Бъдете здрави и щастливи,мами и дечица мили!-06.03.-12.03.

  • 7 185
  • 144
  •   1
Отговори
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Хайде пак аз да открия седмицата Simple Smile
И дано само хубави новини да запълнят тази тема.
Лек ден и много усмивки.
Прегръщам ви Hug

# 1
  • Враца
  • Мнения: 871
                  bouquet          Здравейте и от мен!        bouquet


   Нека тази седмица донесе на всички  това , за което са си мечтали от много...много...време!  newsm10  И горе главата ние сме тези които даваме сили на нашите малки дечица.Благодаря ви , че ви има!  newsm51

# 2
  • Мнения: 882
Мили мами, за мен 06.03. е моят ден "БЛАГОВЕЩЕНИЕ".
Точно преди година ми се обадиха от Англия за резултатите на Ради и ми съобщиха най-добрата новина. Немога да Ви опиша колко бях щастлива. Дано с Ради всичко е наред за в бъдеще newsm17.
Пожелавам и на Вас само добри новини и много вяра. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте мили мами и дечица и от мен!

Успешна и прекрасна седмица за всички!
Нека само хубави неща се случват на дечицата ни !

Беби Ради: Нека Бог е винаги с Ради, с вас и винаги да има само добри новини за семейството ви!!!
И не само 06.03 да е най-хубавият ден за теб и детенце!

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хубава и успешна седмица и от мен! Нека само радостни новини и приятни изненади ни поднася.
bebiradi, както днешния, така и всеки ден да ви е празник и Ради да ви радва с нещо ново и хубаво.

# 5
  • Мнения: 2 543
Спокойна и радостна  седмица и от нас! Hug

Само добри новини за всичките дечица и техните чудесни майки! Heart Eyes

Тази сутрин заведох Йоан в яслата след едномесечна пауза! Като видя двора и така се зарадва.... Party Взе да се смее с глас и тича към яслата! Влезе при децата и ни заряза без да се обръща! Laughing Направо ми олекна! Дано и на упражненията се представи добре!


# 6
  • Мнения: 2 543
Да ви кажа за приятелката ми и нейното бебе! Днес са били в болницата на д-р Чавдаров и са се видели с д-р Радославова. Тя е казала, че бебето отговаря по рефлекси на 6-месечно (сега е на 8 м.) и че ако до следващия месец няма подобрение, ще ги прати на рехабилитация. Така че, чакаме следващия преглед, който ще е на 5-ти април. Дотогава й е казала да я държи повече по корем, да й помага да се обръща и да й подава разни неща в лявата ръка. Кажете сега, какво мислите за това? По-скоро добри ли са новините?

# 7
  • Мнения: 3 698
Присъединявам се към пожеланията за здраве и щастие  Hug
На сладката Ради всичко най-прекрасно, да нямате повече повод за притеснения и малката да е здравичка, весела и само радост да ви носи  Heart Eyes
Тази сутрин заведох Йоан в яслата след едномесечна пауза! Като видя двора и така се зарадва.... Party Взе да се смее с глас и тича към яслата! Влезе при децата и ни заряза без да се обръща! Laughing
Страхотно, дано и за напред е така  Hug
И аз да се разпиша как сме, временно изхвърлихме  от менюто си моркови и тиква, защото Лорката оранжевее и сега се чудя какво да яде /домати също не ядем по други причини/.Таня, Дара какво хапваше в оранжевия си период? Освен това има на места грапави участъци и я мажа с кремче.Това е от нас, не спим в очакване на следващо зъбче.През деня е весела бърбори и ни върти на малкото си сладко пръстче...

# 8
  • Мнения: 1 710
Да ви кажа за приятелката ми и нейното бебе! Днес са били в болницата на д-р Чавдаров и са се видели с д-р Радославова. Тя е казала, че бебето отговаря по рефлекси на 6-месечно (сега е на 8 м.) и че ако до следващия месец няма подобрение, ще ги прати на рехабилитация. Така че, чакаме следващия преглед, който ще е на 5-ти април. Дотогава й е казала да я държи повече по корем, да й помага да се обръща и да й подава разни неща в лявата ръка. Кажете сега, какво мислите за това? По-скоро добри ли са новините?
Йапе, мисля, че това са добри новини - изоставането не е голямо и явно докторката е счела, че детето може да се справи и без рехабилитация. Щом ще я следи, не се притеснявай. На следващия преглед ако има нещо ще се покаже. Имай предвид, че при много от децата има разлика в напредъка - при някои става по-бързо, други са по-бавни, но това не означава, че изостават. Мисля, че може да е спокойна.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 262
Зярнах нещо написано от Светлето, вече у дома ли са си с бебе Радост и бързо да докладват как са....Много целувки и прегръдки от всички нас.............
И на всички нас много радости и добри вести тази седмица! Дани чакам те да си говорим, когато си готова, писах ти на кю-то но не отговаряш! Целувам те!

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Лека и безпроблемна седмица! Здарви деца и много детски смях в домовете ни.

Дани, нямаш вина за чуждото решение. Решението е личен избор на човека и уви никой не може да му отнеме глупостта ако го налегне. Предполагам не си перфектна - такива няма, но също така виждам през думите ти как се е стигнало до тук - уви проблема не е в теб. Не знам дали имаме право да виним и мъжа ти - в дадента ситуация просто всеки пред себе си и Бог/буда/природата/съдбата - решава как да действа. Той е предпочел да се оттегли, да се отдръпне и да избяга. Лошо е, че за да оправдае страха си и нежеланието да поеме своята част от товара, той се опитва да се оправдае чрез теб - като те обвинява, че не си била достатъчно настоятелна и добра.
Но и ти и аз знаем, че това са само оправдания. Истината е, че и той го знае... и затова бяга - за да не те гледа и да не се чувства гузен. Аз не бих се обзаложила, че не те обича,но със сигурност се опитва да не те обича - за да може да избяга.
ДАли има начин да се поправят нещата... не съм сигурна. Зависи дали той може да намери сили и желание да си поеме товара. АЗщото съм сигурлна, че ти няма ккаво да промениш и от какво да се откажеш, нали? ЗАтова само остава да се помолим той да намери сили и достатъчно обич към теб, за да преодолее моментната си слабост и да остане с вас.
Ако това не стане - ние сме с теб. Не е кой знае ккаво, но има и още нео - във всичките изпитания съм сигурна, че не си сама - има някой който бди над теб и децата ти, и съм сигурна, че и втози тежък момент, ще те пренесе на ръцете си. И не си права за грешното - да има хора, които изкупват стари грехове, но има и такива /индийците го вярват/ - богоизбрани, които Бог им отрежда страдани, за да може чрез него да се издигнат над обикновените хора. РАзбираш ли? Аз съм на 100% сигурна, че ти си от тези хора. От това задачата ти не става по-лесна... но поне виждам светлина в края на тунела.
Целувки извинявайте, че пиша тук в новата тема, но просто не бях сигурна дали Искрица ще влезне в старата.

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светле ако сте в къщи пиши и дай снимки на принцесата!

Иги, радвам се, че драсна някой ред. Пиши как си - какво става с лекарствата, действат ли? Ти как си с раздялата, а малкия? Целув и теб и малката - да я погалиш пупата!

svasseva дано скоро да се вкл да пише как е Марти.

Sunni ако влизаш тук - пиши, моля те! Мисля ви с Артур.

Мая бързо оздравяване.

И всички други да драснат по ред кка са малките!

# 12
  • Мнения: 462
Успешна и усмихната седмица и от мен!
Много здраве и неповторими мигове с малките съкровища!

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Креми не пишеш как са твоите слънчица! Въобще си една мноого потайна мама Wink само за теб си държиш инфото как са двете слънчица! Пиши ни за тях! Ти си една от най-старите съфорумки и аз помня, че си на много тежък работен ден, но ни пиши за тях!

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Стънче и теб те виждам - драсни как е малкия голям мъж! Не се крий Wink и ние чакаме радостни и хубави новини от вас в най-скоро време. И като мине това изпитание - за теб много щастие и спокойствие, защото ти си изстрада порядъчно, а и сама. Да са ти живи и здарви родителите 8щото моите бая се издъниха в трудния момент - май съм простила ама горчилка остава за цял живот - ма дълга тема/.

# 15
  • Мнения: 2 327
Аз си ви чета редовно, не се крия, ама като съм далеч от звярчо... Надявам се тази седмица дори да се видя с някои от вас на срещата.
Иначе той е добре за момента, растат му зъби, хапе и скубе много добре Simple Smile Особено мен ме обича, защото съм с дълга коса и ме хваща много удобно Simple Smile За съжаление се притесняващ че още не може да седи стабилно сам. Ако е в някои или облегнат му е добре, но сам не се задържа. Мисля че проблемът може да е от това че доста време прекарваше в едно столче за кола. Сега спряхме да го слагаме там освен за хранене. Иначе се обръща, хваща играчки, хвърля ги, търси ги... Всичко останало изглежда наред, ама ме хваща паниката от време на време. Надявам се да навакса.
Каня се от много време да сложа нови снимки в албумчето и ще се похвалим тогава Simple Smile
Рапорт даден!

Да кажа и аз все пак - съжалявам Искрице. Аз и в другата ти тема съм писала, но тук си дала повече инфформация. Не се обвинявай, на сила хубост не става. Все пак останала си с двама мъже, а и ние сме с теб Simple Smile

# 16
  • Мнения: 882
Сети, аз не се притеснявах от оранжевеенето. Като изключим тена, друг проблем няма. Морковите може и да спрете, ама тиквата е страхотна храна за децата. Аз давам още круши, ябълки, киви, всичко това, омешано с изкиснато сиренце. Давам и печена дюля, но мисля, че Лорка е малка още.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
bebiradi само да кажа, че мого се радвам за годишнината ви! Желая още много поводи за годишнини и все хубави около малката принцеса! Целувки от нас!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет и от мен!!! Хайде спорна седмица и добри новини!
Сети, оранжавеенето не е голям проблем, аз ограничих малко морковите и тиквата в този период. Давах най-вече "Зеленчук със сметана" на Хип. И точно на вашата възраст я учех на домашна храна по следния начин -  Малко сварени зеленчуци с месо и едно  пюре със сметана, за да и е по-познат вкуса. Най-лесно се готви за бебе със готовите зеленчуци на Бондюел, малко картофи и зеленина. Също без моркови са "Заек с картофи" на Хип, Семпер имат добър асортимент без моркови, сега видях, че и Нестле от новата серия имат. Дара изяде с апетит пуйка с ориз и тиквички на Нестле. Но общо взаето е проблем, защото повечето готови пюрета са с над 55 %  моркови. Не разбрах какви грапавина имате, но ако е от рода на Атопичните дерматити, ние ги овладяхме с Мустела за измиване и Атодерм после за мазане.
Поздрави

# 19
  • Мнения: 882
Благодаря Наде, Благодаря на всички Вас страхотни мами  newsm51
Сигурна съм, че всеки получава своята добра новина. Ако има изпитания, те задължително завършват с добра новина рано или късно.

# 20
  • Мнения: 3 698
Танче, дерматитче е някакво и нашето,мажа я с линола фет,не му се стряскам много и за оранжавеенето не се притеснявам, но все пак и корегирах малко менюто.Благодаря за изчерпателната информация за манджи, но сметана още не съм давала, ядем хипски плодове и зеленчуци но нещо асортимента без морков и  тиква ми малее, /а тя тиква как обича мммммм, / месо ядем всякакво на Гербер, Семпер тук няма, а май и в Софийските Била и Фантастико няма  Confused
Поздрави на всички мами и целувки за дечицата Hug

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Здравейте и от мен! Аз през празниците рядко сядам на компютъра, доста имах за четене Simple Smile
Искрица,съжалявам за това, което ти се е случило, ти преди доста времего беше подсказала в аватара си Sad  Раждането на едно специално дете винаги променя отношенията в семейството, налага се да променяме начина си на живот, всички планове отиват по дяволите. Децата ни ще са специални независимо как ще изглеждаме и ще се чувстваме, затова по-добрия вариант е да се опитаме да сме такива, каквито сме били и преди това, доколкото е възможно. Каквото и окуражаващо нещо да кажа сега, предполагам болката ти е толкова голяма, че няма да подейства. Ти си много красива и богата духовно жена, вярвам ,че ще намериш начин да продължш живота си и по този начин, преоткривайки всичко , което си подтискала до сега заради мъката си.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 412
Сети, да нямате алергия към сметана? Ако не, можеш спокойно да дадеш, те са за над 4 месеца. Семпер е много добре зареден в Хит, но Дара не харесва картофените пюрета.
bebiradi, кажи някоя от твоите рецепти, много здравословни и интересни ми се виждат.

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичета, МОЛЯ за бабини рецепти за малки юнаци на 1.3 за борба с анемия - е не е нещо страшно 102, но ще пием МАлтофер, та искам и за яденето да попрочета.
Благодаря предварително

# 24
  • Мнения: 3 698
Наде, на прима виста се сещам за жълтък и месо, след малко ще си отворя да видя в книжката какво пише.102 не е страшно, ама ти си го знаеш.Има малтофер на капки и сироп, на капки е по-концентриран и по-лесно го пробутваш /поне аз/, препоръчвам ти го.Целувки, отивам да видя какво пише по книгите...
Попрочетох, преписвам:
месо и месни продукти, риба, яйца-..........те са най-добрият източник на лесноусвоимо желязо.Най-богат на витамини и желязо е черният дроб......Това е  Heart Eyes
Танче, благодаря пак, ще пробвам сметаната и ще потърся /таткото де/ Семпер в Хит   bouquet

Последна редакция: пн, 06 мар 2006, 19:44 от setony

# 25
  • Мнения: 997
Последните десет дни бяха не дотам добри за мен и двете ми мишлета. Днес, обаче, слънцето отново изгря на нашата улица и всички неприятности оставям зад гърба си. Желая щастлива седмица, месец, година на всички мами и техните съкровища.

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ели, лека седмица! добре дошла при нас

Сети благодаря за труда!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 262
Наде, аз пък много давам на Мишо, а и на мене си сега, че бях със същия като на Дани хемоглобин червено свекло, може на сокове или пък на дребни парченца в супите и пасирани след това или там както ги ядете........
Дани, чак сега прочетох в старата тема, макар че знаех от преди за проблема, много съжалявам че така те боли, но искам да ти призная, че този човек явно не е бил достоен да върви до такова Сскряща надежда в живота ти! Искам да вярвам, че ще намериш истинския, който не само ще намери смисъл да сте заедно, но и ще се бори с всичката си мъжка сила да сте заедно. Освен, ако твоя егоистично настроен в момента мъж не се осъзнае и не разбере какво губи! Но ми се иска да се осъзнае в момент, в който имаш вече нова любов и нов живот и няма място за него... за да види как боли! Стана ми криво и ще пиша пак на другите! Прегръщам те Дани!

# 28
Здравейте и от мен! Щастлива седмица на всички мами и бебоци! Не съм запозната с радостите и перипетиите ви, защото съм твърде от скоро тук, но ви желая всичко да е наред. Аз съм с 10-годишен батко, който много ревнува от малкото си братче /11мес./, но и много го обича. Всеки ден се опитвам да му показвам обичта си и към него, но...       А малкия Криси е много неспокоен тези дни и нощи - събужда се с крясъци - не знам, стреснал ли се е, боли ли го нещо... 
 Thinking

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Герганче, да не би малкия да има хрема - тази дето се стича по гърлото иго дави - и затова да се буди уплашен, че не може да диша?
Лека седмица и на теб

# 30
  • Мнения: 882
tigonew, с удоволствие ще споделя какво приготвям аз на Ради, защото хубавото, което правя, че изобщо не използвам захар или други подсладители, бяло брашно, бял ориз, нишесте, бели макарони и т.н.
Десерти приготвям от плодове и извара, плодове и сирене-обезсолено и обезмаслено, овесени ядки и обезмаслено мляко.
Въобще ако искам нещо да подсладя, го правя с круша или ябълка. Почти не ядем банан, макар че понякога, като ми се иска да стане на крем, слагам малко банан.
За закуска най-често давам плодово мюсли (това на Йоткер, на което пише, че няма захар) с 1,5 % масленост прясно мляко. Обича много и попара с ръжен, пълнозърнест или грахам хляб, масло и сиренце.
Обича много рибка. Най-вече купувам сьомга, защото ми се струва най-сигурна. Приготвям я с много зеленчуци и картофено пюре.
Обича й агнешко със спанак. Направо бих казала обожава спанак.
Да не забравя, ползвам кафяв ориз. Много е вкусен и се приготвя много лесно.
Общо взето при нас храненето е много важно и аз търся постоянно здравословни и полезни съчетания.

# 31
  • Мнения: 4 414
здравейте
аз тръгнах на работа и още не мога да вляза в час:(
Малечка ходи с радост на ясла 4 дни, вчера се разплака като я оставях, а днес още в маршрутката викаше "не ще пи децата. иска гушка мама." като отвори учителката и тя ревна с цяло гърло...а, аз си мислех, че ни се е разминало:( та така...адаптираме се и двете...
успех на всички желая и да свършват вече болестите и студените дни!

# 32
  • София
  • Мнения: 4 412
agneshka, аз съмувала че повечето деца са така първите дни ходят с радост и после почват да се осъзнават, но после пак свикват. Успех и на двете!!!

bebiradi, благодаря за идеите, плодово мюсли (това на Йоткер, на което пише, че няма захар), това мюсли в сухо състояние ли е, не съм се заглеждала. Дара също не яде захар, аз случайно забелязах, че не обича много сладки неща и се стремя да й запазя този вкус. Какви круши ползваш, тези по магазините малко ме съмняват. Нещо друго в десерта освен плодове и извара слагаш ли?

Наде, за анемията знам че и спанак помага. Също адаптираните млека за над 1 година са обогатени с желязо, можеш да слагаш в попарата и десертите. Леатон витамините също имат желязо. На Дара на 1 месец след изписването хемоглобина беше 105 и д-р Яръкова каза да сипраме Мултофена. Та не знам, това не е много ниска стойност.

# 33
  • Мнения: 1 710
здравейте
аз тръгнах на работа и още не мога да вляза в час:(
Малечка ходи с радост на ясла 4 дни, вчера се разплака като я оставях, а днес още в маршрутката викаше "не ще пи децата. иска гушка мама." като отвори учителката и тя ревна с цяло гърло...а, аз си мислех, че ни се е разминало:( та така...адаптираме се и двете...
успех на всички желая и да свършват вече болестите и студените дни!

Все едно чета нашата история с Ния - всичко ще е ок - хайде свиквай с работата и ще пишеш!

# 34
  • Мнения: 3 743
Ето ме и мен Hug няма да ви казвам колко много ми липсвахте всички, защото си го знаете  bouquet
Сега известно време ще почета, за да видя какво е станало в мое отсъствие (дано добрите новини са повече Praynig)
А при нас накратко...на Марти му прибавиха и една астма към диабета...три месеца ще пие някакво "много добро" лекарство, което е по скоро за профилактика.
На всичкото отгоре в петък вдигна 40 градуса температура, кашлица, хрема, гадене, високи захари, ацетон.....и изобщо всичко лошо което можеше да се случи....и така беше 4 дни. От вчера след обяд е значително по-добре. Лекарките които го преглеждаха казаха, че това е грипа в момента, но може би и в съчетание със скарлатина, защото имат болни деца в класа...
И така, започвам да чета...
  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 710
Силве, съжалявам за случилото се - дано се възстановявате бързо - ще се  Praynig за Марти.

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
agneshka горе главата - сигурна съм, че е за добро. Като виждам как Дани не иска с баща си да стои ако знае, че съм в апартамента ама не и при тях... това е страшна зависимост и в двете посоки - не бива! За да е пълноценно детето не бива да е толкова, чак привързано към майката. Ти си го знаеш ма аз пак да побая.
А това, че страда... в живота нещата стават трудно и сега децата са НАЙ-ПРИСПОСОБИМИ въпреки, че реват и се дерат. Много е тежко обаче за майката, но никога не забравяй, че във всяко дете живее един малък артист /моя син как се пъне да реве когато иска нещо Wink/, така, че част от рева е и постановка. Няма да ти казвам да си спокойна, щото няма да бъдеш, но само ще те помоля да си потраеш и ще видиш, че Ния й е много добре там... но все пак й трябва време да посвикне.

Светле, радвам се, че пишеш, и дано МАрти се оправи напълно - много е гаден грипа - с температура бяхме 4 дни - първо на 5-6ч вдигаше, а в разгара - на 3-4ч! Днес вече сме по-добре - но бавно отстъпва болестта!

Благодаря за идеята за СВЕЩИЧКИ - де да се бях сетила по-рано - щях да спестя проблемите със стомаха на детето.

# 37
catnadeen, май се оказа права за Криси - имаше хрема тези дни, а сега едва заспа - май лошичко му е на детенце, кашля и плаче почти без силички...събужда се през 15 минути.              Целувки за всички малки слънчица!     И след малко : ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ВАС! БЪДЕТЕ МНОГО ОБИЧАНИ И ЩАСТЛИВИ КАТО ЖЕНИ И МАЙКИ!  bouquet

# 38
  • Мнения: 997
Честит 8-ми март на всички мами!

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Честит празник на всички вас! Желая ви да се чувствате винаги щастливи от това че сте жени  да се радвате на вниманието на мъжете до вас и около вас!
Болните скоро да оздравяват, бремитата да се почувстват по-добре и дечицата вече да дишат пролетния аромат на треви и цветя!
Имам въпрос към майчетата, които дават витамин В12 или Милгама, както е при нас:
Тъй като аз я стривам за да я дам, а не е редно, защото не може да се усвои, дайте идея как да я напъхам цялата таблетка, без да травмирам детето?
gergan4e33, и за мен хремата на Наталия е най-кошмарното боледуване, защото въпреки че е голяма, не може да спи от нея и капя от едни скъпи капки дори и през нощта, защото иначе няма спане ни за нея, ни за нас. Не знам за твоето детенце дали стават, но това са капки, пробвани и от мен, много са добри, отпушват за 2-3 мин и държат доста дълго -  TYZINE им е името, но не знам от коя възраст могат да се дават.
catnadeen, парацетамола можеш да даваш с амидофен, защото били различни и могат да се редуват по на често, но за дозата питай лекар. Другото което е, от опит знам, че различните действат по различен начин, на малкия например самонурофена му сваля температурата, панадола все едно не съм го давала.
За анемията бабината рецепта е 1 жълтък ,една лъжица мед и една смлени орехи сутрин на гладно, но ако питаш мен, анемиите са различни, има желязодефицитни и разни други, затова лекар най-добре ще определи как се лекува.Знам че се дава и витамин В12.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 262
Аз пък днес съм на лирична тема явно и искам да ви препиша тук две много красиви строфи от Пътят на истината от Лао Дзъ, един китайски мислител и поет явно:

От истинска любов поведен,
мъжът в смелчага се превръща
и колкото и да е беден,
във щедрост бедността превръща.

Дори да пожелае слава
на покорител на света,
водач през бурите му става
единствена и чиста тя.

Мисля си, че с това спокойно мога да поздравя и всички нас за празника, може би защото си мисля, макар и за някого грешно, че по-голяма и истинска любов от жената и семейството за истинските мъже няма - някои от тях ще забравят в ежедневните си грижи празника ни, но тихо ще ни подкрепят във всяко начинание, имаме и много грозни моменти в живота си, придружени от скандали и обиди. Но когато всичко е истинско, самите ние жените чустваме, какво можем и трябва да простим и да забравим!
Желая на всички ви да сте много обичани и щастливи!

# 41
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна дай й витамина /те са мноого мънички нали/ в бонбон или нещо друго сладко дето го обича и лапа бързо - кифла или нещо др
Пробвай - не пречи пък ако не стане - ще мисвлим др.
А и бих го дала - но може да го върне - в ъв сок или вода като е много жадна - тогава гълтат по-бързо. Но все пак др е да й попадне нещо с водата - може по инерция да го повърне.

# 42
  • Мнения: 3 698
Ние с Лорка днес сме много щастливи, защото любимото ни момче има рожден ден.Черпим ви по случая с виртуална торта   party023 и ви желаем хубав и весел ден Hug Heart Eyes Hug !

# 43
  • Мнения: 1 710
Сети, да ви е живо и здраво "момчето" - много да ви слуша, а и вие него разбира се. Букети от нас   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Честит татко и мъж!
ДА е жив и здрав и винаги да е до вас! ДА ви обича с цялото си сърце, и вие него - също!

# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Да се похваля - тъй като бях психясала адски, че нещо не е наред с бебето - днес ходих на ехограф - е има сърдечна дейност, зачатъци на органи... въобще каза доктора, че всичко е нормално за седмицата си - май обаче е по-дребничко. Но за сега това не е някакво отклонение - дано просто бебето е по-дребно, въпреки, че и това ме плаши, щото Дани-бой се роди 2.7 и ако другото е по-дребно - съвсем някоя калинка ще родя Wink но пък може да е по-голям шанса да е дама?!
Е малко ми поолекна - е аз съм си май доста черногледа, но ми е едно хубаво. Само дето не мика колко мм е и колко тежи - като гледам мацките в отчетните - каква инфо дават!! ЧЕ било 9мм, 100% момче и даже пишката че била 5мм??? те това ме стресила даже Wink
Дано въпреки, чен е ми дават такава чак инфо всичко да е наред - добктоа е мил, даже ми пусна повторно изследванията които не успях да направя миналия месец...

ВЪПРОС - за хрема какво да правя? ЗА н-ти път в рамките на тоя месец Дани е хремав - всеки месец от 3 месеца на сам е с хрема и на капки! Има ли бабешки рецепти? Мерси предварително

# 46
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, честити новини!!! Много се радвам за малкото ембрионче - ха дано да е женско!!! Почивай си и се наслаждавай! Имам доста дрехи от Дара и като разбрах, че и двете с Иги сте бременни, не съм ги давала на никой, пазя ги за вас!
За хремата май-най-доброто е стеримар и овлажнител на въздуха. Нали си чувала- с капки за 7 дни минава, без капки за 1 седмица.

Сети, честит рожден ден на съпруга!!! Да ви носи на ръце още много години, поне до 102 г.!

# 47
  • Мнения: 2 327
Сети, честити ти рожденик! Да е жив и здрав и все така да се обичате  Heart Eyes
Ти скоро ще си имаш още един рожденик Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 2 356
Сети, честит рожденник, и аз пожелавам винаги да сте влюбени и само хубави неща в семейството.

Catnadeen, не се притеснявай, ако бебето е по малко от г.с., моята мома до края си вървеше с 2 г.с. назад, д-рите казваха, че сигурно съм забременяла по-късно (примерно когато е преди да ти дойде), макар, че смятах, че знам горе долу кога е направено бебето  Wink Пък накрая 3.500 се роди, тъй че 1-2 г.седмици отклонение не е страшно, даже е нормално.

Нашия татко днес гледа едно семейство дето идват в болницата с две дечица с 1.5 година разлика (водят по-голямото на нещо, а малкото, защото нямало на кой да го оставят) и ми вика: "хайде, ако ми увеличат заплатата да си направим още едно бебе скоро". И аз тъй се размечтах, ох...  Grinning  baby_neutral ама той има претенции и към зодиите.

За хрема съм чувала, от ампулите вит.С в нослето, пресичало, но не съм пробвала  newsm78

# 49
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Стънче, да не разводнявам другата тема - само да ти кажа, че имам твърда увереност, че скоро ще мине и операцията и всички притесннеия! Сигурна съм,че всичко ще е на ред и малкия мъж няма никога да муличи през какви трудности  е минал!
Целувки и горе глават - ти си много силна жена, ще се справиш и сега!

# 50
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Denat ще чакаме увеличението тогава Wink ма да не се отметне ако др месец му я увеличат

# 51
  • Мнения: 3 698
Момичета, благодаряяяяя за пожеланията  bowuu !
Наде, много хубаво ми става като чета за твоето бебоченце в коремченце, а че е малко, не го мисли то тепърва ще расте и хубавее! Аз съм давала вече 3-4 пъти половин малка ампулка вит.С в нослето, а и да пие съм давала.Три поредни дни, после почивка.Стеримар по-скоро Дани на теб ще сложи, отколкото да позволи ти да му пръснеш...Капки, ти си знаеш, но и аз да кажа-виброцил мисля, са по-безвредни, има и още едни, които ставали и за много малки бебчета-резоксим.
Стън, много да нацелуваш мъника, а за операцията - много стискаме палци на смелото юначе и милата му майка.
Дени, разсмя ме с това повишаване на заплатата  Joy , деца да има, те са най-хубавото нещо на света, колкото повече, толкова повече щастие!!!
Силве, как сте в къщи? Много целувки за Марти и бързо да пребори всички вируси, болести и гадости, много  Hug
Целувки на всички!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 356
Ох, Сети, ами нали трябва с нещо да ги гледаме децата, и сме на квартира, и... оправдания много...  Confused Аз много искам 2, и като си гледам ЕГНто, си трябва да са едно след друго, ама... То увеличението му е в сферата на мечтите, но кой знае...   ooooh! баба знае две и двеста...

А, да виброцил капки и аз съм слагала при хрема, те били и противоалергични чух.
Сетих се че мойта два пъти имаше такава по силна хрема, първия път декември, аз не я извеждах никъде, уж да оздравее, а 3 седмици ни държа. Втория път бяхме всеки ден навън и за следобедна закуска само ябълки и банани всеки ден, след 5 дни й мина.

# 53
  • Мнения: 882
Мами, имам нужда от малко помощ Praynig
Мое много близко детенце, от 2 месечна възраст е с глаукома.
В момента е на 5 години. Няколко операции, капки и български, чужди и т.н., но в момента е отново с много високо очно налягане.
Та моля да препоръчате някой кадърен Софийски лекар, който работи с деца.
Ако имате и друга информация относно възможности за лечение в чужбина ще съм Ви безкрайно благодарна!
За съжаление и при дечицата има глаукома.

# 54
  • Мнения: 3 698
Бебиради, аз не мога да ти препоръчам, но се надявам скоро да намерят специалист  Praynig Ако чуете добри отзиви за Топов /работи с деца/, имам му телефоните.
Ох, Сети, ами нали трябва с нещо да ги гледаме децата, и сме на квартира, и...
Да, Дени, знам, че не е толкова лесно,не исках да звуча като Ани Салич, която и кариера прави и малко бебе гледа Rolling Eyes ...Мисълта ми е, че е толкова хубаво да си мама , жертви големи се правят, но щастието е огромно.На мъжа ти желая голяяяямо повишаване на заплатата /може и 6-ца от тотото/   Grinning
Целувки  Heart Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 2 356
.....и 6-ца от тотото/   Grinning
Целувки  Heart Eyes

Meрси, да ти се връща  Hug , и дай боже всекиму  Grinning

# 56
  • Мнения: 3 698
В сайта на Александровска намерих това

ПЪРВО ОЧНО ОТДЕЛЕНИЕ – глаукома, хирургия на очните придатъци, роговица, травмани състояния на ранна и късна реконструкция на преден очен сегмент, катаракта.
   
   I-во Очно отделение е специализирано в диагностиката и консервативното и хирургично лечение на глаукома и други заболявания на предния очен сегмент като катаракта, патологични състояния на роговицата, слъзните пътища, клепачите, орбитата и др.
   В Глаукомния кабинет на Централната Консултативна Поликлиника и I-во Очно отделение освен стандартните диагностични методи (биомикроскопия, офталмоскопия, кератометрия, тонометрия, тонография, гониоскопия, кугел-периметрия) се прилагат редица модерни методи, сред които и някои уникални за страната: апланационна тонометрия по Голдман и Перкинс, скрининг методи за изследване на централното зрително поле по Фридман, изследване и количествена оценка на зрителното поле посредством базирана на персонален компютър система Кампикомп, лимфография на окото и др.
   
   В I-во Очно отделение се извършват всички големи операции на предия очен сегмент, комбинирани интервенции и редица по-малки такива:
    - Екстракапсулна екстракция на катаракта (вътрешно перде) с имплантация на вътреочна леща
    - Ултразвукова факоемулсификация на катаракта с имплантация на мека сгъваема вътреочна леща
    - Фистулизиращи операции за глаукома (трабекулектомия), вкл.с апликация на Mitomicin-C и 5-Fluorouracil
    - Непроникващи операции за глаукома
    - Дрениращи импланти при неоваскуларна глаукома
    - Проникваща кератопластика (трансплантация на роговица)
    - Операции при запушване на слъзните пътища
    - Операции при аномални положения на клепачите
   
   В Клиниката се извършват и Argon и YAG-лазерни процедури при глаукома
   
   Глаукомен кабинет
   бул.”Георги Софийски” 1
   Централна Консултативна Поликлиника
   Тел:952 05 00
   Тел:951 69 96, вътр.583
    Доц.Наталия хр. Петкова – 087 438 435
    Д-р Б.Дж.Ангелов – 088 226 845
    Д-р Чарита Б. Ранкова – 088 354 277
    Д-р Валентин Ив.Апостолов – 088 506 135

# 57
  • Мнения: 3 743
setony, честит ви празник  bouquet поздрави на таткото и пожелания за  много щастие и здраве, и много много да се обичате Heart Eyes

catnadeen, много се радвам за добрите новини Hug, дано  вече да се чувстваш по-добре.  Наде, Дани да няма някаква алергична хрема? Пробвала ли си нещо хомеопатично? Чувала съм за сок от лук, но ми се струва малко гадничко Thinking
Само дето не мика колко мм е и колко тежи - като гледам мацките в отчетните - каква инфо дават!! ЧЕ било 9мм, 100% момче и даже пишката че била 5мм??? те това ме стресила даже Wink
...
да ти кажа честно и мен ме стресира Rolling Eyes, интересно дали това съотношение на височина и пишка ще се запази след години Laughing (малеее каква глупост написах Embarassed, но няма да я трия Crossing Arms)

Denat хайде скорошно увеличение на заплатата Peace (и коя зодия е фаворит?)

# 58
  • Мнения: 3 743
bebiradi, какво препоръчват при това положение лекарите? Нова операция или друго лечение? Сега в болница ли е, как е?  А  детенцето е такъв сладур дано се оправи Praynig

# 59
  • Мнения: 3 743
bebiradi, виж тук http://www.vizus.bgcatalog.com/

Екип от специализирани хирурзи с многогодишен практичен опит извършват операции на:

Катаракта
- безшевна и безкръвна имплантация на меки лещи с най-съвременна апаратура
(Факоемулсификация)

 Глаукома – при деца и възрастни





# 60
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Само дето не мика колко мм е и колко тежи - като гледам мацките в отчетните - каква инфо дават!! ЧЕ било 9мм, 100% момче и даже пишката че била 5мм??? те това ме стресила даже Wink
...
да ти кажа честно и мен ме стресира Rolling Eyes, интересно дали това съотношение на височина и пишка ще се запази след години Laughing (малеее каква глупост написах Embarassed, но няма да я трия Crossing Arms)



Хахаха  hahaha, наистира звучи стресиращо  Joy

Сети, честит ти рожденик (със закъснение), да ви е жив и здрав и виниги толкова да ви обича и помага.

Да ви похваля Яни от три дена ходим на рехабилитация за ръчичка (без количка) и милото се справя много добре, ходи, дори тича (щото нали все закъсняваме  Embarassed), малко има изцепки, той наляво, аз надясно  #Crazy, но в общи линии е добре, издържа дълго и не иска много, много да го нося. Като се има предвид, че проходи доста късно, за мен си е постижение  bowuu Обаче вчера се затича (да ми избяга) и падна в една кална локва, плитка, но с много кал и изглеждаше неуписуемо  #Crazy, ама това да ми е проблема  Wink

# 61
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
catnadeen, обърни внимание сополките на Дани какви са на цвят, ако не са бистри или жълти(като се сгъстят), а зелени, значи има бактериална инфекция, може да се наложи якакви по-специални капки да даваш. А иначе, с капки и без капки - пак ще мине. Стеримар аз пръсках в капачка и от там слагах с капкомера, иначе пръскане в носа е рискована операция.
Стига вися в отчетните да се шашкаш, колко е голямо бебето зависи и от това кой лекар го гледа. На мен пък са ми голяма скука отчетните, включих се чак като стана на 6-7м бебока и много бързо се отегчих, само ако имам въпрос пиша. И за каква пишка може да става дума, тая мама някой доктор я е избъзикал яко Wink
Denat, не бързай с второто, вярно че годинките вървят, но още 1 можете да почакате, за да ти е по-лесно после. За зодията и аз съм любопитна Wink
PetiaK , голяма картинка сте били с това падане Simple Smile
setony , честито и от мен на патерица.

# 62
  • Мнения: 882
Благодаря ти Сети и на Силвето също Hug
Ще предам на майката информацията. Тя сега пак е на кръстопът. Операция ли да правят, какви капки да слагат? Дано случи на правилния лекар, защото глаукомата не прощава.

Петя, тази Ваша история, ми напомни за онази приказка "Ах на тати бялото лебедче"
Сигурно е било много смешно. Целувки на Яни.
Тръгвам днес за София. До утре на срещата. Аз съм Ви виждала, ама Вие не. ИЗНЕНАДА..

# 63
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ПетиаК супер - казвах ти аз че малкия не само ще ходи ама майчини страхове! Въобще не е проходил късно! НЕ всички тръгват на 8 месеца, като госпоицата под нас Wink

Светле Васева и аз това се ошашках Wink Я разкажи как е в училище нашия приятел Марти!

Любознателна става ли идеята за сладкото и хапчето? Или е тъпа? То аз просто нямам опит още - само голя идея... За отчетните - пробвах поне този път да се приобщя - миналия се запознах и ми допадат момичетата...ама просто не се чувствам част от цялото - мислех, че е щото се вкл чак след раждането... Ама като гледам - боже не мога цял ден да пиша колко ми е лошо, точно как, къде ходя да пазаря... Вие сте моята общност - и не е само защото ДАни имаше проблеми - просто вие ще осъдите 10 общочовешки важни проблема и няма да говорите за памперси, хранене и тем подобни. Но сигурно и др е интересно за момичетата - просто аз умирам от скука.

Та във връзка с това - благодаря отново на всички допринесли това кътче да го има - и на тези измислили форума като цяло, и на тези дали идея децата с проблеми да имат своето кътче.

# 64
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
bebiradi пиши на тази майка - дето детето й е с катаракта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54083.0

и ето съвсем на скоро какво писа също някаква майка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80558.0

# 65
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иначе на някой бях пускала пост с повечето очни лекари - ама дъъълъг пост с доста доктори - така, че ако потърсиш с търсачката ще изкочат многто имена. Пиши на София - те се борят сега и май чакат операцията - така, че сигурно се е спряла на някой и има представа .
Успех на приятелката ти!

# 66
  • Мнения: 3 743
...
Светле Васева и аз това се ошашках Wink Я разкажи как е в училище нашия приятел Марти!
...

Ох, не исках да започвам отново с нашите проблеми Sad, не е добре - не ходи. Вчера трябваше да е на училище, че нали беше болен една седмица, и пак се почнаха старите истории... Последния ден, в който беше на училище Марти много се разтрои, защото неговия "приятел" в класа го натопил за нещо си пред класната, а пък Марти не бил виновен. Милия се почувствал много наранен и предаден Cry За съжаление моето дете очевидно е много, много чувствително и лесно ранимо (няма да ви казвам на кого се е метнал). За жалост в момента имам и голям проблем с мъжа ми и се опитвам (май доста неуспешно) да го прикривам. Не знам как би реагирал Марти ако му кажа, че искам да напусна баща му....май не е точно сега момента Confused

# 67
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Обаче вчера се затича (да ми избяга) и падна в една кална локва, плитка, но с много кал и изглеждаше неуписуемо  #Crazy, ама това да ми е проблема  Wink
Петя, Преди да роди Кунето излизахме заедно с моите деца. Моето мило момче беше спретнато за излизане и реши да цопка в малките локви. Понеже така или иначе се отказах от да ходим за където се бяхме запътили решихме да се пошляем с Кунето и го оставих да си цопка, само му казах да внимава да не се намикри много, че обувките му не са много подходящи. Моето мило дете реши че ще цопа и в по- големи локви и ...затъна до коляното в един препълнен колектор за вода- ония малки квадратни шахти. На този колектор му бяха счупени две от пръчките и наш човек затъна.  Confused Добре, че беше топло иначе щеше да замръзне.

Силве, много съжалявам за проблемите ти- не ти е лесно, ама хич. Прегръщам те, ако това е някаква подкрепа.

# 68
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве,

# 69
  • Мнения: 3 743
...
Силве, много съжалявам за проблемите ти- не ти е лесно, ама хич. Прегръщам те, ако това е някаква подкрепа.

Да, и то много голяма Hug
Благодаря ти  bouquet

# 70
  • Мнения: 3 743

Наде, ти да не се притесни, че ми викаш "Светле" Wink - ще те взимам за кръстница Laughing
Тя и мама Иги до скоро ми викаше Светле, а и в интерес на истината доста познати ми викат така, ще взема да се прекръстя  bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!
Отдавна не съм се разписвала, но ви чета и се радвам на хубавите новини и скърбя с вас за лошите.

Denat-наистина много мило изказване на съпругът ти Simple Smile Да ти е жив и здрав и да получи така желаното повишение, да се сбъдне и раждането на бебенце в зодията която той харесва....   Praynig се с две думи да се изпълнят всичките ви желания

bebiradi - пожелавам приятелите ви да намерят добър и сърцат специалист и да помогнат на детенцето

catnadeen-прекрасно е че сии се успокоила, като си отишла на преглед. Госпожиците винаги са по-малки, нежни , крехки Simple Smile Ще си имаш ти момиченце  Laughing

svasseva-много кофти е това детско "приятелство".... и чувствителните деца го преживяват много тежко. Може би наистина не е точно сега момента за раздяла с мъжа ти,но ако ти си напрегната и си страдаш тайничко няма да издържиш дълго.... и Марти пак ще разбере, сам ще го усети и сигурно ще му е по-тежко, отколкото ако ти му го обесниш.
Аз мн трудно преживях развода на нашите, но мама предварително ме подготви какво ще се случи и защо. Аз бях свръхчувствитела .. имаше случаи като се разплача и се захласвах и хвърлях в тъч нашите или дни в които мълчах и само подсмърчах.Затова мама ме подготви така да се каже няколко месеца преди окончателното си решение-бавно и систематично ми обесняваше за нещата от живота.
Ти си знаеш най-добре положението вкъщи...пожелавам ти търпение и да вземеш най-правилното решение за теб и Марти
Прегръщам те и те подкрепям във всичко


petiak- били сте толкова мила картинка.... дай боже всекиму такава омърляна ситуация- дано дечицата ни да могат да преживеят повече такива нормални детски случки

Ние имаме проблеми с колики ли да го нарека за нейните 9.5 месеца са неспецифични... или да си го кажа газове. буди се нощем и започва едно пънене, извиване на телцето назад, правя масаж на коремчето-пръцне два пъти и после мъки.... и така продължава с часове... много малко сдпи вследствие на което и следват нашите проблеми-гърчовете Sad

Давам й капки Еспумисан, слагам бутилка с топла вода до коремчето й , масажирам я .... кажете още какво мога да правя за да облекча болките й.
Ходих на лекар-тя каза само за капките. Но изглежда не ни помагат
Не мога да й събера и урина за изследване вече 3 ден. В колекторчето 3капки, а всичко др в памперса, не иска да я държа и да пиша ....
Дали ще е правилно изсл ако сложа памук в памперса и после го изцедя в шишенцето ?
Спи й се вече, ще се гушкаме.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 412
bebiradi, и аз си мислех да ти кажа за Визиус. Бяха ми препоръчали лекар от клиниката да се занимава с ретинопатията на Дара, а и доц. Алексиева е специалист с име. Виждам, че са се преместили в новата сграда, старото място приличаше на склад. Аз съм доволна. Давах тел. на няколко майки, но те нещо предпочетоха други лекари. Виждам на сайта, че пише че работят и със ЗК. Мисля, че е място, което трябва да го имат в предвид.

# 73
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
catnadeen ,ние пием Милгама, я хапчетата са големи колкото Аналгин - хинин, но може да пробвам с В12, че са по-малки и ползата ако ги глътне цели да е по-голяма.
За отчетните - аз още като бременна се записах, ама тогава даже и не ги четях, аз и с децата избягвах да се събирам с майки, дето говорят само за това как се е уригнало детето и т.н., не е за мен това Grinning
nandy, защо така с малката, храната ли не й понася? При Наталия коликите започнаха като започнахме захранването със сокче, беше нещо страшно, а всички лекари бяха на мнение, че трябва недоносените от рано да се захранват, много съжалявам , че ги послушах.
 Аз получих лично съобщение от майка, която чете тук , но не пише, информацията й е много ценна. Помолих я да я пусне в темата за Генерализирано разстойство на развитието, но досега не го е направила и се чудя дали аз вече да не го направя.
В линка , който ми изпрати ,пише и за вредата от един консервант във ваксините, и особено тази за хипатит и как може да бъде причина за такива разстройства на развитието. Направо ми се изправи косата.

# 74
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, съжалявам, че така ти се струпаха нещата.
Сега ще те питам нещо - надявам се няма да се обидиш или да решиш че си вра гагата дето не ми е работа - сигурна ли си, че покрай проблемите на Марти не си си загърбила личния и съпружески живот? ЗАщото често го правим - аз вече нямам нищо лично освен Интернета - всичко др е свързано с детето. Сигурно и затова толкова кеся тук  - единственото лично пространство. Болезнено съм се вкопчила в ДАни - дори на ресторант не искам без него... Не искам /а не че не мога/ да го дам на нашите... страх ме е, че току виж се справил и без мен Wink
И така усещам душевна празнота и не само - аз наистина не мога нищо да предложа на приятели - те вече не ме и търсят....
Да не говорим, когато това доведе до отчуждение с любимия - но ние с мъжа ми се хладни, а и нашите отношения са малко по-различни, та затова това не ни пречи....
ДАно намериш пътя си! Дано той не е наистина отделно от този на мъжа ти.
Но и също така ми повярвай, че детето може да усеща нещата, а и няма как като живеете опд един покрив да не е чуло и видяло нещо - не знам дали не е добре да го разпиташ и ако трябва - по-добре да поговориш открито. Защото един стаен проблем е по-страшен за детето дето не го разбира от един споделен и обсъден проблем.
КАквото и да правиш - гледай себе си! Защото децата са до време, а после? И има още нещо по-важно - ако ти си нещасна няма начин детето да е щасливо! Няма! ЗАтова мисля, че то ще преживее шока от раздялата по-лесно отколкото цял живот да се мразите, обиждате и презирате. Най-малкото то няма да има реална представа какви трябва да са взаимоотношенията в семейството.
Успех, дано се справиш с деликатната и тежка ситуация! Аз те прегръщам и ти желая успех и съжалявам, че не мога с нищо конкретно да помогна.
НАдявам се да е криза, която ще отшуми!

# 75
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна ако искаш пусни там или пък даже и тук темата... Мисля, че майчето не би се обидило.
Аз пък съм много резервирана към тези неща - оплюването на ваксините - съгласна съм, че трябва да се изчистват макс! Но пък и риска от това да паднеш - и да придобиеш епилепсия...
МИсълта ми е, че риска от това да умират деца от това, че не е солжена ваксина е много по-голям, от риска да се получи увреждане в следствие на поставена ваксина.
Вярно, че родител пострадал от това - няма да го просит, но аз и да знам тези неща - ще сложа всички ваксини, защото другия риск е много по-голям.
Родиш ли се винаги има риск да умреш, а то сатва рано или късно - не бива да робуваме на предрасъдъци и страхове, защото те ни сковават и пречат трезво да се мисли.
Аз имам една теза и тя е  - ПОЕМАМ РИСКА ДА ЖИВЕЯ. Защото да живееш е изпитание и риск вески ден.
СЕга чета /но май ще я отложа, защото направо е толкова жестоко образна, че ми бърка в нервната система/ - Борис Виан "Сърца за изтръгване" - няма как да ви предам абстрактните му алегории - но е толкова близко до нас - майките готови да затворим в клетка своите летящи в небесата рожби само с мисълта, че така ще ги спасим и обезопасим... МОжем ли да го направим? Имаме ли правото? Жестоки въпроси и жесток избор...

# 76
  • София
  • Мнения: 1 333
Любознателна на нас  досега ни е сложена само 1 ваксина тази която е още в първите дни след раждането и никоя друга. Мисля че ще сме освободени от ваксини, но не знам за колко време Sad Защото да си призная ще умра от страх при всеки един контакт с дете, животно или остър, ръждив, мръсен предмет... май трябва да живее в пълна изолация, а и сигурно няма д ани вземат на градина живот и здраве без ваксини.... Не съм запозната още с този въпрос, но май е доста важен и наболял при нашите дечица.
Докато бях в болницата с малакат дойдоха няколко ужасни случая и майките незнаеха на кой свят са и кого да убият ...
На 6м възраст след ваксина за полиомелит започва синдром на Уест (гърчовете като при Мими). До тогава момченцетео се развивало повече от перфектно и изведнъж нищо , ужасен рев, гърч след гърч.Веднага приложиха Синактен и получиха успех. Сега да е жив и здрав Тошето е добре.
При друго момченце отново след полиомелит на на по-голяма възраст не могада се сетя сега на колко беше, но знам че беше при последният прием на капките за полиомелит.... малкият който е ходел и правил беля след беля изведнъж се вдървява от кръста надолу.... незнам какво стана с това детенце... майката не остана в отделението, защото не можеше да преживее гледката, остана бабата , но на нея милата не й се говореше... стоеше сама в стаята с детето, после нас ни изписаха и така. Дано с рехабилитация да са успели да му помогнат.
Това само знам за ваксините. АЗ нали не се срещам с др майки и незнам ама нищичко по темата, а и вас не съм се сещала да питам и не съм търсила по форумите.
Кажете нещо повече ако знаете.

# 77
  • Мнения: 2 232
Относно ваксините това, което знам е , че е хубаво да се слагат от така наречените -убити ваксини.За жалост тях трябва да си ги купуват родителите, понеже ЗК отпуска само от т.н. -живи ваксини, именно от тях се получват страничните реакции.Аз съм решила независимо, че са скъпи да си купя ваксините и да не ползвам услугите на ЗК.И с Вики също си ги взимах аз и не смеех да се доверя на живите ваксини....

# 78
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
dezho как е малчо? оздравя ли? да го нацелуваш по сладкото дупе!
А му другото д-р Тайсън "ехинацея" и иам още едно дето пак е с Ехинацея и не е алкохолно - на др фирма - те са имуностимулиращи - питай дали не може да ги пие бебко

# 79
  • Мнения: 2 327
Силве, само да предупредя че в клуба за самотните родители вече няма място Simple Smile Надявам се нещата при вас да има начин да се оправят, ако не - имаш моралната ни подкрепа. Но ако са прекалено зле, по-добре от рано подготви детенце, обясни му че се случва и това.
Какво им стана на всички изведнъж... Скоро ще трябва да пишат нови книжки по детска психология, в която се обяснява как да подготвим детето да живее с двамата си родители Sad Много ми е тъжно от такива новини... Cry

Аз с нетърпние очаквам да дойде утрешния ден и да ви видя Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 232
dezho как е малчо? оздравя ли? да го нацелуваш по сладкото дупе!
А му другото д-р Тайсън "ехинацея" и иам още едно дето пак е с Ехинацея и не е алкохолно - на др фирма - те са имуностимулиращи - питай дали не може да ги пие бебко

Да-оздравя вече Grinning, но още не сме тръгнали на рекабилитация още не смея.Ще питам като отида на консултация за тези имунностимуланти, преди ми казаха, че бил още малък и нищо не може да му се дава.Сега му давам от ,,водораслите", но не знам ще има ли ефект....

# 81
  • Мнения: 2 543
Силве, много съжалявам, че имате такива неприятности! Да не би Марти да е разбрал по някакъв начин за това нещо и затова така да се държи? А ако не е, направо не знам как би му понесла такава новина! Ти самата казваш, че е свръхчувствителен - няма ли това да го натовари допълнително? Разбира се, аз не бих могла да зная как точно стоят нещата, но ми се струва, че е добре да изчакаш поне да му мине тази "училищна" криза! Каквото и да решиш - успех ти желая! Hug

Нанди, колкото и да е малко урината в колектора, все би трябвало да стигне! Аз си спомням, че и с Йоан имах проблем със събирането на урината, но накрая лекарката ми каза, че е необходимо съвсем малко количество! За коликите - не знам! Какво яде Мими?

Любознателна, за ваксините - и аз имам крайно мнение! Отложихме ги, даже някои с много време, но вече ги имаме всичките! Купувах си убити ваксини, макар че тази срещу хепатит Б са ни били, още докато Йоан беше в болницата, та не знам каква е!  Sick

Бебиради, не мога да помогна за бебенцето с катарактата! Йоан го водих на очен лекар, заради далекогледството му, но не мога да препоръчам още лекарката. Тепърва ще преценявам дали съм доволна. А и не зная дали въобще се занимава с такива проблеми при малки деца! Thinking

Сети, пропуснах да ти честитя вчера, но ти си знаеш, че ви мисля само доброто! Да сте живи и здрави и тримата! bouquet

Петя, някак си много мило ми стана да чуя за белята на Яни! Виж какви "лоши" майки сме - да се радваме на белите! Laughing




# 82
  • Мнения: 3 537
dezho как е малчо? оздравя ли? да го нацелуваш по сладкото дупе!
А му другото д-р Тайсън "ехинацея" и иам още едно дето пак е с Ехинацея и не е алкохолно - на др фирма - те са имуностимулиращи - питай дали не може да ги пие бебко

Да-оздравя вече Grinning, но още не сме тръгнали на рекабилитация още не смея.Ще питам като отида на консултация за тези имунностимуланти, преди ми казаха, че бил още малък и нищо не може да му се дава.Сега му давам от ,,водораслите", но не знам ще има ли ефект....
Аз често чета тук, но по- рядко пиша. Решила съм да купя на мойта дъщеря  водорасли , четох че помагат при хиперактивност и лоша концентрация , че много  ни е трудно в училище.Вие за какво ги пиете ?Има ли някой , който да има подобрение от тях? И като капак на всичко  , тя  вече навлиза в пубертетна възраст/ на 13 год. е/ и това още повече задълбочава проблемите . Sad

# 83
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Мили мами, не исках да ви плаша с ваксините, те касаят децата с генерализирано разстройство наразвитието. Статията е дългичка и е на руски, става дума за това, че е използван консервант, след употребата на който се забелязва увеличение на броя на деца с такива проблеми, макар че още има спорове по въпроса.http://www.elinahealthandbeauty.com/Vaccination.htm#deadly_immunity

# 84
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, не ни плашиш. Порсто се чудя какво да правим ако трябва да не се ваксинираме? Наистина не знам отговора.
ДАно изчистят продуктите за ваксините, защото това е грехота, когато вместо хубаво - ставо по-лошо.
Виж това дето го разказа Нанди си е жив ужас и страдание за родителите.
Ох толкова е страшно да се живее - винаги има риск.
Баба ми сега ослепява - едното й око беше лекарска грешка, ама второто беше лекарско безхаберие - казаха перде и чакаха да узрее.. Така узря заболяването, че вече нищо не може да се направи. Освен това падна и така се е ударила, че и правиха операция... сега един месец искат да я възстановяват - щели да правят пластика. Отгоре на това й открили диабет....
Понякога май като ти се струпа е ужасно. ДАно ми е добре бабчето!

# 85
  • Мнения: 2 232
Краси 76- ние ги пием за имунитет и  за растеж.Все още съм нова в това начинание и не знам дали действат  наистина. Може би мамати с дечица с хиперактивност ще ти кажат дали са пробвали и при тях дало ли е резултат.Също какво друго прилагат за лечението им.

catnadeen - не е сега времето да се тревожиш за всичко което може да се случи.Гледай от хубавата страна на нещата и бебчето ще е наред Peace

# 86
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
С ваксините нещата не са толкова прости.
Първо, тези дето са живи ваксини, не са от болестворния вирус, а от сходен на него, който обаче образува същия имунитет.
За полиомиелита - живата ваксина създава имунитет в чревните клетки и когато попадне вирус, детето не се разболява и не разнася заразата. Убитата ваксина действа чак на ниво имунни клетки, детето не се разболява, но разнася заразата... Затова именно масово се използва живата.
Другото - проблеми идват точно от убитите ваксини. При тях се използва истинският болестотворен вирус, който, ако не е убит качествено, си е чисто пряко заразяване на детето. Проблеми може да има и ако не се съхранява ваксината при подходящи условия. В САЩ е имало около 200 случая на заразяване с полиомиелит от ненапълно умъртвена "убита' ваксина.
А относно живачния консервант -  пак се ползва за убитите...
Макар че сега твърдят, че отдавна не се ползват такива работи за убиване на вируса.
Лекарите и фармацевтичните компании, които агитират за убита ваксина (специално за полиомиелита) имат финансова изгода - живата се дава на капки и не се плаща за инжекция, създава доста по-траен имунитет и е пъти по-евтина...
И как да ви кажа- сега всеки може да пише нещо и да тръби какво ли не... Не всичко, наисано в нет-а е истина...

# 87
  • Мнения: 2 232
firebird - ти направо ме гръмна с тази информация.Откъде я взе?...Аз просто споделих това което знаех от лекари.Интересно тяхната изгода каква е в случай, че не я купуват хората от тях а от аптеките?И защо в чуждите страни използват комбинирани убити ваксини?

# 88
  • Мнения: 3 698
За Яни-голямо браво Hug, за майка му-голямо пране  Grinning
Силве, съжалявам, че при теб нещата са толкова сложни,надявам се да потръгнат по накакъв начин... може би трябва да се допиташ до психолог как да кажеш такова нещо на толкова чувствително и емоционално детенце.Много прегръдки и от мен  Hug
Нанди, най-разпространени срещу колики са еспумизан и сап-симплекс, на Лора сап не й действаха, а еспумизана да,но племенничката ми само сап те спасяваха от болките, еспумизана не.Зависи и от храната, да не си й дала нещо дразнещо...Ваксините и на нас са ни отложени до след годинка корегирана, ще ни гледа комисия и ще ни разреши /само разрешава поставянето, не поема ваксините/.На Мими в епикризата не пише ли до кога се отлагат?Всеки сам се информира и решава каква ваксина да поставят на детенцето му, ние задължително ще купуваме умъртвени.За урината и малко стига, но аз разбрах, че имало два вида колектори, едните по-мекички и дунапрена не се лепи хубаво /аз такива имам/, другите по-твърди и добри, по-твърдичките били по-евтини, стотинки някакви, но по-лесно се слагали.
Статията нямам време да я чета, че дребната ми отпуска по 10мин, не повече...
От нас толкова
Йепе...знам   bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 4 884
Нанди, да не би това да не са обикновени колики, а проблема да е свързан с нередовното изхождане на Мими? Пишеш, че капките за колики не и действат... Може би проблема произтича от неговата предистория...Наистина упоритият запек е сериозно нещо и трябва да търсиш решение, защото коремчето много страда..

# 90
  • Мнения: 2 543
Момичета, вижте нашата нова приятелка drob4o какви ги е забъркала! Моля ви се, кажете й нещо!!! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82979.0

# 91
  • София
  • Мнения: 2 262
Чета ви и си мисля какво да ви пиша, и аз много се страхувах от ваксините, за всичко винаги и много четях, но сега реших да послушам джипито на мишо, не мога да преценя сама с тези ваксини, наистина ние сме майки и трябва да преценяваме много неща, но не за всичко можем да разбираме и вземаме решение! Отговорността е голяма и понякога твърде голяма....незнам какво да кажа....... аз да ви призная изпитвам ужаси от лекарите, знаете как подредиха моя здрав и красив син, но наистина си давам сметка, че не мога да преценя за всичко, колкото и да се напъвам.
Стана ми мъчно за Силвето-Светле, обещай ми другарче мое много да си помислиш преди да поемеш трудния и трънлив път на самотния родител и понякога вечерите и нощите са много студени и самотни! Толкова ли е наистина наболяло, ще можеш ли да се справиш? Каквото и да решиш, аз съм с теб! И добре дошла отново в нашия свят (в нет-а)! Целувам те!
До утре на всички ви!

# 92
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Йепе, четох и публикациите на тая майка, ама за мой ужас и тя не пада май по-долу от бабата. Дано детето да е без проблеми, че при тези "грижи" не знам иначе до къде ще я докарат.

# 93
  • Мнения: 3 698
Ех, тези баби...Колкото и да ми е трудно да се оправяме самички поне не ми се налага да се боря с даването на вафлички и кремчета от добросъвестни баби.Е, те нашите са много добрички и послушни и нищо не смеят да дадат без да ме питат, ама знам ли...

# 94
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
лел много ме ядосва некомпетентността на Birdie ма май дадох воля на гнева си повече от необходимото Wink
ма някои хора как си пишат, а нямат и представа за ккаво става въпрос! че и спорят моля ви

# 95
  • Мнения: 2 543
Ох, Наде, много ме развесели, защото Бърди е мъж, а освен това е и педиатър!!! Joy Сигурно е умрял от ужас от твоя пост!!! Joy
Ама, така, де - големи глупости беше нанизал!!! Peace

# 96
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Продължава да ги ниже... Просто се отвращавам вече - то неговата теория си е теория ма не е място да спори пред майката
Както и да е ми писна - няма ккаво да кажа пред нтруфения му и "недосегаем" тон - само да се надявам да се срещам по-рядко с такива хора

# 97
  • Мнения: 3 743
catnadeen, абсолютно си права аз наистина от няколко години съм само и единствено "майка" и престанах да бъда "съпруга", но този процес никога не е едностранен...вина има и мъжът ми естественно. В крайна сметка стигнахме до това положение...и мисля, че не могат да се оправят нещата Sad Аз съм дете на разведени родители и много исках детето ми да има хубаво семейство, но...
Опитвам се да работя от известно време, но и там се чувствам непълноценна...изобщо нещо напоследък хич не ми върви...
Stun, наистина е доста  трудно да подготвиш едно дете за такава ситуация. От известно време доста мисля по въпроса и не знам какво да кажа на Марти. Понякога имам чувството, че ако му кажа директно как стоят нещата и той ще ми отговори "знам". Но като гледам няой път като се заиграят с баща си (което се случва толкова рядко) и Марти как се радва и вълнува и ми става едно такова мило...не стига, че толкова беди му се струпаха на главичката на милото ми детенце и сега това витаещо във въздуха напрежение...

# 98
  • Мнения: 3 743
  bouquetЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ИМЕННИЦИТЕ  bouquet

Теди на elinger, Теди на Светлето и Теди (teddyvas).
Ако има и други, да си признават Wink Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 2 356
  party006

И от мен честит празник на всички именници!!! Много здраве и добро настроение!

# 100
  • Мнения: 3 743
С ваксините нещата не са толкова прости.
Първо, тези дето са живи ваксини, не са от болестворния вирус, а от сходен на него, който обаче образува същия имунитет.
За полиомиелита - живата ваксина създава имунитет в чревните клетки и когато попадне вирус, детето не се разболява и не разнася заразата. Убитата ваксина действа чак на ниво имунни клетки, детето не се разболява, но разнася заразата... Затова именно масово се използва живата.
Другото - проблеми идват точно от убитите ваксини. При тях се използва истинският болестотворен вирус, който, ако не е убит качествено, си е чисто пряко заразяване на детето. Проблеми може да има и ако не се съхранява ваксината при подходящи условия. В САЩ е имало около 200 случая на заразяване с полиомиелит от ненапълно умъртвена "убита' ваксина.
...

Аз знаех точно обратното за полиомиелитната ваксина Confused
И това, което пишеш за "убитите" ваксини аз съм го чела за "живите".
Марти има отложена една полиомиелитна ваксина и мислех да купувам Имоваксполио, но сега вече не знам...
А по въпроса със заразяването от ваксините - Марти се разболя от рубеола 14 дни след поставянето на ваксината (тримувакс) т.е. се разболя от ваксината. От същата "партида" имаше други деца, които се заразиха със заушка....

# 101
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
миличка Силве, въобще не съм мислила, че ти си виновна. Но жената е силния елемент, тази дето поддържа домашния огън в семейното огнище. Та си мислех дали и ти неси се сдухала напоследък, дали не си преуморена, дали просто ако си починеш няма да се окаже, че имаш още мъъъничко желание поне да опиташ още веднъж - за последно...
Монго си подтисната - мисля си, че това е част от проблема и на МАрти - ти винаги си била неговия ориентир за света - даже твърде дълго си била ВСИЧКО за него... Затова той сега чувства и теб и чрез теб... Предполагам, че и без да му казваш той усеща напрежение, може и някой и др разговор да е уловил - не е глупав....
Нямам какво да ти кажа... само това, че се надявам някак да се разрешат нещата, но нямам и бегла идея как... САмо надежда да се получи!
СЪщо така да ти кажа, че е добре да почнеш да гледаш на Марти като на мъж и лека полека да го подготвяш - и за това, че е време сам да ходи на училище /въобще сам - дори до там/, и за това, че някой ден сам ще се справя - може и теб или пък баща му, а може и давмата да няма как да бъдете с него... Въобще да го направиш самостоятелен - много е важно това да стане преди да се развихри пубертета, иначе нямам думи как ще го подиграват съучениците и какво ще стане. Пък и особено ако се разделите с баща му - много е важно МАрти да ти е ОПОРА, защото иначе няма да се справите!
Сигурна съм, че под своята чувствителност, той крие издържливостта и упоритостта на майка си - виждала съм те и знам колко си силна - сина ти е не по-малко!
Бъди смела и дано наериш верния път! Прегръщам те и ти желая много сила, воля и постоянство в тежките мигове! Както и неувяхващша вяра, надежда и любов!

# 102
  • Мнения: 3 698
Честит имен ден и весел празник-здраве, радости и усмивки и много щастие за именниците ни:Теди /на elinger/, Теди /на Светлето/ и на teddyvas.

# 103
  • Мнения: 2 543
Присъединявам се към поздравите на Сети и прибавям в списъка с именяците и Дара на tigonew!!! Да са ни живи и здрави!!!  bouquet

# 104
  • София
  • Мнения: 2 262
Честит имен ден на всичките ни Тедита, много да са ни живи и здрави, и да ни радват само! Целувки!

# 105
  • Мнения: 3 698
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА СЛАДКАТА ДАРА, ДА Е ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И ВСЕ ТАКА КРАСИВА!!!

# 106
  • Мнения: 1 271
Благодаря ви за поздравите момичета!

бъдете все така силни и усмихнати - рядко пиша и имам да наваксвам с четенето но Радост и Теди се нуждаят повече от мен и моите грижи - като мога ще пиша пак.
нямаме дигит. апарат за да ви пратя снимки но ще измислим нещо вероятно с Мая за да видите малката буба...

  bouquet

# 107
  • Мнения: 2 327
Честити имен ден на всички именници и именнички Simple Smile
Да са живи и здрави и много палави Simple Smile

# 108
  • Мнения: 2 543
Сетих се за още едно Теди - Янева! Да си жива и здрава!  bouquet Както се казва - зло да те забрави! Hug

# 109
  • Мнения: 644
Здравейте мами,
понеже дес и аз празнувам реших да Ви почерпа макар и виртуално   Hug
cheers     Wine Glass      Drunk
да сме живи и здрави.ЩАСТЛИВА СЕДМИЦА smile3503

# 110
  • Мнения: 3 698
Благодарим за почерпката-весел празник, здраве и късмет  bouquet

# 111
  • Мнения: 644
Сетих се за още едно Теди - Янева! Да си жива и здрава!  bouquet Както се казва - зло да те забрави! Hug


Не се притеснявай не съм се почуствала и за миг забравена от никога newsm51

# 112
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Честито на имениците!
Аз се зачетох в един форум за аутизма и вече направо ми забръмча главата - има толкова много неща, които биха могли да се направят,толкова много добавки, ферменти и възможности, за които в България почти не се говори. Чака ме голямо четене, термините са ми абсолютно непознати, използваните медикаменти (или каквото са там) - нечувани. Информацията е огромна, въпросите ми са безброй. Лошото е обаче, че като се опитам да споделя с таткото, той казва - добре, ще направим каквото трябва, а като започна да обяснявам за диетата и как и ние ще трябва да се съобразим с нея и такива продукти да отсъстват или бъдат скрити - веднага дава отбой. А това е първото което трябва да се направи и продължава достатъчно дълго, за да даде траен резултат. Sad Изобщо и с друго досега винаги е е съгласявал, стига да се ограничи само финансиране , а работа от негова страна - никаква. не че това което прави е малко, но усилията трябва да са съвместни, особено що се отнася до заниманията.
svasseva, много се надявам нещата при теб да се подредят по най-добрия възможен начин, надявам е и Марти да приеме това , което се случва възможно най-леко. След като сподели това с нас започнах да мисля, дали при него това не е начин да задържи вниманието върху себе си, за да избегне подобна развръзка. Всъщност вие си знаете най-добре, предполагам си наясно как той възприема случилото се. Аз също съм дете на разведени родители, разделиха се като бях на 13г, но за мен това беше голямо облекчение, макар че си ги обичах и двамата. Живота ми от тогава стана доста по-спокоен.

# 113
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Честито на всички именнице! Да са живи и здрави!

Любознателна, ти не му обяснявай ами пробвай да готвиш както пишат - може пък да му хареса. А и той да си хапва навън докато е на работа каквото иска!

# 114
  • Мнения: 997
Честит празник на всички именници.   bouquet



В къщи ме очакваше неприятна изненада - батко Вени+гнойна ангина. И естествено в почивен ден. Точно излекувах единия....Беби изкара вирусна пневмония. Стискайте палци скоро да се оправим!

# 115
  • Мнения: 3 743
...
В къщи ме очакваше неприятна изненада - батко Вени+гнойна ангина. И естествено в почивен ден. Точно излекувах единия....Беби изкара вирусна пневмония. Стискайте палци скоро да се оправим!


 Sad дано баткото бързо се оправи fingerscrossed

# 116
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен! Благодаря за пожеланията за Дара. Вчера и правихме прощъпулник и тя доста плахо си избра калкулатор. Хич не щеше да стъпи на бялата пътека. Снимки мисля, че само 2 са станали и ще направя едната на аватар.

Мисля, че историята на zdrmail не е истинска и ще се въздържа от коментари.
Обаче, ако има нещо вярно в историята на дробчо, това е отношението на бабите.

Вчера майка ми беше в нас и оставихме за 2 часа Дара, когато се върнахме, детето имаше рана до окото, а бабата каза, че не знае от къде е и нищо не виждала. Rolling Eyes Милата хем остарява, май и други болести я гонят. Тествах й очите и се оказа интересен проблем - не вижда близки цветове -  например синьо на светър фон. Черни букви на бял фон вижда горе долу добре.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 262
Сега вече разбирам защо я нямаше Тането на срещата, ама и Лони липсваше и Петя, а и за други се сещам....Липсвахте ни да знаете, а се запознахме и с две нови майки и всички сме много хубави и симпатични! Радвам се, че си ставаме толкова близки! Дано има още такива страхотни срещи, ама се заклевам че няма да ям повече тестени работи, после пъшках цял следобед и чак до вечерта от пицата, беше много вкусна, но явно с моите диети съм отвикнала да ям такива неща!
Много целувам всички ви и дано Дорето са пътували леко и приятно в това криво време и са живи и здрави вече у дома при малката красавица! А Бим-бам прибрахте ли се вече в Пловдив или още сте тук на гости на баба и дядо?

# 118
  • Мнения: 882
Благодаря ти Иги,
Пристигнахме си живи и здрави. Аз съм толкова щастлива, че се запознахме. На следващата среща ще дойда пак  car003

# 119
  • Мнения: 2 543
Ох, мили момичета, направо.... толкова ме е срам, че не дойдох! Embarassed Признавам си - спах! Embarassed Предната вечер си легнах в 2 ч., а заспах сигурно към 3 ч. Все се надявах Йоан да се смили, ама взе, че се събуди рано-рано и цялата сутрин бях ни жива - ни умряла! Едва дочаках обяда и се тръшнах заедно с него! Embarassed Като се събудих вече имах сили и огромно желание да дойда, ама вече беше 16.00ч. и реших, че едва ли ще чакате издънки като мен до толкова часа!  ooooh!
Видях няколкото снимчици на Реза. Ще кажете ли кой - кой е от дошлите за първи път?
бим-бам и бебиради, специални извинения на вас!  bouquet Остава ми надеждата, че ще има още срещи, на които ще бъдете и вие! Hug

# 120
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пък не можах да дойда - както винаги
мнгого съм уморена - детето не спи - реве нощем, има хрема и се души от нея, яде много малко... не си доспиваме и аз не си дояждам поради изповедите... направо съм пред нервен срив, да не говорим, че физически съм вече срината
та по-добре, че само виртуално ви товаря с проблемите си

Любознателна, ти как се справи спо време на бремеността? Сега като си представя какво ти е било... как издържа да не се побъркаш? Как се справи с Принцесата и това, че трябва да лежиш и почиваш?????
Светле, а ти?
Просто споделете... да помисля, дали пък аз се глезя или... какво мога да направя за да не се побъркам. Дайте съвет!

# 121
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, много ни беше хубава срещичката....bebiradi е много чаровна и няма начин да не дойде следващия път..Мисля, че се спомена за среща с дечковците, така че ще може да се запознаем и с чара на самата Ради.
Йепе, много изпусна, ама поне наспа ли се и какво сънува?
Нанди, ти да покажеш снимките от погачата, които ще са ти като алиби за отсъствието ти от пицарията.
Наде, не можахме да се видим и тоя път, вечерта пък ме завъртя шайбата и не успях да ти се обадя..Просто незнам кога ще ти дам тия прословути дънки..

Иги, а твоят чар е неоспорим. Колкото повече бременееш, толкова повече хубавееш..
Радвам се, че видях Реза, Ели, Деница-майката на Бояна, всички останали мамми,  и разбира се Галя-майката на малката Тони, с която си побъбрихме доста на път за трамвая и в компанията на дъжда.

Рожденичката беше донесла много вкусни бонбони и суши, което засенчи пиците в заведението по визия и вкус.

Абе с две думи-хубава срещичка си беше..

Аз утре заминавам за Пловдив и направо незнам как ще оцелея без детето толкова време. Оставям го в ръцете на свеки, която е една кокона и хич не и се занимава с деца, и просто незнам как да се оттърва от това чувство на вина, че си оставям детенцето. Дано всичко е наред. Вероятно там няма да имам Нет, но ще търся някой клуб с мноого компютри, дано остане и за мен едно свободно столче да ви напиша по някой ред.

Утре започва новата седмичка...Дано няма дъжд, а само усмивки...

# 122
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, въобще не се глезиш, дори се чудя как издържаш! Изпрати Дани при майка ти поне за 1 ден да си починеш и го прави редовно. Остави мъжа ти да спи при него за 1 нощ, ти да се наспиш, домакинството в минимално количество. Намери на Дани някакво самостоятелно занимание, а ти си легни на диванчето до него. Абе медали няма да получим и не е никакво престъпление да оставим децата на някой, за да въстановим силите!

# 123
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
catnadeen, без помощ няма да минеш. Наталия тъкмо беше станала по-стабилна в ходенето и я оставях да си щъка където иска. В началото все ме дърпаше да стана, за да й дам нещо или нещо да ми покаже, защото почти не говореше нищо. С времето свикна и спря да ме закача. Но на разходки я водеха татко й и кака й. В домакинството също бях отменена на 90%. Хапвахме нещо, дето се прави набързо, колбаси или готвеха по мои указания. Наталия и без това е много капризна в яденето и я кара повече на сухо. След петия месец на моята бременност започнахме й да даваме Омега 3 и тя стана много различна в положителен смисъл, спряха истерии и рев, по-лесно беше да се справям с нея. Помисли кой ще ти помага, остави гордостта за известно време, ако сега те притеснява това, че малкия боледува, после с кое мислиш, че ще ти е трудно да се справиш? Много е трудно да тъпееш в къщи с дете, което едва те разбира, аз преживях това и с бременността с Наталия и имах тренинг, добре че към края на тази имах вече нет. Иначе бях започнала да гледам сериали, колкото и да са тъпи след 10та серия се увличаш и ги чакаш с нетърпение Laughing И книги тогава изчетох много. Много си зависи и от детето де, какъв му е темперамента и какви бели предпочита да прави Wink Наталия не умее да си играе, тя гледа само телевизия или търчи безцелно и с нищо не мога да й привлека вниманието.

# 124
  • Мнения: 1 710
Хубаво ми беше.... Радвам се, че си се заформихме една такава готина компания. И два дена само за тази среща си разправям..  Hug

# 125
  • Мнения: 3 698
Любознателна, дано новата информация и методи са ползотворни за малката, а и за вас покрай нея  Praynig !
За срещата-много сте хубави всички и като ви гледам усещам, че имам сериозни чувства към вас  Hug Heart Eyes Blush
Иги, а твоят чар е неоспорим. Колкото повече бременееш, толкова повече хубавееш..
Така е, вижда се и от снимките  Heart Eyes
gabiplus желая ти по-леко пребиваване в Пловдив, а сладкото ти момченце ще те чака да се върнеш, няма как да не го мислиш, влизай все пак от някой нет-клуб да ни казваш как си.
Наде, аз ходех на работа по цял ден и нямах време да мисля, че ми е зле.Не съм повъщала, а гаденето ми мина след втория месец.Та нямам много опит в трудностите, които преживяваш, но това не ми пречи да ти съчуствам и разбирам.Ако можеш викни майка ти да ти помага, ще те отмени и ще понася настроенията ти, друго си е да се поразвикаш на близък човек, аз отвреме на време истерясвам на мъжа ми-олеква ми и продължаваме.Много те прегръщам, дано скоро ти попремине повръщането  Hug
Да ви споделя, доста се вживях в темата с дробчо, чак ме заболя глава, все не ми се вярваше да е истина, че някой се гаври, но като погледнах старата тема и така болно ми стана и ми накипя, май наистина е измама, е направо не ми е ясно как е възможно...
Много ви целувам всички, до утре Hug

# 126
  • Мнения: 1 710
За каква тема с Дробчо, аз нещо май пак не съм в час???? Има и друга ли?

# 127
  • Мнения: 1 271
Наде какво да ти кажа- много ми помага таткото без  него съм за никъде а и Теди ходеше в стационара и аз можех и да дремвам и да готвя когато реша или да чистя и така.
Ако има кой да ти помага сега му е времето. Остави го Дани все е по-самостоятелен от Теди и стига да го искат давай го на бабите ако ще веднъж седмично. После ще чакаш тези дни на почивка.
А и още нещо аз никога не съм повръщала така жестоко като тебе нито с Теди нито с Радост и не съм била чак такъв парцал както се описваш.
Успех и помисли за себе си   bouquet


На другите пожелавам най-романтичната и прекрасна вечер в компанията на любимите хора. 

Ние свикваме с режима на Радост и Теди свиква с нея и особено ако реве много я търси. Засега нощем е добре буди се веднъж за да хапне и ако не се налага смяна на пампата заспива почти веднага без да събудим бате и тате но ще видим как ще е занапред.
толкова за сега  Heart Eyes

и много се надявах на още снимкиииии

# 128
  • София
  • Мнения: 2 262
Сети и аз като теб, искам да ти кажа, че направо съм погнусена и отвратена, дори и да е измислено всички, честно да ти призная дразнят ме и тези които разследват непрестанно, ако не вярват да не пишат и с мълчание ще отговорим по-мъдро отколкото да се нахвърляме на нещо за което можем и да грешим!Това казах и на Мая: като знам как потрепервах от радост когато открих форумите и нашия, и как знаех че тук мога да разкажа, как детето ми се върна от оня свят и какво преживя и сега все едно плюха на всичко свято за мене! Чак не ми се пише и говори по темата, какво може да спечели човек от измислицата на такова нещо? Обяснете ми, а?

# 129
  • София
  • Мнения: 2 356
Хм, аз не вярвах, че историята е измислена, смятах, че пише просто майка, която е млада, объркана и неориентирана, хем иска помощ, хем се радва, че има дете. Във всяка такава масова тема се започва разследване от някои майки дали историята е истинска, ако аз съм на мястото на момичето и ми се нахвърлят няма да вляза във форума повече. Обаче това последното, което Сети написа в темата за тортата ме накара да се усъмня  Thinking не бях забелязала, и все пак не искам да приема, че може да има хора, които могат да си измислят такава история, да сложат снимки, и т.н.  ooooh! не знам какво да мисля. Дори да е шега Shocked, вие се представихте страхотно момичета  Hug, опитвате се да помогнете на майката и се надявам, че момичето е истинско и ще се вслуша в съветите.

А за zdrmail - адреса му даден в един от постовете не се отваря изобщо, а как може да се пише на него?  Outta Joint

# 130
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз мислих, че бъркаме
НО пък и съобщението на ЛС което получих... няма да коментирам...
Но наистина снимките на беб в кувьоз - дори Дани първия ден - Изглежда много по-зле - а е 2.700кг
Бе грозно
Но аз бях потресена от това за NaNa - а аз все още страдах като си спомнех този кошмар!
Ужас - ясно ми е защо хората са притеснени.
Само да вметна - аз не бих писала за детето си като за "дробче" и в "Клюкарника" - но може майката да е много объркана?! НЕ знам в какво да вярвам и съм объркана и предпочитам повече да не се меся

# 131
  • Мнения: 3 743
Да ви кажа честно не мисля, че е фалшива историята (или може би не цялата) Майката е доста млада и объркана... Но не разбирам защо пуска теми, а след това се включва по тях с неадекватни коментари, а не отговори конкретно по темата. Аз все още не разбрах минаха ли обривите на бебето, води ли го но лекар за тях и т.н.  А снимката в кувьоза не е казвала, че е направена веднага след раждането, така, че е възможно да е например 1 месец след като се е родило.
Не знам и историята с въпросната НаНа каква е, но ми се струва отвратително и безмислено да лъжеш за подобни неща...

# 132
  • Мнения: 2 232
Да ви кажа  аз също следя темата за ,,Дробчето", но не взимах участие понеже още отначалото  ми се стори много странно и заглавието на темата( никога не бих нарекла детето си,,дробче") и въпроса отправен от майката към останалите майки Confused.... после , че по никакъв начин не показа, че иска съвет за отглеждането, нито отговаря на въпроси отправени към нея и си взима поука.А да не говорим за последващите теми, начина на изразяване и правописните грешки.... ShockedПросто нямам думи за коментар и неразбирам що за човек може да е това.Така, че ще си спестя приказките....

catnadeen - разликата на мойте деца ще бъде  приблизително като на твойте живот и здраве.Виждах големи трудности от към 5ти месец нататък, тъй като баткото си беше все още бебе, искаше да го вдигам, нося и т.н.Пази се,  гледай да намериш помощник за последните месеци.Аз оставих Вики на майка ми на морето на почивка-вярно скъса ми се сърцето от мъка понеже беше първата ни раздяла от както се е родил ...още се чувствам виновна, но пък така се случиха нещата, че родих 2 седмици след като се върнахме и ако беше с нас нямаше кой да го гледа.....Аз сега си давам сметка , че не се пазех много- движех се, върших същата работа както преди+ детето....

п.с. много сте хубави всички мами на снимките  bouquet

# 133
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
По темата за тортата не мога да се изкажа категорично фалш ли е или истина, защото живота ме принуди да се запозная с такива хора, че ми се промениха всички представи. Като дойдохме в Пловдив беше такова безпаричие и безработица, че се принудих да работя в един огромен шивашки цех и там имаше жени, които ме изумиха с ниската си култура и начина, по който възприемаха живота. Затова все си мисля, че майката по-скоро иска да привлече вниманието върху себе си и участието в темите й, с каквото и настроение да е свързано, по скоро я ласкае, отколкото й служи за урок.
За въпросната Нана бях разказала на Йепе, преди така масово да се заговори за нея, на мен ми се каза на ухо и си мислех , че умишлено администраторите не раздухват историята. Аз лично съм я засичала в чата, невероятно сълзлива история измисли и я поддържаше непрекъснато на ниво по един или друг начин. Колкото и мнителна да ме направи тази случка, все ми се иска да мисля, че "Голямото дробче" е истинско.
catnadeen, казвай кое те тревожи за гледането да умуваме всички заедно. При мен нещата бяха доста специални, аз лежах през цялото време, особено последните 3м , затова впрегнах всички около мен да вършат моята работа.

# 134
  • София
  • Мнения: 4 412
И на мен ми подейства зле темата с дробчето, но си мисля, че е тиин история. И аз съм срещала простовати жени, но те нямат компютър. А специално за снимката дробчето казва, че бебето е токущо родено и е 920 грама. Бебето на снимката е вече вън от опасност, прекарало е достатъчно време в неонатология и няма нищо общо с току що родено.
Ама не го приемайте лично, тиин протича по различни начини. Преди години пубери какви глупости записваха на секретаря ни, издирихме ги и им мина.
И една смешна случка с мен - бяхме влюбени в едно момче и с приятелката ми му звъняхме и нищо не говорихме по телефона и така по 2 часа - стоим на телефона и мълчим. В пощите ни засякоха и майка му говори с нашите майки и спряхме, даже излизахме няколко пъти с момчето, но нищо по сериозно.
Обаче нещо се пречупи в мен и вече много трудно ще дам съчувствие на нов член. А в нашия форум, често хората предпочитат да са анонимни или са нови членове. Но мисля, че майчиното ни сърце винаги ще ни подскаже кога насреща имаме истинска майчина болка или тремор от хормони.

# 135
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
tigonew, ама тука болка няма! Просто майчето се е похвалило с бебчето си, което наистина е страшно сладко. А за тортата от самото начало темата се изроди. Не мисля, че тийн може да е толкова наясно с тези неща, освен ако няма сестра или близка с подобни проблеми. Аз приемам историята за 99% вярна. Не забелязах кой знае каква неграмотност, освен че единия постинг изглежда е писан с фонетиката и липсва ъ. За останалите грешки като пропуск на запетаи, и аз ги допущам, клавиатурата не ми изписва всички букви и т.н., но си проверявам написаното. Маминка е качила и снимките от телефона, съвсем истински си изглеждат.

# 136
  • София
  • Мнения: 4 412
ljuboznatelna, мен пък не ме напуска съмнението. Последно разбирам, че това е татко Дроб, което донякъде обяснява защо написаното хич не ми прилича на писано от майка. Но не ме напуска съмнението, че трябва да провери полиция, дали на някой не е хакнат компютъра. Това, че е изпратил снимки и е-майл не ми е достатъчно.
Много ме съмнява, че обикновено по времето на постингите на дробчо са тези и на zdrmail. Съмнително ми се вижда, детото ти е с ретинопатия 5-степен, да са му правили операция в Москва, т.е предполага няколко месеца борене с болестта и ти да знаеш само написаното за ретината в учебника по биология. Това, което е написано в темата дори не е за ретинопатията. Проблема е сериозен, може и потребителите да се променят...
Е, за това са важни форумските срещи, да видиш да пипнеш Wink
Хайде спорна нова седмица!  bouquet

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 08:41 от tigonew

# 137
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не знам какво да кажа за тази история- дали е истинска или не- Любознателна е казала каквото и аз исках да кажа- наистина има много простовати хора, ама много- независимо дали имат компютър и нет. Някои който влиза за първи път във форум изглежда и се държи наистина неадекватно. Вероятно привлича внимание или нещо такова. Аз лично гледам да не отдавам голямо значиние на тази история. Всичко което ми изглежза съмнително го игнорирам и дори не влизам да чета( освен, ако не е във моя форум де).

# 138
  • Мнения: 462
Креми не пишеш как са твоите слънчица! Въобще си една мноого потайна мама Wink само за теб си държиш инфото как са двете слънчица! Пиши ни за тях! Ти си една от най-старите съфорумки и аз помня, че си на много тежък работен ден, но ни пиши за тях!
Веднага да взема да я поправя тая грешка а Simple Smile
Добре са малчуганите. Дребосъчко беснее по цял ден и прз седмицата е при баба си и дядо си... да са живи и здрави, че им дойде акъла да помагат, че иначе не се виждам с двамата...а бати е добре...с бавни темпове върви напред. Ох, ако имаше как тия бавни темпове да ги позабързам малко че вече сили не останаха...а аз съм нетърпелива натура...ама мен кой ли ме пита Wink
 и като нямам друг избор...какво друго ми остава освен да се шегувам сама със себе си...само така избягвам лошите моменти Simple Smile
Но, момичета, да не го казвам с много силен глас, да не чуе оня червения с рогата Simple Smile
но за сега не се оплаквам...нали се развива, а то при тях това е най-важното...да не спират Simple Smile
Целувам ви всички

# 139
  • Мнения: 462
Мамита...много се чудех и маех дали да си задам въпроса...ама да взема да си го задам...да ми олекне на сърцето Wink
Видяхте че вече и моето инфо е шаренко Wink то добре ама нямате си и най-малка представа колко усилия ми костваше това да стане факт  Joy но ми се ще да си кача една снимка и на двамата малчовци да ми ги видите какви са ангелчета Simple Smile то добре...но нещо нали съм много на Вие с тия неща не се справих Sad
та имам следното питане...може ли някой да ми каже къде да си я кача снимката...някакъв сайт или нещо от сорта и след това да си адна адреса...вече знам къде за да ми излезе снимката под името Simple Smile
Предварително ви благодаря Simple Smile

# 140
  • Враца
  • Мнения: 871
Аз имам два адреса  http://www.snimka.bg/  и  httr: //www.bgphoto.net/ надявам се ще ти свършат работа. Успех!    bouquet

# 141
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Креми, виж във форум ..::. Правила, условия и указания .::..
Там има подробни описания къде и как да качиш снимки и позволените размери.

# 142
  • Мнения: 462
Благодаря ви за съветите...то хубаво като идея, yosarian, ама пусто като съм мързел и гледам да мина по по-лесния начин ха ха ха ок сега ще се постарая да се представя пак в нова светлина и да превзема света Wink

# 143
  • Мнения: 462
Няма да е днес промяната ми..сега пък ми е много голяма снимката...ще трябва първо да я смали малко моята приятелка, която разбира от тия неща и тогава... Confused

# 144
  • Мнения: 462
Момичета, безкрайно благодаря Simple Smile
С ваша помощ и не пак без помощта на колегата, който се справи с размера на снимката, моите малчугани вече греят на профила ми Simple Smile
Прегръщам ви!

Общи условия

Активация на акаунт