за запека

  • 2 816
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички

Здравейте, исакам да ви попитам ,опитваме за бебе ,спрях цигарите но засметка на това имам запек #Cussing out newsm78. Започнах да пия по препоръка на гениколожката Дуфалак, започнах и по две на ден и нищо.Притеснявам се, започна да ме боли ниско долу до яйчника а и тия хемороиди дано не се появят #2gunfire
Кажете ми ако си имате идея какво да правя,ще се пръсна ... Praynig

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Давам линк. По принцип става дума какво да яде майката и какво - детето, но вярвам, че ще ти свърши работа Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72928.msg1257572#msg1257572

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
кафе - при пушачите най-много помага /бивши пушачи/
круши, сливи
плодове - на гладно да подействат по-бързо
казват топла вода на гладно
д-р Тошков "Лаксит"

# 3
  • Мнения: 2 120
Гореща чаша кафе с чаша натурален сок сутрин.
Комбинацията топло със студено помага, особено тази, която ти казвам. Аз съм така от юношеските си години, всяка сутрин. 

Последна редакция: вт, 07 мар 2006, 20:40 от Дара

# 4
  • Мнения: 3 760
Води до привикване! Както и всички медикаменти и билки. Само Дуфалак е безвреден /в смисъл, че не води до привикване/Иначе кафе, топла вода, сок, плодове; кисело мляко + сок от лимон.

# 5
  • Мнения: 29
Това, което със сигурност ще ти помогне е повече зеленчуци и повече плодове в менюто.
Намали мазните храни до минимум и хапвай повече фибри и кисело мляко!

# 6
  • Мнения: 6 167
Киви в индустриални количества!
гаранцията е 100%, а витамин С е повече от количеството в лимоните.
има и едно на билкова основа, пила съм го при д-р Емилова, защото там страничен ефект от гладуването е як запек. Но не се сещам как се казваше. Скъпичко е, ще питам как се казваше, и ще ти кажа. Но тва в краен случай.
забрави хапчета.
Тошков - само му виж муцуната на кутийките и се отдалечи незабавно ( нищо лично към тези , които са имали плацебо ефект от съдържанието на шишенцата му).
та, киви. много киви.   bouquet

Последна редакция: вт, 07 мар 2006, 19:32 от lenilaf

# 7
  • Мнения: 4 302
Добре са те посъветвали момичетата, да увеличиш плодовете и зеленчуците. Но при положение, че споменаваш хемороиди, си мисля че кивито не е подходящо.

# 8
  • Мнения: 2 123
При бременност на някои жени им се появява запек. Тъй като приемането на каквито и да е медикаменти не е препоръчително в отчетни всеки споделя личен опит. Според мен е много важно да спазиш следните насоки:
1. Регулирано посещение н атоалетната - дори д ане ти се ходи, изкарвай известн овреме там опитвайки /ти си познаваш тялото и обичайната часова зона за посещение /
2. Сутрин на гладно - топла вода /чай/. След като изпиеш водата приеми един от следните плодове - киви, круша, сини сливи. /Сушени сини сливи - накисваш г иот вечерта във вода. Сутрин изпиваш водата и после изяждаш напоените в нея сливи - действа безотказно/
3. Мин. един път на ден - храни с фибри /мюсли/
4. Пий достатъчни количества вода.
5. Половин час преди опит з атоалетна си прави масаж на корема - лягаш по гръб и енергично потупваш различни зони с пръстите си - черва, стомах...

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз ползвах Активия и продукти с повече фибри,има ефект

# 10
  • Мнения: 16
Аз отказах цигарите преди 2г. и дълго ме тормозеше същия проблем.Освен кафе или някоя мааазна салатка,на мен ми помагаше и доматен сок.

# 11
  • Мнения: 144
   При мен помогна чаша топла вода с една лъжичка мед сутрин на гладно. Ако не ти помогне за запека , поне помага за засилване на имунитета.

# 12
  • Мнения: 178
Повечко плодове и супички. Не се тъпчи с лекарства ако можеш,чувала съм че организма свиква с тях и после....Но пък и чаша топла вода /или мляко/ с мед на гладно върши работа.

# 13
  • Мнения: 323

Здравейте, исакам да ви попитам ,опитваме за бебе ,спрях цигарите но засметка на това имам запек #Cussing out newsm78. Започнах да пия по препоръка на гениколожката Дуфалак, започнах и по две на ден и нищо.Притеснявам се, започна да ме боли ниско долу до яйчника а и тия хемороиди дано не се появят #2gunfire
Кажете ми ако си имате идея какво да правя,ще се пръсна ... Praynig
Аз бях така по време на бременността. Помогна ми компот от сливи - много и в индустриални количества. Така изкарах 4 месеца, иначе - тц.... направо беше ужас /сега обаче не мога да го гледам/. Активията също помага, но не толкова /поне при мен/  Peace

# 14
  • Мнения: 2 959
Всяка сутрин пия вода на гладно, след това 1с.л. мед и след това 1ч зелен чай. Този режим го спазвах, и докато бях бременна, и сега. Но ако все пак запека си оставаше, вечер преди лягане- 1ч топло мляко и 1л. мед в него. През деня 1.5л вода.

# 15
  • Мнения: 747
Здравейте, да споделя и аз скромния си опит. По време на бременността ми се появи запек, и се принудих да пия хапчета с екстракт от сена. След като ги пих близо месец, случайно се оказах един ден без да ги имам под ръка, втори, трети- и така, оказа се, че проблема е изчезнал. Т.е. не само че не се "пристрастих", но и излекувах проблема. Може и да е случайно.
Но и режима наистина е много важен.
А какво съдържа този Дуфалак?

# 16
  • Мнения: 2 825
И аз имах същия проблем по време на кратката ми бременност и това, което ме оправяше беше едно сладко киви на гладно и чаша прясно мляко с лъжичка кола-као (детското какао)... резултата се появяваше до 30 мин.

Всичко, което е казала Ирини е ефекасно и полезно  Wink

# 17
Прясно мляко и повече течности.

# 18
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Дуфалака - сироп /незнам дали има хапчета/ действа при по продължителна употреба - не става за един ден. Хубавото е че не се привиква към него

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
За току що отказалите цигарите да споделя /поне при мен беше така/ само първите две три седмици имах запек, после всичко си влезна в релси.

# 20
  • Мнения: 3 254
Имах и аз такъв проблем, след като спрях да пуша и продължи може би около месец. Просто си мина от самосебе си.

# 21
  • Мнения: 29
Az i predi bremennosta lichno sushto si stradah ot zapek i si piivam chashka otvara ot sena, vsiaka vecher... Ako e chak tolkova nevuzmojno i pri teb polojenieto, probvai, nakisni si edna chaena lujichka v chashka kafeena s voda za okolo chas (dokato istine).

# 22
  • Мнения: 157
чаша топло прясно мляко прави чудеса. Сутрин особено.

# 23
  • Мнения: 239
чаша топло прясно мляко прави чудеса. Сутрин особено.

 Peace Прясно мляко, по- течна храна и повече плодове. За кафе също съм чувала, че помагало, но то пък е вредно. Трябва да се ограничат сандвичите, пиците и всичката по- суха храна.   chef

# 24
  • Мнения: 491
galaxy7576 и аз така - спрях цигарите, но след като се потвърди бременността ми. И настана  ooooh! по веднъж на 3 дни  smile3550 Доки каза, че е по-добре да приема медикамент отколкото да напъвам - заради бебо. Препоръча ми от тези разхлабващите шоколадчета Комфорт, дето ги продават по аптеките или Дуфалак. И аз си взех такова шоколадче, но вкусовете ми са толкова променени, че едвам успях да изям 1/3 от него и нямаше никакъв ефект при мен. Обаче на баща ми много помагат тия шоколадчета. Но ако решиш да си вземеш за всеки случай го изяж вечер преди лягане, а не сутрин когато излизаш  Naughty
А аз пробвах какво ли не. Дори сливи на гладно не ми помогнаха. И общо взето съвсем случайно открих какво ми помага - сок от грейпфрут! По принцип хич не го харесвам и точно за това реших да пробвам с него. Изпивам една кутия и Toilet А и пия много вода през деня, но гледам да е трапезна/изворна, да не е минерална. Та това е от мен и дано съм помогнала.
А, а кумата ми сподели, че на нея и помогнала сушена слива - ефекта бил направо разтърсващ, абе раздрисващ  Laughing

# 25
  • Мнения: 133
Мелодия, мнението ти ме разтърси, защото и аз ненавиждам сок от грейфрут (имам чувството, че е нещо развалено  Sick ), за това реших да те спася, ако мога  Grinning
Сока от грейфрут ти помага, защото вътре има частици!!!! Същата работа ще ти свърши сока от портокал на Пфанер с частици! Много е вкусен! Пробвай  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 510
Пробвай с някои билки (чай). Аз знам, че чай от "силимикия" ако не се лъжа има ефект или зелен чай. Не съм много компетентна в тази област, но аз го имам това чудо и без да съм спирала цигарите  Sad . Иначе кафето също върши работа. Успех  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 267
И аз имам такъв проблем. Имах го и преди да забременея, пък сега се видях в чудо. Доктора каза няколко бабешки начина да се спасявам, които вече сте изредили: топло прясно мляко, мед, сини сливи, круши, и нещо, което каза че навремето много са го предписвали на бременните за запек - сладко от рози!
Намерих го това сладко и на мен поне ми действа безотказно! Пробвайте! все ще го намерите... аз съм от малък град и дори тук го намерих.

Общи условия

Активация на акаунт