Бъдете здрави и щастливи,мами и дечица мили!-06.03.-12.03.

  • 7 186
  • 144
  •   1
Отговори
# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Да се похваля - тъй като бях психясала адски, че нещо не е наред с бебето - днес ходих на ехограф - е има сърдечна дейност, зачатъци на органи... въобще каза доктора, че всичко е нормално за седмицата си - май обаче е по-дребничко. Но за сега това не е някакво отклонение - дано просто бебето е по-дребно, въпреки, че и това ме плаши, щото Дани-бой се роди 2.7 и ако другото е по-дребно - съвсем някоя калинка ще родя Wink но пък може да е по-голям шанса да е дама?!
Е малко ми поолекна - е аз съм си май доста черногледа, но ми е едно хубаво. Само дето не мика колко мм е и колко тежи - като гледам мацките в отчетните - каква инфо дават!! ЧЕ било 9мм, 100% момче и даже пишката че била 5мм??? те това ме стресила даже Wink
Дано въпреки, чен е ми дават такава чак инфо всичко да е наред - добктоа е мил, даже ми пусна повторно изследванията които не успях да направя миналия месец...

ВЪПРОС - за хрема какво да правя? ЗА н-ти път в рамките на тоя месец Дани е хремав - всеки месец от 3 месеца на сам е с хрема и на капки! Има ли бабешки рецепти? Мерси предварително

# 46
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, честити новини!!! Много се радвам за малкото ембрионче - ха дано да е женско!!! Почивай си и се наслаждавай! Имам доста дрехи от Дара и като разбрах, че и двете с Иги сте бременни, не съм ги давала на никой, пазя ги за вас!
За хремата май-най-доброто е стеримар и овлажнител на въздуха. Нали си чувала- с капки за 7 дни минава, без капки за 1 седмица.

Сети, честит рожден ден на съпруга!!! Да ви носи на ръце още много години, поне до 102 г.!

# 47
  • Мнения: 2 327
Сети, честити ти рожденик! Да е жив и здрав и все така да се обичате  Heart Eyes
Ти скоро ще си имаш още един рожденик Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 2 356
Сети, честит рожденник, и аз пожелавам винаги да сте влюбени и само хубави неща в семейството.

Catnadeen, не се притеснявай, ако бебето е по малко от г.с., моята мома до края си вървеше с 2 г.с. назад, д-рите казваха, че сигурно съм забременяла по-късно (примерно когато е преди да ти дойде), макар, че смятах, че знам горе долу кога е направено бебето  Wink Пък накрая 3.500 се роди, тъй че 1-2 г.седмици отклонение не е страшно, даже е нормално.

Нашия татко днес гледа едно семейство дето идват в болницата с две дечица с 1.5 година разлика (водят по-голямото на нещо, а малкото, защото нямало на кой да го оставят) и ми вика: "хайде, ако ми увеличат заплатата да си направим още едно бебе скоро". И аз тъй се размечтах, ох...  Grinning  baby_neutral ама той има претенции и към зодиите.

За хрема съм чувала, от ампулите вит.С в нослето, пресичало, но не съм пробвала  newsm78

# 49
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Стънче, да не разводнявам другата тема - само да ти кажа, че имам твърда увереност, че скоро ще мине и операцията и всички притесннеия! Сигурна съм,че всичко ще е на ред и малкия мъж няма никога да муличи през какви трудности  е минал!
Целувки и горе глават - ти си много силна жена, ще се справиш и сега!

# 50
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Denat ще чакаме увеличението тогава Wink ма да не се отметне ако др месец му я увеличат

# 51
  • Мнения: 3 698
Момичета, благодаряяяяя за пожеланията  bowuu !
Наде, много хубаво ми става като чета за твоето бебоченце в коремченце, а че е малко, не го мисли то тепърва ще расте и хубавее! Аз съм давала вече 3-4 пъти половин малка ампулка вит.С в нослето, а и да пие съм давала.Три поредни дни, после почивка.Стеримар по-скоро Дани на теб ще сложи, отколкото да позволи ти да му пръснеш...Капки, ти си знаеш, но и аз да кажа-виброцил мисля, са по-безвредни, има и още едни, които ставали и за много малки бебчета-резоксим.
Стън, много да нацелуваш мъника, а за операцията - много стискаме палци на смелото юначе и милата му майка.
Дени, разсмя ме с това повишаване на заплатата  Joy , деца да има, те са най-хубавото нещо на света, колкото повече, толкова повече щастие!!!
Силве, как сте в къщи? Много целувки за Марти и бързо да пребори всички вируси, болести и гадости, много  Hug
Целувки на всички!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 356
Ох, Сети, ами нали трябва с нещо да ги гледаме децата, и сме на квартира, и... оправдания много...  Confused Аз много искам 2, и като си гледам ЕГНто, си трябва да са едно след друго, ама... То увеличението му е в сферата на мечтите, но кой знае...   ooooh! баба знае две и двеста...

А, да виброцил капки и аз съм слагала при хрема, те били и противоалергични чух.
Сетих се че мойта два пъти имаше такава по силна хрема, първия път декември, аз не я извеждах никъде, уж да оздравее, а 3 седмици ни държа. Втория път бяхме всеки ден навън и за следобедна закуска само ябълки и банани всеки ден, след 5 дни й мина.

# 53
  • Мнения: 882
Мами, имам нужда от малко помощ Praynig
Мое много близко детенце, от 2 месечна възраст е с глаукома.
В момента е на 5 години. Няколко операции, капки и български, чужди и т.н., но в момента е отново с много високо очно налягане.
Та моля да препоръчате някой кадърен Софийски лекар, който работи с деца.
Ако имате и друга информация относно възможности за лечение в чужбина ще съм Ви безкрайно благодарна!
За съжаление и при дечицата има глаукома.

# 54
  • Мнения: 3 698
Бебиради, аз не мога да ти препоръчам, но се надявам скоро да намерят специалист  Praynig Ако чуете добри отзиви за Топов /работи с деца/, имам му телефоните.
Ох, Сети, ами нали трябва с нещо да ги гледаме децата, и сме на квартира, и...
Да, Дени, знам, че не е толкова лесно,не исках да звуча като Ани Салич, която и кариера прави и малко бебе гледа Rolling Eyes ...Мисълта ми е, че е толкова хубаво да си мама , жертви големи се правят, но щастието е огромно.На мъжа ти желая голяяяямо повишаване на заплатата /може и 6-ца от тотото/   Grinning
Целувки  Heart Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 2 356
.....и 6-ца от тотото/   Grinning
Целувки  Heart Eyes

Meрси, да ти се връща  Hug , и дай боже всекиму  Grinning

# 56
  • Мнения: 3 698
В сайта на Александровска намерих това

ПЪРВО ОЧНО ОТДЕЛЕНИЕ – глаукома, хирургия на очните придатъци, роговица, травмани състояния на ранна и късна реконструкция на преден очен сегмент, катаракта.
   
   I-во Очно отделение е специализирано в диагностиката и консервативното и хирургично лечение на глаукома и други заболявания на предния очен сегмент като катаракта, патологични състояния на роговицата, слъзните пътища, клепачите, орбитата и др.
   В Глаукомния кабинет на Централната Консултативна Поликлиника и I-во Очно отделение освен стандартните диагностични методи (биомикроскопия, офталмоскопия, кератометрия, тонометрия, тонография, гониоскопия, кугел-периметрия) се прилагат редица модерни методи, сред които и някои уникални за страната: апланационна тонометрия по Голдман и Перкинс, скрининг методи за изследване на централното зрително поле по Фридман, изследване и количествена оценка на зрителното поле посредством базирана на персонален компютър система Кампикомп, лимфография на окото и др.
   
   В I-во Очно отделение се извършват всички големи операции на предия очен сегмент, комбинирани интервенции и редица по-малки такива:
    - Екстракапсулна екстракция на катаракта (вътрешно перде) с имплантация на вътреочна леща
    - Ултразвукова факоемулсификация на катаракта с имплантация на мека сгъваема вътреочна леща
    - Фистулизиращи операции за глаукома (трабекулектомия), вкл.с апликация на Mitomicin-C и 5-Fluorouracil
    - Непроникващи операции за глаукома
    - Дрениращи импланти при неоваскуларна глаукома
    - Проникваща кератопластика (трансплантация на роговица)
    - Операции при запушване на слъзните пътища
    - Операции при аномални положения на клепачите
   
   В Клиниката се извършват и Argon и YAG-лазерни процедури при глаукома
   
   Глаукомен кабинет
   бул.”Георги Софийски” 1
   Централна Консултативна Поликлиника
   Тел:952 05 00
   Тел:951 69 96, вътр.583
    Доц.Наталия хр. Петкова – 087 438 435
    Д-р Б.Дж.Ангелов – 088 226 845
    Д-р Чарита Б. Ранкова – 088 354 277
    Д-р Валентин Ив.Апостолов – 088 506 135

# 57
  • Мнения: 3 743
setony, честит ви празник  bouquet поздрави на таткото и пожелания за  много щастие и здраве, и много много да се обичате Heart Eyes

catnadeen, много се радвам за добрите новини Hug, дано  вече да се чувстваш по-добре.  Наде, Дани да няма някаква алергична хрема? Пробвала ли си нещо хомеопатично? Чувала съм за сок от лук, но ми се струва малко гадничко Thinking
Само дето не мика колко мм е и колко тежи - като гледам мацките в отчетните - каква инфо дават!! ЧЕ било 9мм, 100% момче и даже пишката че била 5мм??? те това ме стресила даже Wink
...
да ти кажа честно и мен ме стресира Rolling Eyes, интересно дали това съотношение на височина и пишка ще се запази след години Laughing (малеее каква глупост написах Embarassed, но няма да я трия Crossing Arms)

Denat хайде скорошно увеличение на заплатата Peace (и коя зодия е фаворит?)

# 58
  • Мнения: 3 743
bebiradi, какво препоръчват при това положение лекарите? Нова операция или друго лечение? Сега в болница ли е, как е?  А  детенцето е такъв сладур дано се оправи Praynig

# 59
  • Мнения: 3 743
bebiradi, виж тук http://www.vizus.bgcatalog.com/

Екип от специализирани хирурзи с многогодишен практичен опит извършват операции на:

Катаракта
- безшевна и безкръвна имплантация на меки лещи с най-съвременна апаратура
(Факоемулсификация)

 Глаукома – при деца и възрастни





Общи условия

Активация на акаунт