К.О.Т.К.И.-те {11}

  • 26 168
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 659
А пък аз уж се записах четвърта снощи  newsm78 Дали не са ме изтрили....

Честит празник на всички бивши и настоящи студенти!

Мимии, благодаря за темата! Hug
Егати гадното време! Добре, че не валя в Германия. А за базарите нямам думи! Снимките ме е срам да ви показвам, че са гола вода, но мойта спътничка като намери време може да ви зарадва  Heart Eyes

На мен среща в Търново или в Истанбул ми се вижда по - реална  Naughty На морето няма как да се уцелим за жалост.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Цлетенце, кажи им, душко!

ДобруджанкеNaughty! Никакви базари за тебе! Само ски! Crossing Arms

# 17
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Беличке, ските са след няколко седмици, а базарите след няколко години...евентуално.  Wink

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Не се прави, че не ме разбираш! Mr. Green

# 19
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Ти сега 'що се правиш на лоша?  Hug newsm51

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Шот съм! smile3516

После ще ти разказвам, Шот, нали... съм лоша! smile3534

Скрит текст:
Миналата година... 1.11.:
"Ауууу, Беличке, сега вече сериозно съжалих, че не тръгнахме с вас.  Sad"
newsm48

Последна редакция: пн, 08 дек 2014, 20:58 от beljata

# 21
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Ти до сега това ли търси?  Joy
Скрит текст:
Не е изключено пак да съжалявам...  newsm78

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Много добре помня кога беше... намирането е малък проблем! Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 031
Варненско-добричките котарани ... нещо среща ли си гласите? Да ни поканите и нас, а?  Laughing  Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Мимии, нали разбра кУЙЕ Й пУсрИдатЪ между София и Варна. Ай туй съЩутУ Й пУсрИдЪтЪ между Варна и Добрич.
Имай го предвид! Mr. Green

# 25
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Мимии, чувствайте се винаги поканени.   Hug

Една статия за Коледните базари...
http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/12/07/2433623_koledat … cheska_atrakciia/

# 26
  • Мнения: 6 031
dobrudjanka, beljata, знам си аз, че мога да разчитам на вас за покана.  Hug
Благодаря за статията, утре сутринта ще я прочета с удоволствие.
Да кажа, че коледните базари са голяма магия и невероатно удоволствие.
Съвсем сериозно мисля да го направя традиция и всяка година да посещавам поне по един такъв.
Утре ще ви пусна и снимки.

# 27
  • Мнения: 6 031
Хайде добро утро с разказ(подробен) и снимки от мен:

Скрит текст:
Пътувахме ... знаете с кого   hahaha
Целта ни беше само ... посещения на Коледни базари - нямахме планове за посещение на нищо друго - само наслада за душата и сетивата.  Laughing
Полета ни беше до Дортмунд. От летището се придвижихме с шатъл до гарата на Дортмунд и от там с влак директно към Кьолн. Оставихме багажа на гарата и веднага влязохме в Катедралата - много е хубава с чудесни мозайки и витражи. За съжаление не можахме да се качим до върха, защото беше станало късно, а и времето меше мръчкаво.
След катедралата се насочихме към един от многото коледни базари в Кьолн - този непосредствено до нея. Много беше хубав базара - много хора, светлини, лакомства, сцена с изпълнители и т.н. Опитахме веднага глювайна - хубав беше, а чашите - страхотни - пиша за чашите, защото на базарите купувайки си пиене ти взимат депозит за чашата, която можеш да си задържиш за спомен, а можеш и да върнеш и ти връщат депозита. Аз лично се върнах с три чаши(не съм прекалявала) - взех само тези, които много ми харесаха - на снимките има две от тях - едната е червена(от Кьолн), а другата е като ботушче(от Дюселдорф). Освен глювайна тествахме наденичките и едни ... нещо като картофено кюфте, което има за гарнитура ябълково пюре(това ядене беше единственото, което не ми хареса през целия престой там), но германците много си го харесват явно.  Laughing 
Децата не пропуснаха да опитат ягоди на шишче, обвити с шоколад - мнооооого хубави.
И понеже имахме още време посетихме в Кьолн още един коледен базар - страхотно беше украсен и отново много хора, много ядене и пиене - страхотно коледно настроение - имаше много хора с интересни коледни шапки и други украси. Ние не бяхме подготвени тази година, но другата година ще отидем с ... най-готините шапки и др.
След втория базар отново на влака в посока Дюселдорф - там ни беше хотела - сравнително централно разположен(гр.транспорт не сме ползвали). Оставихме багажа и ... към коледните базари - там са наистина много! Отново следваха дегустации на това-онова, отново чашка и така до среднощ. Повозихме се и на Виенското колело - доволни бяхме от времетраенето на возенето - за разлика от тези в Париж, Лондон и Виена тук ни завъртяха поне три-четири пъти  Laughing Прибрахме се - душ и сън.
На сутринта поехме към Кулата в Дюселдорф - със скоростен асансьор се изкачихме на 168 метра, откъдето по принцип има невероятна гледка към цялата околност, но при нас времето не беше много добро за поглед от високо, но пак се забавлявахме с мнооооого снимки във всякакви пози.
В самата кула има две заведения - бар/сладкарница и ресторант. Ние посетихме сладкарничката и опитахме как са тортичките и щрудела там - всеки си избра различен вид и после твърдеше, че неговия избор е най-вкусен.  Laughing  Явно всеки уцели собствения си вкус.  Laughing
След Кулата имахме среща с една изключителна дама(българка), която живее там. Нямам думи да изкажа колко много я харесах тази жена!!! Дано са повече хората като нея и в България и в чужбина!!! На снимките ще видите елха, украсена от училището на малкото и дете и украса, направена от детето. Разходихме се с нея, разказа ни различни неща за живота там и отидохме в един Мол(по желание на най-младата дама  Laughing ). Мола беше много красиво украсен - поразгледахме мнооооого набързо няколко магазина, а някои даже успяха да си купят нещо.  Grinning
Оставихме покупките и отново към базарите - този път само разглеждахме, защото бяхме решили да вечеряме в типично немско заведение. Купихме си дребни сувенирчета за спомен, минахме през още един Мол(видяхме на витрината големи фигури от Лего) и не сбъркахме - имаше много голям щанд с Лего, на мноооого добри цени. Понеже пътувахме само с ръчен багаж купих само дребни неща.  Embarassed
Следваше ресторанта/бирария може би е по-точното име - много сме доволни от избора - собствена бира, собствена лимонада/цитронада за децата и мноооого вкусно ядене - по традиция пробвахме джоланите - хубави, гарнитурата естествено е странна.  hahaha Заведението беше препълнено само с местни, някои вечеряха, други само си пиеха бирата/бирите.  Joy Интересното там е, че когато си изпиеш бирата веднага ти носят нова бира  Laughing и за да не ти носят трябва да сложиш върху чашата поставката за бира, а на друга поставка с чертички отбелязват бройките консумирана бира на масата...нашата поставка не беше много начертана, но по другите маси видяхме "състезатели" от високо ниво.  Joy
Следваше прибиране към хотела и сън.
На другата сутрин събрахме багажа и към влака в посока Дортмунд, после летището, самолета и ... София ни посрещна с дъжд.
Това е доста подробно описано цялото ни пътуване(понеже не знаех колко подробно искате да разкажа  Embarassed ).
Един уикенд изпълнен с коледно настроение на достъпна цена.
Ако нещо повече ви интересува - питайте.  Grinning

Ето и снимки: http://mimilu.snimka.bg/travel/k-oln-i-dyuseldorf.845676

# 28
  • Мнения: 659
Браво Мимии, много хубаво си го разказала! Аз пък имам 5 чаши, алчна съм! И сметнах - 1,300кг сирена  Whistling
Хубав ден!

# 29
  • Мнения: 4 571
Прекрасности!

Чашите са много хубави и всичко котешко.

Знаете, че в момента не ви обичам, нали?!

Общи условия

Активация на акаунт