Детето ми повръща от мисълта за детска градина

  • 7 488
  • 18
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Здравейте! Имам дъщеричка на 3 г. и 10 м. и тази есен тръгна на градина. Преди това ходеше на ясла с голямо НЕжелание и бяхме толкова изненадани, когато тръгна на градина и още от първия ден си влезе с усмивка и без проблем. Ние също сме много доволни от градината като база, учителите и обслужващия персонал са много учтиви и отзивчиви и нямаме никаква забележка към тях. ОБАЧЕ отпред 2-3 седмици малката почна да не иска да ходи на градина - всяка сутрин докато се оправяме към градината и по пътя се изреждат всички възможни оправдания: " спи ми се", " боли ме коремчето", "болна съм", "пие ми се вода", "студено ми е", "топло ми е"..... до безкрай.

Стигна се дотам че вчера и днес като я карам на градина и влезе ли в градината и ЗАПОЧВА ДА ПОВРЪЩА, а със сигурност не е болна, защото вкъщи няма никакъв проблем с гадене, болки в стомаха, повръщане.

Говорих с една от госпожите и тя каза, че не се е случило нищо необичайно, което да предизвика подобно поведение.

Приемам всякакви съвети! През Март 2015 очакваме второ дете и се надявах каката да свикне с детската градина и всичко да се нареди, но вече не знам какво да правим - да я спираме ли от градината, до ходи ли..., че то веднъж спре ли после пък пак трудно свикват....

Моля помогнете! Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
опитай с хомеопатия
Скрит текст:
IGNATIA-9,15 или 30СН по 5 гранули дневно -спазми,задух,затваряне в себе си от плач,депресия,променливо,непостоянно поведение.
                                 GELSEMIUM-9,15 или 30 СН по 5 гранули дневно

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 11:14 от Doli

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Doli, имаш ли някакви по-конкретни предложения за хомеопатията?

# 3
  • Мнения: 46 508
Аз бях така като малка. Повръщаше ми се от миризмата на градинската храна, дори само от мисълта за нея.
Като тръгна детето ми 1 група и влязох в сградата пак ми стана лошо.
Пробвай да закусва вкъщи (или да не закусва) и да я водите по-късно, в 9 ч., като й кажете, че няма да яде закуската там. Предупредете и персонала, за да не взимат сутрешна порция за нея.
Дано помогне.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Въпроса е, че не само й се гади, ами тя направо си повръща като фонтан. И това(повръщането) се случва преди да е яла нито вкъщи, нито в градината, а в краткия период докато се преобуваме, слагаме пантофите и подреждаме шкафчето...

# 5
  • Мнения: 46 508
Аз повръщах още по пътя за градината. В главата ми изникваше миризмата, която ме чака и започвах.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
написах ти две,които са за този проблем,може да ги редуваш или да даваш само от едното

сестра ми беше така,не се подобри и когато тръгна на у-ще,майка ми се измъчи направо с нея/до 2-3клас/...явно си е до дете,темперамент,характер...но тогава нямаше хомеопатия,по-точно не бяхме чували за нея

# 7
  • Мнения: 8 944
Че какво може да им в стомаха й толкова сутринта, че да повърне като фонтан?  newsm78 Преди да е яла...

Според мен най-добре я наблюдавай и ако трябва направете една консултация с лекар.
Някакви хранителни добавки даваш ли й? Сутрин нещо? Голямата ми дъщеря преди години повръщаше така от Респивакс - едно лекарство, дето се дава профилактично против грип. Няколко пъти го направи точно преди детската и спрях да й го давам.

А за нежеланието - не мога да дам никакъв съвет. Малката ми дъщеря е последна група и до сега не й харесва и не иска да ходи. Всяка вечер и сутрин ми обяснява колко било гадно на детската, как не искала да ходи, да я взема на обяд и т.н. Като изобщо не сме я глезили по тоя въпрос - само като е болна е оставала вкъщи. Явно някои деца са така. Дано вие да свикнете!

Няма странно, че в началото е ходила спокойно. Тогава е опознавала колектива, било е ново за нея. Сега вече е разбрала какво е и явно не й допада.

На кой не му е най-приятно да си седи вкъщи?!

# 8
  • Мнения: 1 572
Мъжа ми и до ден днешен от силна емоция повръща. Конкретно като му предстои летене със самолет.
Според мен детето е стреснато от нещо, което не желае да обясни.
Моята дъщеря си мълчеше и мислехме, че всичко е наред. Но когато по други причини сменихме градината се оказа, че лелката много я е тормозела и заплашвала. Включително заплаха, че ще набие мама, ако ми сподели нещо. И горкото дете да ме предпази си е мълчало. Едва, когато се убеди, че повече няма да ходи в онази градина се отпусна и взе да ми споделя доста стряскащи неща.
Моят съвет е да и дадете подслушваща играчка и сама да проследите деня и в градината. Има едни детски телефони с режим на "чуване". Ще ви сложа линк в нов пост, ако решите да опитате.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 162
dobra, ще се радвам да споделиш линк към подобни детски телефони. И аз съм се замисляла за нещо подслушващо...

# 10
  • Мнения: 1 572
http://ivoucher.bg/category/12/detski-gsm-aparati.html?page=1&view=list - първият модел прилича напълно на играчка.
На някой може да му звучи брутално, но децата са твърде крехки и си  заслужава да сме наясно.
Моят син го бяха душили в градината. Друго детенце, не учителка разбира се. Другото дете понесло мъмрене и стоене на столче, но синът ми беше крив два дена докато забрави случката. За щастие той си казва, но дъщеря ми мълчеше.

# 11
  • Мнения: 108
Много Ви съчувствам за проблема, пред който сте изправена. Моята дъщеря преживя нещо подобно, но още в яслата - повръщане сутрин, понякога и през деня. Всичко продължи около 2 месеца. Не я спрях от ясла, много и говорех, играехме ролеви игри с плюшените и играчки - как те ходят на градина, тя в ролята на учителката и други подобни. Както е писано по-горе, може да пробвате и с хомеопатия.
Всичко е от смяната на мястото, от новите правила и хора. Да не би да настояват непременно да яде? Ако е това, обяснете на персонала да не я насилват.
Успех!

# 12
  • Мнения: 300
Най-грубо казано, всеки си има номер - при вас е повръщане от притеснение, при нас сутрин - ужасен рев, още от яслата и до момента в градината. Все пак трябва да поразпиаш детето какъв е проблема в градината - моя все казва, тоалетната не ми харесвала, леглото не му харесвало, плачел за мама , ама и за тате, а иначе вкъщи е ужасен разбойник.

# 13
  • Мнения: 784
Ужасен проблем, но и често срещан. Имате ли си думата с учителките? Поискайте разговор с тях. Ей, така без да ги обвинявате, а да поговорите като хора. Друго - при определена учителка ли повръща? Това също е важно. Скоро имах такъв случай. Психоложката ни посъветва, всяка от нас да "се сближи" с детето - т.е. - всяка сутрин, когато малчугана идваше, аз му намигах и му говорех "тайно", че ние двамата сме от един "отбор" защото сме със сини очи./примерно./ Тоест, детето да се чувства специално. Опитайте да тръгвате за ДГ заедно с друго дете, което е от неговата група. Ако те вървят заедно и се разсейват, също може да има ефект. Не е изключено и детето да осъзнава, че скоро ще има нов член на семейството и това да е реакция. Сложно е, просто трябва да му се влезе в душичката, толкова са крехки! Peace

# 14
  • Мнения: 24 315
Аз не бих тормозила детето си, ако има такъв проблем.
Определено си има причина толкова силно да не желае да ходи там.
Вие си знаете най-добре, но по-важно от здравето/ в това число и психическото здраве/ на детето няма

Общи условия

Активация на акаунт