Докога преваряхте водичката на бебчовците?

  • 4 470
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
Мили мами,бебо е на почти 10мес ,а още преваряме вода-не е ли време да спирам? newsm78Пием само Девин /розовия етикет/,защото чешмяната ни е жълта.благодаря ви за отговорите  bouquet

# 1
# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Преварявах докато стана на 9 месеца.От тогава е на чешмяна, минала през кана Брита, защото тук водата е доста варовита.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Смятам да преварявам до 1 годинка. Напоследък само за 5 минути /чешмяна вода/. Turn-l

# 4
  • Мнения: 27 524
Никога не съм преварявала,давам изворна бутилирана.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Преварявах до 8-ми месец, после започнах с изворна и девин/розовата/, редувам ги

# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ние много не пием вода,но вече не я преварявам давам Девин розова

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
От 3 - тия месец спрях да я преварявам и давам от каната Брита.

# 8
  • Мнения: 10
Започнах да давам изворна вода без преваряване от деветия месец.

# 9
  • Мнения: 870
От скоро започнах да давам Девин изворна, бебо  е на 8 месеца

# 10
  • Мнения: 140
Все още преварявам. Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 576
И аз все още преварявам и редувам с изворната на Девин.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
До към 5-6 месеца

# 13
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз на Ивайло водата преварявах до близо 2-годишна възраст. Сега му давам минерална, а понякога и от чешмата, но вече непреварена.

# 14
  • Мнения: 139
Чешмяната ни вода е отвратителна и за това все още преварявам.Пролетта ще започна да давам Девин.

# 15
  • Мнения: 4 392
Още преварявам,ползвам термокана. Peace

# 16
  • Мнения: 1 489
Преварявах до годинката,но след като излезна Девин-розовия етикет само нея давам.

# 17
  • Мнения: 5 299
Преварявах до 3-4 месец. После на Девин, а от 1 месец на 4ешмяна, ама и рядко опираме до вода.

# 18
  • Мнения: 3 537
До 10 месеца преварявах,след това минахме на Девин изворна,тогава излезна на пазара.

# 19
  • Мнения: 442
и с двете първите два месеца давах 5% р-р глюкоза от аптеката (заради физ.жълтеница). след това водата - от кана брита.
напоследък забелязах, че водата много мирише на хлор - явно не го пестят, заради птичия грип

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Още преварявам; след месец, като навърши 1 годинка, смятам да минем на изворната на Девин или Трънска Банкя

# 21
  • Мнения: 345
ами аз и до сега преварявам водичката newsm78

# 22
  • Мнения: 10 758
До годинката преварявах.

# 23
  • Мнения: 49
До 6-ти месец, после продължих с розовата Девин.

# 24
az prewariah do 2m i sega sme na transka bankia s rozowa kapa4ka

# 25
  • Мнения: 153
Все още преварявам чешмяната вода. Ако е изворна не я преварявам, но започнах да давам от нея след годинката.

# 26
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Преварявах до годинката, нищо, че беше трапезна. Така си бях решила, така и направих. Wink

# 27
  • Мнения: 8 505
До 8.месец.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 822
давам изворна 3 седмици и 1 седмица преварена в ел.кана. Ужасна е водата от чешмата. Аз не пия от нея.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 743
Одавна не преварявам.Даже не си спомням кога точно спрях  Blush.Давам "Девин" с розов етикет  Hug

# 30
  • Мнения: 870
Днес бях на лекция по хидрохимия и преподавателя разказа малко за минералните води. Съдържанието на флуор F, трябва да бъде 0.7-1.5 мг/л. Ако е по-малко не можем да си добавяме достатъчно количество флуор, който е необходим за зъбите и костите, а ако е по-високо съдържанието водата не трябва да се консумира ежедневно, защото води до намаляване здравината на костите и зъбите. Каза че водите Хисар и Девин са с по-високо съдържание на флуор, по новия закон за храните трябва да е написано на етикета че не трябва да се консумират ежедневно, но това било лошо за маркетинга и никой нямало да иска да ги купува...
Надявам се че съм била полезна с тази информация

# 31
  • Мнения: 2 885
Днес бях на лекция по хидрохимия и преподавателя разказа малко за минералните води. Съдържанието на флуор F, трябва да бъде 0.7-1.5 мг/л. Ако е по-малко не можем да си добавяме достатъчно количество флуор, който е необходим за зъбите и костите, а ако е по-високо съдържанието водата не трябва да се консумира ежедневно, защото води до намаляване здравината на костите и зъбите. Каза че водите Хисар и Девин са с по-високо съдържание на флуор, по новия закон за храните трябва да е написано на етикета че не трябва да се консумират ежедневно, но това било лошо за маркетинга и никой нямало да иска да ги купува...
Надявам се че съм била полезна с тази информация

Ако питаш мен не трябва да има въобще флуор във водата. За розовата Девин е 0.18 мг/л, а на синята е 4 мг/л, дето има надпис с мънички букви "съдържа флуорид е над 1,5 мг/л.".

За флуора - напиши в Гоогле "fluoride damage" или само "fluoride" и ще разбереш как с добър маркетинг отровата за мишки е толкова полезна за детските зъбки.

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 00:34 от немирница

# 32
  • София
  • Мнения: 15 219
Искаме, не искаме-флуорът малко или повече се съдържа естествено във водата.
Аз лично съм убеден привърженик на флуорната профилактика. Даван в дози, които са препоръчителни за целите на профилактиката, флуорът е полезен и безвреден.
Въпрос на желание е да се намери правилният баланс, така че в съответната възраст детето да получава правилната доза флуор.
По този въпрос в сайта има и една нова статия, която далеч не изчерпва всичко, което може да бъде казано по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/999/

# 33
  • Мнения: 102
Аз все още преварявам водата, но мисля до една две седмици да приключа вече с преваряването. Смятам да минем на обикновена непреварена чешмяна вода. Нямам намерение да давам минерална или изворна вода. Смятам ,че не е полезно да се дават постоянно пък и като започнем да ходим на ясла никой няма да и дава там от водата която ще и нося. Нашето педи каза ,че тези води не са полезни и само рекламата им е голяма.КОлко е вярно незнам ,но аз лично съм си избрала да недавам такива

# 34
  • Мнения: 870
Аз имам вкъщи една синя Девин и пише "Подходяща за всекидневна употреба"... а тя реално не е. Флуора не е вреден, просто трябва да се внимава с количеството му и да не се пият всеки ден минерални води, а да се редуват с изворни...

# 35
  • Мнения: 292
Премарявам му още водата, вкл. и тази на Девин като вземем.

# 36
  • Мнения: 207
Мисля да преварявам докато стане на 1 година.

# 37
  • Мнения: 717
Преварявах докато стана на 1 годинка, сега му взимам изворна вода Предела. И аз много я харесвам.

# 38
  • Мнения: 2 885
Прочетете тук!!!
Възмутена съм от банер рекламата на Зимафлуор и статията! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 39
  • Мнения: 356
         Моето дете е на вече 2 г и 2 м, но още преварявам водата му. Когато ползвам розовата "Девин" - не я преварявам.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 219
немирница, и във форумите на "Бг-мамма" има достатъчно информация и теми, в които е разисквано даването на флуора. Има мнения "за" и "против".
Но ТАЗИ тема е за друго. Стига сме я спамили.

# 41
  • Мнения: 6 472
Мартина до 5,5 месеца изобщо не пиеше вода. Като почнахме захранването, тръгнах на работа и почнах да я кърмя само 2-3 пъти в денонощието,  започна да пие през деня, но не са и я преварявали. Филтрираме я с кана Брита или даваме изворна девин.

# 42
  • Мнения: 1 493
До 9-10 месечна възраст, после минерална. Сега има вече "розов" Девин, за радост на майките.

# 43
  • Мнения: 1 410
От няколко месеца вече не преварявам, а купувам само Девин розов етикет. Може би около шестия месец.

# 44
и аз давам само девин изворна

# 45
  • Мнения: 106
Ние вече сме на 7м и половина и все още му преварявам водичката. Мисля още поне 2 месеца да я преварявам и след това ще му давам от чешмата направо. В края на краищата трябва да свиква с всичко. Организма трябва сам да си изгради имунитет. newsm78

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 688
До 9-10 месечна възраст, после минерална. Сега има вече "розов" Девин, за радост на майките.

хора, не се лъжете с тоя девин
няма да ви казвам какво си намерих на 2 пъти в бутилката
за мен минералната вода само не мирише на гадни стари тръби... иначе вече просто не им вярвам на минералното и изворното...
аз смятам да преварявам до 1 год.
после ще мина и аз на бутилирана чешмяна...

# 47
  • Мнения: 4 621
До 8 месеца. Сега сме на Девин - изворна Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 15 219
няма да ви казвам какво си намерих на 2 пъти в бутилката

Я кажи, по-добре.....  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 23
Намерила си това което си сипала вътре!!!!
Няма начин купена и запечатана бутилка Девин розов етикет да съдържа нещо по различно от това което пише на розовия етикет.

Представа си нямаш през колко филтри и проби минава водата преди да влезе в бутилката!

# 50
никога не съм я преварявала - ползвах минерална вода подходяща за бебета (пише го на етикета)

# 51
  • Мнения: 391
Още преварявам ,а вече е на 1 година и 3 месеца .Не мога да се спра. Sad

# 52
  • Мнения: 3 405
Девин с розов етикет давам и аз.
Доки каза да превараявам като мине ден от отварянето, а сега останах с впечатление, че тя може и да не се преварява newsm78

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 404
И аз все още преварявам и редувам с изворната на Девин.
Peace или Торн Спринг-розов етикет

# 54
  • Мнения: 596
Преварявах до годинка , след това розов Девин.

# 55
  • Мнения: 1 303
Аз давам девин с розов етикет,преварявам в кана,която като заври се изключва,т.е има няма 1 мин ври.След 6м. може и да престана с преваряването.

# 56
  • Мнения: 4 399
Преварявах я докато не я видях как лежи на пода и го ближе с език.  Shocked Тогава спрях защото и да я автоклавирам, няма голямо значение след като бебка облизва пода. това беше на около 9-10 месеца.

# 57
  • Мнения: 887
Все още преварявам водата.Понякога давам Девин или Торн спринг с розов етикет.

# 58
  • Мнения: 5 026
Преварявам вода от кана на Брита все още.

# 59
  • Мнения: 5 362
До 10-я месец.

# 60
  • Мнения: 2 019
до 11 месеца

# 61
  • Мнения: 6 461
Все още преварявам водичка или давам на децата Девин с розовия етикет.

# 62
  • Мнения: 574
Мили мами,бебо е на почти 10мес ,а още преваряме вода-не е ли време да спирам? newsm78Пием само Девин /розовия етикет/,защото чешмяната ни е жълта.благодаря ви за отговорите  bouquet
[/quoteМожеш да спреш  Peace

# 63
  • Мнения: 273
ами ние пиехме Девин и си я преварявах но сега няма било свръшило количеството Simple Smile
смях
 и сега купувам Трънска Банкя но и нея си преварявам, защото като престои два дена и казват че жабясва. newsm78

# 64
  • Мнения: 2 897
Давам изворна на Девин,не преварявам.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 954
Все още преварявам или купувам розовата Девин.

# 66
  • Мнения: 121
До три месеца преварявах водата , след това изворна Девин (розовия етикет). Peace

Общи условия

Активация на акаунт