Индийски сериали, филми и традиции ~ Тема 11

  • 69 552
  • 741
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 169
“МОЯТА КАРМА“/"Uttaran"




   Индийският сериал Моята карма (Uttaran) на Colors TV е една от най-популярните в Индия сапунени опери. До 19 септември 2014 драматичният сериал има излъчени 1468 епизода. Първият епизод е излъчен на 01.12.2008 г.
      “Моята карма“ е историята на Ичха, родена в бедняшки квартал, но с мечти, далеч отвъд привидните граници, отредени и от съдбата. С надеждата да и осигури по-добро бъдеще, майка и зазапочва работа като прислуга в заможно семейство. Ичха се сприятелява с дъщерята на стопанката, Тапася, но твърде скоро научава тежкия урок, че прислугата не би могла да стане част от това семейство. Всичко обаче се променя, когато Виир, ухажорът на Тапася, се влюбва в Ичха. Дали ще дръзнат да се борят за любовта си, или на бедността не е отредено право на щастие?


Режисура: Нандита Мехра

В главните роли:

  • Tina Dutta -Ichcha Veer Singh Bundela


  • Rashmi Desai - Tapasya Rathore


  • Nandish Sandhu - Veer Singh Bundela


  • Gaurav Chopra - Raghuvendra Prathap Rathore















"Светлината на моя живот" (Diya Aur Baati Hum)







    "Светлината на моя живот" (Diya Aur Baati Hum) е индийски сериал на телевизия StarTV, като започва през август 2011 г. и продължава и до днес, като до момента са излъчени приблизително 900 епизода. Сериалът проследява пътищата на Сандия и Сурадж. Той е затрогваща сага за любовта, насърчаването и разбирането.
      На пръв поглед двамата нямат нищо общо - тя е образована, той - обикновен и неграмотен сладкар. Тя мечтае да стане офицер, като се опитва да счупи оковите на семейните ценности. Той е сладкодумен и успява сам в живота. Но съдбата неколкократно ги сблъсква и най-накрая двамата се венчават при странни обстоятелства.
      Сандия е чужда в новия си дом, не разбира нито порядките, нито ценностите на семейството. Възпитана да уважава възрастните, тя не се опълчва на своята свекърва, но трябва да реши - дали да се превърне в типичната домакиня или да продължи да преследва мечтата си - да се изучи и да стане полицай. Подкрепа получава от своя съпруг, който трябва да балансира между властната си майка и амбициозната си жена.
      Сериалът ще се излъчва всеки делничен ден от 15.30 по БТВ на мястото на "Цветовете на любовта"



Created by:       Shashi Sumeet Productions
Written by:       Shashi Mittal, Seema Mantri, Raghuvir Shekhawat
Directed by:      Sumeet H Mittal, Rohit Raj Goyal



В главните роли:


  • Anas Rashid - Suraj Rathi


  • Deepika Singh - Sandhya Suraj Rathi



















“МАЛКАТА БУЛКА“/"Balika Vadhu"




      „Малката булка“ (на хинди: बालिका वधु) е една от най-популярните в Индия телевизионни драми на Colours TV, която започва излъчването си на 21 юли 2008. До момента сапунената опера има излъчени 1645 епизода.
      Действието на „Малката булка” се развива в селския район на Раджастан и проследява изпълненото с трудности пътешествие на едно момиче-булка от детството към живота на жена. Омъжена едва на осемгодишна възраст за също толкова малкия Джагдиш, Ананди навлиза в един нов свят, отчужден и объркан. Откъсната от радостта на детството и семейството си, тя трябва да приеме и да се приспособи към своето ново семейство от непознати, към новите отношения в него, както и да се примири с ролята си на приятелка, любовница и майка, докато все още формира личността си.

      В България сериалът стартира на 7 април 2014 г. по Нова телевизия с разписание всеки делничен ден от 15:30ч, като по-късно е преместен от 16:30ч. Повторенията са по Diema Family от 20:00ч. Излъчват се по 3 епизода, сляти в 1. Ролите се озвучават от актьорите Ани Василева, Нина Гавазова, Христо Узунов,Николай Николов.


Създател: Purnendu Shekhar

Сценарий: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat

Режисура: Sidharth Sengupta, Pradeep Yadav


В главните роли:

  • Pratyusha Banerjee- Anandi Shivraj Shekhar


  • Shashank Vyas- Jagdish Singh (Jagya/Jagat)


  • Siddharth Shukla- ShivRaj Shekhar (Jagya/Jagat)

  • Sargun Mehta- Ganga Jagdeesh Singh (Jagya/Jagat)
  • Surekha Sikri- Kalyani Devi (Dadisa) (Jagya/Jagat)


















“ЦВЕТОВЕТЕ НА ЛЮБОВТА“/"Sapna Babul Ka... Bidaai"





„Цветовете на любовта“ е индийски сериен филм, излъчван в Индия по канал Star Plus всеки делничен ден за периода 9 октомври 2007 до 13 ноември 2010.

     
"Bidaai" е история за две сестри - красивата Садна и не толкова атрактивната Рагини, които винаги ще желаят най-доброто една за друга.

      На хинди думата "бидаай" означава „прощаване“. Тя е също така името на сватбен ритуал, отбелязващ напускането на булката на родния дом. Сериалът разглежда няколко значения на тази дума.
      Разказана е историята на един баща, неговите две дъщери и тяхната непоколебима взаимна обич.    Заглавието се отнася до трогателните емоции на бащата на булката, когато силно обичаната дъщеря напуска дома и заживява със съпруга си. Радостта и облекчението на бащата, виждайки дъщеря си открила щастието, са примесени с тъга и безпокойство от неизбежната раздяла.
      Изтъкват се и негативните последствия на широкоразпространената тенденция у индийци да ценят белия цвят на кожата, пренебрегвайки тъмния, особено при избиране на булки за техните семейства.




Създател: Director’s Kut Productions

Сценарий: Зама Хабиб, Гарима Гоял, Вирендра Шахани, Апарна Шахани, Сонали Джафар

Режисура: Рaджан Шахи, Ромеш Калра, Сунанд Кумар

Начална мелодия: „Бидаай“ на Маниш Трипати

Музика: Навин Маниш


В главните роли:

  • Sara Khan - Sadhna Alekh Rajvansh



  • Parul Chauhan - Ragini Anmol Rajvansh



  • Angad Hasija - Alekh Rajvansh



  • Kinshuk Mahajan - Ranvir Rajvansh





Старите  теми:
Скрит текст:
[/list][/list]

# 1
# 2
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
ОПс...втора... Party Party Party Party

Тери Hug Heart Eyes благодаря за труда  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 332

Тере, благодаря за новата тема, най-после и дойде реда.

Зис, ето ме, Рокси ме е изпреварила, в което няма лошо естествено де, ама много сте бързи човек да не излезе и вие сте свършили темата. Мислех одеве да напомням, ама викам ще се върна докато стигнете до 50-та.

# 4
  • Мнения: 1 130
Запис и от мен  Hug Hug Hug Hug Hug

Тери Благодарско  newsm51 newsm51 newsm51

# 5
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Запис и от мен  Hug Hug Hug Hug Hug

Тери Благодарско  newsm51 newsm51 newsm51
Марвело Hug ше спиш ли? Ако ше бегаш да ходим да си гледам филма... Naughty

# 6
  • Мнения: 1 130
Запис и от мен  Hug Hug Hug Hug Hug

Тери Благодарско  newsm51 newsm51 newsm51
Марвело Hug ше спиш ли? Ако ше бегаш да ходим да си гледам филма... Naughty

За сега съм тук бе мац  Hug но докато вдена, че сте се преместили  си отвисех в чакане  ooooh! ooooh! ooooh!

Айде пак Happy New Year, поздрав от Индия

https://www.youtube.com/watch?v=mqT8T2geWqE

 dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance

# 7
  • Мнения: 11 766
Ето ме и мен в новата тема! Благодаря от сърце на Тери за труда - темата, както винаги е станала страхотна. Снимките и инфото също ...  smile3525 newsm76 Two Hearts   Kissing Heart Two Hearts

# 8
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Запис и от мен  Hug Hug Hug Hug Hug

Тери Благодарско  newsm51 newsm51 newsm51
Марвело Hug ше спиш ли? Ако ше бегаш да ходим да си гледам филма... Naughty

За сега съм тук бе мац  Hug но докато вдена, че сте се преместили  си отвисех в чакане  ooooh! ooooh! ooooh!

Айде пак Happy New Year, поздрав от Индия

https://www.youtube.com/watch?v=mqT8T2geWqE

 dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance
Уха... Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

# 9
  • Мнения: 1 130
Запис и от мен  Hug Hug Hug Hug Hug

Тери Благодарско  newsm51 newsm51 newsm51
Марвело Hug ше спиш ли? Ако ше бегаш да ходим да си гледам филма... Naughty

За сега съм тук бе мац  Hug но докато вдена, че сте се преместили  си отвисех в чакане  ooooh! ooooh! ooooh!

Айде пак Happy New Year, поздрав от Индия

https://www.youtube.com/watch?v=mqT8T2geWqE

 dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance dance
Уха... Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

Кво се търкаляш ма, на мен песничката ми аресва  Peace Сал дет не можем текста да разберем, ама карай. Важното е, че разбирам Happy New Year  Party Party Party Party Party

# 10
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Ко нема се търкалям ма... Mr. Green аз пък съм в чуденка за стила...тва рап ли е...хаус ли е...техно ли е...направо съм в потрес...ама си рипам... Party Party Party Party Party

# 11
  • Мнения: 1 130
Ко нема се търкалям ма... Mr. Green аз пък съм в чуденка за стила...тва рап ли е...хаус ли е...техно ли е...направо съм в потрес...ама си рипам... Party Party Party Party Party

Важното е, че са с Уфициалните си дрехи  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Кво ти пука па на теб за стила на музиката ма, рипай си нали е НГ  newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

# 12
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Ко нема се търкалям ма... Mr. Green аз пък съм в чуденка за стила...тва рап ли е...хаус ли е...техно ли е...направо съм в потрес...ама си рипам... Party Party Party Party Party

Важното е, че са с Уфициалните си дрехи  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Кво ти пука па на теб за стила на музиката ма, рипай си нали е НГ  newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
чей пак да рипнем, че съгреших....в този час огладнях и стана страшно... newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68

# 13
  • Мнения: 11 766
Зиз, Марвела - ще ме разбиете! Много сте забавни ...  rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Песничката е хубава - мерси за поздрава.  Hug

Бубе, до 10 минути пускам разказа. Той стана цял роман - сега като го гледам се чудя как съм успяла да го напиша ...
Mr. Green

# 14
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Зиз, Марвела - ще ме разбиете! Много сте забавни ...  rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Песничката е хубава - мерси за поздрава.  Hug

Бубе, до 10 минути пускам разказа. Той стана цял роман - сега като го гледам се чудя как съм успяла да го напиша ...
Mr. Green
Малииии, да е жива и здрава Бубето да го прочете hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт