Мислите ли да останете да живеете в държавата в която сте?

  • 6 714
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
Цитат на: jara
...
п.с  Honda,проходи ли Елизабет?

Не още. Тоест не се е пускала сама. Иначе покрай мебелите и когато се е хванала за ръката ми - да. Ама ние и не я насилваме.Мъчи се да подръжава на кака си в други дейности и това го забравя Grinning

# 31
Цитат на: Teya
и аз много съм си мислила по въпроса,все още незнам Rolling Eyes  Rolling Eyes
но все пове4е се уверявам и убеждавам,4е май ще останем за винаги тук Sunglasses  Sunglasses

Може да не е завинаги,но за близкото бъдеще адресa oстава Spain

# 32
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
а3 не 3нам о6те какво да правя. Rolling Eyes тук ми харесва,но не 3нам по4ти ни6то zа страната и хората,нито zа бебоците.българия не ми липсва о6те( само 4 месеца съм в Suiss).но определено 6те ми е много трудно,когато ми обясняват какво трябва да правя,когато и преди бебока да дойде.не съм о6те много в 4ас с немския.ра3бирам нормален ра3говор,но не и термитите,свърzани с беб4етата ( то на български не ги раzбирам,та на немски ли?) Confused по3драви

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз съм на принципа: човек предполага, Господ разполага.
За сега съм тук, защото се захванах за учене, но за в бъдеще??? Най-важното е да сме здрави- другото Божа работа!

# 34
Цитат на: Biju1
...
вчера установих, че не е хубаво да знае много бг
аз му викам ходи до магазина
той вика Стефан не може.
а на англииски не е така
Simple Smile

 Laughing  rotfImbo

# 35
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моят мъж е италианец и оЩе на времето когато се запознахме той ми каза: Или идваШ тука или идваШ тука. Друго положение няма. И аз дойдох. През вси4ките тези години ми се е искало да се върна в Бг където са вси4ките ми близки и приятели но ми стигаха кратките визити и n - брой неуредици и проблеми с които се сблъсквахме ежедневно за ми се прииска да си хвана Шапката и да си тръгна. Винаги Ще ме тегли към Бг и мисля 4е е нормално но не мога да си представя 4е детето ми би расло в такава джунгла. Извинете ме, не искам да обидя никоя от мамите които са избрали беб4овците им да раснат у дома _ напротив : възхиЩавам ви се за силата и куража с който се справяте с ежедневните си проблеми.
Италия не е земния рай, но мисля 4е Ще остарея тука. Съжалявам само 4е детето ми няма да изживее детството което имах аз....Тогава времената бяха други..

Поздрави на вси4ки мами и беб4овци в Бг и по света

Милена

# 36
Цитат на: mcdirock
.... Съжалявам само 4е детето ми няма да изживее детството което имах аз....Тогава времената бяха други..

Миле, разбирам болката ти за детето, но и в Б-я децата не се забавляват по начина, по който ние се забавлявахме, играхме и т.н. Просто времената се промениха. Тия дни наша приятелка се завърна от там с наточени зъби след месец, два да се завръщат в Б-я и да живеят вече там (понеже винаги вече могат да се върнат тук). Стояла е една седмица и сега твърдо е убедена, че от тук не мърда поне за сега. Детето й е на 14 години и е много възмутено от държанието на децата на неговата възраст. Срещналво се със стари приятелчета и бил шокиран от държанието им, от начина на говорене и т.н. Когато дойдоха тук той беше на 10 години и има и от двата вида преживявания.
Увлякох се в писаници, но в общи линии мисълта ми беше, че и Б-я не е това, което беше по наше време Wink  Grinning
Целувки и късмет

# 37
  • Мнения: 2 195
На мен ми се ще ве4е да си се приберем в Б-я,но моят мъж не иска и да 4уе Confused Особено сега като бях там за 2 месеца(преди сме си ходели за по 2 седмици само)страшно много ми хареса,пък и бабите бяха в голяма помощ Wink Та моето мнение е,4е от България по-хубаво си няма bg

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Цитат на: mimkata
На мен ми се ще ве4е да си се приберем в Б-я,но моят мъж не иска и да 4уе Confused Особено сега като бях там за 2 месеца(преди сме си ходели за по 2 седмици само)страшно много ми хареса,пък и бабите бяха в голяма помощ Wink Та моето мнение е,4е от България по-хубаво си няма bg


  Mimkata, едно време като бях тук и след това говорех как искам да се върна един ден, моите приятели все ми казваха- "Не забравяй, че едно е да си някъде по време на ваканция- друго да живееш там"' Когато дойдох разбрах какво имат впредвид. Нещата коренно се променят тогава....

  Не каза нищо за Търново.....

# 39
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Honda
Цитат на: mcdirock
.... Съжалявам само 4е детето ми няма да изживее детството което имах аз....Тогава времената бяха други..

Миле, разбирам болката ти за детето, но и в Б-я децата не се забавляват по начина, по който ние се забавлявахме, играхме и т.н. Просто времената се промениха.


Знам, Хонда и то4но за това ми е е мъ4но. Може да сме живяли по_ скромно и да не сме имали много игра4ки но ни е било супер купон. По цял ден сме били на вън и в дъжд и в сняг а и майките ни са били спокойни. Виж сега какво става...
ДъЩери4ките ти са много сладки а и ку4ето ви е голям образ Grinning  Да са ви живи и здрави и само да ви радват.

Поздрави

Милена

# 40
Цитат на: mcdirock
...
ДъЩери4ките ти са много сладки а и ку4ето ви е голям образ Grinning  Да са ви живи и здрави и само да ви радват.

Ей това е най-важното. Другото се решава Simple Smile

# 41
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Права си, Хонда. И аз все това си повтарям : Важното е да сме здрави пък на вси4ко останало майната му.

Поздрави

Милена

# 42
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Honda
За момичетата или момчетата, чиито половинки са от съответната държава може би отговорът е ясен Simple Smile .
За нас - за добро или зло (надявам се да не е второто) сме избрали да останем да живеем тук.


Аз съм сигурна, че ще се върнем в БГ рано или късно. Просто сърцето ни е там, едва ли бихме го преживяли заради мечтите си тук. Но само времето ще покаже

# 43
# 44
  • Мнения: 3 271
Цитат на: pipilota
Извинявайте, че ви се меся в темата , но искам да вметна нещо. Имам един приятел, чиийто родители са собственици на клиники в Лас Вегас, а нашия дойде да живее в кв. Надежда и не ще да се връща Shocked  Всички са българи от семейството.


Съвсем ми е разбираемо. Просто не всеки може да живее като дърво без корен. Примерно ние не можем. Просто нищо не може да ме зарадва тук достатъчно, за да виждам смисъл да стоя повече от необходимото (а това все още не знам колко е)

Общи условия

Активация на акаунт