Бебе на месец ака през 2 дни - нормално ли е?

  • 6 820
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 196
Моля за съвет, бебо е вече на един месец, но от както спрях да го кърмя /поради липса на кърма/
ака през 2 дни.
 Нормално ли е това, храня го с Аптамл. Питах личната каза че е нормално, но все пак се притеснявам това 2 дни са си много време... Да сменя ли млакото? Иначе няма запек, ака полутечно оранжево ако. Моля ви за съвет, че много се притеснявам...

# 1
  • София
  • Мнения: 28 553
След като няма проблем, не сменяй млякото. При сина ми положението беше същото, пак на Аптамил.

# 2
  • Мнения: 203
Нормално е!

# 3
  • Мнения: 2 180
Нормално е, разбира се. Адаптираното мляко запича или най-малкото позатяга коремчето. Притеснителен е другия вариант- ако има чести и слузести изхождания, което е показател за алергия към млякото например.

# 4
  • Мнения: 1 196
А ползвали ли сте Аптамил комфорт? Дали ако сменя обикновения Аптамил  с Аптамил комфорт няма да е по добре? Пише,че е против запек, какво точно се води запек - дали твърди изпражнения или акане на няколко дни? Защото бебо ака на на 2 дни но не е твърдо а клони към рядка каша....

# 5
  • Мнения: 1 540
не се притеснявай нормално е ако не плаче няма страшно и щом няма запек.Аз също не кърмех дълго и бързо минахме на frisolak понеже нямаше и килограми и си мислехме,че има запек и все с термометъра и така бяхме до годинка с мързеливо черво  Laughing по-спокойно нормално е да си неспокойна но без паника Simple Smile

# 6
  • Мнения: 203
А ползвали ли сте Аптамил комфорт? Дали ако сменя обикновения Аптамил  с Аптамил комфорт няма да е по добре? Пише,че е против запек, какво точно се води запек - дали твърди изпражнения или акане на няколко дни? Защото бебо ака на на 2 дни но не е твърдо а клони към рядка каша....

Бебето ти няма запек!
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1003

# 7
  • София
  • Мнения: 28 553
Основно на Аптамил Комфорт беше, купували сме от обикновения по изключение. Грешка е да се сменя млякото, без да има причина за това.

# 8
  • Мнения: 4 208
Дали има запек или разтройство бебето се определя не от броя на изхожданията, а от консистенцията им. Така ми е казвала нашата педиатърка.

# 9
  • Мнения: 1 196
Не знам за запека, чудя се въпреки че е рядко акото, но милото доста се напъва като се изхожда, мънка,сумти даже преревава - това не е ли признак на запек? Или и това е нормално...?

# 10
  • Мнения: 10 993
и моят е така, на  мсеца е, храня с Лактана, преди и с Аптамила беше така

# 11
  • София
  • Мнения: 28 553
Не знам за запека, чудя се въпреки че е рядко акото, но милото доста се напъва като се изхожда, мънка,сумти даже преревава - това не е ли признак на запек? Или и това е нормално...?

Отговор на този въпрос има в линка, който Диляна_Ди вече ти е дала. Стига да го прочетеш, разбира се.

# 12
  • Мнения: 34
Здравейте на всички Simple Smile Ние бяхме по същия начин... нямах кърма и от самото начало я храних с Аптамил и не акаше с дни. Много се притеснявах, но ми казваха, че е нормално заради АМ. Обикновено я изчаквах 3 - 4 дни и ако нямаше нищо й давах лактулоза и веднага действаше, но това беше по препоръка на докито така че не ти препоръчвам без да си се консултирала с лекар. Много хора ми казваха да пробвам с термометър, но така и не посмях. След третия месец се оправи без да сменям млякото. Дано при вас да си отмине бързо и да не се мъчи мъничето  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 196
Не знам за запека, чудя се въпреки че е рядко акото, но милото доста се напъва като се изхожда, мънка,сумти даже преревава - това не е ли признак на запек? Или и това е нормално...?

Отговор на този въпрос има в линка, който Диляна_Ди вече ти е дала. Стига да го прочетеш, разбира се.
Milenka,
Прочетох го и точно затова питам ето цитат: ,,Някои бебета си грухтят и се напъват на всяко изхождане, въпреки че това не означава задължително, че имат запек. Естествено, ако бебето ви плаче или е очевидно, че не се чувства добре, трябва да се консултирате с педиатъра му или личния лекар.,,
Просто си преревава докато се напъва...затова с чудя...

# 14
  • Мнения: 1 556
Дъщеря ми беше на смесено хранене, първите 2-3 месеца акаше през 2-3 дни и аз се притеснявах, но педи казваше, че е нормално и щом не е твърдо не е проблем. Изведнъж нещата се нормализираха, без да съм сменяла АМ.

Общи условия

Активация на акаунт