е шести номер

Ти пък, какви 170 лв...не бяха ли втората година минимална работна, а третата нищо newsm78. Аз с първото дете май така съм получавала. Пък ТМ, направо е първенец, един медал ще му турим тука от журито Joy Joy.
Ама така е, мъж, дете и прасе както ги научиш Crossing Arms Crossing Arms Ей го, моинкия вчера 4-степенно меню за вечеря, как не му се откъсна някое " много е вкусно", да речем ooooh!
За връщането на работа, да ви кажа, аз с Лео стоях до 2,5 години и много ми дойде, направих луд скандал вкъщи ( ММ не беше навит да "ме пусне" на работа #2gunfire), извадих всички феминистки аргументи и отидох да разпускам в работата, то си беше като летуване спрямо лудницата в нас. Та, в този ред на мисли, много рано е тегаво, ама и много късно е тегаво ( по други причини). Аз понеже в училище работя, което започва на 01.09, бебето за другата учебна година ще е на 1,2г и ми се вижда малко раничко. Ще ми се ако може да е проходила, да се е "прогърнечила" и да хапва от всичко с всички. Така ще знам че съм изградила лично аз всички основни навици и умения. Ще ме прощавате за грандоманията, ама съм си такава, от мен никой не може да ги направи по-добре тези работи hahaha hahaha.
Та с други думи ще се върна на работа, но по-скоро заради мене си. Не ми харесва прекалено дългата роля на майка- домакиня.  ММ пак от далеко почна да каканиже че работата не била за мене, че ще сме видели по-нататък като наближи.... Трябва да посаднем и хубаво да му набия в канчето че АЗ ще видя. Пък и моето работно време е от 15ч30 до 18ч30... Засега идеята ми е да си прехвърля втората година на майка ми пък да видим

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ти пък, какви 170 лв...не бяха ли втората година минимална работна, а третата нищо newsm78.

170 лв за работеща майка втората година.Ник Нак ще се връща на работа.Неработещите си взимат 340 те левчета
След втората година има неплатен отпуск-11 месеца.6 м на майката и 5 м може бащата да прехвърли на майката

Леле,Бебе,много готино работно време.И аз искам такова.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 1 770

Ти пък, какви 170 лв...не бяха ли втората година минимална работна, а третата нищо newsm78. Аз с първото дете май така съм получавала.


Да, 340лв. е втората година, но ако се върнеш на работа преди да е изтекла, получаваш заплата + 1/2 от майчинството, т.е. 170лв.  Peace

Браво и от мен за татковците, които се наемат да гледат бебета и деца. Моят не е от тях. Все се паникьосва и ми звъни. Два пъти пробвах да изляза с колежките и двата пъти получих обаждане след час и половина. А той преди седмица-две излезе по мъжки и се прибра в 3. Предупредила съм го, че за 08.03 ще ходя и на диско.  Crossing Arms Поне за килата не ме закача. Аз много бих се обидила. Едно е да знам, че съм слон, друго е някой друг да ми го кажа.  Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 370
Здравейте, това с майчинството е кофти. Ние пак сме добре, в някои страни е мноого кратко. Едни семейни приятели от Италия сега се местят да живеят в София по тази причина, там майчинството е 1 година май, а тъкмо се бяха устроили, купиха си мезонет, в хубав, затворен комплекс абе идилия, тя напусна работа и ще отварят магазин за дрехи тук в София. Мисля, че някакви италиански марки като гес и т.н. Той работеше във фабриката на крокс, но ще напусне скоро и той. Решиха, че там няма на къде да се развиват и че тук има повече възможности. Луди хора, луди, луди хора  Crazy Момичето, дори не е живяло в съзнателния си живот в БГ. Намериха помещение вече, на Гладстоун някъде, дано им тръгне работата  Peace
Аз напоследък се замислям за работа, но ми се иска да е нещо в моята си сфера, по принцип искам да пиша за мода към някое онлайн списание, или със стайлинг за фотосесии. Бяха ми предложили редакторска позиция към едно такова фешън списание, ама аз тъкмо бях разбрала, че съм бременна и отказах.
За температурата и моята педиатърка каза, че 37 не сериозно, да давам панадол след 38.
Бащите скатавки са за бой, ама яко бой. Почвам с моя. Той по принцип когато му кажа, че трябва да се ходи някъде и да се прави нещо за Лили отлага всички ангажименти и винаги е на линия ако му се обадя и кажа тръгни, ама се скатава за приспиване, дундуркане, памперси и т.н. само за игра е на линия и разходки.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 408
 Crossing ArmsДобро утро!

Има го това, че по някое време започва да изкукуригваш вкъщи. При мен се случи през втората година. За сега обаче не искам и да чуя за работа, но си знам, че ще се променят нещата. Абе да са ни живи и здрави дечицата, работа ще има. Искам и аз работно време като на бебе2.  Crossing Arms

Хм, странна работа, вчера имах кърма, та преливах, то тече, пръска, ужас. А тази сутрин де достигааа. ПиснА ми, няма ли да се регулира и край. Аз за захранване не мисля, не ми се занимава с пюрета, ама се подготвяме де. Донесохме си столчето от каката, не е първа хубост, ама като знам колко се ползва, няма да давам пари за ново.

# 35
  • Мнения: 10 874
Ех, бебе2, на мен пък ми дай да съм майка и домакиня, ама не става в днешно време или поне не при нас. Няма друг начин за момента, трябва да започна работа, защото сме доникъде с пустите пари, а имаме още да обзавеждаме и дооправяме апартамента. Той пък добре, че излезе без кредит (живи и здрави да са ми прекрасните свекъри), че просто не виждам как щяхме да се справим, дори и аз да работех. Sad Не, че аз не се точа като изкарам книжка да теглим кредит за нова кола, ама дано размисля докато дойде това време. Crazy

И ММ не е от справящите се с бебета, но честно казано и аз не му давам много възможности. Wink Постоянно гледам да огрея навсякъде и да се грижа за всички и понякога се ядосвам сама на себе си, но пък през повечето време ми е добре. Снощи му оставих Елица за половин час и той се справи добре. (всъщност аз малко послъгах - казах просто, че отивам да пазарувам и той си помисли, че до кварталния магазин и като му се обадих да го питам иска ли нещо от Кауфланд, усетих паниката в гласа му Laughing и последва въпросът hahaha "амаааа...ъъъ...скоро си идваш, нали?" Joy) Постът на пайчето ме подсети как ме посрещна ММ като се прибрах - "смених й памперса". Laughing По принцип той умее да сменя и се е случвало на няколко пъти, но сега така го каза все едно е някакво уникално постижение и чака да му дадат златен медал. Joy

Хубав и усмихнат ден на всички!!! Hug Hug Hug

# 36
  • Мнения: 370
Оф, е не е истина колко сме криви днес. Само мрънка и реве от както се е събудила.  #Cussing out

# 37
  • Мнения: 51
Добро утро и от мен. (То май вече е добър ден де  Embarassed)
Ние се нахранихме към 07:30ч. и както приспивах бебока май и аз направих една дрямка до преди малко. Сега ще пийна едно кафенце, че ми е много замаяно.
Аз не смятам да се връщам рано на работа, но ще видим де - всичко зависи от финансовото ни положение. Каката си я гледах до 3 години. За мен това са най-хубавите моменти с детето и не бих се лишила от тях. После почти не можеш да им обърнеш внимание - и аз и съпругът ми работим до към 18:30ч. После се започват вечери, маси, пране и т.н, докато се усетиш и станало време за сън.
На нас този месец ни сложиха само Синфлорикс. Сложихме лепенка и не е вдигал температура. Напоследък е малко крив и през деня не се отпуска да спи повече от 30 мин. Предполагам е от зъбите, защото му е доста подут венеца. Заместих обедното хранене с пюре -хапва си ги без проблем. Само на броколите се мръщи,когато го пробвах и не съм давала втори път.  Сега ще започна да му давам и каша.
Правиха ни проф. изследвания на кръв, урина и ехограф на коремни органи- всичко ни е наред. Само малко му е нисък хемоглобина -112 и затова ще започна да слагам по малко жълтък в пюрето.
Ох много дълго стана, ама не съм писала отдавна.

# 38
  • Мнения: 556
Мерси за поясненията. То не е лошо това с тия 17о лв, особено в моя случай дето работното ми време е минимално..
то моето работно време и със съответно заплащане върви, някой да не реши че се диплят 4 цифрени числа за 15 часа работна седмица Laughing Laughing
Нооо, аз съм гледана жена, както вика един колега и работя колкото да не ми е скучно Joy Joy Joy
Бъзикам се. Всъщност с ММ имаме фирма и работим с други фирми да даваме уроци по френски на персонала. И това в занималнята ми е за кеф, а и защото така мога да си гледам моето дете докато поработвам. А от фирмата имам 2-3 часа седмично и от време навреме ако ида някъде да направя някой симултанен превод или някой друг тест за книжка и така. Но хубавото в лицея е че имам ваканция заедно с всички, т.е. 2 седмици на всеки 2 месеца + 2 месеца лятото. Та паричките дето ми ги дават като ги сметна според работните часове и като приспадна всички ваканции се получава една прекрасна ставка.
А с ММ така решихме че аз ще работя по- малко за да гледам дечковците и да прекарваме максимално време с тях в семейна среда. Пък ММ и той, бачка от 08ч30 до 15ч30.
Вчера каква я свърших.... нали Амчето я приучвам на 5-часов режим и вчера смятам3+5- 8 часа манджа и още 5= 13 часа и още 5... и тук стана засечката и му дадох на детето чак в 19ч15... И му викам на ММ, бреейййй че е нервна тая вечер ooooh! ooooh! Embarassed

# 39
  • Велинград
  • Мнения: 35
Лаленце благодаря за добавянето Simple Smile
За съпружеските тела наистина е както си ги научим. Казах ,че моя го тероризирах постоянно. В начлото го карах на всяко хранене през нощта да сменя памперс и да оригва бебе, но понеже сам си е шеф може да си го позволи да закъснява за работа. Предлагам си медал за това че го сближих с Лилито. Иначе като му я тръшна вечер успявам да наготвя. Снощи яде маринована сьомга с ризото със зеленчуци а за десерт лимонов тарт с малинки. Как няма да пази бебето хихихи. Инче винаги ме хвали за готвартвото, а аз скромнича...съандартна процедура. Обаче дойдат ли гости или отидем ли ние някъде де почва едно наливане с алкохол, едно неискане да тръгваме и задължителен скандал в края на вечерта....стига за ММ.
Бебче спинка и аз имам време за bg-mamma. Днеснще си търсим коледен тоалет. Бях харесала едно комплектче в next ама то само малки останали.....и днес ще обикаляме софийски молове.
За работата, моята работа е в софия, а аз живея във велинград. Преди беше лесно с ММ пътивахмр един ден той един ден аз, ама сега вече не може. Аз съм строителен инженер и в малките градчета трудно се намира такава работа. Мисълта ми е, че ще трябва да я напусна тази и да търся друга тук. Тъжно е, защото мн харесвах колектива...ъъъ поне част от колектива де Simple Smile ама....c'est la vie

# 40
  • Мнения: 500


Искам да ви почерпя,днес моят прекрасен Син Владислав има имен ден,да ми е живо и здраво детенцето.

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 11:44 от yulianka

# 41
  • Мнения: 212
 DianaBeeva, ти като си във Велинград напролет ще побръмчим заедно. Ние имаме къща там в Чепино. Ти в кой квартал си?

# 42
  • Мнения: 770
Юлианка, честит имен ден на прекрасния Владислав! Жив и здрав да ти е и много да ви радва!

У нас нищо ново, ще ми се да изляза, ама заради хремавия  Ивко не смея. То били задни сополи, аз отпред нищо не вадя, ама щом лекарката казава, хубуу съгласява ме /по-точно панира ме достатъчно, че да не смея да мръдна навън/.

Гладна съм. Не знам какво ми се яде, обаче. Мързи ме сега да си правя нещо сладко и набивам мед от един буркан.

# 43
  • Мнения: 613
ААА накъде без мен!!! Запис, запииис!!
Лаленце , чудесна темичка, както винаги!  Hug Hug Hug

Честити месечинка на нашите прекрасни бебоци от групата. Да са ви живи и здрави и много да ви радват!!

Елфитаааа завижд' за женската вечер!

За гледането на деца ММ е точно обратното. Той е много грижовен, обича да се справя сам(ако може да мен няма, супер  Mr. Green). Още от ден 1ви се занимава с дребчо и е много по-спокоен от мен. Но понеже тези мъже се водят рядкост и той много се дразни, защото като ни срещне някой познат/а и само ме питат мен " Как са грижите по малкият", "Не ти ли е уморително", "Свикна ли да сменяш памперси" и той съответно се чувства пренебрегнат. ММ е най-добър в успокояването на Виктор. Може да го успокои за отрицателно време, за разлика от мен. Явно си се разбират някак по мъжки.

За майчинство , на мен ми се иска да почвам работа след първата годинка. Не мога да седя вкъщи, не мога да съм домакиня. Не е в мой стил. Имам нужда от личен живот, социален живот, разнообразие. Колкото и да си обичам и да се радвам на детенцето  не ми е достатъчно. И понеже работя по проекти даже съм се уговорила , ако излезе нещо по-голямо да ме включат и да бачкам от нас или да ходя по малко с бебока в офиса.

В момента само го гледам как се опитва дда се върти като пумпал, ужас! Настръхвам. Заклещила съм го на нашето легло в гимастиката му, но вече мисля варианти как да го слагам на земята. Какво да му постеля, че да не му е студено...
В тази връзка какво мислите за това?(пише УЖ, че е безвредно..) http://olx.bg/pzel-kilim-za-igra-i64208380
Идеята ми е да го сложа на земята и разбира се отгоре ще има и нещо друго, няма да лази върху това. Но поне да не му е студено. Килим нямам.

Хайде отивам да готвя морков, че предният път не успях и се наложи да отворя бурканче  Laughing

Днес с бебе2 ще пируваме щот' е ден на майстора, който иска да се присъедини!

# 44
  • Мнения: 370
За тези, които още чудят как да захранят http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429102.0

Общи условия

Активация на акаунт