Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
здравейте, пролетните бебчовци мартенските, априлските, майските кога може да бъдат извеждани на разходка поне за малко при хубаво време? вие какво знаете или как постъпвате?

# 1
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми е родена май месец, а сина ноември.И двамата ги изведох на вън на втората седмица.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Моите и двамата са май месец родени. За големия майка ми се опита да каже нещо, но докторката ни извика на контролно теглене седмица след изписването и повече никой не се обади кога се извежда бебе. Малкия, и той от 10-тия ден е навън Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 645
Моят е роден Април,изведох го на 10 ден,след като се прибрахме от болницата.

# 4
  • Мнения: 5 299
Викториа е априлско бебе - излязохме на първата разходка на 18-я ден, защото нямах количка преди това. Иначе може след 6-я ден.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Синът ми  е роден в края на март. Изведох го на 20-ия ден, защото беше първия слънчев и тих ден, след раждането му. Но го изведох за половин час и то в двора - живеем в къща. Иначе бих го извела на терасата, въпреки, че има майки, които ги разхождат и по улиците.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Можеш веднага след прибирането от родилния дом да го изведеш стига да има слънце и да няма вятър, като разбира се е добре облечено  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 242
Зори я напече първо пролетно слънце 7 дни след раждането – на балкона за 10 мин. Бяха първите топли априлски дни (май около 13-15 радуса). На другият ден излязохме пак на терасата за около 20мин и на третия вече навън на разходка за 40мин.

# 8
  • Мнения: 5 391
Мисля след 10 ден при хубаво време, живот и здраве, че е подходящо за излизане.

# 9
  • Мнения: 997
Детето на моя приятелка се роди края на март. Беше приятно време. Разбрахме, че е родила когато на четвъртия ден го изведе навън. Това ми се стори малко прекалено, но мисля, че всичко зависи от времето навън, от температурата и вятъра. Но поне да стане на 10-15 дни.

# 10
  • Мнения: 18
moi priateleli zakaraha dushterichkata si na letishte Hitrow oshte na purvata sedmica  newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 2 631
Синът ми е роден на 12.02. и на 02.03. по съвет на лекаря му беше първото излизане на слънчице, но на терасата и за няколко минутки. От там насетне - постепенно за по-дълго време.

# 12
едното ми дете е на 11.02 , адругото на 04.03-и двете са изведени на разходка на втората седмица. но се пак зависи и от времето. я какава зима се завихри навън

# 13
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Дъщеря ми е родена април и я изведох на 4- ият ден. Можеш да извеждаш бебeто стига да няма силен вятър и мъгла. Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 6 251
Синът ми е роден на 17.04., педиатърката ни посъветва на 10-тия му ден да го изведем на терасата, но беше облачно, та на следващия му беше първата "разходка". Така 2-3 пъти и след това започнахме с разходки по час-два и повече. Grinning

# 15
  • Мнения: 2 271
Моята е родена на 29.08.Не е пролет, а почти есен. Изведох я септември-на 10 ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 758
Дияна е февруарско бебе. Държах я на балкона при топли и слънчеви дни, 20тина дена след раждането.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Коси е Майско бебе. Излязохме на първа разходка на 18-тия ден. Преди това по 5, 10, 15 минути на балкона. Ако времето е подходящо /без мъгла, вятър, дъжд/, може да се изведе и по-рано. 1stroller

# 18
  • Мнения: 160
синът ми е роден на 20.04.2005г. и на 12 ден излязогме за запърви път на разходка времето беше чудесно Peace

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бебетата могат да бъдат извеждани веднага, щом има подходящо време.
Ако е по-хладно, просто се обличат по-добре (но не се навличат, защото се претоплят и се опъпчват).

# 20
  • Мнения: 1 150
Вики е роден на 7.7. изписаха ни на 9 и
беше на вън на 10-ти   1stroller

# 21
На 4 ден.Абе мамчета-какво пречи на ранното извеждане?Само времето да е подходящо и проблеми няма.Бебковците се чувстват толкова добре на вън.Само да е топличко-извеждай го веднага newsm10

# 22
  • Мнения: 5 103
Живот и здраве, мисля при хубаво време на 10 ден.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 407
Аз родих през март и педиатърката ми каза че мога да изведа малкия на 10-я ден. Първо го изкарах на терасата за 5 минути, на следващия ден- за 10-15. Увеличавах времето постепенно  и така след това изкарах бебчо навън на разходка. Той си спеше през цялото време.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Емо се роди на 14.04 на 1.05 бях ме вече вън.

# 25
  • Мнения: 1 840
Дъщеря ми е родена през март, а синът ми - през април. Изведох ги веднага, щом времето позволи това.

# 26
  • Мнения: 298
Предполагам, когато температурата навън е подходяща, а именно около поне 15 - 20 градуса и да не е много ветровито ще може да се изведе почти веднага. Това с климатизацията по 5-10 мин. е по-скоро за зимните бебета.

# 27
  • Мнения: 2 274
А кое е прекаленото на ранното извеждане?
След като детето е в количка, а не голо на снега...
И двамата ми сина са зимни бебета и съм ги извела почти веднага...

# 28
  • Мнения: 3 537
Почти веднага е хубаво да се изведе детето Wink

# 29
  • Мнения: 171
Можеш веднага след прибирането от родилния дом да го изведеш стига да има слънце и да няма вятър, като разбира се е добре облечено  Grinning

 newsm10 Дъщеря ми е родена в края на март и я изведох още първата седмица, като постепенно увеличавах престоя навън.

# 30
  • Мнения: 4 668
Моят син е роден през м. май и го изведохме навън на 5-тия ден . Разходихме с количката и не съм имала притеснения . Предишните два дни го изнасяхме на терасата за по 10 минути . Както са казали и други мами , добре е да се изведе почти веднага .

# 31
  • Мнения: 3 886
всяка маика си преценява.баткото е февруари а малката януари и 2 ги изведох шом станаха на 20 дена.и на сняг и на дъжд са били секи ден по малко на вън.прецени сама

# 32
  • Мнения: 94
Аз я изведох на 14-я ден.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 787
Родени сме май месец.Десет дена след раждането започнах да го извеждам навън по цял ден.На 2-я ден го изнесох на терасата

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
някъде към 15 ден го изведох навън, роден е април

# 35
  • Мнения: 799
Момичета, какви са тези въпроси? Тези, които сме със зимни бебета да не излизаме ли? А ми тези в Осло, където е целогодишен студ?  Mr. Green Обличаш детето, аклимитазираш го 2-3 дни на балкона за по половин час и айде навън.
Педиатърката на една приятелка, която роди в началото на януари, ги беше посаветвала да започнат да се аклимитазират на балкона, когато навън станело +10 градуса.  #Crazy  Добре че времето се смили над тях, че иначе щяхме да с видим през април  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 6 164
Аз съм решила 10 дни най-много да чакам и го изкарвам, като малко по малко ще увеличаваме времето. Ще се калява!, няма да е като майка си зиморничав, я! Stop

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Марина е беше прлетно бебе.2 седмици и бяхме навън

# 38
  • Мнения: 1 382
Аз също не бих го бавила много вкъщи,особено ако времето се е позадържало хубаво,3 дни в родилното,5 вкъщи и айде навън  Wink

# 39
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Големия е роден май месец, а малкия септември...и с двамата още по на 2 седмици скитахме по улиците Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт