Мислите ли да останете да живеете в държавата в която сте?

  • 6 709
  • 78
  •   1
Отговори
За момичетата или момчетата, чиито половинки са от съответната държава може би отговорът е ясен Simple Smile .
За нас - за добро или зло (надявам се да не е второто) сме избрали да останем да живеем тук.

# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Трудничък въпрос. Ако зависеше само от това какво искам аз - веднага си стягаме багажа и се прибираме, но... не е толкова лесно. На мъжът ми тук му харесва и хич не се сеща за БГ, а щерката е раздвоена. За сега ще сме тук, но хич не се знае след някоя и друга година на къде ще ни отвее вятъра, дано поне да е по-близичко до България.

# 2
  • Мнения: 966
Mi ne ne mislia mnoooooogo styd pak i e bedni4ko v Quebec. Smiatam da se ostanovia vav ang. Canada ili USA za postoianno Grinning .

# 3
Za sega da,  ako vsichko za v badeshte e dobre sigurno zavinagi shte ostanem tuk family

# 4
  • Мнения: 4 212
и аз много съм си мислила по въпроса,все още незнам Rolling Eyes  Rolling Eyes
но все пове4е се уверявам и убеждавам,4е май ще останем за винаги тук Sunglasses  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 1 793
ами труден въпрос. в смисъл, че сега не можем да кажем категорично 'да, ще останем тук завинаги'.  но пък на този етап категорично можем да кажем 'не, няма да се прибираме в БГ засега'. та значи засега сме тук, не се знае как ще се завъртят нещата занапред, но истината е, че плановете ни за близкото бъдеще са свързани с това място тук - където е дома ни, където се роди детето ни, където се чувстваме спокойни. не че не искаме един ден да сме си в БГ, но това ако ще става ще е доста напред във времето. а тогава, след n-години, когато вече съвсем сме се установили тук едва ли ще искаме да се прибираме в БГ, защото вече съвсем ще сме се установили, ще сме свикнали вече с един начин на живот и да започваме пак всичко отначало /местене, жилище в Бг и т.н./ едва ли ще ни се иска. така че засега мога да кажа, че оставаме тук като се надяваме да е за по-дълго, а дали ще е завинаги времето ще покаже.

# 6
Stranno, che povdigna vxprosa. Nie chesto go komentirame s priqteli. Nie i dvamata sme si Bg - chada, no tova ne oznachava nishto. Mislq, che nqma ednakvo pravilno reshenie za vsichki. Nie imame naprimer golqmo date, koeto prakticheski e zrastnalo tuk, a sega ni se rodi i dxshterichka, koqto bezuslovno shte bxde po-blizo do mestniq mantalitet , a ne do nashiq. Ta za tqh trqbva da mislim.

Moje bi nqkoga kogato ostareem da otidem v nqkoq krasiva Bg-provinciq  Simple Smile , koi znae...........

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
И двамата с мъжът ми си мислим че един ден ще се приберем в Родината, но за децата не знам  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 530
Хубав въпрос Laughing
Преди да се роди Анна с мъжът ми сериозно мислехме да се махнем оттук и да отидем на по-топло в средиземнорморска Европа. Още не сме се отказали, но ще го направим само ако си намерим добра работа. Италия и Испания са предпочитаните места засега, дори и за България сме мислили да отидем за година-две, но и това засега е в бъдеще неопределено.
Ще видим дали са мечти или планове някой ден..... Simple Smile  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 006
Болна тема Хонда Grinning Аз все драпам за България и на мъжо му се налага като на малко дете да ми обяснява + и - Sad Въпроса при нас е все още открит,особено днес мразя Холандия-откраднаха ми портмонето с вси4ки карти и документ Cry много зле се усещам,мамка му Cry Сори,4е ти тазводнявам темата  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 072
MM, по добре опитаите в Испания Wink


За сега сме тука, Confused  мьжьт ми е бил в Германия и все натам го тегли...
Настоя6тето тука за сега ни е по_ясно, но 4овек никога не знае. Но определено ако се вьрнеме в Бьлгария няма да го тьлкувам като кра4ка назад.

# 11
  • Мнения: 1 975
Ами аз май нямам много голям избор  Wink
Мъжът ми е норвежец, децата са норвежки граждани ... а и говорят само на норвежки..... Абе - аз май и съм почти забравила че в Бг съм живяла  Embarassed  Embarassed  Embarassed  ......

# 12
  • Мнения: 177
и на нас тази тема ни е болна.аз още сега бих си събрала багажа и беж в България,но мъжът ми не ще и да чуе.пък и бебо като се появи сигурно нещата ще станат по-сложни;май  за в бъдеще ще сме на този адрес :о(

# 13
  • Мнения: 713
Мойта половинка е английска Grinning , но иска да живее в България Shocked . Как си го представя това не знам, след като не си дава зор да научи повече от 10-те думи, които знае Shocked  Shocked . Аз много бих искала да събера нещата, които харесвам от двете места и да си направя един земен рай.

# 14
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 086
Цитат на: anan
Мойта половинка е английска Grinning , но иска да живее в България Shocked . Как си го представя това не знам, след като не си дава зор да научи повече от 10-те думи, които знае Shocked  Shocked . Аз много бих искала да събера нещата, които харесвам от двете места и да си направя един земен рай.

Ха, ха и ние сме така. Всеки понеделник почваме да учим български и все още сме на първия урок. Но имаме напредък. Днес ми свалил български песни и като ми пусна една чалга (това успял да свали), но пак успя да чуе и даже повтори баклава и локум. че и пригласяше по едно време. Голям смях падна. А в България така му харесва, че вчера ми казва да си отивам в България, та и тои да доиде с мен. Е, иска ми се, но с моята учителска заплата как ще го храня!?

Общи условия

Активация на акаунт