Успя да ме притесни

  • 936
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 189
Здравейте момичета,
Помагайте моля с мнения и съвети. Днес бяхме на консултация и педиатърката заяви, че сме наддали малко L Знам, че е от старата школа и не трябва да и се връзвам, но все пак успя да ме притесни. Все пак за здравето на детенцето ми говори и тогава всичкия ми здрав разум изфирясва L Почна веднага с дохранването, по колко изцеждам след кърмене, чак и пробно кърмене да ми направела... Ето я статистиката, кажете мнение, моля:
Еми се роди 2800 гр и 49 см. Досега наддаваше плавно в около средното на нормата, мисля. В момента тежи 6080 гр. и е висока 62 см. От предишната консултация за 25 дни е качила 380 гр. и 2 см. От библиотеката видях, че минимума за възрастта и е 113 гр. на седмица, май сме малко под него, за сантиментрите също се чудя L Кърмя я на поискване и денем, и нощем. Не гледам часовник, не броя хранения. Нямам усещането, че ми е намаляла кърмата, защото никога не съм цедила. Знам, че най-естественето е най-правилно, затова така... Мислех да захраня на 6 навършени месеца, дали да ускоря нещата с кашите? Оф, на всичкото от горе педиатърката смята, че едва ли не и пържоли ядем, защото като ме пита “даваш ли еди какво си” аз отговарям “давам”. Не обичам да лъжа, но знаех, че с нея е по-добре да избягвам спора по тези въпроси, а казват, че е перфектен диагностик...
Та така, да започвам ли захранване? Дохранване с адапте хич не си го представям... Иначе в кърменето няма какво да коригирам, освен да почна да пия и ям някакви лактогенни нещица...  HELP!

# 1
  • Мнения: 3 161
Не разбрах на каква възраст е детето ти.

# 2
  • София
  • Мнения: 189
Ох, забравих да кажа, че Еми е родена на 27.09.2005 г., не пием вода, не ползваме залъгалки и т.н. Само кърма по всяко време на денонощието. Памперсите по мое мнение са си добре във всяко отношение...
А, и още една реплика на педиатърката ми, като се смутих при въпроса "храниш ли я нощем?" - "Деца, които ядат през нощта, страдат от безапетитие през деня!"  #Crazy Може би, трябваше в репликите за кърменето да го сложа Simple Smile

# 3
  • Мнения: 51
На 5 месеца ние бяхме наддали 400гр. и то за повече от 30 дена. Дофторката каза, че това е идеално. На тази възраст започват да наддават по-малко, защото има и повече движения. А и все пак не може постоянно да качват по 1-2кг. Те така на 1 годинка ще са колкото нас.
Това, което си чела в библиотеката са ориентировъчни цифри и за всяко дете си е строго индивидуално. Не бързай да дохранваш. Първо трябва да си сигурна дали има нужда. Ако смяташ, че ти намалява кърмата, си купи лактогонен чай. На мен в началото много ми помагаше. Последния път като ми намаля кърмата се оправих с Рицинус. Поразтърси се малко, в старите теми доста е обсъждан въпроса с лактацията.
За захранването можеш да изчакаш още малко, но това е мое мнение, ти най-добре можеш да прецениш кога да почнеш.
А пък педито направо ме разби с тази реплика за безапетитието. Вярно трябва да я пуснеш в темата за най-абсурдни реплики. Сашко още се събужда по 1 път нощем да яде и ако на това ядене през деня му се вика безапетитие, не мога да си представя какво ще е ако има апетит smile3555  Сигурно ще ми трябват още 2-3 цици, за да успея да го нахраня   #Shocked

# 4
  • Мнения: 340
380 гр за 5ти месец е идеално.  Може даже и да е много.  113гр на седмица важи за първия месец!  Тук от 4-5 мес до годинка не мерят децата защото грамчетата вече нямат значение.  Важното е детето да изглежда добре и да се развива.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 679
Според мен твоето детенце добре наддава. Ивайла след петия месец повече от 400 грама на месец не е наддавала, а докторката не е казвала, че е малко.
Даже напротив.

Репликата ти на педиатърката наистина я включи в онази тема, струва си.

Колкото до това дали да почнеш да захранваш, ако мислиш да го правиш само, защото докторицата смята, че детето не било наддало добре - по-добре изчакай.

# 6
  • Мнения: 2 885
Ох какъв готин ник имаш...любимият ми град Sunglasses

Спокойно, никакво захранване, дохранване и кажи на лекарката да се гръмне...
Сори за емоционалните изблици, но ми писна от такива....
Детето си е добре, родило се е малко и се развива ИДЕАЛНОООООО!
Нормално е да наддава по толкова на месец, ние последният месец бяхме наддали също 400 гр. и педито каза, че си е абсолютно в норма.
Правилно си се ориентирала да захраниш 6-ти месец, дотогава само кърмата е важна за него!!!

Моя Стефан е роден на 29.09.2005 /два дена след вас Laughing/.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 254
Нормално е да си се притеснила...
Моето мнение е, че нищо не ти пречи да изчакаш още един месец със захранването. Ако има проблем, на бебока щеше да му личи по някакъв начин, пък от думите ти ми се струва, че всичко е наред Simple Smile
Мисля че лактогонен чай на ХИПП ще ти дойде добре! Аз си пийнах малко ей-така за спорта и веднага ми се увеличи лактацията (не че имах нужда)
Само не забравяй, че рицинуса не бива да с епие с чая по едно и също време.

И мосля, че трябва да се успокоиш защото знам, че голямо значение има психическата ти нагласа... Настрой се, че имаш кърма и че всичко е наред.

А педито като е добър диагностик в крайна сметка не е поставила диагноза или поне според мен "не наддава добре" не е диагноза. Simple Smile

Успех и не забравяй да пишеш какво е станало

# 8
  • Мнения: 435
Ако правилно съм разбрала , Ема се е родила
на 27.09  и е била 2800 гр и 49 см.
сега на 5 месеца  е 6080 гр. и е висока 62 см
Детето се развива чудесно !
Моя съвет е да вярваш на майчината си интуиция , на детето  и очите си .
Ето ти още малко информация
това е за нормите http://karmene.greatnow.com/normi.html
това е за захранването http://karmene.greatnow.com/otlagane.html
Устокой се и се примири с мисълта , че ще трябва да "пускаш" някои неща през ушите си  или помисли да смениш лекаря .
Имаше една тема за педиатри , които подкрепят изключителното кърмене и късното захранване виж я ако искаш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30924.0
Ето и една хубава "стара тема" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27728.0

# 9
  • Мнения: 695
На тази възраст започват да наддават по-малко, защото има и повече движения. А и все пак не може постоянно да качват по 1-2кг. Те така на 1 годинка ще са колкото нас.
няма нищо притеснително.и ние така парвите месици ка4вахме около1кг.сега ве4е по малко Grinning Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 189
Mного ви благодаря!
Вдъхнате ми малко увереност. Мога да кажа, че съм изчела повечето от материалите в библиотеката и въпреки това се шашнах. То всъщност и с това, че още не се обръща от гръб на корем се почна... Представям си на края на месеца, ако и хемоглобина не ни е кръводарителски какво ще ме направи педката. Както каза мъжът ми "тя отдавна ме подозира"  Laughing Цвети и Яна благодаря ти много за линковете   bouquet

# 11
  • Мнения: 435
И Христо не се обръща от гръб по корем (няма и намерение ), а е роден на 09.10 2005 г .
Това е толкова индивидуално . Яна започна да се обръща чак около 9-тия месец , в 10-тия пролази , а в 11-тия проходи САМА .
Не се тревожи всичко с времето си , тя сама ще ти покаже какво и кога иска:)
  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 190
Не се притеснявай. Добре се развива детето. Лъчо от 5-тия месец качвапо 150-180г и по 2-3см. Доста под 10кг на година, но пак си е жизнен и здрав. Върви с около половин колограм повече, отколкото аз на тази възраст. А за обръщането пак е индивидуално. Лъчо почна да се обръща 6-7 месец.

# 13
  • Мнения: 2 556
Аз искам да те успокоя и за обръщането. Кари се обърна от корем по гръб на 5 месеца, а за първи път от гръб по корем преди 1 седмица - точно в деня, в който навършваше 6 месеца. И аз малко се бях обезпокоила, защото синът ми на 4-5 месеца се търкаляше доста и в двете посоки по няколко пъти, но явно при всяко дете е различно, това е:)

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
Ако детенцето ти е енергично, нормално е да наддава по-малко от досега. Ако е здраво, жизено и игриво, пълни памперсите, значи всичко е наред. Калоян е с две, три нощни кърмения, а пък не съм забелязала да яде по-малко през деня. Откакто захраних преди около месец и половина, наддава по-малко на килограми, но на ръст е добре. Започни да захранваш, както си решила и няма да сбъркаш. За обръщането - Калоян до сега не се е обръщал... не пълзи... всяко детенце се развива индивидуално. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт