Мнения за 107 ОУ

  • 52 195
  • 90
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 601
Здравейте,
Синът ми ще бъде първокласник другата година и сме се насочили към 107 училище. Знам, че имат паралелки с английски и руски език и се водят филиал на НПМГ. Също така се интересувам от учителите, които ще поемат първи клас през следващата учебна година. Всякаква информация за училището ще ми бъде от полза.  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 318
И аз ще следя. Имам кандидат-първокласничка и сме се спрели 107 Simple Smile

# 2
  • Мнения: 43
Мога само да споделя прекрасните си впечатления от 107мо -и като ниво на учениците, и като ниво на преподаване и от учителите там. За съжаление не мога да коментирам учителите, които ще поемат 1ви клас догодина.

# 3
  • Мнения: 124
A знаете ли има ли шанс въобще да приемат дете в първи клас там, ако не е в района на училището (критерия за местоживеене)?

# 4
  • София
  • Мнения: 318
След като класират децата по обявените приоритетни критерии, започва класиране според реда на записване. Доколкото знам, това е едно от училищата, пред което се чака по нощите по опашки за записване  Crazy

# 5
  • Мнения: 124
Toва направо е жестоко, как е възможно да седиш и да чакаш толкова време... Заслужава ли си толкова училището? Ако е така би трябвало учителите да са доста добри, знаете ли така ли е наистина?
А някой има ли представа - съществува ли в училището опция за занималня следобед на децата, говоря не само за първи клас, а и след това- 2-3 клас...

# 6
  • София
  • Мнения: 601
 Миналата година не беше по реда на записване, а имаше класиране по точки. Критериите бяха обявени на сайта предварително.

# 7
  • София
  • Мнения: 431
...
А някой има ли представа - съществува ли в училището опция за занималня следобед на децата, говоря не само за първи клас, а и след това- 2-3 клас...

Ето тук е описано подробно каква е организацията на обучението http://www.107ou.com/za-nas/. С две думи, първи и втори клас са на целодневно обучение (т.е. задължително присъстват по цял ден), а за трети и четвърти клас всички задължителни часове са само сутрин, а следобед е предвидена занималня от сборни групи.
Според мен тази целодневна форма на обучение за първи и втори клас е много добра: времето на децата е добре организирано, подготовката е почти изцяло в училището, дори и следобед се редуват часове с междучасия, като и самите часове се редуват - самоподготовка, спорт, интереси. Струва ми се, че така натоварването е по-равномерно и времето - оползотворено.

# 8
  • Мнения: 482
Миналата година имаше обявено и он-лайн записване, така че едва ли е налично това със опашките/нощите пред училището.

# 9
  • Мнения: 124
Това е добре, онлайн записването си е доста по-цивилизован вариант Simple Smile
А знаете ли какъв им е приема, т.е. по колко паралелки за 1 клас приемат, например миналата година, или по-миналата... ? В сайта им все още нямат никаква информация.

# 10
  • София
  • Мнения: 601
Миналата година бяха 4 паралелки за първи клас - една с руски език и три с английски.

# 11
  • Мнения: 124
Благодаря  Hug

# 12
  • Мнения: 1 479
Здравейте,
Някой дали има представа какви са били критериите за прием миналата година и дали тази година ще са същите (или почти същите)?
Има ли предимство за месторабота в района?
Споменато е тук онлайн кандидатстване, как точно става? Пореден номер дава ли се в такъв случай?
Мерси

# 13
  • Мнения: 482
Така и не кандидатствахме, защото приеха дъщеря ми там където искахме. А класирането излезе преди крайният срок за кандидатстване в 107 ОУ... та по спомени - има точки за местоживеене - Лозенец е райониран на около 10 зони, всяка от които дава различен брой точки. За месторабота не помня - по-скоро не. Мисля че даваха точки ако градината, която е посещавало детето е в Лозенец. И май имаше стандартните точки за брат/сестра в училището. Поредният номер нямаше никакво значение миналата година в 107-мо.
p.s. Евентуално има точки и ако родител работи в 107мо или в НПМГ - но не помня дали ги имаше миналата година или ми се слива от предни години.

# 14
  • София
  • Мнения: 318
Видяхте ли някъде публикувани критерии за прием за тази година? Пише, че се обявяват публично първата седмица на март, но не намирам информация.

Общи условия

Активация на акаунт