Коледа 2014 - тема 3

  • 38 907
  • 212
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 517
Браво. Големи красоти. Особено последните постове Heart Eyes
Наталина, меденките ти са произведение на изкуството, тъй че винаги ще са "класика в жанра" и само ще им се радваме отдалече Blush Чудесни. Още веднъж браво за таланта и старанието.  bouquet
Благодаря за новата тема, малко късно се записвам, но нищо  bouquet
На мен ми останаха арменските сладки, обмислям и едни бели трюфели по пепчо и руенки, но последните едва ли.
Утре ще правя един бриош за старите колеги, остава само пънчето, но то ще е на 25 сутринта защото не е трайно newsm78 Баклава у дома правим за НГ, но ме е страх да я точа ooooh! Само на тиквеника съм се престрашила и мисля че става вкусен Blush

# 46
  • Мнения: 11 726
Ала Бала, това е формичката:



Едно време са продавали такива дървени формички за борчета.

Синьото и розовото е оцветен айсинг с боите на Йоткер. Синьото става много наситено, а от червената боя като се смеси с айсинга става розово  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 9 901
записвам се почти само за да се вдъхновявам от вашите сладки. Но все пак да кажа, че трета година правя Базелските сладки - има ги в списъка със стари коледни сладки - и са прекрасни. Много Коледни.

# 48
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дами. много ви благидаря за милите думи!  Hug Heart Eyes Просто се притесних, че отдалече погледнато, все едно едни и същи неща показвам.

Merelenda, много хубави сладки! Браво!

Момичета аз привърших със сладкоправенето, украсата и опаковането на подаръците! От утре съм до Коледа по 12 часа на работа и вече нищо няма да мога да сколасам. Пожелавам ви успешна и приятна подготовка, без много нерви и с усмивки на лице. Ако нещо не се получи, не се притеснявайте, важното е да сте на Коледа с любими и близки хора с които да споделите това което сте направили с любов! Hug Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 1 517
  bouquet Като казахте опаковане, вие как подарявате сладките? в пакетчета с панделки, в кутийки? Ще ми се нещо интересно тази година newsm78

# 50
  • Мнения: 11 726
Наталина, благодаря! И твоите сладки са както винаги прекрасни и изпипани до съвършенство   bouquet

tinki_15, купувам кутии от Джъмбо. Три кутии една в друга с различна големина за около 3-3.50 лв. трите. Устройват ме.
Не опаковам сладки индивидуално. Слагам салфетка в кутията и подреждам сладките.

# 51
  • Мнения: 163
Здравейте, прегледах доста подробно рецептите.
Доста видове сладки мога да правя, но на много близък човек му откриха диабет и искам да му направя нещо подходящо сладко. Бихте ли ме посъветвали какво би могло да бъде. Не му е напълно забранено да яде сладко, но трябва да свали килограми. Видях например овесени бисквити, които са солени по-назад.

В@ня, мисля че може да направиш арменските сладки, като използваш пълнозърнесто брашно и вътре плънката да е от фурми.

# 52
  • Мнения: 240
Only много са лесни и вкусни, наподобяват Сълзицата.

200 г крема сирене
200 г масло
2 ч ч брашно
ванилия

От продуктите се замесва меко тесто. Оставя се в хладилника за около 1 час да се стегне. Разточва се и се изрязват кръгчета. Всяко кръгче се овалва в кристална захар. Прегъва се на 2 и после пак на 2, като леко се притиска за да не се разгънат при печенето. Редят се в тава застлана с хартия /може и на гъсто не се надуват/. пекат се на 190 - 200 С до златисто.

# 53
  • Мнения: 9 901
ойм това последното много ми хареса! Някакви идеи с какво мога да заместя българското крема сирене?

# 54
  • Мнения: 240
Тити с крема сирене на Филаделфия. Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 974
Аз приключих със сладките за тази година Simple Smile Но се навих да правя коледно пънче и някаква торта, обаче тя ще е след Коледа. Ето и малка част от творенията Simple Smile

# 56
  • Мнения: 110
Тити, аз ги правя с извара

# 57
  • Мнения: 9 901
благодаря ви, Филаделфия ще намеря, но и извара е добре.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Аз изчетох най-накрая всички коледни теми.Направих едни локумки и баклавата,но ми се иска още нещо.Ако направя меденките на Джема колко време им трябва да омекнат?Страх ме е че ще са твърди.Но приемам предложения  за лесни коледни сладки които да се режат с формички.

# 59
  • Мнения: 746
Ако не ги разточиш много тънко и не ги препечеш си стават страхотни за моментна консумация. Ако нещо са ти твърди за ден  - два с няколко резенчета ябълка ще омекнат.

Общи условия

Активация на акаунт